Jump to content

Moto Zajednica

i jare i pare

Recommended Posts

  • Nemanja Stojanović, 1089 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Prvo sam mislio da pošaljem ovo kao poruku zeki peki i šarkiju, ali mislim da će ovako biti efikasnije :lol:

 

dakle, treba mi pomoć, u vidu saveta i znanja.

Razmišljam se da pređem u MSC :moto3:

 

 

Prvo, da objasnim šta tražim.

 

Po izgledu, najviše mi prijaju Suzuki Burgman, Magluti Madison, Yamaha Majesty, Honda Jazz, Aprilia Atlantic i može da prođe i Orion Oziris.

 

Ali najviše Burgman.

 

Želim da je onako, malo deblji, sa velikim vizirom i velikim farom. Dominantan skuter.

Sa udobnim sedištima, odvojenim, tj da ima kao stepenice.

I da pozadi može da se stavi kofer na koji suvozačica može da se nasloni.

Znam da sedište mogu da zamenim i napravim kakvo želim, ali radije bi preskočio.

 

Sledeća stvar je agregat.

Planiram da putujem ovim skuterom, dosta.

Tako da dve bitne stvari su mi putna brzina i potrošnja.

Putna brzina ne mora da bude preterana, 110-120, čisto koliko je bezbedno, da me ne bi obilazili kamioni recimo, ali da može da povuče 130 ako je frka.

Potrošnja - sa 110 na otvorenom - ispod 4 litre.

Ne znam koliko je to realno, ali :stabre:

Studentska posla.

 

I poslednje, ali verovatno najbitnije, budžet bi mi bio oko... 1300 evra.

 

 

Izvodljivo?

:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

Nemoj samo Ozirisa... :)

 

Ostavi samo posle i za minimalni servis... Ulje 10e, u reduktoru nekoliko e, mozda gume 50e po komadu, mozda rolnice i kais 40-50e ili vise, mozda lamelice XXe, poneka sijalca 10e, akumulator 30e, prva pomoc 15e, registracija 100e... Ne zaboravi kacigu ili dve XXe, jaknu ili dve eventualno...

 

Nadam se da te nisam odvratio od skutera... :)

 

Medison stariji sa Yamaha makinom mi se ne svidja a mladji sa Piaggio-m ti se mozda ne uklapa u budzet... Bugi kazu da je skuplji za odrzavanje a i potrosnja i registracija... X9 stari sa Honda makinom mi je ruznjikav a Evo ti se opet ne uklapa u budzet... Ima Hondi Reflex sa gotovo neunistivim motorom za male pare... Ja ponekad pozelim da provozam Yamahu Majesty 2000+ godiste, narocito 2003+ sa modifikovanim cajgerom i jos nekim sitnicama, da vidim da li sam pogresio kad' sam za slicne novce kupio SYM 250, mladji i sa manje km u nogama... Neko voli Pasata sa pola miliona km nego Kia-u sa 100.000... Stvar ukusa...

 

Nije lose da pogledas po forumu neki skuter sa "istorijom" i vlasnikom koji ga je mazio i pazio, neka bude nesto skuplji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

Pera-s prodaje Burgmana, kol`ko ja znam. E, sad detalje ne znam, al` obrati se coveku. :D

I, mislim da je i cena ok. :zdravo:

 

Hvala nadalina na preporuci! Ali, na moju radost i tvoju verovatno zalost, ja sam burgmana prodao!

 

Da nastavim sa pomoci pri kupovini. Koji god da kupis motor, racunaj oko 150e za registraciju i jos 100inak evra za "sitna" ulaganja. To je otprilike praksa pri svakoj kupovini!

 

Ako te zanima majesty, jedan ruskin prijatelj je prodavao a da li je prodao, moraces da pitas rusku! Cena je bila ako se ne varam oko 1000e, ali me nemoj drzati za rec!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1089 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

E tako ako krenem tommyn, mogu da uzmem ceo skuter u novim delovima :lol:

Nije mi ni prvi ni poslednji motor koji kupujem, svestan sam da će biti još nečega tu. :takoje:

 

Pero, koliko je tebi trošio Burgman?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

za te pare burgman, dobijas najvise i udobnost i mesta za prtljag potrosnja je tu negde koju si naveo a imoze da povuce bez problema do 130. sto se tice brize i potrosnje mislim da si malo preterao ali ne puno. jete malo skuplji za odrzavanje kais kosta oko 100 e gore dole. mana po meni je sto je veliki medjuosovinsko rastojanje i dosta je nizak pa moras dobro da pazis. mali tockovi pa ostetis svaku rupicu. ako te nesto interesuje oko burgmana pitaj ja sam vozio 2005 godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

trosio od 3.5 do 5l u zavisnosti od nacina voznje! Na toj putnoj brzini koju si ti naveo bi trebalo da trosi oko 4-4.5 litara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Izvodljivo, po mom mišljenju malo teže (zbog budžeta...) ali ipak izvodljivo :moto3: stručnost neku specijalnu nemam, jer sam se i ja odrekao Atlantica posle svega 2 meseca vožnje a to mi je jedini skuter koji sam ikada imao...da ne offujem...ako te interesuje Burgman 400 tu ti SuperPOP može pomoći on ga ima već neko vreme i koliko znam zadovoljan je sa mašinom, a koliko vidim ima još ljudi ovde koji znaju. Orion Oziris ni ne znam šta je...nikad čuo, neću da vređam nekog ponosnog vlasnika :nanana: Hvala druže na ukazanom poverenju ali moraću da te razočaram jer nisam kompetentan da komentarišem u ovoj temi :takoje::neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

Nemoj samo Ozirisa... :)

 

Ostavi samo posle i za minimalni servis... Ulje 10e, u reduktoru nekoliko e, mozda gume 50e po komadu, mozda rolnice i kais 40-50e ili vise, mozda lamelice XXe, poneka sijalca 10e, akumulator 30e, prva pomoc 15e, registracija 100e... Ne zaboravi kacigu ili dve XXe, jaknu ili dve eventualno...

 

Nadam se da te nisam odvratio od skutera... :)

 

Medison stariji sa Yamaha makinom mi se ne svidja a mladji sa Piaggio-m ti se mozda ne uklapa u budzet... Bugi kazu da je skuplji za odrzavanje a i potrosnja i registracija... X9 stari sa Honda makinom mi je ruznjikav a Evo ti se opet ne uklapa u budzet... Ima Hondi Reflex sa gotovo neunistivim motorom za male pare... Ja ponekad pozelim da provozam Yamahu Majesty 2000+ godiste, narocito 2003+ sa modifikovanim cajgerom i jos nekim sitnicama, da vidim da li sam pogresio kad' sam za slicne novce kupio SYM 250, mladji i sa manje km u nogama... Neko voli Pasata sa pola miliona km nego Kia-u sa 100.000... Stvar ukusa...

 

Nije lose da pogledas po forumu neki skuter sa "istorijom" i vlasnikom koji ga je mazio i pazio, neka bude nesto skuplji...

 

aj mi molim te objasni razliku izmedju evo modela i starijeg?? osim belih stopova i zmigavaca u retrvizorima spolja su potpuno isti...a ove dve stvari se lako montiraju i na starije modele...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Noxy91 aj da ne spamujemo coveku temu, vaznije je sada pomoci mu da nadje skuter koji se uklapa u budzet.

Mislim da nije sad tako vazna razlika izmedju obicnog i Evo modela.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

U sve to što ti tražiš, uklapa se samo X9 250cc sa honda agregatom. Jedini koji ima dovoljnu kubikažu da mu je kruzing brzina 110kmh, a može preko i 130kmh, uz to troši ispod 4L, ima duplo sedište, dupli far (2x 55/60W), a da može da se kupi do 1300 evra.

 

Burgman 400cc troši više, ali mu je malo veća kruzing i max brzina. Takođe, teško ćeš ga naći u svom budžetu (nadam se da grešim).

 

Bez želje da "teram vodu na svoju vodenicu", savetujem ti da potragu počneš od X9 :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

noxy sta cu, meni se u stvari ne svidja ni jedan X9, veliko mu dupe da prostis, rekao bih ovako napamet kratko medjuosovinsko rastojanje i manji tockovi od Evo verzije, to si zaboravio, pored ogledala itd... Majesty mi se vise svidja, naj vise izmedju 2000-te i 2005-te...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

da zakljucimo druze, skuter koji bi vozio mora da ima najmanje 250cc.......

budzet 1300e...hmmm....ok to je malo stariji skuter, ali ako je u solidnom stanju, sto da ne......

ja bi odma otpisao burgmana 400.....bez uplitanja u to da je to sjajna masina, sa tim parama dolazi samo u pitanju neka raga u koju moras posle da ulozis boga oca para.....da ne kazem koliko samo osnovni servis kosta.....0stabre.gif0stabre.gif0stabre.gif

nole je dao dobru ideju za x9.....ni malaguti madison nije losa varijanta.....

ozirisa zaobidji....

ja sam vozio sym gts 250 a sjajan je, mala je rec za njega.....on je malko skuplji.imas 125icu ali je on slab ako vozis jos nekoga....

 

 

ali na sve te troskove kupovine, ubaci troskove prenosa i registracije+servis(tu mozes da ustedis malo ako se razumes)....a sto se tice kastimatizacije, ima vremena za to.......

 

dakle najvaznije je da je agregat solidan, gume da mozes da izguras sezonu(par guma je 100e)......sav ostali servis moze da udje u 120e....

studentski budzet je uvek problematican....narocito u ova napoaka vremena kad posla nema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

putna brzina 100km/h i vise = 250ccm i vise

za do 1300 evra: Honda foresight, X9 250, Yamaha vercity 300, razni drugi od po 250ccm do 2003-4 god... mora da se trazi :)

Potrosnja je gore dole kod 250ica oko 4l i manje na otvorenom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

bas zbog toga sto se x9 uklapa u sve sto trazi, napisao sam da razlika nije neka, osim vizualne...a osovinsko rastojanje je isto kod svih modela, jedino sto je na modelu sa hondinim agregatom zadnji tocak 13" ali to ne pravi probleme u voznji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1089 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Bilo je i meni jasno da se tu radi o 250-500cc, samo sam se plašio da li će 250 imati snagu i da li će 500 trošiti previše.

Što se tiče izgleda, ukusi se razlikuju, a ja sam napisao otprilike šta tražim i šta mi se sviđa. X9 i Foresight ulaze u tu grupu, dok Versity ne. :takoje:

Odvojen mu je volan. Ja bi da celo to napred bude fiksirano i da samo iz njega vire ručke.

Sym GTS je oko 1500?

 

Okej, za sada smo izbacili bugija, a šteta, to mi je bio prvi izbor.

Deluje mi da bi tu bilo previše komplikacija i dodatnih ulaganja.

 

A zeko, znam sve oko prenosa, registracija i ostalih čuda. :takoje:

 

 

 

Koliko cilindara imaju ovi motori?

Koliko to vibrira u toku vožnje?

 

Ja sam pre dve nedelje išao 125icom na vikend turu od 500km, hteo sam da umrem koliko je vibriralo.

Sa ovime bi želeo da mogu toliko da izvučem u jednom danu a da me ne boli dupe posle.

Kao što sam izvlačio sa CBRom, od kod se umaraju malo ramena ako se vozi sporije.

I troši 6 litara. :lol:

 

Nadam se da razumete zašto sam se opredelio za maksi, i šta mi treba.

Jeftina udobnost na puno kilometara.

Student koji bi da putuje. :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Motocikl: Syma

'da , to sam propustio, honda foresight....sjajan agregat...taj se ugradjuje u sym gts...'

 

Motor od SYM-e, precnik x hod se ne "jaše" mislim sa bilo kojim poznatim Honda - Yamaha - Suzuki itd agregatom pa pretpostavljam da je on sopstveni proizvod SYM-a. To opet samo po specifikacijama zakljucujem, ne da sam ga otvarao, radio itd...

 

Neznam sta kazete za Yamahu Vercity 300 tj MBK, ima ga moj drugar na prodaju, uklapa se i u cenu i u zahteve kupca, u zadovoljavajucem stanju je... Ona njegova svetlo plava boja mi se ne svidja bas a registracija je valjda za dve hiljadarke skuplja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa imas i bugija 250, i mislim da mozes da uklopis sa budzetom. Mislim da je potpuno isti kao i 400, sem agregata i pretpostavljam varijatora...

 

Sto se vibracija tice, ja nisam uspeo da osetim nista od motora vec samo ono sto dopire od asfalta!

 

I svi su ti maxiji manje vise slicni, tako da cekaj povoljnu priliku i sto bolje stanje naravno, pa po tome odluci! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Neznam sta kazete za Yamahu Vercity 300 tj MBK, ima ga moj drugar na prodaju, uklapa se i u cenu i u zahteve kupca, u zadovoljavajucem stanju je... Ona njegova svetlo plava boja mi se ne svidja bas a registracija je valjda za dve hiljadarke skuplja...

 

Vercity je sjajan motor, čuo sam hvale za njega. Od zamerki mogu da nađem samo dve (manje): sa svojih 286cc jedva da izlazi iz 250cc grupe, ali zato upada u skuplju grupu pri registraciji (nije neka strašna razlika, ali nekome možda znači). Druga stvar je što su mu, kao i svim japanskim skuterima, malo skuplji delovi nega za italijanske. Opet, ni ovo nije neki problem, razlika nije nebo i zemlja.

 

Nisam imao prilike da ga probam, ali po svemu što o njemu znam, vozio bi ga. Razmotri ovu opciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ako već gledaš 250ice kymco bet and win bi mogao da posluži. imam jedan u pripremi a uklapa se u budžet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja