Jump to content

Moto Zajednica

Promena zvuka

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

tu se ne menja samo top, nego ceo auspuh, mada to nije bas preporucljivo za igranje, jer mozes da zeznes performanse,

koliko sam ja cuo dosada, najbolji zvuk su imali kad im se stavi neki extra after market auspuh i vazdusni filter, sve to naravno pod uslovom da je masina zdrava, da blesavo nabija obrtaje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

tu se ne menja samo top, nego ceo auspuh, mada to nije bas preporucljivo za igranje, jer mozes da zeznes performanse,

koliko sam ja cuo dosada, najbolji zvuk su imali kad im se stavi neki extra after market auspuh i vazdusni filter, sve to naravno pod uslovom da je masina zdrava, da blesavo nabija obrtaje :takoje:

 

pa sta znam trebalo bi da je zdrava masina, malo je mrtva po meni ili sam se navikao ali dobra je, unistavam je al nmg joj nista :P a gde mogu da nadjem taj auspuh i sve to sto treba i koliko ce da me kosta to "planinarenje" ? :D video sam u Batajnici na moto trci neke dve honde sa nekim drugim izduvima cuju se kao 600ccm za razliku od onih aprilija sto "prde" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dvotaktni motor od 125ccm, pa neka je i Honda NSR, NIKADA nece moci da se cuje kao cetvorotaktni bajk.

Manite se tih gluposti, nego koristite vec postojece karakteristike da postanete bolji vozaci.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Dvotaktni motor od 125ccm, pa neka je i Honda NSR, NIKADA nece moci da se cuje kao cetvorotaktni bajk.

Manite se tih gluposti, nego koristite vec postojece karakteristike da postanete bolji vozaci.

 

koristimo i trudimo se :) nego sto ne bi napravili nesto da bude bolje ako moze :)

eo slika sa trke ako neko moze da provali koji su ovo motori.. u pitanju je 125ccm neki :D

post-27460-0-16594600-1358026770_thumb.jpg

post-27460-0-93871200-1358026795_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Wien/Pozarevac
  • Motocikl: R1 prodat... uskoro, vrlo uskoro nesto novo/polovno.....

jesu 125ccm ali to sto si video su verovatno 4T masine... moj rodjak ima yamahu YZF125 i zvuk je bas lood...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sta vi mislite, jel moze da se promeni zvuk na Hondi nsr 125 u pitanju je 2T masina... kupovinom nekog drugog topa ili kako vec ?

 

Neka me ispravi neko ako grijesim, ali mislim da je kod 2T auspuha samo dio do topa bitan (expanzija i grana).

Sam top je samo prigusivac. (pod pretpostavkom da se radi o rezonantnom (otvorenom) auspuhu)

 

U tom slucaju, trebalo bi da je moguce da se top skrati. Jednostavno se odreze zadnjih 1, 2 ili 3 cm i vrati se se sve kao sto je bilo.

To ce definitivno da promjeni zvuk, bez uticaja na performance (ili mozda neki minorni uticaj ipak bude... tu ne smijem da stavim ruku u vatru :) )

 

Ja sam tako kratio na APN-u i zvuk je bio dublji. :vlajko:

Cinjenica ipak stoji da je to apsolutno nepotrebno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Kracenjem topa moze da dobije samo prodorniji i jaci zvuk 2t agregata.... kod APN-a je bilo drugacije jer nije imao rezonantni auspuh...kad se skrati malo stvarno zvuci malo dublje, ali samo malo... inace NE vidim nista lose u zvuku cvaje kad poleti u obrtaje!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Kracenjem topa moze da dobije samo prodorniji i jaci zvuk 2t agregata.... kod APN-a je bilo drugacije jer nije imao rezonantni auspuh...kad se skrati malo stvarno zvuci malo dublje, ali samo malo... inace NE vidim nista lose u zvuku cvaje kad poleti u obrtaje!!!!

 

Ja sam imao rezonantni auspuh na APN-u.

Kracenje originala mislim da je nemoguce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Skracivanjem rezonantnog auspuha dolazi do promena performansi sto u ovom slucaju moze biti samo na gore.

 

Dakle 2T rezonantni auspuh se sastoji od konusa i cevi dakle prvo ide cev od cilindra koja je savijena pod odredjenim uglom ka expazionom sudu koji se sastoji do vise konusa koji se se skupljaju ka drugoj izlaznoj cevi i prigusivacu.Skracivanjem bilo cega dolazi do menjanja da kazem rezonantnog dijagrama koji je u sprezi sa cilindrom.

 

Da pojednostavim :

 

Cilindar radi u sprezi sa rezonantnim auspuhom u ovom slucaju rezonantni auspuh(fabrika)+fabricki cilindar. Napravljeni su tako da uglovi prelivni i izduvni na cilindru rade u sprezi sa rezonantnim konusima i tako se pogode sa njegovim dijagramom odnosno raspodelom snage.

Rezonantni auspuh nije kao 4T auspuh,on radi na odredjenim obrtajima koji i na tim nekim obrtajima motor postize najvecu snagu jer dolazi do povratnih gasova iz auspuha,sve ispod tih obrtaja ne daje tu dodatnu snagu.Zato se recimo 2T masine "bude" na odredjenim obrtajima slicno kao i 4T samo sto je drugaciji princip.

 

Zvuk na 2T masini ne mozes promeniti,ta masina ce uvek imati taj predivan zvuk(bar po meni) koji moze samo da se cuje jace ako se stavi jaci cilindar,drugi rezonantni auspuh + otvoreniji filter + setovanje karba. Dakle to "prduckanje" je odlika 2T masine i samo pravi zaljubljenici u iste mogu da ih cene1Mina.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Skracivanjem rezonantnog auspuha dolazi do promena performansi sto u ovom slucaju moze biti samo na gore.

 

Dakle 2T rezonantni auspuh se sastoji od konusa i cevi dakle prvo ide cev od cilindra koja je savijena pod odredjenim uglom ka expazionom sudu koji se sastoji do vise konusa koji se se skupljaju ka drugoj izlaznoj cevi i prigusivacu.Skracivanjem bilo cega dolazi do menjanja da kazem rezonantnog dijagrama koji je u sprezi sa cilindrom.

 

Da pojednostavim :

 

Cilindar radi u sprezi sa rezonantnim auspuhom u ovom slucaju rezonantni auspuh(fabrika)+fabricki cilindar. Napravljeni su tako da uglovi prelivni i izduvni na cilindru rade u sprezi sa rezonantnim konusima i tako se pogode sa njegovim dijagramom odnosno raspodelom snage.

Rezonantni auspuh nije kao 4T auspuh,on radi na odredjenim obrtajima koji i na tim nekim obrtajima motor postize najvecu snagu jer dolazi do povratnih gasova iz auspuha,sve ispod tih obrtaja ne daje tu dodatnu snagu.Zato se recimo 2T masine "bude" na odredjenim obrtajima slicno kao i 4T samo sto je drugaciji princip.

 

Zvuk na 2T masini ne mozes promeniti,ta masina ce uvek imati taj predivan zvuk(bar po meni) koji moze samo da se cuje jace ako se stavi jaci cilindar,drugi rezonantni auspuh + otvoreniji filter + setovanje karba. Dakle to "prduckanje" je odlika 2T masine i samo pravi zaljubljenici u iste mogu da ih cene1Mina.gif

 

Hvala, odustao sam od bilo kakvog pokusaja sto se te teme tice :) a jel mu znaci sta da se stavi KN filter i jel lako to za ugradnju ima li sta da se prepravlja ili tako nesto ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

KN filter kod nas sto se kupuje osim da se naruci od preko su uglavnom kopije. U principu to nema veze sa KN'om. To je neka vrsta kopije otvorenog filtera.

Bolje uzeti neki original nego kopiju.

 

U svakom slucaju stavljanje otvorenijeg filtera zahteva prestelavanje karburatora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

KN filter kod nas sto se kupuje osim da se naruci od preko su uglavnom kopije. U principu to nema veze sa KN'om. To je neka vrsta kopije otvorenog filtera.

Bolje uzeti neki original nego kopiju.

 

U svakom slucaju stavljanje otvorenijeg filtera zahteva prestelavanje karburatora.

 

a koliko ce da znaci motoru ta promena filtera? hoce li imati nekih vidnih razlika? naravno i karburator da se nasteluje prema filteru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Promena filtera(stavljanje otvorenog) = setovanje karburatora = stavljenje vece dizne = bolji odziv na gas + neka minimalna promena u krajnjoj.

Nista spektakularno ako se ne odrade i drugi parametri

 

1.rezonantni auspuh drugi

2.cilindar sa drugacijim prelivnim kanalima i izduvnim ili jaci

3.veci karburator (ili dosta veca dizna)

 

I kasnije cackanje i igranje oko struje,cdi'a i ostalih sitnica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Promena filtera(stavljanje otvorenog) = setovanje karburatora = stavljenje vece dizne = bolji odziv na gas + neka minimalna promena u krajnjoj.

Nista spektakularno ako se ne odrade i drugi parametri

 

1.rezonantni auspuh drugi

2.cilindar sa drugacijim prelivnim kanalima i izduvnim ili jaci

3.veci karburator (ili dosta veca dizna)

 

I kasnije cackanje i igranje oko struje,cdi'a i ostalih sitnica :)

 

i to sve kad bi uradio em sto bi mi motor trosio 7-8 litara na 100km(moja slobodna procena)em sto bi morao da ga radim svake sezone :P tako da cu i od toga izgleda odustati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 K5

To sto si ti video na trci su Moto3 masine, skroz druga klasa ;)

 

http://www.teamhondaracing.com.au/nsf250r-honda

 

Samo ih pustaju sa 125, ali su ustvari odvojeno takmicenje... Sta ces, imaju Turci i Bugari para... :) Inace, stvarno imaju ekstra zvuk...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

To sto si ti video na trci su Moto3 masine, skroz druga klasa ;)

 

http://www.teamhonda...u/nsf250r-honda

 

Samo ih pustaju sa 125, ali su ustvari odvojeno takmicenje... Sta ces, imaju Turci i Bugari para... :) Inace, stvarno imaju ekstra zvuk...

 

 

mnogo dobri motori :) koliko li kosta to "planinarenje" ? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 K5

The NSF250R with a competitive MSRP of $22,990 can be ordered through Team Honda Racing.

 

Lepo, taman da kupis dva nova CBR-a 600 :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

The NSF250R with a competitive MSRP of $22,990 can be ordered through Team Honda Racing.

 

Lepo, taman da kupis dva nova CBR-a 600 :D

 

ma daj, bolje da nisam ni pitao :P pa tacno kad bi vozio taj motor i kad bi pao otisao bi odma da kupim negde kanap da se obesim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

jedino sto se po meni isplati imati Suzuki Gammu 500ccm 2T ali skroz otvorenu sa oko 110ks.E to treba da vidis kako ide :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

jedino sto se po meni isplati imati Suzuki Gammu 500ccm 2T ali skroz otvorenu sa oko 110ks.E to treba da vidis kako ide :)

 

nisam to video nigde, mada cenim da kad krenes sa tim da se vozis moras da poteras jednu cisternu sa sobom da ne ostanes negde u putu :) trosi ko tenk 100% :D 600ccm 4T masina 120ak ks i milina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Evo ovde do 11 000 rpm ide,ali se salta na 16 000 rpm :) . Inace ova gamma sa 145ks drapa gsxr'a bez problema od 1000 ccm :)

ovo je na dyno stelovanju.

 

Srecni dani sa 2T motorom :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova

Evo ovde do 11 000 rpm ide,ali se salta na 16 000 rpm :) . Inace ova gamma sa 145ks drapa gsxr'a bez problema od 1000 ccm :)

ovo je na dyno stelovanju.

 

Srecni dani sa 2T motorom :)

 

bez komentara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja