Jump to content

Moto Zajednica

Brusenje diskova na motorima, gde?

Recommended Posts

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Znate li neku radnju, ili strugara koji vrsi brusenje diskova motora, po mogucstvu za male pare ;) Mnogi bruse, ali samo za auta, jer nemaju cime da drze diskove motora, kako objasnjavaju ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Iz nekog malog licnog iskustva ti nebi preporucio da brusis.

Ali uglavnom ja znam jednog majstora koji je meni vrsio obradu bloka i radilice za Guzia o BG-u.

Znam da je u Vojvode Stepe negde na pocetku. Sa desne strane velika plava vrata zove se Jankovic.

On sigurno moze da ti odradi to kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Po onome sto sam cuo od dosta ljudi (ja jos nisam obradjivao diskove) kazu da je najbolje neko magnetno brusenje ili tako nesto. Bice ovde koji znaju tacno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

I meni su diskovi nekad bili za brusenje. Takva obrada mora da se obradi na magnetnoj brusilici, u principu to imaju radionice za masinsku obradu motora, recimo ima ovde u Lazarevcu, na Ibarskoj magistrali u blizini skretanja za Valjevo, mesto se zove Celije. Odustao sam od toga jer sam pazljivim pregledom primetio sitne, jedva vidljive pukotine u disku, u blizini rupica. Obzirom da glava od toga zavisi, kupio sam odmah nove diskove. Cena za tvoj disk je verovatno slicna kao za moj, radi se o oko 110e. Dakle, preporucujem zamenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Ja ti toplo preporucujem da uzmes druge diskove.

Ja sam imao isti problem sa pucanjem diska samo sto je meni pukao pri prvom jacem kocenju.

Meni nije bio toliko istrosen disk vec su se pojavile male neravnine. A posto sam stavljao nove plocice reko ajde da ih poravnjam.

Svi su pricali da je to izvodljivo. I jeste!!! Ali... u mom slucaju je imalo tuzan kraj.

 

Sad da li su diskovi pukli sami od sebe ili je majstor kriv to je misterija koju sam ja resio kupovinom drugih diskova!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Zadnji disk mi je dovoljno "mesnat" za bezbedno brusenje, 110e cu dati za gorivo, brusio sam i ranije visa puta diskove i nikada nisam imao problema :-* UPOZORENJE: Nikada ne brusite diskove koji su tanji od minimalno propisa ne debljine (pise vam na disku min-?). To moze biti opasno. Moj disk je odlican, samo je izbrazdan jer je neko vozio po "gvozdju", a ne po plocicama i odrao ga :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

SAMO NOVI DISK!!!! I naravno nove plocice.... :)

To nisam napisao ali se podrazumjeva kad mjenjaš disk da promjeniš i pločice! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Kao sto vecina kaze diskovi se ne bruse na morotu,a sto st ti neko soli pamet zato ti ti nekazu koliko su im diskovi trajali posle brusenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

I nova kociona tecnost pred svaku sezonu.....

to se menja čim se zamuti! to je znak da je povukla vlagu!

 

a ako stavis carapu na rezervar dali ce tada povuci vlagu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Momci, ajde sad da budemo malo realniji. To sto vi pricate je tacno i lepo. Novo je uvek bolje od starog. Ako od toga podjemo, niko ne bi trebalo da vozi motor stariji od godinu dana, jer novo je novo. Ali, obzirom da je ovo Srbija, a ne Nemacka i da mi nemamo standard za novo, sto se moze videti na ulicama i skupovima, ajmo malo realno :) Gotovo nikada nisam imao love za nove gume i Bogu hvala, vozim se na polovnim vec vise od 20 godina. Drugo, diskove sam brusio vise puta i nikada nisam imao problema sa tim. Naravno da se tada menjaju i plocice. Znam da je bolje novo, zna i "struja" da je bolje da ima nov motor, ali covek NEMA pare i zato vozi pola veka star motor. A moze da bira: ili pola veka star motor, ili sedi kuci i gledaj tv. Ne vidim na ulicama mnogo novih guma na motorima, a vecina diskova su ispod dozvoljene "mere".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Momci, ajde sad da budemo malo realniji. To sto vi pricate je tacno i lepo. Novo je uvek bolje od starog. Ako od toga podjemo, niko ne bi trebalo da vozi motor stariji od godinu dana, jer novo je novo. Ali, obzirom da je ovo Srbija, a ne Nemacka i da mi nemamo standard za novo, sto se moze videti na ulicama i skupovima, ajmo malo realno :) Gotovo nikada nisam imao love za nove gume i Bogu hvala, vozim se na polovnim vec vise od 20 godina. Drugo, diskove sam brusio vise puta i nikada nisam imao problema sa tim. Naravno da se tada menjaju i plocice. Znam da je bolje novo, zna i "struja" da je bolje da ima nov motor, ali covek NEMA pare i zato vozi pola veka star motor. A moze da bira: ili pola veka star motor, ili sedi kuci i gledaj tv. Ne vidim na ulicama mnogo novih guma na motorima, a vecina diskova su ispod dozvoljene "mere".

Znam da mnogi nemaju para za to!

Ali brušenjem ugrožavaš sebe (a i druge), mislim da je bolje malo stisnuti i kupiti nove diskove, pločice..!

Jednom sam štedio na autu sa diskovima jer nisam baš imao para i to mi se ocilo o glavu i puko mi je disk, zamalo se nisam razbio!

Zato od onda rađe stavim novo i siguran sam! Malo stisnem mjesec-dva ali mi nije žao !

Život vrijedi puno više od tih sitnica! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Momci, ajde sad da budemo malo realniji. To sto vi pricate je tacno i lepo. Novo je uvek bolje od starog. Ako od toga podjemo, niko ne bi trebalo da vozi motor stariji od godinu dana, jer novo je novo. Ali, obzirom da je ovo Srbija, a ne Nemacka i da mi nemamo standard za novo, sto se moze videti na ulicama i skupovima, ajmo malo realno :) Gotovo nikada nisam imao love za nove gume i Bogu hvala, vozim se na polovnim vec vise od 20 godina. Drugo, diskove sam brusio vise puta i nikada nisam imao problema sa tim. Naravno da se tada menjaju i plocice. Znam da je bolje novo, zna i "struja" da je bolje da ima nov motor, ali covek NEMA pare i zato vozi pola veka star motor. A moze da bira: ili pola veka star motor, ili sedi kuci i gledaj tv. Ne vidim na ulicama mnogo novih guma na motorima, a vecina diskova su ispod dozvoljene "mere".

 

Upravo zato sto vecina ljudi koji voze dva tocka se odnose prema istim kao da su na cetiri tocka.Da te pitan dali si ikad kupio polovni donji ves,carape ili cipele/patike.Ja ako nemam para ni nevozim motor dok ne skupim za taj deo.Ali to je moja licna stvar svako je drugaciji,a i te price ovo je Srbija nije zapda ili tome slicno.Pa ni nam ovde ne rastu pare drvetu pa kad mi zatreba ja se okacim za granu i naberem kesu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 170 postova
  • Lokacija: Zg i tu i tamo Bg (po nekoliko dana)

Upravo zato sto vecina ljudi koji voze dva tocka se odnose prema istim kao da su na cetiri tocka.Da te pitan dali si ikad kupio polovni donji ves,carape ili cipele/patike.Ja ako nemam para ni nevozim motor dok ne skupim za taj deo.Ali to je moja licna stvar svako je drugaciji,a i te price ovo je Srbija nije zapda ili tome slicno.Pa ni nam ovde ne rastu pare drvetu pa kad mi zatreba ja se okacim za granu i naberem kesu.

 

exactly.gif  Slažem se sa svime!

Ja kad nemam para jednostavno se ne vozim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ipak grana mnogo brze poraste u SAD nego u Srbiji, a i raste u mnogo vecu visinu. Nasa grana je na par stotina, a Americka na par hiljada dolara. Sitnica, zar ne? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Ipak grana mnogo brze poraste u SAD nego u Srbiji, a i raste u mnogo vecu visinu. Nasa grana je na par stotina, a Americka na par hiljada dolara. Sitnica, zar ne? ;)

 

da da to ke prica za mali decu,ali necemo u OFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Ljudi, ja pokusavam da sagledam stvari iz vise uglova, ne samo iz ugla nekoga ko ima lovu za nov motor, a kako vidim vi bas takve i vozite sto mi je drago, mada bih voleo da se u pricu ukljuci neko ko vozi starije motore.

Inace, moji motori su potpuno ispravni i pouzdaniji od vecine "novijih" motora, pricam sa pozicije coveka koji je vozio i novije motore, pa ga je glava non-stop bolela! Nemam sta vvise da dodam ovoj temi!

Mali Caco, predlazem ti da dodjes na privremeni rad u Srbiju, pa da zivis ka` car sa srpskim standardom, a ne da se mucis po Amerikama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4263 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

sci ne pricamo o tom ko moze da kupi ili priustiti nov motor ovde.Nego vise o sigurnosti i kako bi TREBALO da se radi  kad su kocnice ili bilo koja kociona komponenta u pitanju. I nemoj da skreces temu pazljivo procitaj nase savete i konentare pa razmisli pre nego napises odgovor ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja