Jump to content

Moto Zajednica

Rezervoar, udubljenja i ispravljanje istih - kako i čime?

Recommended Posts

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Innsbruck (okolina)
  • Motocikl: BMW K1100LT, Kawasaki EL 250 B

Kupio sam Kawasaki EL 250 B, koji je imao ne baš lepa iskustva sa padanjem. Jako su ružna udubljenja na rezervoaru koja želim nekako da ispravim. Šta, kako i čime? Volim da majstorišem sam. Pokušao bih da posle ispravke presvučem obojene delove folijom, da vivim kako izgleda, pa ako valja tako bih i ostavio,m a ako ne, onda na lakiranje. Dajte neke lepe predloge.

 

post-30655-0-94661800-1377341529_thumb.jpg

post-30655-0-34753200-1377341532_thumb.jpg

post-30655-0-17007300-1377341534_thumb.jpg

post-30655-0-54379100-1377341535_thumb.jpg

post-30655-0-55914400-1377341536_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Mozes da probas da savijes neku sipku pa kroz cep rezervoara da kuckas dok ne ispravs ili ima neka fora sa vakumom da se izvuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Idi kod limara, bolje plati nego da nešto zezneš. Mislim da ovo može da se izvuče bez oštećenja farbe - raspitaj se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Innsbruck (okolina)
  • Motocikl: BMW K1100LT, Kawasaki EL 250 B

Ovo su sad konsultacije. Boja mi baš nije toliko važna, jer mi se ne sviđa , radije bih video motor u nekoj drugoj boji, i tu sam spreman da saslušam savete. Koliko bi na primer koštalo kod limara da se sve sredi? Evo još nešto, kod ovog modela je plastični okvir oko hladnjaka, da li bi to moglo da se farba ili je folija bolje rešenje? Nadam se da ne postavljam previše pitanja, ali jako sam radoznao! :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Innsbruck (okolina)
  • Motocikl: BMW K1100LT, Kawasaki EL 250 B

Ево, нашао сам један пример како то раде са врелим ваздухом и полугом... Наравно, резервоар мора бити сигуран од експлозије. Није мотор у питању, али лим је лим.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Innsbruck (okolina)
  • Motocikl: BMW K1100LT, Kawasaki EL 250 B

Лепо је испеглао плех тај мајстор са снимка, али он је користио лимарски алат, али мене је импресионирао мајстор са првог снимка који је користио само чекић и фен, и то на поршеу. Више ме зачудило што му је неко дозволио да тако нешто ради на таквом ауту, али, у сваком случају, оба ова примера су веома поучна, па ћу и ја да пробам сам да исправим, јер сам се охрабрио! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Innsbruck (okolina)
  • Motocikl: BMW K1100LT, Kawasaki EL 250 B

Ех,... а таман сам се обрадовао да би ишло тако лако и код мене. А, имаш ли ти неки паметан предлог? Ено, горе су слике, од удубљења, па шта би била твоја препорука?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ne verujem da kod tebe farba moze da izdrzi vracanje nazad u bilo kojoj varijanti jer mi se cini da su prevelika udubljenja... najbolje bi bilo da to odradi limar ali pretpostavljam da ti to nije opcija... nadji ovakve likove sto rade ispravljanje bez skidanja farbe makar da ti kazu da li je uopste moguce zadrzati postojecu farbu, a onda ces bar znati na cemu si...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Innsbruck (okolina)
  • Motocikl: BMW K1100LT, Kawasaki EL 250 B

Фарба је оштећена, ту нема шта да се спашава. Зато сам помислио да бих на крају мога све да облепим са фолијом, а ако ми то не буде лепо, онда да неки лимар заврши посао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Ako vec nisi ispravio,probaj ovo

i ovo

 

 

Kupio sam Kawasaki EL 250 B, koji je imao ne baš lepa iskustva sa padanjem. Jako su ružna udubljenja na rezervoaru koja želim nekako da ispravim. Šta, kako i čime? Volim da majstorišem sam. Pokušao bih da posle ispravke presvučem obojene delove folijom, da vivim kako izgleda, pa ako valja tako bih i ostavio,m a ako ne, onda na lakiranje. Dajte neke lepe predloge.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja