Jump to content

Moto Zajednica

Set za popravku sajli

Recommended Posts

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Danas sam usred voznje imao pucanje sajle za kvacilo <_<

 

Sreca pa sam prosle godine kupio iz Louisa set za popravku sajli.

 

Uzevsi u obzir da kosta 3.99 EUR i da me je danas postedeo lepog maltretiranja, preporucujem da se nosi za svaki slucaj. Ne zauzima mesta uopste a kada zatreba bas znaci. Ima puno dodataka tako da moze da se iskoristi za (skoro) svaki motor. :takoje:

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 437 postova

Iskreno se nadam da će se neko od domaćih trgovaca setiti da se otvori za uvoz desetak komada ovih setova i da će se skromno ugraditi 100 % na ovu cenu, pa da za male pare (jer Srbinu recimo deset evra mnogo manje znači nego Nemcu dva) i na opšte zadovoljstvo nosimo sa sobom na putovanja ovo umesto luster klema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Iskreno se nadam da će se neko od domaćih trgovaca setiti da se otvori za uvoz desetak komada ovih setova i da će se skromno ugraditi 100 % na ovu cenu, pa da za male pare (jer Srbinu recimo deset evra mnogo manje znači nego Nemcu dva) i na opšte zadovoljstvo nosimo sa sobom na putovanja ovo umesto luster klema.

 

Meni je Sekula doneo po ceni koja je u Louisu :takoje:

 

Sa njim imam jako dobra iskustva. Jednom je zaboravio rukavice koje sam mu porucio a ja sam ih greskom platio misleci da su i one stigle u paketu. U sledecoj turi su mi stigle rukavice i vratio mi je deo para posto su rukavice u medjuvremenu bile na popustu u Louisu. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Taj set je dobra stvar ali isto će da posluži i redna stezaljka koju možete kupiti u bilo kojoj prodavnici elektro-materijala. Redimo ona od 2mm je dovoljna da se provuče sajla.

 

Dobro je imati uz redne stezljke i sajlu bez bužira, ima da se kupi na metar i u slučaju pucanja sajle provuče se kroz bužir i krajevi se stegnu rednim stezaljkama i vožnja može da se nastavi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Danas sam usred voznje imao pucanje sajle za kvacilo <_<

 

Sreca pa sam prosle godine kupio iz Louisa set za popravku sajli.

 

Uzevsi u obzir da kosta 3.99 EUR i da me je danas postedeo lepog maltretiranja, preporucujem da se nosi za svaki slucaj. Ne zauzima mesta uopste a kada zatreba bas znaci. Ima puno dodataka tako da moze da se iskoristi za (skoro) svaki motor. :takoje:

 

 

:zdravo:

 

Bilo bi lepo da postavis ovde link i Louis kod za taj set.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Lalajko, link se nalazi sakriven iza podvučenog teksta u poruci. Klikni na ''set za popravku sajli'' u Mr. Noovoj poruci.

 

 

Evo i ovako:

 

http://www.louis.de/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=460&wgr=345&list_total=16&anzeige=0&artnr_gr=10019100〈=en

 

 

NIPPLE REPAIR KIT

MOTORCYCLE RANGE

 

Order No: 10019100

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Komplet sajli u maloj privredi kod nas košta do 25 evrića tako da nevidim razlog za krpljenje kad odma može za male pare konačno rešenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Komplet sajli u maloj privredi kod nas košta do 25 evrića tako da nevidim razlog za krpljenje kad odma može za male pare konačno rešenje.

Kakav komplet za 25 evra? Koliko vidim ovde se dobiju i 2 sajle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

JevtaNS verovatno misli na sajle napravljene baš za određeni motor, dakle odeš recimo u "Boban sajle" i kažeš im da ti naprave po jednu kopiju svake sajle koju imaš na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pričamo o nošenju rezervnih sajli na motoru. Ako već nosiš kit za popravku, koji sadrži dve sajle i ostale zezalice, isto tako možeš da nosiš i dve zamenske sajle.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Sajla od kvacila nisu problem, bar na BMW-u, ali od gasa veliki. Sinoc mi pocela pucati gas sajla, jedva sam dosao kuci, i danas utrosio celo pre podne na zameni nove i to u garazi sa svim mogucim alatom. Skidanje rezervoara, pa oba usisnika, zatim montaza sali i sve vracanje nazad. Zagrevanje motora pa sinhronizacija ubrizgavanja, i onda mi neko kaze moze to i na putu. Na putu je lakse napraviti blizance nego menjati gas sajlu. Lalajko kupuj sajlu na vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

U NS sajla kvačila sa bužirom izašla ranije oko 12 evra,bez bužira su smešne cene .Ko god krene ne neki dalji put razmišlja o sajlama u rezervi i meni je uvek bolje rešenje nositi gotovu sajli nego je praviti negde na putu.Ta pravljenja su mi na nos izlazila u neka davna vremena kada svi ti delovi nisu bili baš pristupačni.

Ja inače imam rezervni komplet sajli i ručki spreman za put i to mi se čini kao bitan deo pakeraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Koliko se vidi, ovde se radi o improvizovanoj univerzalnoj sajli za vecinu svrha. Cilj je da se u nevolji na drumu, covek sa tovarom dovuce do kuce ili bar sigurnog mesta za popravku. Kada se vec nosi ovoliki komplet u rezervi, onda je bolje nositi onaj komplet koji se nemora kasnije ponovo menjati za originalni.

Pucanje prvo rucke gasa, pa zatim i sajle gasa istog dana u drugom gradu, nateralo je autora ovog teksta da nosi sa sobom i rezervnu rucku gasa i rezervnu sajlu gasa, po meri (original). Ako je neophodna intervencija na drumu, sa originalnom sajlom bar nije potrebno prilagodjavanje i krojenje, a mogu pri tome usfaliti i neka specijalna klesta, ili sl.

Jos bolje resenje je lepo kod kuce provuci rezervnu sajlu i spakovati (sakriti) krajeve. Ako na drumu u nedodjiji pukne glavna (radna) sajla, samo treba prekopcati na rucki i karburatoru novu (rezervnu, vec provucenu) sajlu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Koliko se vidi, ovde se radi o improvizovanoj univerzalnoj sajli za vecinu svrha. Cilj je da se u nevolji na drumu, covek sa tovarom dovuce do kuce ili bar sigurnog mesta za popravku. Kada se vec nosi ovoliki komplet u rezervi, onda je bolje nositi onaj komplet koji se nemora kasnije ponovo menjati za originalni.

Pucanje prvo rucke gasa, pa zatim i sajle gasa istog dana u drugom gradu, nateralo je autora ovog teksta da nosi sa sobom i rezervnu rucku gasa i rezervnu sajlu gasa, po meri (original). Ako je neophodna intervencija na drumu, sa originalnom sajlom bar nije potrebno prilagodjavanje i krojenje, a mogu pri tome usfaliti i neka specijalna klesta, ili sl.

Jos bolje resenje je lepo kod kuce provuci rezervnu sajlu i spakovati (sakriti) krajeve. Ako na drumu u nedodjiji pukne glavna (radna) sajla, samo treba prekopcati na rucki i karburatoru novu (rezervnu, vec provucenu) sajlu. ;)

 

Na svom motoru je uvijek zgodno imati vec uradjen rezervni set, ali prednost univerzalnog seta je sto je - univerzalan.

 

Znaci mozes pomoci i drugaru u nevolji :).

 

Po meni, nije toliko skup niti zauzima puno mjesta. Ja sam ga uzeo, nek se nadje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja