Jump to content

Moto Zajednica

koliko kosta carina za uvoz motora od 125 ccm?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

11000-12000 din. pre godinu dana... Na to ti dolazi špedicija i oni računi.. Sve to ti je 150-200 evra.

 

onda extra,nameravam da uzmem suzukija ts 125 r iz bugarske,nalazim extra ocuvane za oko 600-700e,znaci izaci ce me oko 1000e...ali mnogo boli nego sa nasih oglasa za te pare...nego jel ti prodajes tvog ts?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Carina ti je do 50cc - 8% na cenu motora.

do 600 cc 5% na cenu motora.

preko 800 cc 8% na cenu motora.

 

Porez na to jos 18% i spedicija izmedju 80-100 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki TS 125 R

11000-12000 din. pre godinu dana... Na to ti dolazi špedicija i oni računi.. Sve to ti je 150-200 evra.

 

onda extra,nameravam da uzmem suzukija ts 125 r iz bugarske,nalazim extra ocuvane za oko 600-700e,znaci izaci ce me oko 1000e...ali mnogo boli nego sa nasih oglasa za te pare...nego jel ti prodajes tvog ts?

Mene je prošle godine iz Svajcarske carina i porez i sve to izašlo oko 11500 din... I špedicija 50, pa račun, prevoz i tako to... Sve to ukupno izlazi oko 350-400e... Mene je izašao 1000e kod je stigao kod mene. E sad, malo je rizično pošto kupuješ na neviđeno...

Ne prodajem ga za sada. Ja sam zadovoljan njime, nećeš se pokajati ako ga uzmeš... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

11000-12000 din. pre godinu dana... Na to ti dolazi špedicija i oni računi.. Sve to ti je 150-200 evra.

 

onda extra,nameravam da uzmem suzukija ts 125 r iz bugarske,nalazim extra ocuvane za oko 600-700e,znaci izaci ce me oko 1000e...ali mnogo boli nego sa nasih oglasa za te pare...nego jel ti prodajes tvog ts?

Mene je prošle godine iz Svajcarske carina i porez i sve to izašlo oko 11500 din... I špedicija 50, pa račun, prevoz i tako to... Sve to ukupno izlazi oko 350-400e... Mene je izašao 1000e kod je stigao kod mene. E sad, malo je rizično pošto kupuješ na neviđeno...

Ne prodajem ga za sada. Ja sam zadovoljan njime, nećeš se pokajati ako ga uzmeš... ;)

 

znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Po ko zna koji put pisem.... batalite Bugarsku !!!

 

ako mozes da napises jos jedanput zasto?nisam procitao zasto...:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Aprilia Caponord ETV 1000 ccm

Zato sto su dva puta jeftiniji od ostalih zemalja u regionu

 

pa sta?mislis da su im svi motori krsevi ili sta?

 

Sve zavisi ko ti dovozi motor tj. ako ti ides po njega trebalo bi da imas pouzdanog coveka tamo. Ja zivim 10 km. od Bugarske i kod nas ima motora koji su uvezeni iz Bug. eto pre dve nedelje jedna Yamaha Drag Star je tamo kupljena sve je OK, moj prijatelj je na pocetku sezone kupio Varadero 1000 stim sto on nije trazio savrsenu jer se bavi popravkom motora pa mu je bila volja malo da je cacka (bilo mu je bitno da je jeftinija nego kod nas) ali eto i on se vozi. Kao i kod nas tako i kod njih ima prevaranata 0ljut2.gif ima dobrih primeraka motora a ima i krseva. Jeste jeftinije mada su se i oni malo izbezobrazili. Ima lik koji uvozi motore iz mog grada ima i firmu, cesto su mu motori na oglasima. Razmisli, preracunaj se i ne zuri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 427 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala
  • Motocikl: U potrazi

Zato sto su dva puta jeftiniji od ostalih zemalja u regionu

 

pa sta?mislis da su im svi motori krsevi ili sta?

 

Sve zavisi ko ti dovozi motor tj. ako ti ides po njega trebalo bi da imas pouzdanog coveka tamo. Ja zivim 10 km. od Bugarske i kod nas ima motora koji su uvezeni iz Bug. eto pre dve nedelje jedna Yamaha Drag Star je tamo kupljena sve je OK, moj prijatelj je na pocetku sezone kupio Varadero 1000 stim sto on nije trazio savrsenu jer se bavi popravkom motora pa mu je bila volja malo da je cacka (bilo mu je bitno da je jeftinija nego kod nas) ali eto i on se vozi. Kao i kod nas tako i kod njih ima prevaranata 0ljut2.gif ima dobrih primeraka motora a ima i krseva. Jeste jeftinije mada su se i oni malo izbezobrazili. Ima lik koji uvozi motore iz mog grada ima i firmu, cesto su mu motori na oglasima. Razmisli, preracunaj se i ne zuri.

 

oma moj cale jednog druga...on je ozenjen sa bugarkom...zivi u sofiji..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: Bez motora

stara tema al idealna za mene :jee:avaj,planiram da uzmem jednu Yamahu Dt ,al onaj bas bas matori model LC,e sad,lik sto prodaje ga poodavno uvezo,pa moze li se to carinit sad uopste il ima neko odredjeno vreme posle kojeg ne moze da se carini ? il to nema veze nikakve ? i koja bi cifra otprilike bila ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Pa najbolje je da pozoves nekog speditera jer su oni svi povezani.Pa ako on ne zna on moze da te prosledi dalje gde da se obratis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Ako te ne otrera u 3 lepe :lol3:Ja mislim da kamiondzije najvise mrze carine jer sam se i ja opekao pa sam cekao nekoliko sati.Ali speditere mozes naci koliko god zelis samo ako hoce da ti pomogne to je bitno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja