Jump to content

Moto Zajednica

MZ Caffe

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Moramo biti samokriticni. Ove godine smo zatajili po jednom pitanju! Nismo oformili ziri i nismo dodelili nagradu ! :neznam:

 

Za najvise popijene rakije... 1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ne smem vise da se konetnujem, jer se uvek iznova iznerviram, zbog toga sto mi se ne da da se vidim sa svim dobrom ljudima sa foruma. Prosle godine sam bio i istoj situaciji i nadao sam se da ovaj skup necu propustiti ni po koju cenu, a opet sam ga propustio... sta reci... tuga :(

 

Ajde da se dogovorimo pa da se nađemo na nekom skupu, dosta sam dobrih ljudi upoznao na Skupu, ali nažalost tebe sam uspio zaobići. Nadam se da me sljedeći skup neće preskočiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Momci evo jedna korisna informacija (ja je nisam znao mozda vi jeste )ako imate neki motor Podrazumeva se MZ koji ste kupili i preveli na sebe a niste ga registrovali i ti vam papiri stoje kao zlatna rezerva da nekad sklopite i registrujete motor i budete cisti pred PLAVOM bracom sada kad hocete to da uradite to sto ste platili vam se NEVAZI ako nemate Overen kupoprodajni ugovor u sudu ili opstini

Sto bi u prevodu znacilo da vlasnika morate ponovo da nadjete i da ZAJEDNO odete da ispotpisujete kupoprodajni ugovor pred sluzbenikom suda ili opstine i naravno platite overu 1050 din (ST Pazova Mozda negde je druga cifra) i naravno novi kupoprodajni ugovor (1000 din)

Na sta sam ja pitao sta ako je vlasnik UMRO

Onda vam treba resenje od ostavinske rasprave A kako rodbina nije znala da je motor u vlasnistvu Pokojnika morate pokrenuti ostavinsku raspravu po toj tacki ( i naravno sve naslednike iz ostavine dovesti na novo rociste o vasem trosku koje je 5000 din)

Tovam je to moja braco po tockovima Nemoze nista lakse da se napravi em nema para em gledaju da uzmu i crno ispod nokta1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Pa oduvek je tako bilo... :neznam:

Dzaba ti papiri(saobracajna, polisa....) koji se vode na nekog drugog ako nemas overen kupoprodajni ugovor...jedina razlika je sto se nekada priznavali ugovori overavani u agencijama a od ove godine ugovor se overava iskljucivo u opstini ili sudu...mada ja savetujem da se overi u sudu jer mogu ove birokrate opet nesto da promene!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Ako si preveo motor na sebe to znaci da imas kupoprodajni ugovor i to ti je jedini dokument do saobracajne, jer na njemu i stoji da si ti novi vlasnik.Ne razumem,na kom to papiru moze da pise da si ti vlasnik tog motora a da to nije kupoprodajni ugovor ? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pod pojmom "vozilo prevedeno - prepisano "sa starog vlasnika - na novog , se oduvek podrazumevalo:

Kupoprodajni ugovor overen u sudu ( nekad je mogla i overa u opstini, pa ako je ugovor iz tog vremena , trebalo bi da vazi )

Na ugovoru takodje treba da bude i udaren pecat poreske uprave i da pise da je naplacen odgovarajuci porez ( na starijim ugovorima ) , a u zadnje vreme prilikom placanja tog poreza se dobije posebno otstampano ( na nekoliko listova ) potvrda da ste platili porez na apsolutna prava .

 

Znaci bez pecata suda i placenog poreza , vozilo nije prevedeno. Sa pravne strane, sa ovim dokumentima je vozilo samo kupljeno, a tek kad u policiji izdaju saobracajnu na novog vlasnika - moze se smatrati prevedenim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ali ljudi za motor je napravljen kupoprodajni ugovor placen porez na prenos vlasnistva ali ako nisu na poledjini kupoprodajnog ugovora u sudu ili opstini upisani prodavac i kupac ugovor nevazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

da,po novom zakonu nevaze ti stari ugovori,ja imao tri i sve morao iznova,sreca pa ti ljudi jos bili zivi,ja nikad reg ta vozila i jeb..

gugi komso,kad ce da svratis da se upoznamo uzivo a ne ovako virtuelno,bar smo tu iza auto puta na pogledomet :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ma to je najmanji problem cujemo se pa cemo se dogovoriti0takoje.gif

Ma lako cu ja za MZ ali covek od koga sam kupio suzukija je u Loznici pa treba otici u Loznicu pa njega iscimati i sve ispocetka o sve sam uradio i prvi put kako su trazili i sad se digne nekom ona stvar i j...be nas koji hocemo da sve uradimo da bude sve kako treba to mene boli

A da nepricam koliko imam obaveza jos mi samo fali na jurim ponovo bivse vlasnike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Ako su kada su sklopljeni ugovori po tadasnjem zakonu placao se porez na prenos vlasnistva i sa takvim ugovorom mogao si reg. vozilo.Novi zakon ne bi mogao da vazi retroaktivno po mom misljenju al to treba isterati do kraja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ako si preveo motor na sebe to znaci da imas kupoprodajni ugovor i to ti je jedini dokument do saobracajne, jer na njemu i stoji da si ti novi vlasnik.Ne razumem,na kom to papiru moze da pise da si ti vlasnik tog motora a da to nije kupoprodajni ugovor ? :neznam:

 

Radi se o kupoprodajnim ugovorima koji su uradjeni ranije (ne znam tacno za koji period) a u medjuvremenu vozilo nije osigurano bez obzira sto si preveo vozilo i imas udaren pecat o placenom porezu, prenos ti ne vazi i moras ponovo da ga uradis.

Jos jedan od ultimativnoh pizdarija osione vlasti u nizu. Svedoci smo podizanja cena loz ulja na 160 i vise dinara sa obrazlozenjem da sve vise ljudi vozi kola na loz ulje. Umesto da inspekcija radi svoj posao i eleminise tu pojavu oni su udarili nenormalnu cenu i ko najebe, posteni korisnik loz ulja.Pitajte prijateljeu HR ili SLO, da li smeju da imaju loz ulje u rezervoaru automobila.

Setite se takse za teretna vozila koje su bile neobjasnjivo visoke i to iz razloga da mnogi vlasnici skupocenih terenskih vozila rade atest na teretno vozilo da bi izbegli visoke takse zbog kubikaze umesto da da policija udaljava iz saobracaja takva vozila....

Zastacu ovde da ne smaram i da sebe ne nerviram jer pravac razmiljanja posle ovakvih nonsensa me vodi ka zakljucku da smo stoka i da nas moze maltretirati politicki mediokriteti.Da se ne nadovezujem na to da i ovaj forum bez obzira na zavidno veliki broj clanova ne skriva svoju impotenciju kada treba da pokrene neke akcije u cilju istvarenja prava svih nas u vezi svih stvari koje zuljaju nas koji vozimo dvotockase.

post-3484-0-80275900-1338502992_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

a da vas pitam ja nesto ako je motor stariji od 40 godina da li se moze registrovati kao oldtajmer pa da je manja registracija ,mnogo bi mi znacilo posto imam 3 motora

Moze moze ali negde u svetu,pitao ja u dunav osiguranju kada sam registrovao motor i samo su se nasmejali.Pitam takodje kako da promenim kubikazu u saobracajnoj jer stoji 500 a ima 498 kubika.On nosi oznaku Falcone 500 i neki debil je upisao da je to kubikaza a to je samo oznaka modela.Kaze mi covek na tehnickom mi taj motor u zvanicnom katalogu nemamo,ne postoji ni jedan motor stariji od 1980 godine i pokaze mi zvanicni katalog,stvarno tek od 80-e na ovamo,tako da nemam na osnovu cega da ti promenim kubikazu plus ako se cackas oko toga ima da ti uzmu motor na ispitivanjei i ko zna kada ce da ga vrate a registracija ti je ista,da je upisano 501 ne bi valjalo.Eto druze tako stoje stvari.Inace oldtajmerom se smatra motor cija je proizvodnja pocela pre 1970 godine,znaci moze i recimo 72 godiste ali da je taj model poceo da se proizvodi recimo od 67 godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova

a da vas pitam ja nesto ako je motor stariji od 40 godina da li se moze registrovati kao oldtajmer pa da je manja registracija ,mnogo bi mi znacilo posto imam 3 motora

Moze moze ali negde u svetu,pitao ja u dunav osiguranju kada sam registrovao motor i samo su se nasmejali.Pitam takodje kako da promenim kubikazu u saobracajnoj jer stoji 500 a ima 498 kubika.On nosi oznaku Falcone 500 i neki debil je upisao da je to kubikaza a to je samo oznaka modela.Kaze mi covek na tehnickom mi taj motor u zvanicnom katalogu nemamo,ne postoji ni jedan motor stariji od 1980 godine i pokaze mi zvanicni katalog,stvarno tek od 80-e na ovamo,tako da nemam na osnovu cega da ti promenim kubikazu plus ako se cackas oko toga ima da ti uzmu motor na ispitivanjei i ko zna kada ce da ga vrate a registracija ti je ista,da je upisano 501 ne bi valjalo.Eto druze tako stoje stvari.Inace oldtajmerom se smatra motor cija je proizvodnja pocela pre 1970 godine,znaci moze i recimo 72 godiste ali da je taj model poceo da se proizvodi recimo od 67 godine.

takav je upravo moj motor pocela prozvodnja neke 60 te godine a moj je 71 to je mz es 125

/1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Ako su kada su sklopljeni ugovori po tadasnjem zakonu placao se porez na prenos vlasnistva i sa takvim ugovorom mogao si reg. vozilo.Novi zakon ne bi mogao da vazi retroaktivno po mom misljenju al to treba isterati do kraja

Ja sam prosle godine bio u slicnoj situaciji...doduse, nisam morao ponovo da placam porez i sve ostalo, samo sam platio taksu u pisarnici suda gde smo potpisali-overili ugovor i to je to...nikakav ponvo prenos!

 

a da vas pitam ja nesto ako je motor stariji od 40 godina da li se moze registrovati kao oldtajmer pa da je manja registracija ,mnogo bi mi znacilo posto imam 3 motora

Nedavno sam citao (na oldajmer forumu ili grupi na FB-ne secam se)da postoji predlog zakona o oldajmerima koji cami u nekoj fioci i ceka valjda novu vladu... Po tom predlogu da bi registrovao oldtajmer, koji ce se deliti u nekoliko kategorije npr. od 35 do 40 godina, od 40-45, 45-50 i preko 50 godina starosti trebace da neko (ne kaze se ko) odredi da je vozilo u originalnom stanju a misli se da nije na sasiju jednog motora ubacena masina od drugog...

Takodje mislim da ce registracija-celokupna biti i vise od 50% jeftinija...

E sad', dokle se sa tim stiglo i kada ce zaziveti 'bem li ga - sto kazu u mom selu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Sto se tice dunava nemoj da mi ih spominjes

Skoro sam imao cukanje sa autom napravim evropski zapisnik i lik mi da sve podatke da me je udario ja sve to odnesem u dunav moje osiguranje i prolazi jedan mesec dva meseca i ja pocnem da ih zovem sta se desava i posle nekog vremena na moj poziv mi odgovaraju da je bio njihov osiguranik i da je izjavio da me NIJE UDARIO I DA UOPSTE NEZNA ODAKLE MU NJEGOVI PAPIRI MENI a ja i moj zahtev za naknadu stete se odbija prc a ti bobane plati opet iz svog dzepa pa sad i ovi sa prenosom vlasnistva

U opste nisu gadljivi kad treba da uzmu pare samo im malo ide tesko bolje reci nikako kad treba da daju pare ili da ispostuju ono za sta su uzeli pare1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Dobar ti je ovaj klip,onako na prvi pogled,sto ga menjas ?

 

ne menjam klip, menjam bocne lezajeve radilice, i tegove.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Dobar ti je ovaj klip,onako na prvi pogled,sto ga menjas ?

 

ne menjam klip, menjam bocne lezajeve radilice, i tegove.. 1zvizduk.gif

 

Ajde ne kukaj nego pravi to pa na drum :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja