Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji enduro za duga putovanja?(Dane,Koma,AnteK i ostali -upomoc!)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Imam priliku da prodam sadasnji motor i treba mi pomoc za izbor sledeceg.Veliki sam ljubitelj BMW-a ,ali to moze biti i bilo koji motor koji je pouzdan i provjeren za putovanje velicine Dane-Koma-Japan. To znaci da mi nije bitno kakav imidz ima u moto-casopisima ,nego stvarno stanje u praksi u najtezim uslovima.

Motor koji kupim ce vjerovatno sluziti za takva putovanja ,sto znaci da mi nije bitno kako se ponasa u gradu i sl. Molim vas da mi pomognete oko izbora !

 

Moji predlozi: f 650 gs dakar,r 1150 gs,KTM 640adventure,afrika twin,KTM 950 adv,V-strom (oba), Transalp, nova Tenera...

 

Koji enduro je idealan za duga putovanja po svim vrstama terena? (enduro,650ccm i vise,veliki tank,polovan od 5-7 000e)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

da li mogu da odgovore samo iskusni enduraši i svetski putnici ili možemo i mi ostali?  ;D

::)

 

Naravno ,samo moramo izabrati motor koji nam se mozda manje "dopada",ali je pouzdaniji (radna masina)! ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

da li mogu da odgovore samo iskusni enduraši i svetski putnici ili možemo i mi ostali?  ;D

::)

 

Naravno ,samo moramo izabrati motor koji nam se mozda manje "dopada",ali je pouzdaniji (radna masina)! ;)

 

 

što se tiče endura ja sam ti kao devojčica, razlikujem samo lepe i ružne!  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Pazi ovako, za taj novac mozes uzeti NOV mali Strom i NOVu Teneru. Ja bih razmisljao izmedju ta dva, jer si tako siguran sta se radi sa motorom od samog pocetka. Pogotovu kada je takvo izrabljivanje u pitanju, ja glasam za novu masinu, moci ces vise puta da okruzisplanetu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Evo ti pa biraj, poredjani su po mojoj preporuci tebi ;) Kriterijumi su pouzdanost, izdrzljivost, prohodnosti po najtezim terenima, kvalitet-cena i subjektivni osecaj sta to u stvari tebi treba (po meni) ;)   A inace ubedljivo najbolji je onaj poslednji, samo, ne proizvodi se vise...vidi, bas lici na moju... ;D :P:D;)

 

post-381-12878992863191_thumb.jpg

post-381-12878992863392_thumb.jpg

post-381-12878992863629_thumb.jpg

post-381-12878992863905_thumb.jpg

post-381-12878992864137_thumb.jpg

post-381-12878992864535_thumb.jpg

post-381-12878992864896_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Imam priliku da prodam sadasnji motor i treba mi pomoc za izbor sledeceg.Veliki sam ljubitelj BMW-a ,ali to moze biti i bilo koji motor koji je pouzdan i provjeren za putovanje velicine Dane-Koma-Japan. To znaci da mi nije bitno kakav imidz ima u moto-casopisima ,nego stvarno stanje u praksi u najtezim uslovima.

Motor koji kupim ce vjerovatno sluziti za takva putovanja ,sto znaci da mi nije bitno kako se ponasa u gradu i sl. Molim vas da mi pomognete oko izbora !

 

Moji predlozi: f 650 gs dakar,r 1150 gs,KTM 640adventure,afrika twin,KTM 950 adv,V-strom (oba), Transalp, nova Tenera...

 

Koji enduro je idealan za duga putovanja po svim vrstama terena? (enduro,650ccm i vise,veliki tank,polovan od 5-7 000e)

 

Ha gledaj, nije to tako lagano reći. Ovisi što smatraš najtežim terenima, jer ako fakat misliš ići u neki

žešći offroad, onda ti treba ipak terenski orijentiran motor. Ako se pak radi o nekom makadamskom offroadu,

to možeš sa bilo kojim motorom. Da li ti je jedan cilindar dosta? Nekom jest, nekome ne. Gdje planiraš ići ( zbog

servisne podrške ), takodjer je bitno, jer ako misliš voziti 10-20.000 km bez servisa, onda neku Hondu ili Yamahu.

Sve je to rastezljivo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Pazi ovako, za taj novac mozes uzeti NOV mali Strom i NOVu Teneru. Ja bih razmisljao izmedju ta dva, jer si tako siguran sta se radi sa motorom od samog pocetka. Pogotovu kada je takvo izrabljivanje u pitanju, ja glasam za novu masinu, moci ces vise puta da okruzisplanetu  ;)

Slazem se sa tobom i meni primamljivo zvuci poci na takav put sa novim motorom, samo ne znam kako se ponasaju strom i nova tenere( dolazi tek krajem maja) u takvim uslovima rada.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Tenera je dosta extremnija sigurno i dva koplja ispred sto se tice off road-a. Jeste jedan cilindar, ali je to dosta pouzdano.

 

Medjutim, sto se komfora i voznje po cesti tice, tu je mali Strom mnogo ozbiljniji. Zivahna dva cilindra, prostor za vozaca a i suvozaca... svasta nesto... E sada, sto rece nas guru AnteK, moras nam reci da li ces imati zahtjevnijeg off road-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

 

Ha gledaj, nije to tako lagano reći. Ovisi što smatraš najtežim terenima, jer ako fakat misliš ići u neki

žešći offroad, onda ti treba ipak terenski orijentiran motor. Ako se pak radi o nekom makadamskom offroadu,

to možeš sa bilo kojim motorom. Da li ti je jedan cilindar dosta? Nekom jest, nekome ne. Gdje planiraš ići ( zbog

servisne podrške ), takodjer je bitno, jer ako misliš voziti 10-20.000 km bez servisa, onda neku Hondu ili Yamahu.

Sve je to rastezljivo....

Nikakav zesci off road samo makadam i losiji putevi.Mislim da je i jedan cilindar dovoljno , a moze i dva. Moj sadasnji motor otprilike moze to sve da podnese ali ima 120 000 km na satu pa mislim da je sigurnije sa necim mladim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Nikakav zesci off road samo makadam i losiji putevi.Mislim da je i jedan cilindar dovoljno , a moze i dva. Moj sadasnji motor otprilike moze to sve da podnese ali ima 120 000 km na satu pa mislim da je sigurnije sa necim mladim.

 

Onda nema frke, može bilo koji. Ne znam koliko planiraš tog makadama, no ako ga ima

dosta, više poradi na vozačkoj kondiciji i vožnji nego u razmišljanju koji motor, jer ako

makadama ima na stotine kilometara, ako nisi u kondiciji i sporo voziš, nikad kraja ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja sam razmisljao o Teneri za sebe (mozda i dalje razmisljam ;)), mslim da je ipak malo pouzdanija, pocevsi od toga sto je jedan cilindar. Moja preporuka bi bila upravo ona i jos nova :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Nikakav zesci off road samo makadam i losiji putevi.Mislim da je i jedan cilindar dovoljno , a moze i dva. Moj sadasnji motor otprilike moze to sve da podnese ali ima 120 000 km na satu pa mislim da je sigurnije sa necim mladim.

 

Onda nema frke, može bilo koji. Ne znam koliko planiraš tog makadama, no ako ga ima

dosta, više poradi na vozačkoj kondiciji i vožnji nego u razmišljanju koji motor, jer ako

makadama ima na stotine kilometara, ako nisi u kondiciji i sporo voziš, nikad kraja ... ;)

U brzim voznjama makadamom sam vrlo dobar ,to vjezbam godinama. Od svih motora koje sam vozio po makadamu najbolje se pokazala stara Cagiva Elefant 650.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Kada sam ugledao novu Teneru pomislio sam "Da li motor moze ruznije da izgleda ?" Kako je vrijeme prolazilo oko se naviklo pa mi sad bas izgleda gotivno , skroz!Ni Strom nije pojam ljepote ali ipak izgleda ugladjenije i urbanije od Tenere!

 

Tenera je teska 183kg,zicane felnice,sjedalo na visini od 89,5centi a podatrke o klirensu nisam nasao!

Mali Strom je 11kg tezi a sa Absom 14kg!Livene felnice,sjedalo na 82centa i tank 22litra kao i Tenera!I sada je u Srbiji na popustu jeftiniji nego kod nas 1200 eeeuuurrraaaa!!!!Mozes da se opremis extra za razliku u cijeni! Samo kad bi nasao semu kako izvesti tu transakciju!

 

Strom svakako ostavlja jaci utisak mada treba sacekati pa  pogledati Teneru uzivooooo! I ja sam zagrizao .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

 

 

Strom svakako ostavlja jaci utisak mada treba sacekati pa  pogledati Teneru uzivooooo! I ja sam zagrizao .....

Moj glas ide za manjeg Stroma,po mogucstvu novog! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Ako volis i odogovara ti BMW, zasto razbijati glavu? GS 1150 je odlican motor sa sjajnim  on i off road sposobnostima, pouzdanoscu  i sa dovoljno duse da ne pozelis drugi. Osnovno sredstvo za rad ako nameravas nekoliko puta oko sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ako volis i odogovara ti BMW, zasto razbijati glavu? GS 1150 je odlican motor sa sjajnim  on i off road sposobnostima, pouzdanoscu  i sa dovoljno duse da ne pozelis drugi. Osnovno sredstvo za rad ako nameravas nekoliko puta oko sveta.

 

Da ali Taj GS polovan(star 7 godina i sa 40.000 na satu) kosta vise nego nov Strom ili nova Tenera a da ne kazemo da je kod nas registracija za njega 2 kategorije iznad ovi modela do 750 ccm!

 

Mali GS je skroz zanimljiv i za razliku od mnogih BMWea cak i lijepo ozgleda.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1333 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Tenera je teska 183kg,zicane felnice,sjedalo na visini od 89,5centi a podatrke o klirensu nisam nasao!

Mali Strom je 11kg tezi a sa Absom 14kg!Livene felnice,sjedalo na 82centa i tank 22litra kao i Tenera!I sada je u Srbiji na popustu jeftiniji nego kod nas 1200 eeeuuurrraaaa!!!!Mozes da se opremis extra za razliku u cijeni! Samo kad bi nasao semu kako izvesti tu transakciju!

 

Ja ta dva motora uopće ne bi uspoređivao. Svakome tko je vozio ozbiljnije offroad jasno je da Strom

nije napravljen za to, kao i svi motori kojima je udobnost i komfor na prvom mjestu - udoban motor znači

širok sic i komforan položaj vožnje, a to opet nije dobar položaj za vožnju po terenu. Za po terenu treba

uzak sic i položaj što više naprijed, a to opet dramatično narušava komfor. Nema tu puno kompromisa,

ili-ili.. A da se ne govori o dimenzijama kotača i ostalo. Kilogrami tu nisu presudni, 10-ak kg gore dolje nije

jako bitno. Uostalom, KTM Rally sa punim tankom goriva je teži od 200 kg, a mnogi bi napamet rekli da je

to puno... Ciklistika, ovjes čine motor putnim ili terenskim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Tenera. ili GS 650 Dakar (koji je za klasu bolji od brata mu GS 650) su idealan izbor za tvoj karakter i nacin voznje, dovoljno brzi i sto je jos vaznije, odlicni u off-road voznji (SREDNJE TEZAk), a ti si za to izverziran. Takodje, jeftina registracija i odrzavanje u odnosu na "teskase", lakse se provlace po gradu, manje trose, pa ti vidi. Ne merim po onom "meni se svidja, bas je lep", vec po performansama, kvalitetu, tvojim potrebama i stilu voznje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Tenera je teska 183kg,zicane felnice,sjedalo na visini od 89,5centi a podatrke o klirensu nisam nasao!

Mali Strom je 11kg tezi a sa Absom 14kg!Livene felnice,sjedalo na 82centa i tank 22litra kao i Tenera!I sada je u Srbiji na popustu jeftiniji nego kod nas 1200 eeeuuurrraaaa!!!!Mozes da se opremis extra za razliku u cijeni! Samo kad bi nasao semu kako izvesti tu transakciju!

 

Ja ta dva motora uopće ne bi uspoređivao. Svakome tko je vozio ozbiljnije offroad jasno je da Strom

nije napravljen za to, kao i svi motori kojima je udobnost i komfor na prvom mjestu - udoban motor znači

širok sic i komforan položaj vožnje, a to opet nije dobar položaj za vožnju po terenu. Za po terenu treba

uzak sic i položaj što više naprijed, a to opet dramatično narušava komfor. Nema tu puno kompromisa,

ili-ili.. A da se ne govori o dimenzijama kotača i ostalo. Kilogrami tu nisu presudni, 10-ak kg gore dolje nije

jako bitno. Uostalom, KTM Rally sa punim tankom goriva je teži od 200 kg, a mnogi bi napamet rekli da je

to puno... Ciklistika, ovjes čine motor putnim ili terenskim...

 

Slazem se ali covjek je u uvodnom postu, izmedju ostalih, nabrojao i ta dva motora.....

Posto su cijenom najjeftiniji (novi) a i sa covjekom sam se cuo skoro pa smo prebacili neku na tu temu.....cinilo mi se da bi za njega ova dva i bila najinteresantnija.....

U naslovu je ..."Enduro za duga putovanja"....pa mi izgleda da oba motora mogu u tu kategoriju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja