Jump to content

Moto Zajednica

direktno ubrizgavanje vs karbovi?

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
On 18.1.2021. at 15:26, Biker-Boy je napisao:

Svi Japanski motori koriste Mikuni ili Keihin karburatore

Kawa ostala na Mikuniju i na ubrizgavanju;)

 

 

Elem, iako ceo zivot vozim karburatore (i patim se sa istima)

jer je u moje vreme direktno ubrizgavanje bilo jos egzotika,

ipak sam sada za ubrizgavanje, mnogo je dostupnije tj na mnogo vise motora,

odrzavanje je smesno, uradi se pred sezonu ultrazvucno ciscenje dizni i servis/remont pumpe i ne razmislja se vise o tome...

Sa karbovima uvek neki problem, ili je vek trajanja komponenti ili nisu dobro ustelovani...te prelivaju, te knedla na gasu, te smesha...

Par njih sa budzio a to nije nimalo jeftino, naime dobar Dino Dzet Kit nema ispod 100e i to Stage 1 i 2...trojka je jos skuplja i zahteva jos prepravki.

Ovo zakacim na komp i igram se sa mapama...ma divotica.

Carb never again...


 
Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova

Ne znam ja kakve se krntije ovde voze ili su se vozile i na koje gorivo... Ja za 14 godina sa ovim motorom sam imao 0 problema sa karburatorima. Sto ne znaci da necu ali sad bas svake sezone da moras da servisiras karburator ili dizne na ubrizgavanju... Kada sam ih rastavio da ocistim nakon nekih 10 godina! i to od dosade, jedino sto je bilo malo prljavo dno lonceta i to je sve. Sastavio, odneo na sinhronizaciju i pici dalje. 

Ja sam svakako za ubrizgavanje ali ocigledno su se ovde vozile a i verovatno i danas voze nekakve rage zbog kojih se daje los glas odredjenim modelima motora itd.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@BokyBoy Jbg problem je sto mi vozimo starije masine od 20-ak godina, pa bude problematike s karbovima, mada generalno ja u mojoj moto karijeri dugackoj 20 i nesto godina nisam imao nekih narocitih problema sa karburatorima, uglavnom su to neke sitnice koje se relativno brzo u lako srede i vozi dalje, a to opet nemoze da se prikaci kao los karburator vec lose gorivo, prljavstina, a ona pravi probleme i na ubrizgavanju, to jest gde god se pojavi bilo to novo i staro.

Rado cu se prikljuciti bandi s ubrizgavanjem, cim kapne jos neka parica :D 

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

@Biker-Boy bas to kazem, nisu karbovi losi, problem je u dotrajalosti istih i u neodrzavanju od strane prethodnih vlasnika, ko zna i gde je sve i sta sve sipao u motor, u fazonu ''radi, nista ne diraj, samo gas''

Ja minimum 50% delova menjam preventivno jbg, svakom motoru koji sam kupio, odmah sam kompletno uradio karbove i servise,

cak i kad vlasnik kaze da je sve odradio.

Tako i sada ciscenje dizni i pumpe i zamenu filtera radim preventivno,

pre sezone, iako ne mora al sam ja miran u glavi.:lud:

 

 

edit: A posebno su mi preseli karbovi bas na 9-ki, nema kod koga sve nisam bio, i kod Saleta u Temerinu i kod Bokilica i ko zna gde jos sve i nikad nije radio kako treba, ide on kao blesav al nije to to, brlja na leru, proguta ponekad knedlu, presisa na paljenju i sl...i to me uzasno nerviralo.Daj Boze da nemas tih problema sa svojiom 9-kom.:gaa:

Promenio član BokyBoy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 967 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Samo indžekšn bajo moj!!  Što bi u mom selu rekli!!  

Ubrizgavanje je daleko od nekog početnog projekta!! Tako da o nepouzdanosti istog je smješo govoriti. ako crkne pumpa,što se dešavalo na Varderima recimo..,zamjeni se ista,čak Micubišijevom,tako sam čuo..,i teraj dovijeka!!  Ali i to su rijetki kvarovi. Karbovi i hladan start su mi nešto najgore!! štucanja,zatrzavanja,membrane,čok,ono,ovo...!! Mada da ne griješim duše ima i karbova recimo kod mog prijatelja na Cbf-u 600,koji radi kao Doxa!! 

Ja se definitivno ne bih vraćao na karb nikada!!! Sjednem na motor,odzuji pumpa,palim,i dok sam lagano izašao iz grada motor je već na radnoj temp. i šibaj!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 1 sat, BokyBoy je napisao:

@Biker-Boy

A posebno su mi preseli karbovi bas na 9-ki, nema kod koga sve nisam bio, i kod Saleta u Temerinu i kod Bokilica i ko zna gde jos sve i nikad nije radio kako treba, ide on kao blesav al nije to to, brlja na leru, proguta ponekad knedlu, presisa na paljenju i sl...i to me uzasno nerviralo.Daj Boze da nemas tih problema sa svojiom 9-kom.:gaa:

Nebi da se hvalim 8) 

al moja 9-ka baš extra radi na leru,

lomi obrtaljku kako prima gas :aha: 

i pali ko mina mrud-ovka :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja