Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 650 nov lanac zvekece...

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova

Drugari pozdrav,od skora sam vlasnik Aprilie pegaso 650 2006god.i rekoh danas da zamenim lanac i lancanike...o cemu se radi...

Namontirao lancanike nove i lanac nov (regina)korak koji odgovara 520/110 i probao,lanac pravi neki blagi metalni zvuk kao da zuji,zatezao,popustao,malo je bilo manje kad sam podmazao uljem(nisam imao drugo cime sae30)ali nisam resio problem,nisam neki strucnjak ali osnovne stvari znam,dali moze da se desi da nov lanac ne valja,ili ce da "legne"ili bi nekim specijalnim sprejom lepse podmazao,inace lanac ne iskace,preskace i slicno tj.lepo gazi...jel mozda neko imao slicno iskustvo ubih se danas!!!

p.s.promenicu sliku sto pre!!!

pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

imas neki sprej valjda sadrzi silikon u sebi, lepi se za prste kao lepak, to ce ga valjda malo zastititi spolja i pokriti spoljasnji sloj pa bi mozda prestao metalni zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Ne znam konkretno kako se cuje ali tu moze da bude dosta stvari ja tipujem da nisi doboro namestio spojnicu lanca. Moze da bude i prednji lancanik ako nema onu gumu za ublazavanje udarca. Moze da bude da se pojela ona lplastika na koji lanac naleze na ramu motora. Moze biti i da ti je roler gornji ili donji meni je on vise puta stradao. Mozda nisi dobor namestio zadnji tocak, mislim na to da nije u pravcu. Ima i onaj metal ispod plasticnog branika na prednjem lancaniku ako nisi provukao dobro sraf on hoce da udara u lanac.... Javi sta je bilo ako nadjes ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Proveri da li si ga zategao na meru kad sednes na motor, tad ne treba da "radi" vise od 2-3cm. Moze da se desi da ti samo udara od stitnik na zadnjoj viljusci ako je slabije zategnut ali nov lanac obicno ide na prvu meru. U slucaju da i dalje cujes taj zvuk potrazi nekog majstora ali prvo ga pitaj da li je radio Pegaso. Imao sam lekciju zato i dajem savet.

Inace, dobrodosao u klub :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

nazalost jos uvek nista ne resih,apsolutno sam sve oprao benzinom osusio celi dan i naprskao naskuplji motulov sprej za lanac,sve prekontrolisano,tocak u pravcu,lancanici se gadjaju,kao da se cuje u prednjem lancaniku,otkacio lanac pa probao na prazno nista se necuje prednji lancanik lepo mekano okrece,vratio stari lancanik samo da probam takodje se cuje,sa starim lancom se nije culo ali se dosta istegao pa je morao da se menja,lanac je nov regina,jel moguce da mozda lanac nije dobar neki kazu da postoje i neki fabricki minusni lanci...narucih nov did lanac pa da probam,videcemo...

u svakom slucaju hvala na interesovanju i savetima!!!

pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

cuje se i na stenderu i kad je i u voznji,dok se vozi motor kao vozac nemogu bas da cujem ali drugar kaze pored kad prodjem da se cuje...kazu ljudi posle 500km bice to sve o.k.nekako mi se to ne svidja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja bi terao malo mozda bi shvatio o cemu se radi i sl, mislim ne bih bas odmah porucivao drugi. Mislis moze da pukne ili osteti lancanike ili ti samo smeta zujanje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa kad je na stenderu valjda mozes locirati odakle zvuk dolazi( da li trlja po viljusci ,,zakacinje u lancobran itd.) Ili je mozda lanac bez ringova pa se malo vise cuje. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

napisah u prethodnim postovima,takav ruzan zvuk dolazi iz prednjeg lancanika,probao sa starim lancanikom a novim lancom isto,probao bez lanca na prazno nema da pisne...sa starim lancom nije se cuo ali se mnogo istegao i bacih ga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ti si kupio nov Regina lanac i kad si utvrdio da se cuje odmah si narucio drugi nov lanac ? Ako si blizu Paracina mozes da se provozas do mene da pogledam taj lanac, mozda je neka sitnica u pitanju, cisto sumnjam da je nov lanac fabricki los.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

mozda greska sa benzinom,neznam,namestio ovaj did novi lanac i u startu se manje cuo,dosta sam ga i popustio oko 3cm hod kad je na copavoj i sad je kao o.k.izgleda da sam malo bio i pretegao prethodni lanac pa je proizvodio neki zvuk,vrlo se malo sad cuje na vecim obrtajima,vozicu tako sad za vikend bar jedno 200km pa da vidimo...

Hvala u svakom slucaju svim drugarima na savetima i korisnim informacijama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja