Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX 750 F Vlasnici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Velikodušno, nema šta.

Probao bih svakako. Može neka slika?

Imam ja dobar korman 28/22 ali mi ne odgovaraju nosači za njega a ne buši mi se trougao viljuške za to....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Pazi, ja sam na godišnjem, pobegao sam malo iz Kv. :)

To mi je ostalo tamo u garaži. Mogu da zamolim drugara koji ima ključ da to slika ili da ti pošalje narednih dana. Kako se dogovorimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Kako ti odgovara... mogu i da sačekam, ja vozim na posao do kraja meseca svaki dan pa idem na odmor posle pa mogu da se poigram sa tim u avgustu... nije žurba...

Bitnije mi je sada da sredim sitnice na mašini koje sam primetio odmah...

Sačekaću.... jel taj volan ima svoje neke nosače koji se kace umesto heblova ili ide na trougao?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Slikace taj moj drugar, pa ti šaljem da vidiš. Ne bi bilo loše i to da se ubaciš u viber grupu, tamo je brži protok informacija. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)
Slikace taj moj drugar, pa ti šaljem da vidiš. Ne bi bilo loše i to da se ubaciš u viber grupu, tamo je brži protok informacija. 

Ajd ubacite me... nije problem...

069/2281128

Pozz i hvala...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Pozdrav.... ajde da pisem na forumu, da bi bilo vidljivije svima....

 

LM, primetio sam da me cajger laze. Npr. kilometraza umesto da bude 50km predjenih prikazuje 40km. Takodje, mislim da laze i za brzinu kretanja, na oko 4500rpm u 6 stepenu prenosa mi indicira 72km/h a mislim da idem brze jer taj deo puta sam prelazio brze i sa skuterom....

 

Da li je moguce da je pinjon stavljen za pogresan motor? Ne verujem da sam cajger pravi problem.... Jos mi pada na pamet da nije oblaznuo kraj sajle pa ga vrti ali ne hvata svaki put, ali bi se onda pojeo kraj i ne bi vrteo uopste a i ne bi razlika bila istovetna u kilometrazi....

 

Predlozi i sugestije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da li su ti gume u fabričkim dimenzijama?  To može da utiče na preciznost km sata.

Najbolje navataj nekog sa motorom ili kolima da vozi pored tebe da tačno utvrdiš koliko greši, da ne bude da je to bila samo tvoja pogrešna predpostavka/osećaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Prednja je fabricka, zadnja malo sira....

 

Nije samo osecaj i pretpostavka, radi se o cinjenici da imam do posla ravno 50km a prikazuje mi kad parkiram da sam presao 40...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Bacinci
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F

Nema na katani pinjon i sajla.Proveri koliko imaju lancanici zuba.Prednji treba da ima 15,zadnji 45 po fabrici.

Imao sam isti problem.Od kad sam promenio lanac i lancanike vise ne lazira ni predjeni put ni km/h.

Stari lancanici su bili mislim 14/47 zuba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

@N e g r o isti slucaj i da stvar bude jos interesantnija, kupio sam motor sa kormanom ali pri velikom servisu majstor izgubi nosace i ostah samo sa kormanom. Ovako je to izgledalo.

 

GSX_750_F_1990_(Bac)_1.thumb.jpg.19354f1f70c5e55bd958854671d4b37c.jpg

 

GSX_750_F_1990_(Bac)_2.thumb.jpg.297e2177420dea862ca69c25d4d3affe.jpg

 

Kada sam ga isprobavao delovalo je bolje nego sa heblovima, ali (uvek postoji ali), kada sam ga vozio do Bg, primetim da me mnogo siri u voznji i da mi laktovi blokiraju pogled u retrovizorima. Zato vratim na original postavku i sada se navikavam vec cetvrtu godinu.

 

Elem, skida se livena triangla i nosaci kormana se ucvrscuju na otvore gde je nosac heblova bio zasrafljen. Crevo za kocnicu treba da imas duzu da bi dosegao novu postavku. Tako da nije problem za zamenu, jedino treba eksperimentisati sa oblikom kormana kako bi anulirao gore navedene dve stavke.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Vidi, ja sam mislio na kraju samo mozda ove distancere da stavim i ostavim heblove..... ovo treba da podigne za 4-5cm sto je vise nego dovoljno za uspravnu voznju..... a mozes i ugao da korigujes u nazad ako hoces....

 

nosaci.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Pise da imaju 26mm duzinu.....

 

Ja sam pravio za preradu to na cnc masini od Al komada, ali su pravljeni za 28mm.... imam volan 28, jedino da stanjim ove klinove koji idu na postojece nosace i da napravim bolcni za heblove... ali to dodatno komplikuje zivot i svako dodavanje delova smanjuje pouzdanost sklopa.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

I to sam uzeo u nadi da premostim pricu sa kormanom pa da samo heblove dignem/privucem k sebi, ali ... desni podizac pravi problem jer rezervoar za kocionu tecnost smeta. Opisivao sam u nekom postur ranije pa da se ne ponavljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Mislim da je sve to rešivo samo treba promisliti dobro i volje...

 

Lm, da zapljunem radove od danas:

 

Kako sam juče omlatio jedan branik na Banjici jer se lik totalno poplasio i ukopao auto jer je, zamislite, bus dao migavac a on bio na pola busa, danas sam ga zamenio i stavio drugi. A taman je stigao centralni stender koji nije pucao pa varen, stigao produženi zatamnjeni vizir i stigle nove ručice za kočnicu i kuplung.

 

Slike sutra....

 

Lm, stari Fabricki vizir treba da ocistim od lepka (bila folija na njemu) pa da ga ispoliram i nek stoji, ko zna šta će na registraciji da bude... centralne nogare cu da izvarim kako treba i ako nekom trebaju uz fer novčanu nadoknadu može da ih dobije....

 

Ostalo da se sredi makina i da konačno montiram nosač kofera pa na malo duži put od bar par dana i 1000km sa Negritom....

 

Mada, do sada je mašina prešla samnom preko 1000km....

 

Ima li ko iskustva sa dodatnim vizirom odnosno dodatnim deflektorom vazduha na viziru?

 

Pozz

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: GSX750F

Pozdrav drugari.
Postao sam vlasnik GSX 750 F-a 2001. od pre 7 dana :jee:
Svaka čast za Temu, našao sam puno korisnik informacija a nisam pročitao ni 20 %

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

E pa dobrodosao u sektu...

Lm, ima i Viber grupa pa ako želiš da te neko upuca tamo salji broj...

Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: GSX750F

Pozdrav Deki.

Skoro sam je uzeo pa nemam nesto slika, a i dok ih nadjem :)
Leva strana ima malo da se radi, momak od kog sam uzeo je proklizao. Dekli, nogostop suvozaca, malo maske da se dotegnu, a na zimu je farbam i sredjujem u fulu :)

Suzuki 2.jpg

Suzuki 3.jpg

Suzuki 1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Gledaj šta piše u saobraćajnoj... ja oteram masinu na tehnicki i kaže jedan od
Majstora pa ovo nije crno.. drugi kaže pretežno jeste... opet onaj prvi kako nije... drugi pretežno jeste... i tako par puta... kazem da to nije nalepnica nego airbrush a onaj prvi opet zapeo kako nije crno... ja dam predlog: idem da kupim par crnih sprejeva, ošpricam u crno na licu mesta a onda sa praznim sprejevima nekome nešto uradim a smislicu već kome i šta i imam već par ideja... odoše unutra u tako ostade da je “pretežno crn” bio u pravu....


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Batocina
  • Motocikl: GSX750F

Evo i mene cisto da se oglasim da sam prisutan i da ... kuburim nesto :aha:

Bile ove kise , dobih nesto slobodnog vremena pa se posvetih malo motoru.

20200721_183000.thumb.jpg.9c50b698b76b97e044033ccee0fd61b2.jpg

U pitanju je GSX750F , 1989-to godiste.

Zamenih prednju gumu .

Zamenih lezajeve tockova novim , ujedno ofarbah i izlakirah felne u belo .

Ofarbah i izlakirah zadnju i prednju vilu  , posto zadnju mi bila izbila korozija a na prednjoj cizme oljustene .

Zamenih svecice novim NGK JR9C.

Resih probleme sa instalacijom koja je iz nekog razloga ranije secena pa nastavljana ... sve lepo zalemljeno izolovano pa umotano u keper platno i provuceno kuda treba.

Nabavih druge mehanicki dosta bolje karburatore , posto su moji stari vidno razdrndani . Iste ocistih oprah i izduvah vazduhom .

S ovim drugim karburatorima motor dosta bolje radi , dosta lakse pali sto sa starima nije biio slucaj .

Uradih sinhronizaciju karbova i dobih smireniji rad na leru a ujedno i ostriji gas bez gutanja knedli do blokade :jee3: sto je sa  starim karburatorima bilo gotovo nemoguce .

Medjutim primetih da mi na 3cem i 4tom karburatoru podliva benzin tj plovci ne zatvaraju dizne , znaci moracu ponovo da ih skinem i to resim.

Nakon sredjivanja ostatka mehanike u planu mi je farbanje maski u istu boju kao prednji blatobran tj u crnu .

Zamena zadnjeg napuklog stop svetla , drugo sam vec obezbedio .

Takodje obezbedio sam i skoro pa originalne nove zmigavce i novi vizir , to preko Ali-ja iz Kine :)

 

Ja se raspisah u ovoj temi a mozda je trebalo da otvorim novu temu u "sam svoj majstor" ?

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja