Jump to content

Moto Zajednica

Honda Africa Twin

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Mislim da je za drugaciji model od Hozeove. Imao sam od par afrika share, ali nisam siguran za dimenzije..

onda da trazim istu pa da precrtamo??? da li znate ko ima u bgd-u vaku afriku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Africa Twin rd03

Sjajno :takoje:

a za RD03 nalepnice?

 

http://www.xrv.org.u...-650-rd-03.jpg7

 

Nasao sam ovo, nisam se raspitivao dalje... Ali sam procitao da je cena oko 50 evrica... Barem je tako bilo 2011 1ups.gif

 

Ako se neko bude upustio u komunikaciju sa njima i eventualno porucivao, neka racuna i na mene.1lol.gif

 

 

http://www.decalmoto...tto.php?id=1123 52e Mada ovo meni neke stvari ne izgledaju kako treba 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ovo bi sigurno mogao neko ko je vešt sa programima za obardu fotografije i preipremu štampe (Corel ...) da obradi i da se uradi u štampariji za mnogo manje para. Još kda bi se skupiolo nas više.... Ja znam dobru štampariju, pa ko je zainteresovan možemo da probamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Meni su nalepnice i lepljenje istih za RD07 uradili u Protec-u u Subotici. Sve pohvale, vrhunski rad.

Verujem da mogu da urade za koji kod drugi motor je potrebno.

Ako nekoga zanima, neka javi, pa da kopam broj telefona...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

@ JAger-Pozdravi TOmicu :) Stipan je u UK?

Simo, vidim tvoj ima ceo set. Mogu sa tvoje da skinem mustru za RD03. Treba ionako neshto do Zive do idem za vikend ili od nedelje, utorak npr..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Hvala, hocu :) Stipan je u UK... idem tamo u subotu, mozda se i sretnemo!

 

 

@Hitmane, oce li taj karb? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Hvala, hocu :) Stipan je u UK... idem tamo u subotu, mozda se i sretnemo!

 

 

@Hitmane, oce li taj karb? ;)

 

Oce, kad dodje prolece 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Cao svima, pre par meseci sam kupio jednu rd03, malo je u napustenom stanju, zamenio sam lezajeve guvernala i jos par sitnica. Ovih dana bi trebao da je odvezem kod majstora na zamenu lanca i lancanika, stelovanje karbova i ventila...

Primetio sam da je disk na prednjem tocku malo neravan, kad se provuce prstom preko njega osecaju se talasate neravnine(predpostavljam da to nije uredu, uzgred i debljina diska je oko 4mm, mozda malo manje...) Da li bi trebao i njega da zamenim ili da se nekako obradi?

Koje plocice i disk preporucujete i gde bih to mogao da narucim, da budu prosecne cene i kvaliteta?

I jos jedno pitanje, primetio sam da kod kocenja prednjom kocnicom motor malo krene u levo, oseti se blagi trzaj a kod naglog kocenja trzaj je malo neprijatan. Da li je to normalno s obzirom da rd03 ima jedan disk napred?

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Cao svima, pre par meseci sam kupio jednu rd03, malo je u napustenom stanju, zamenio sam lezajeve guvernala i jos par sitnica. Ovih dana bi trebao da je odvezem kod majstora na zamenu lanca i lancanika, stelovanje karbova i ventila...

Primetio sam da je disk na prednjem tocku malo neravan, kad se provuce prstom preko njega osecaju se talasate neravnine(predpostavljam da to nije uredu, uzgred i debljina diska je oko 4mm, mozda malo manje...) Da li bi trebao i njega da zamenim ili da se nekako obradi?

Koje plocice i disk preporucujete i gde bih to mogao da narucim, da budu prosecne cene i kvaliteta?

I jos jedno pitanje, primetio sam da kod kocenja prednjom kocnicom motor malo krene u levo, oseti se blagi trzaj a kod naglog kocenja trzaj je malo neprijatan. Da li je to normalno s obzirom da rd03 ima jedan disk napred?

Pozdrav!

 

Ako zadrzavas motor za sebe, menjaj disk i plocice. Zaboravi obrade, itd ... Servisiraj prednje vile, proveri zadnji amortizer, stavi kvalitetne lezajeve u tockove, lancanike i lanac si zamenio.Proveri u kakavom su ti stanju sajle gasa i kvacila. Mozda je dovoljno samo ih dobro podmazati. Na sve to ako ti je masina u dobrom stanju, imas spreman motor za gde pozelis.

 

Disk i plocice imas u Guevara - Beograd. Mozes i ovde na forumu da se rapitas. Imaju svoju temu.

 

Ne znam sad kako se tacno zovu, ali trazi plocice koje vise trose disk. Sinter valjda?

S obzirom da imas jedan disk, treba ti bolje kocenje. Imam i ja dva para plocica na prodaju, ostalo mi od RD07. Imas ih za 30% manju cenu nego u prodavnici, samo ako pasu na RD03 sto je verovatno isto.

 

Sto se tice trzaja, mozda je od losih vila (jedna losije od druge), mozda su krive, mozda je kriv trougao, mozda su vile samo usukane i treba ih ispraviti u trouglu, mozda je ram usukan, mozda ne znam ni ja sta vise.

Mislim da to nebi trebao da bude uzrok jedan disk.

 

Proveri koliko su ti tockovi pravi. Zavrti, i ako baca malo vise daj ih PeterPanu ili Djunti da ti ih isprave.

 

Jel vuce u istu stranu kad pustis volan dok se motor pravoliniski krece 50-60km/h?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

@ JAger-Pozdravi TOmicu :) Stipan je u UK?

Simo, vidim tvoj ima ceo set. Mogu sa tvoje da skinem mustru za RD03. Treba ionako neshto do Zive do idem za vikend ili od nedelje, utorak npr..

 

Nije frka. Samo se javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

Cao svima, pre par meseci sam kupio jednu rd03, malo je u napustenom stanju, zamenio sam lezajeve guvernala i jos par sitnica. Ovih dana bi trebao da je odvezem kod majstora na zamenu lanca i lancanika, stelovanje karbova i ventila...

Primetio sam da je disk na prednjem tocku malo neravan, kad se provuce prstom preko njega osecaju se talasate neravnine(predpostavljam da to nije uredu, uzgred i debljina diska je oko 4mm, mozda malo manje...) Da li bi trebao i njega da zamenim ili da se nekako obradi?

Koje plocice i disk preporucujete i gde bih to mogao da narucim, da budu prosecne cene i kvaliteta?

I jos jedno pitanje, primetio sam da kod kocenja prednjom kocnicom motor malo krene u levo, oseti se blagi trzaj a kod naglog kocenja trzaj je malo neprijatan. Da li je to normalno s obzirom da rd03 ima jedan disk napred?

Pozdrav!

 

Ako zadrzavas motor za sebe, menjaj disk i plocice. Zaboravi obrade, itd ... Servisiraj prednje vile, proveri zadnji amortizer, stavi kvalitetne lezajeve u tockove, lancanike i lanac si zamenio.Proveri u kakavom su ti stanju sajle gasa i kvacila. Mozda je dovoljno samo ih dobro podmazati. Na sve to ako ti je masina u dobrom stanju, imas spreman motor za gde pozelis.

 

Disk i plocice imas u Guevara - Beograd. Mozes i ovde na forumu da se rapitas. Imaju svoju temu.

 

Ne znam sad kako se tacno zovu, ali trazi plocice koje vise trose disk. Sinter valjda?

S obzirom da imas jedan disk, treba ti bolje kocenje. Imam i ja dva para plocica na prodaju, ostalo mi od RD07. Imas ih za 30% manju cenu nego u prodavnici, samo ako pasu na RD03 sto je verovatno isto.

 

Sto se tice trzaja, mozda je od losih vila (jedna losije od druge), mozda su krive, mozda je kriv trougao, mozda su vile samo usukane i treba ih ispraviti u trouglu, mozda je ram usukan, mozda ne znam ni ja sta vise.

Mislim da to nebi trebao da bude uzrok jedan disk.

 

Proveri koliko su ti tockovi pravi. Zavrti, i ako baca malo vise daj ih PeterPanu ili Djunti da ti ih isprave.

 

Jel vuce u istu stranu kad pustis volan dok se motor pravoliniski krece 50-60km/h?

Hvala kepo na opsirnom odgovoru!

Nisam siguran, mislim da ne pasuju od rd 07 plocice. A sto se tice dikova juce sam ih izmereio, tj debljinu diskova, iznosi 3.3 napre i 3.5 mm pozadi, sto znaci da su za menjanje, a pogotovu ovaj prednji disk.

Sto se tice vila, da li su usukane ili ne to nebih znao. Jer se i ne razumem bas, po upustvu sa foruma zamenio sam ulje u viljusjkam i sipao ono koje se sipa u automatik menjace za kola, zavrteo cepove na stapovima. Neznam da li bi trebalo da se naduvaju kompresorom stapovi, vidim da ima ventile. Jednom sam pokusao ali nije islo, kao da su ventili zacepljeni.

Zamenio sam lezajeve u guvrnalu, takodje prema upustvu sa foruma. Tako da nema vise lufta, a i bolje ide kroz dugacke krivine.

Primetio sam da ima malo lufta u prednjem tocku, trebao bi lezajeve da zamenim, nadam se da su oni uzrok "vucenja" u levu stranu, a poceo je volan sve vise da trese!

Sve u svemu, mnogo bre skupooooo! Na motoru sve zrelo za zamenu... :(((((

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

A jel ima neko da proda lance za sneg za afriku? :D

Mada kakvo je vreme napolju možda ni to ne bi pomoglo. Katastrofa. Mislio sam da idem motorom na sajam, a skoro da ne mogu iz garaže da ga izguram od snega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Jel ima neko da proda seriski auspuh za Rd07?

 

Jbt, imam ja :) Ali je kod majstor Pere, moracu da vidim sa njim gde je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: U srcu Honda Africa a u ruci BusPlus

Planiram da kupujem gume za motor Afriku RD07 pa me interesuje da li gume imaju unutrašnju. Pretpostavljam da su TT i da to treba da naglasim prilikom kupovine.

 

 

 

Unapred hvala,

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja