Jump to content

Moto Zajednica

BMW r 1100 rt VS pomoć DILEMA

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Evo ovako imam veliki problem. Imam dvojno državljanstvo sa BIH ali već duži niz godina živim u Srbiji pa tako hocu i motor da prebacim na Srbijanske table. Trenutno vozim kawasaki vn 800 classic 1996 godište oko 43 000km na satu. Motor je carinjen i registrovan u BIH. U međuvremeu dobijo sam podnudu za zamenu za BMW r 1100 rt 1999 godište oko 40 000km na satu, sa ABS, i zadnjim trećim koferom bez dva bočna. Bmw nije carinjen ali je registrovan na Nemačkim tablama i nalazi se u BIH.

 

Interesuje me koliko kod nas realno košta takav neocarinjen bmw?

Isplatili se menjati za mog ocarinjenog vn 800 classic?

Kakav je bmw r 1100 rt uopšte kao motor?

Koliko može biti carina za takvog BMW - a?

 

Značiće mi svako mišljenje. Sneg još nije pao a mene će glava zaboleti.

 

PS, motore vozim na duge ture.

 

HVALA PUNO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Uzimaj taj BMW sto pre ako je ispravan, nemoj da se dvoumis uopste, znam o cemu pricam, kad ga budes vozio vidices zasto, sto se tice aregata poznajem coveka koji ima isti motor sa preko 500.000 km na satu, njegov je cak nesto straiji od tog. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Uzimaj taj BMW sto pre ako je ispravan, nemoj da se dvoumis uopste, znam o cemu pricam, kad ga budes vozio vidices zasto, sto se tice aregata poznajem coveka koji ima isti motor sa preko 500.000 km na satu, njegov je cak nesto straiji od tog. :takoje:

 

 

Hvala na savetu. Ozbiljno sam zainteresovan za zamenu samo da znam koliko on ne carinjen košta. Malo mi je frka za te kofere pošto se teško nalaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Kofere ces naci,imas ih trenutno i na moto berzi.Ako ne onda ti sa e-bay-a ne ginu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Steamer

Bez zaletanja!

Vozim vec par godina VN750. Potajno sam prizeljkivao bas R1100RT. u maju ove godine se sklope kockice, i BMW se nasao u mom dvoristu. Vozio sam ga celu sezonu oko 5-6000 km i u pocetku je sve bilo ok, malo sam bio iznenadjen, ocekivao sam vise od 90 konja i 1100 kubika. Posle prve duze ture se javio lagani bol u desnoj nozi koji je kako je sezona odmicala postajao sve jaci.

Epilog je da je RT otisao dalje a VN je ostao.

Bola vise nema, 60 konja je manje od 90, ali je VN neuporedivo zanimljiviji i zabavniji od RT-a! Ono sto je nesumnjivo na strani RT je udobnost za suvozaca i fenomenalna zastita od vetra.

Ne uzimaj motor napamet i po tudjim hvalospevima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

U kom delu desne noge se pojavio bol? I zašto, baš me interesuje :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Evo vrlo kratko, da ne uvredim ni VN-ase niti da dizem u zvezde BMW-ase. Svako vozi sta voli ili sta moze da kupi. Nije mi jasno to sa nogom , sto napisa moj drug predhodnik, niti je to za tebe vazno. Da ti opisujem karakteristike , prednosti ili mane ova dva motora nepada mi na pamet. Ako zelis da daleko putujes bez problema menjaj se pod uslovom da je BMW u ispravnom stanju. Sada nesto priblizno sto se tice vrednosti tog BMW-a. U Nemackoj 1999 god. BMW R1100RT sa tom kilometrazom moze da se kupi predivan motor za 3800 do 4000 eura. Svi papiri oko uvoza bi okvirno iznosili 600-700 eura. To se najbolje raspitaj na carini ili kod speditera. Srecno ti bilo u oba slucaja. Jedna napomena : ja imam 62 godine, jako dugo i konstantno vozim motore marke BMW i ne boli me nista.:zdravo:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Društvo, hvala vam puno na sugestijama i savetima. Još se nisam menjao pošt čekam lepo vreme pa da odem sa svojim motorom da pogledam tog bmw - a. Za sad sam stavio i svog u oglase pa cemo videti sta ce biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Evo vrlo kratko, da ne uvredim ni VN-ase niti da dizem u zvezde BMW-ase. Svako vozi sta voli ili sta moze da kupi. Nije mi jasno to sa nogom , sto napisa moj drug predhodnik, niti je to za tebe vazno. Da ti opisujem karakteristike , prednosti ili mane ova dva motora nepada mi na pamet. Ako zelis da daleko putujes bez problema menjaj se pod uslovom da je BMW u ispravnom stanju. Sada nesto priblizno sto se tice vrednosti tog BMW-a. U Nemackoj 1999 god. BMW R1100RT sa tom kilometrazom moze da se kupi predivan motor za 3800 do 4000 eura. Svi papiri oko uvoza bi okvirno iznosili 600-700 eura. To se najbolje raspitaj na carini ili kod speditera. Srecno ti bilo u oba slucaja. Jedna napomena : ja imam 62 godine, jako dugo i konstantno vozim motore marke BMW i ne boli me nista.:zdravo:

a ali te šta svrbi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nemacki nemkasti janjicar iz svabije, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

Poredite babe i zabe, kakve veze uopste ima VN sa R1100, potpuno razliciti tipovi motocikala su u pitanju. Ako ti odgovara polozaj za voznju, BMW je bolji izbor za stalna putovanja. Ima bolju zastitu od vetra, stabilniji je u krivinama, bolje koci, bolje ubrzava, ima daleko vecu krstarecu brzinu, bolje se tovari. Treba da pogledas taj motor, mislim da je dobar R1100 RT ipak vise na ceni nego VN, carinjen - necarinjen, i tri godine je mladji. Ako je u dobrom stanju, napravices solidan dil i dobices dobar prevoz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Upravo je ta zaštita od vetra i udobnost na duže ture ono što mi treba, posebno imajući u vidu da nas je uglavnom dvoje na motoru. Čekam bolje vreme da mogu sa motorom otići da pogledam i probam tog BMW - a. Svestan sam da je VN lepši motor i da mu je potrošnja manja ali ipak sticajem okolnosti u kojima se nalazim ne zadovoljava moje trenutne potrebe. Videćemo šta će biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Obavezno napravi probnu voznju. Ja sam imao prilike da provozam 1100RT i samo jedna stvar mi se nije dopala - nekako je kratko rastojanje od kormana do sedista :) Ovo moze da smeta samo ako si visok. Mozda je samo stvar teske navike, ali mi se cini da je GS u tom pogledu puno veci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Zvornik RS

Obavezno napravi probnu voznju. Ja sam imao prilike da provozam 1100RT i samo jedna stvar mi se nije dopala - nekako je kratko rastojanje od kormana do sedista :) Ovo moze da smeta samo ako si visok. Mozda je samo stvar teske navike, ali mi se cini da je GS u tom pogledu puno veci.

 

Slazem se sa tim da je gs bolji pre svega sto je namenjen nesto losim putevima kao sto su nasi. Za sad teorijski analiziram rt pa cemo videti sta kaze probna voznja. Pretpostavljam da je blize postavljen korman bas iz razloga vece udobnosti. Verovatno ako su ruke ispruzenije tokom duze vožnje može da se javi bol ili zamor u rukama. Baš ću da obratim pažnju i na taj detalj. Ako imaš još neko iskustvo piši zanačiće mi svako zapažanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Evo da se i ja ukljucim u diskusiju. Trenutno imam Suzu gsx 750r K5. Clan sam moto kluba TNT iz Trebinja. Nasao sam BMW R 1100 RT 1998, neocarinjen, posto hocu da ga kupim, i mene interesuje koliko bi bilo dadzbina do registracije(BIH) i iskustva kolega u vezi RT ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Dobro se raspitaj prije bilo kakve kupovine jer ovaj novi zakon o uvozu vazi i za motore. Najpametnije ti je ako si vec odlucio da ga kupis da prvo provjeris sa nekom kucom koja je ovlastena za homologaciju vozila.

A ako si bas zapeo za taj bmw moj prijatelj ima jako dobrog r 1100 rt pa ako hoces mogu ti ostaviti njegov kontakt

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Dobro se raspitaj prije bilo kakve kupovine jer ovaj novi zakon o uvozu vazi i za motore. Najpametnije ti je ako si vec odlucio da ga kupis da prvo provjeris sa nekom kucom koja je ovlastena za homologaciju vozila.

A ako si bas zapeo za taj bmw moj prijatelj ima jako dobrog r 1100 rt pa ako hoces mogu ti ostaviti njegov kontakt

 

Najbolje je ako se moze dobiti VIN broj pojedinacnog motora koji te interesuje, odes sa njim u prvo osiguranje i mogu ti reci da li se moze cariniti ili ne. Mada, homologacija te svakako kaci, racunaj i te troskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Hvala drugari. Zna li iko, koliko moze biti troskova do registracije ? BMW je 1998 godiste.

 

Mislim da je klasa od 750-1099 ccm ?

 

U tom slucaju, bi u RS-u zavisno od osig. drustva trebalo biti oko 600 KM , moja pretpostavka za Federaciju je oko 450-480 KM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Vjerovatno mislis na registraciju, ja sam mislio na porez , carinu... Koliko bih bilo para, kazu da je u Federaciji sve znacajno jeftinije ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Najbolje ti je da odes u neku speditersku kucu i das im podatke od motora, oni ce ti reci najpriblizniju cijenu. Sve sto ti mi ovdje napisemo je samo nagađanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Mislio sam, ako je neko nedavno carinio ili mozda ima medju nama carinik ili spediter, nikad se ne zna, ali dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Vjerovatno mislis na registraciju, ja sam mislio na porez , carinu... Koliko bih bilo para, kazu da je u Federaciji sve znacajno jeftinije ?!

 

Carinski i poreski zakoni, kao i knjiga po kojoj se racuna su identicni za kompletnu BiH, tu nema razlike, posto je i carina i poreska uprava na drzavnom nivou. U federaciji je jeftinija registracija znacajno, zbog manjka "poreza na luksuz".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

Tacno. A upravo sam saznao da uvoz motora u BIH nije ogranicen ni Euro normom ni godinom ! 1zvizduk.gif

Mislim da griješiš! Ja koliko znam motor prilikom uvoza mora ispunjavati određenu euro normu da bi se mogla izvršiti homogolizacija. A da bi se to moglo uraditi, kuća koja radi homogolizaciju mora dobiti potvrdu od ovlaštenog uvoznika da tvoj motor ispunjava euro normu. U tom slučaju je to "Tomić" iz Mostara, jer su oni jedini ovlašteni uvoznik Bmw motocikala za Bih.

Za provjeru da li se tvoj motor može homogolienizovat ti je potreban broj šasije. Kada imaš broj šasije nazoveš auto kuću Tomić u mostaru i oni ti kažu na osnovu broja šasije da li može ili nemože.

 

Ja sam ih zvao nekoliko puta, i kažu da nije bitna samo godina proizvodnje već i za koju je zemlju motor pravljen. Tako da se može desit da isti tip motora istih godina, jedan zadovoljava standarde, a drugi ne.

 

Moj ti je savjet da prvo sve dobro provjeriš pa tek onda da se upustiš u kupovinu.

Pozdrav... :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja