Jump to content

Moto Zajednica

Nislije na pragu pravoslavlja-HILANDAR 2013.

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

POMAZE BOG,BRACO!!!Vratismo se,prepuni utisaka,gigabajta i gigabajta slika,jos uvek ne shvatamo gde smo bili,sta smo videli ali znamo da je ova organizacija bila pun pogodak.Pa da krenemo iz pocetka...

Cele zime sam citao putopise sa foruma i planirao gde i kad sledece sezone.Nijedan putopis nije ostavio utisak na mene kao putopis sa Hilandara,dirnuo me je u srce,suze su mi isle dok sam ga citao.Naravno,mnogi su me zbog toga zezali ali sada je sve drugacije.Jos zimus sam predlozio da se organizuje jedna ekskurzija na Svetu Goru,svi su bili zainteresovani ali nista ozbiljno nije dogovoreno.Sa prvim toplim danima pocelo se sa ozbiljnim dogovorima.Sve je vise i vise zainteresovanih i polako se ulazi u ozbiljnu pricu,vec su ogromne sanse da cemo prvi put u zivotu da se svi uklopimo kako treba.Tada i ja od inicijatora prelazim u organizatora(citaj:lice zaduzeno za j....e u dupe i vrz dupe,sto bi zaplanjci rekli.A i sire...Neka,neka,mogu ja dosta da istrpim) :zvizduk: .Krece se sa pripremama,poslao sam fax za blagoslov za posetu Hilandara i za pola sata dobio odgovor da nam je poseta odobrena.Srecan sam do neba.Jos vecu volju sam dobio jer sam nekoliko dana pre toga saznao da cu krajem godine postati tata,pa je odlazak na Hilandar dosao kao "kec na deset".U posetu su mi bili drugari iz moto kluba Podgorica koji su se vracali sa Hilandara.Od njih sam saznao dosta toga korisnog,a euforija koja je bila prisutna dok su mi opisivali Hilandar ucinila me je opasno nestrpljivim.Ovim putem im se srdacno zahvaljujem,to nisu drugari to su jedne lafcine i ponos je poznavati takve ljude.Nasao sam smestaj u Jerisosu sto se posle pokazalo kao greska.Ne katastrofalna ali ipak greska.Broj ljudi je polako rastao i doslo se do broja 14.Osecao sam sve vecu odgovornost.Plasio sam se broja ljudi jer deo njih nikad nije vozio u tako velikoj grupi i smatra da je to zajebancija.A nije uopste.14 motora u Grdelickoj klisuri :lol: Pa ko je taj ko ce da nas pretekne.Srecom,podelili smo se u 2 grupe,prva grupa je otisla 2 dana ranije na Ohrid a druga direktno za Jerisos.Nazalost,nekoliko njih je odlucilo da u zadnjem trenutku krene kolima.Imali smo i one kojima je bilo bitnije da prodaju motor i zarade par stotina evra nego da krenu sa nama motorom.Ali necemo sad o tome.Konacan bilans-8 motora,17 ljudi.Blizi se datum polaska,sve pripreme izvrsene.Jedino sam ja strahovao da li ce sve da bude kako treba,da nas ne ispale za smestaj jer ja mogu da trpim sex ali ne mogu bas toliko :staa:

A onda se desilo neocekivano.16.juna,4 dana pred polazak,na dan rodjendana mog Kumceta Andreja moja supruga je prokrvarila u cetvrtom mesecu trudnoce.Prognoza doktora nije bila dobra,nisu bili sigurni da cemo da zadrzimo bebu.Svet mi se srusio,pozeleo sam da me nema.2 dana i 2 noci nisam spavao,samo sam plakao.Osecao sam se tako bespomocno,nista niko nije mogao da uradi,sve je bilo u rukama Boga.Iako sam zdravstveni radnik i radim na najtezem odeljenju ovo je bio preveliki udarac za mene,nisam mogao da se izborim sa tim.Odlucujem da ne idem.Moja supruga se sa tim nije slozila i s obzirom da zna da sam vernik tera me da idem.Nikad goru odluku u zivotu nisam doneo.Odlucujem da krenem a srce mi ostaje.Nikad niko od ljudi koji su bili uz mene u ovim za mene najtezim trenucima nece moci da shvati koliko mi je znacila njihova podrska,koliko je olaksanje donosio razgovor sa njima.Pokazali su da su pravi drugari,da su tu uz mene,i u dobru i u zlu.Ali,i pored svega toga meni je jos teze,i uopste mi se ne ide.Ali krecem.

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Blizu granice!
  • Motocikl: KLE 500

Uvek sa oduševljenjem čitam sve što je vezano za najveću svetinju u Srba tako da pored slika nemoj da izostaviš priču koja prati ovo pokloničko putovanje. Situacija koju si ostavio kod kuće svakako je bila preteška i mislim da si doneo pravilnu odluku jer kao što si i sam rekao, sve je bilo u Božijim rukama a Ti si otišao na mesto gde su Srbi najbliži Bogu. Mesto na kome Srbi nisu prolili kap krvi niti slagali preko 800 godina, mesto na kome svako razmisli o svrsi svog postojanja. Sa nestrpljenjem očekujem nastavak tvoje priče.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Uvek sa oduševljenjem čitam sve što je vezano za najveću svetinju u Srba tako da pored slika nemoj da izostaviš priču koja prati ovo pokloničko putovanje. Situacija koju si ostavio kod kuće svakako je bila preteška i mislim da si doneo pravilnu odluku jer kao što si i sam rekao, sve je bilo u Božijim rukama a Ti si otišao na mesto gde su Srbi najbliži Bogu. Mesto na kome Srbi nisu prolili kap krvi niti slagali preko 800 godina, mesto na kome svako razmisli o svrsi svog postojanja. Sa nestrpljenjem očekujem nastavak tvoje priče.

 

Hvala za interesovanje,nastavak ocekujte veceras

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: R 1200 GS Rallye

Uvek sa oduševljenjem čitam sve što je vezano za najveću svetinju u Srba tako da pored slika nemoj da izostaviš priču koja prati ovo pokloničko putovanje. Situacija koju si ostavio kod kuće svakako je bila preteška i mislim da si doneo pravilnu odluku jer kao što si i sam rekao, sve je bilo u Božijim rukama a Ti si otišao na mesto gde su Srbi najbliži Bogu. Mesto na kome Srbi nisu prolili kap krvi niti slagali preko 800 godina, mesto na kome svako razmisli o svrsi svog postojanja. Sa nestrpljenjem očekujem nastavak tvoje priče.

 

Такођер, нестрпљење, фотке, доживљај, све. Rille, морао сам да ти дам један плусић, лепо си све срочио. :aha::takoje:

 

Бог да нам свима помогне!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Pa da krenemo sa dodavanjem slika...

Okupljanje i polazak prve grupe na Ohrid20130618051223.jpg

Mikan i Goce :moto3: Majesty u pozadini(uvek :nanana:) img0808.jpg

Natovareni i spremni za putimg0815.jpgimg0818.jpg

Predejane-prvi pit stop20130618061241.jpg

Vreme za dorucak i tankiranje(MAJESTY NE SVRACA NA PUMPU :neznam: )20130618103616.jpgdscn6525.jpg

Dolazak na Ohrid i vreme za slobodne aktivnostidscn6561.jpgdscn6564.jpg

Nacionalni park Galicica,Sveti Naumdscn6580.jpgdscn6616.jpgdscn6627.jpgdscn6628.jpgdscn6633.jpgdscn6639.jpg

Visak slobodnog vremena momci su iskoristili za obilazak Albanije.[picture-102.jpgimg]http://www.dodaj.rs/f/2T/HW/3nZhxfFI/dscn6664.jpg[/img]dscn6672.jpg

Trening pred nastavak putovanja :lud:dscn6547.jpg

I polazak daljedscn6687.jpgdscn6688.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Dok su momci iz prve grupe kretali prema Jerisosu,druga grupa je polazila na dogovoreno mesto.Dan pre polaska uparivali smo N-Com.Strasno dobra stvar za putovanja ali potreban je fakultet da se upari.img6680.jpg

Ranom zorom se sastajemo i krecemo...dsc0506.jpg

Za slucaj da ogladnimo :takoje:dsc0523.jpg

Dare nam je euforican ali ne zbog putovanja nego zbog maligana koji ga jod drze od proslave rodjenja sestrica.Ako,opravdano je,ziv bio sestriceeeee :zdravo:dsc0531.jpgdsc0543.jpg

I konacno krecemo sa peglanjem :moto3:dsc0547.jpgdsc0549.jpgdsc0552.jpg

Dolazak na Makedonsku granicu.Dozivljaj za pamcenje...Spontanim Daretovom citatom iz Tesne Koze"taj ne sme da prodje" prilikom gledanja pasosa mog Kuma nas carinik je dobio takav napad smeha da su mu suze posle.Naravno,Dare i ja smo se pridruzili i ljudi su izlazili iz kola da vide sta se desava jer smo se drali od smeha.Otpraceni smo sa"idite bre u k...c vi niste normalni" i mi nastavljamo dalje :moto3:img0822.jpgimg0824.jpg

Nakon prelaska granice imali smo malu intervenciju na Daretovom motoru(INACE PRIMETIO SAM DA SU SE NA OVOM PUTOVANJU KVARILE SAMO YAMAHE :nanana: )img0825.jpgimg0827.jpg

Dolazak na Grcku granicu gde sam pozeleo da nemam bocne kofereimg0836.jpgimg0838.jpg

Nakon prelaska granice stajemo na Eko pumpu da doruckujemo.img0845.jpg

Nakon dorucka usledio je i prvi sex,dupe me je svrbelo do Soluna.Naime,samo sto smo se obukli i spremili za nastavak,prilazi mi cikica i pita me kako da skine onu zastitnu plastiku ispod auta jer mu se otkacila u dolasku.Ja mu odgovaram "pojma ti ja to nemam,ja sam medicinska sestra,eno ti ga mehanicar" i pokazujem na jos mamurnog Dareta.On mi mrmlja nesto kroz kacigu ali rado polazi da pomogne.img0846.jpg

Dugujem mu duksericu :zvizduk:img0847.jpg

Ubrzo stizemo do Soluna kad mi zazvoni telefon,zove me Milan iz prve grupe.Odbijam mu poziv,jednom,drugi,treci put.Sumnjam da se desilo nesto.Javljam im da stanu da ga pozovem.Bio sam u pravu.Imali su kvar na jednom od motora(citaj:YAMAHA PONOVO :jee: ),puko im je kais.Igrom slucaja,u mom koferu se nalazi stari kais za Majesty mog Kuma,koji je on poneo za svaki slucaj jer smo imali visak mesta u koferima.Okrecemo se polukruzno i krecemo za Kavalu u pomoc ostalim clanovima ekipe.Tu nailazimo na blokadu saobracaja nastalu posle neverovatne saobracajke u kojoj su ucestvovala 2 vozila Niskih tablica i jedan kamion.Od Yuga ni Y nije ostaloimg0848.jpgimg0850.jpg

Dolazimo na naplatno rampu za Kavalu gde se nalazimo sa ostalima.Sam Bog je postavio ovde ovaj letnjikovac inace bi izgoreli kao licneimg0852.jpg

Nije mnogo toplodscn6709.jpg

Bez obzira sto smo imali sav potreban alat,nismo uspeli da skinemo lamelu i moramo do prvog naseljenog mesta da nadjemo neki servis20130620125944.jpg

Bio sam fasciniran optimizmom vozaca pomenute Yamahe,on je bre jebao sve nas po redu kao da su se svi motori pokvarili,a jedino njegov ostao ispravan.

Malo krsenje saobracajnih propisa(bubreg bi nam uzeli policajci da su naisli)img0856.jpgimg0857.jpg

Dolazimo u servis gde koristimo da se odmorimo,brzo menjamo kais i nastavljamo dalje kao da se nista nije desilo.Moram da napomenem da je do pucanja kaisa doslo usled visekilometarske voznje od ravno 170km/h jer je vozac Yamahe umislio da vozi neki Suzuki,ili Hondu,Strasno...img0859.jpgimg0861.jpgimg0862.jpg

Nastavljamo dalje.Gaaaaaasssssss.......dscn6732.jpgdscn6744.jpgdscn6752.jpgdscn6762.jpgdscn6765.jpg

YAMAHA POBRATIMI :takoje:img0877.jpgimg0876.jpg

Stizemo u Jerisos gde se raspakujemo i krecemo na plazuimg0881.jpg20130620163844.jpgimg0887.jpg

Posle kupanja lagana setnja i voznjica do Uranopolisa20130620195505.jpgimg0901.jpgimg0904.jpgimg0916.jpgimg0909.jpg

Vracamo se nazad,sutra je veliki dan,moramo da se odmorimo.Ulazimo u apartman,tusiramo se,gasimo svetlo,ali san nikako da dodje.Osecam knedlu u grlu,neku tugu i bol u srcu,jako zelim da sam kuci,ali moram da izdrzim,nazad nema.Nadam se samo da ce sutrasnja poseta ovom svetom mestu doneti olaksanje.Cvrsto verujem u to.

Nastavljam sutra,moram dobro da pripremim nastavak putopisa

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

care ti kako si krenuo ti ces bar jos 2 puta u grcku ove godine : )

 

ja 20.07 krecem na krf,nazalos sam,ostatak ekipe ide avionom (gospoda)

 

Tesko,ali voleo bih.Zavidim ti za Krf,veruj mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Sjajan putopis, fantastican! :takoje: Jedva cekamo nastavak...Prosto covek moze da dozivi vasu atmosferu na svojoj kozi, da se oseti kao da je bio tamo....:nanana: U svakom slucaju lepo je proziveti sve to iznova i iznova posto je jedinstveno i fascinantno iskustvo!Zavaljen u fotelju i uz kokice, deja-vu je potpun!Veliki pozdrav za genijalnu Majesty i njenog nista manje posebnog vlasnika!:care:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Svanulo je jutro.Nikad organizovaniji nismo bili.Svi smo sa nestrpljenjem cekali polazak.Motore smo ostavili u Jerisos i kolima sa drugarima koji su bili sa nama krecemo za Uranopolis.Ubrzo stizemo do kancelarije gde se vadi viza za posetu Hilandaru koja kosta 25evra.Tu nastaje problem sa 2 nasa drugara.Na dva odvojena faksa su poslali molbu za blagoslov za njih trojicu.Nazalost,samo je jedan dobio.Svim silama pokusavamo da izmuvamo nesto,ali to ovde ne pomaze.Pocinjem da trnim sta ce biti sa nasom grupom jer sam ja slao faks za sve.Dok i zadnji nije uzeo vizu u ruke nisam prestao da strepim.Krecemo prema glavnoj ulici u Uranopolisu po karte.Cena karte je 7.5e.Ja sam mislio da cemo na brodicu biti nas 20-ak i mozda jos par ljudi,medjutim grdno sam se prevario.

Ispred kancelarije gde smo uzeli vizu20130621081902.jpg

Dok cekamo brod20130621090352.jpg

I konacno ukrcavanje,neverovatna guzva20130621094014.jpg20130621094213.jpg20130621100053.jpg

Planina Atosimg0944.jpg

Stizemo u luku gde nas ceka autobus za Hilandar20130621105909.jpgimg0951.jpg

Na izlasku iz broda monah nam se obraca sa "Pomaze Bog,braco" i nakon prozivke usmerava nas kao najvecu grupu prema autobusu koji ce nas odvesti na Hilandar.Krecemo.U desnom uglu mozete videti vozaca Yamahe koji sanja da pretice Suzuki.Nazalost,na javi je drugacije i posle budjenja postaje nervozan i sipa mi vodu u ledja,govoreci da curi klima :nanana:img0963.jpgimg1002.jpg

Voznja nije kratko trajala,a put vrlo los.To je ono sto odvaja nas manastir od ostalih koji su odmah do mora,to je njegova car.Ubrzo vidimo Hilandarimg1000.jpg.Stigli smo i gostoprimac Milan nas usmerava na gostionu gde ce nas nakon prozivke upoznati sa osnovnim pravilima ponasanja u manastiru.Tada dobijamo i kovertu sa dve papira na kojim cemo kasnije upisati imena zivih i upokojenih za koje ce se monasi moliti prilikom jutarnje liturgijeimg1018.jpg

Tu nas posluzuju kafom,ratlukom i vodom sa bunara Sv.Saveimg1019.jpg.Nakon toga upisujemo se u knjigu gostiju.Nikad vise Nislija odjednom nije bilo,tako bar oni kazuimg1020.jpg

Krecemo prema svojim sobamaimg1021.jpg

Nestrplivo krecemo u obilazak najvece Srpske svetinjeimg1039.jpgimg1040.jpgimg1043.jpgimg1049.jpg

Krecemo do prodavnice suvenira koja radi dvokratno.Tu provodimo dosta vremena20130621123415.jpg20130621123439.jpg20130621123451.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Nakon toga,na predlog gostoprimca odlucili smo da odemo do mora i usput vidimo krst Cara Dusana.Sunce je przilo a do mora je bilo dobrih 4-5 kilometra.Na obali je pirg Kralja Milutina.Sa vrha pirga siri se prelep pogled na maslinjake i vinograde Hilandarske.O kvalitetu vina pisacu kasnije.20130621125539.jpg20130621130152.jpg20130621132638.jpg20130621132643.jpg20130621141817.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

20130621144957.jpgNešto pre dolaska do Milutinovog pirga, odvaja se put za manastir Esfigmen, grčki, tzv. „zilotski“ manastir. Udaljen je oko 1,5 kilometar od Hilandara, a važi za „pobunjenički manastir“, zbog protivljenja ovdašnjih monaha svim aktivnostima oko unapređenja veza Grčke pravoslavne crkve i Vatikana.Do tog manastira,nazalost,nismo otisli,ali ima vremena,planiramo mi ponovo da dodjemo.Ziloti ne prihvataju nas kao pravoslavce i boravak,tj.nocenje je zabranjeno osim u slucaju da vas ziloti tamo"krste".Mnogo smo zanimljivih prica culi o Zilotima,npr.kada su pokusali da ih uspavaju i isele i kada su probali da dodju do njih a oni izasli opasani dinamitom.Od njih potice recenica "pravoslavlje ili smrt" izrecena u momentu pokusaja njihovog iseljenja.20130621142028.jpg20130621144957.jpg

Krst Cara Dusanaimg1159.jpg

Pirg Kralja Milutinaimg1179.jpg

Krenuli smo lagano nazad da stignemo na liturgiju i veceru.Sunce ne prestaje da przi,jedva smo stigli nazad.Tusiramo se i odmaramo u sobama.Inace,zabranjeno je setati se go do pojasa,ali su nasi drugari zatvorili vrata sobe kako bi se malo rashladiliimg1181.jpg

Nakon kratkog odmora odlazimo do bunara Svetog Save i loze Svetog Simeona.Ova loza izlazi iz zida Saborne crkve i vazi za najstariju lozu na Mediteranu.Kazu da je delotvorna kod nerotkinja,i njen plod se dobija uz blagoslov,a koristi se posle posla od 40 dana uz pomoc parohiskog svestenika.Jedini uslov je da se nakon rodjenja deteta posalje slika na Hilandar.Loza je jako debela,a po predanju Sveti Simeon ce blagosloviti Hilandar dok loza bude radjala.20130621153323.jpgimg1072.jpg

Bunar Svetog Save20130621165859.jpgimg1059.jpg

Pirg Svetog Save i pogled sa vrha20130621201435.jpg20130621201448.jpg

Nakon obilaska pocela je vecernja liturgija.Najavljuje se tako sto jedan od monaha kruzi oko crkve i lupa drvenim cekicem u neku dasku,dok se ostali skupljaju sa svih strana i ulaze u crkvu.I sad se najezim kad se setim lica tog monaha,neverovatno.Ulazimo u crkvu.Dozivljaj neponovljiv.Liturgija traje oko 2 sata.Mi jedva izdrzavamo zbog one setnje do mora.Nakon liturgije svi prelaze preko puta u jednu ogromnu prostoriju gde se ruca.Na ulazu monah sluzi crnim vinom i zitom koje je bilo u crkvi za vreme liturgije.Ja u zivotu nista lepse nisam jeo.Nisam strucnjak za vino jer ne pijem,ali su bukvalno svi bili odusevljeni.Nakon toga ulazimo unutra,zajedno sa monasima,ustajemo dok jedan od monaha cita molitvu.Nakon toga svi sedamo i cuje se prvi GONG.Krecemo sa jelom,a jedan od monaha cita neke price dok jedemo.Nakon par minuta zacuo se drugi GONG.On oznacava da mozemo sipati vino.Inace,vino sami prave i godisnje u prodaju izadje 4350 litara crnog.Flasa kosta 20 evra i svaka je numerisana.Jedemo neku corbu i kupus salatu,i nevidjeno dobar crni hleb sa nekim semenkama.Na stolu je i domace maslinovo ulje neverovatno jakog mirisa.Interesantno je sto i mi i monasi jedemo bukvalno istu hranu.Treci GONG oznacava kraj vecere,svi ustajemo i idemo napolje.Medjutim,nekoliko nasih drugara ostaje unutra da pomognu oko pranja i ciscenja.Tada i budu posluzeni onim belim vinom,a uz to dobijaju i kiselu vodu.I onda,sto bi nasi ljudi rekli "drz' mu nane glavu".Svi izlaze zagrejani i nasmejani,a pogotovu Dare koji neprestano ponavlja kako je vino mnooooogo dobro.Dok smo ih cekali u Sabornoj crvi se iznose mosti.Nekoliko brojanica koje sam namenio svojoj zeni i njenom zdravlju,kao i zdravlju svog nerodjenog deteta predajem monahu sa dubokom molbom i on ih redom stavlja na mosti Svetog Pantelejmona,Svete Anastasije,majke Svetog Save,Svetog Nicifora i na Casnom Krstu.Nakon toga mi ih vraca nazad.Ja presrecan,pogubljen od uzbudjenja izlazim napolje i krecem prema konaku.Skupljamo se svi ispred da prodiskutujemo o danasnjem danu,20130621203010.jpg

Krecemo na spavanje,ustajemo rano za jutarnju liturgiju

Nekoliko slika iz unutrasnjosti Saborne crkveimg1096.jpgimg1099.jpgimg1102.jpgimg1103.jpgimg1104.jpgimg1106.jpgimg1107.jpgimg1110.jpgimg1116.jpg

Jutarnja liturgija pocinje u 4h.Medjutim,ovi nasi koji su pomagali pri ciscenju su se sprijateljili sa nekim tipom tamo koji im je rekao da nema potrebe pre 6 da dolazimo.Tako smo i uradili.Nazahvalno je i da pokusam da Vam opisem taj dozivljaj,taj osecaj,moc tog mesta na kome se nalazimo.Za vreme liturgije otkriva se originalna Trojerucica.Posle liturgije svi se skupljmo ispred trpezarije za dorucak.Za dorucak smo imali neku zapecenu boraniju sa tunjevinom.To kuci sigurno ne bi jeo,a tamo mi je bilo odlicno.Nasi ponovo ostaju da pomognu :ooo: i posle toga krecemo u konak da pokupimo svoje stvari i sacekamo autobus.Za to vreme odlazim do kosturnice,mesta gde se sahranjuju monasi.Ispred postoje 8 groba.Kad umre neki monah,jedan se otkopava i tu se sahranjuje.Mosti ovog prvoh monaha se bacaju u bunar,a nalobanju se pise ime mastiljavom olovkom i stavlja se na policu.Interesantnio je da u kosturnici postoji kutija u kojoj su mosti nekog mazgara,koje su zutije osd svih ostalih.On je bio svetac a da se to nije ni znalo.img1189.jpgimg1195.jpgimg1196.jpgimg1201.jpgimg1205.jpgimg1198.jpg

Odlucujemo da krenemo ranije i odemo do ruskog manastira Sveti Pantelejmon.Na izlasku se upisujemo u knjiguimg1188.jpg

Pakujemo svoje stvari i krecemo do luke.tmo se ukrcavamo na brod i krecemo.Usput smo videli nekoliko manastira od kojih je jedan i bugarski Zograf.Evo par slika sa te voznje

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

img1210.jpgimg1214.jpgimg1220.jpgimg1225.jpg

Stizemo u Sveti Pantelejmon.Ako milijarda nije ulozenja u njega nije ni evro.Neverovatno.Majbah medju manastirima.img1246.jpgimg1252.jpgimg1258.jpgimg1265.jpgimg1278.jpgimg1279.jpgdscn6965.jpg

Stizemo u Uranopolis,zurimo u Jerisos,pakujemo motore i krecemo.Temperatura +40.Put vrlo dosadan,stajemo samo da sipamo benzin i zurimo nazad.20130622175816.jpgPosle par kracih pauza stizemo u Vranje.Tu stajemo da pojedemo "pobednicku pljeskavicu",uzbudjeni zbog svega ovoga sto smo doziveli prethodnih dana.20130622210047.jpgdscn6972.jpgdscn6973.jpg.Krecemo dalje i ubrzo smo na mestu polaska.Ovim je nase putovanje zavrseno. :takoje:img1289.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V Strom

Jedan covek na brodu nam je rekao kako ce sve posle HIlandara krenuti na bolje.Tako je i bilo,ne samo meni nego i ostalima.Prva poruka koju sam dobio kad sam uhvatio signal bila je os supruge koja mi je napisala da je sve ok i da ce od ponedeljka kuci.Mesto definitivno poseduje "nesto".Otisao sam u kompletnom nervnom rastrojstvu,pola puta sam preplakao.Onog momenta kad sam zakoracio na svetu zemlju zaboravio sam na sve prevelike probleme,ostali su iza mene.Vama sve to deluje neverovatno,ali tako je.Nece vam biti jasno dok ne odete.A ja Boga mi hocu,i to svake godine bar jednom.Jedina zamerku koju smo nasli je sto nam niko nista nije pokazao,a manastir je toliki da ni za mesec dana ne mozete saznati i videti sve sto bi zeleli.Svima porucujem da odete,da bar na jedan dan osetite tajanstvenost,mir i spokoj koje ovo mesto pruza.Pokazali smo da je tesko,ali nije nemoguce skupiti vecu a ozbiljnu grupu koja ima isti cilj,a i da nije sve u besnim i nadrkanim motorima i u njihovim vozacima koji nemaju sa kim da se voze i voze se jednom mesecno,da je bitno druzenje a ne novac.Sto kaze ona narodna izreka"boj ne bije svijetlo oruzje,no boj bije srce u junaka".I jos nesto,a vazi samo za moje drugove,saborce-JEB'O ME CRNAC SA KALABASTEROM OD POLA METRA AKO PONOVO NESTO ORGANIZUJEM!!! :vstrom: A vi svi znate zasto.E tako.Aj' zdravo! :BJB-burgman: rulez,fuck :yamaha:

 

P.S.SAZNALI SMO DA CE BITI SIN.MA NE SIN,SINCINA!!!!!HVALA TI,BOZE :care:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja