Jump to content

Moto Zajednica

Bajkersko hodočašće - Isle of Man Tourist Trophy 2012

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Hvala Doktore na odgovoru,potpuno shvatam situaciju koju ste imali,velik je uspeh i krociti nogom na IOM,a kamoli gledati te trke...Jednom davno kada sam bio klinac,tinejdzer,cesto sam obilazio cuvenog trkaca i majstora Voju Ivanisevica,pokoj mu dusi,on je bio prava legenda predratnog i posleratnog Beogradskog ,srpskog i jugoslovenskog motociklizma.Po vasceli dan smo pricali o trkama,ja o onom sto sam cuo,a on ono sto je i vozio.Njegovi opisi trka su bili neverovatni i mastoviti,a ja bih izdvojio detalje njegove price o legendarnom Djakomu Agostiniju i njegovoj voznji u Preluku 1970 g.On je to ovako pricao:- "Deco,u daljini se vec cuo zvuk koji para vazduh ,kao da dolazi avion, taj zvuk nadjacava sve ostale masine,neopisiv,zna se ,to je Ago i njegova 3 -cilindricna Ala, MV agusta !Evo ga ,prolazi pored tribina,buka nevidjena ,ne cujem vise govor ljudi oko sebe,tresu se tribine kao da je zemljotres,a tamo napred sledi i ceka ga ostra leva krivina,ispod nje levo je provalija koja vodi ravno u more,desno je kameni zid, Mislim ,nece zakociti na vreme,gotov je,to ne moze resiti ni jedan covek,pa ni Ago ! A onda,kao da ga je neka dzinovska nevidljiva ruka uhvatila,usporila,i on taj zavoj prolazi glatko,ostavivsi za sobom uzdahe publike. Stize i glas da je Ago oborio novi rekord staze !Ej,u obe klase je pobedio,u obe je oborio rekord staze !"- Onda bi sledila socna psovka,a i inace izmedju redova su isle njegove psovke koje nisam citirao iz pristojnosti 0a-smiley.gif.Sta reci,posle toga sam i ja odlazio redovno da gledam trke na Grobniku,obavezno bih obisao i stari Preluk,spavao bih u vreci, pored mora, bas ispod te leve zloglasne krivine,zamisljajuci tresteci zvuk MV Aguste...Naravno,posle povratka kuci bih prvo bih podneo izvestaj kod majstor Voje,do tancina,opis zvuka,izgled masina,izgled vozaca,da li su njegove visine,da li su ljubazni,itd...0a-smiley.gif ...Eto,izvin'te Doktore sto sam iskoristio ovaj prostor namenjen vasem putesestviju na IOM,ali verujem da ce tvoj putopis povuci mnoge na razmisljenje o putu na TT.Ja stalno mastam o tome,jos vise posle tvog putopisa.Svako dobro 0takoje.gif

Promenio član nenada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW r1250gsa

Hvala svim ovim ljudima koji tek sad citaju ovaj putopis.... vrate me potpuno u pricu ponovo... tako da sam procitao Doktorovu pricu nekoliko puta....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja