Jump to content

Moto Zajednica

Tema za vlasnike kineza :)

Recommended Posts

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

jbga ja pitao ko ce na bubanj pa zaspao sinoc , stativa sory momci iduce nedelje bolja organizacija. Zapazanje :yip doneo od neke starije honde ceo poluoklop sa retrovizorima zmigavcima i farom cenio 80 ewra jbte novo, i drugi biser doneo lik jednu bisagu nesto ludo nisam nikad tako nesto video ima mehanizam otvaranja ,plasticna je i oblozena nekom skupom kozom ,dal je drpljena preko ko zna  20 evrica za budzenje dushu dalo , ja se nesto premishljao ko gladan s...ti i odem kupim neke druge gluposti kao po pravilu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bila je veca ponuda nego proslog vikenda, pa sam samom tim potrosio i srazmerno vise para  :-\

Neki lik je prodavao IXS opremu, nove nekoriscene stvari, biber-sprej 500 din, kao u NS, ima i tejzera u rasponu 1000-4000 din, ubedjivaca raznih duzina, tezina i elasticnosti, cak sam naleteo kod nekih cigana na polovne pantalone od debele koze, sa stitnicima i tregerima...

Medjutim, niko nema 'Jawa' nalepnice  :D polomih se trazeci. Ima i dvo/tro-tonske sirene na kompresorcic, ako neko jos uvek juri to...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Kukao,vapio i trazio al nece marva da uveze, jer se raptor od 125cc slabo prodavo a ni chalenger nije doziveo procvat prodaje.Ima jos jedna dojava da ce stici raptor sa normalnom viljuskom (kao princ) ali kubikaza u njaboljem slucaju 250cc, ja se jos uvek nadam Pulser- u od 200cc a ako nestigne potrazicu kod drugih uvoznika. A sto se tice dece jbg oni su najbolji kupci

 

Izvini druže ne znam odakle ti to da se Princ slabo prodavao? :-\

Razumem za chalengera da se slabo prodavao, mislim cenam mu ni tada nije bila mala, 2300 E.

Koliko sam ja skontao covek nije ni rekao da se princ slabo prodavao,vec samo Raptor( i Chalenger tu i tamo) pa zbog toga ne zele da uvoze Raptora sa vecom kubikazom a princ je spomenut samo u kontekstu poredjenja prednje viljuske koja bi trebala kon novog modela da bude standardna a ne produzena kao kod starog Raptor-a.

Steta za vece kubikaze,mada verovatno bi bili previse skupi tj. "ma sigurno je gorko to grozdje" . ;D

@dragonfly

Ne mogu da verujem da su ti srafovi popucali, isto sam pomislio da je kod tebe sistem sa zegerom pa da je on spao.

Mozda je bio lose ucentriran tocak, pa je i to doprinelo, ali takvi stafovi bi morali da izdrze svasta. verovatno nisu dobro izliveni, pa je odatle nastao problem.

Najverovatnije su lose izliveni, tj. kvalitet materijala u kineskim motorima moze biti katastrofa los... :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Kukao,vapio i trazio al nece marva da uveze, jer se raptor od 125cc slabo prodavo a ni chalenger nije doziveo procvat prodaje.Ima jos jedna dojava da ce stici raptor sa normalnom viljuskom (kao princ) ali kubikaza u njaboljem slucaju 250cc, ja se jos uvek nadam Pulser- u od 200cc a ako nestigne potrazicu kod drugih uvoznika. A sto se tice dece jbg oni su najbolji kupci

 

Izvini druže ne znam odakle ti to da se Princ slabo prodavao? :-\

Razumem za chalengera da se slabo prodavao, mislim cenam mu ni tada nije bila mala, 2300 E.

Koliko sam ja skontao covek nije ni rekao da se princ slabo prodavao,vec samo Raptor( i Chalenger tu i tamo) pa zbog toga ne zele da uvoze Raptora sa vecom kubikazom a princ je spomenut samo u kontekstu poredjenja prednje viljuske koja bi trebala kon novog modela da bude standardna a ne produzena kao kod starog Raptor-a.

Steta za vece kubikaze,mada verovatno bi bili previse skupi tj. "ma sigurno je gorko to grozdje" . ;D

@dragonfly

Ne mogu da verujem da su ti srafovi popucali, isto sam pomislio da je kod tebe sistem sa zegerom pa da je on spao.

Mozda je bio lose ucentriran tocak, pa je i to doprinelo, ali takvi stafovi bi morali da izdrze svasta. verovatno nisu dobro izliveni, pa je odatle nastao problem.

Najverovatnije su lose izliveni, tj. kvalitet materijala u kineskim motorima moze biti katastrofa los... :-\

 

Jednostavno idi u gvazdjaru i trazi srafove u standardu 10.9 ili 10.10(ako imaju) to su ti ti zilavi sto kaze vec neko u predhodnim postovima (nemogu se snaci u citatu citata). meni cetri 10.10 srafa drze ceo donji kraj springer viljuske na triciklu....

 

A sto se tice zalomljenih srafova postoji alat koji se zove svinjski repic i kosta lupam max 400din a uzasno korisna stvar

Izgleda nalik na ureznicu samo sto je navoj kontra i mnogo je krupniji i ide u spiralu, znaci izbusis prpu u stafu koji je ostao unutra i zatim uvrces svinjsi rep dok ne zaglavi i onda krene da odvija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

E pa cestitam druze! :) :) Da se lepo navozas i puuuno bezbednih KM-a zelim!  :) :)

 

P.S - Cestitacu samo ovde, da se ne ponavljam na dva mesta(i offtopic)  ;)

 

 

PozZ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

prvo da vas sve pozdravim! provozao se 05.02. prvi put na Choper Adams Prince 125 i bilo mi je super! Bolje nego sto sam ocekivao! ali imam neka pitanja pa ako neko moze da mi pomogne a mislim na nekog iz novobeogradskih blokova ko mi se vec javljao na forumu i vozi isti ili slican motor! ne bih ostale da davim ali cu sva pitanja i odgovore staviti na forum zbog ljudi koji imaju slicna pitanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 320 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GN 125, Honda VT 600

Укуцај у претрази "како поставити слике", има тема у којој је детаљно објашњено. Такође постоји одвојена тема само о Принцу (исто куцај у претрази) па би било можда боље да тамо поставиш слике. Једног дана ће надам се прорадити кинески подфорум, па нек стоји посебна тема о овом чини ми се код нас најпродаванијем кинеском чоперу. И нек те служи са срећом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

E pa cestitam druze! :) :) Da se lepo navozas i puuuno bezbednih KM-a zelim!  :) :)

P.S - Cestitacu samo ovde, da se ne ponavljam na dva mesta(i offtopic)  ;)

PozZ!

Hvala lepo, nadam se da cemo se navozati ove godine, svi zajedno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: O_bre_novac

Pozdrav kinezi! :D Drugar ima copera cini mi se da je Cituma,a kako mi se cini da su svi isti(mozda i gresim).Model je od 150 ccm i na nekih 70 km/h pocinje da trese-vibrira.Svaka pomoc bi dobro dosla,ljudi pomazite! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pozdrav kinezi! :D Drugar ima copera cini mi se da je Cituma,a kako mi se cini da su svi isti(mozda i gresim).Model je od 150 ccm i na nekih 70 km/h pocinje da trese-vibrira.Svaka pomoc bi dobro dosla,ljudi pomazite! ;D

 

Pa sad neznam kako je na Chitumi al Princ na 80 km/h ima neke minimalne vibracije.Jel to nov motor,polovan?Ako je nov proveri srafove dal su zategnuti.

 

Pozz

 

P.S bili Blackbite i ja na voznji danas,ne da je prijalo.....  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova

E moj prijatelju da ja znam gde je to napisano .

A da citas ispocetka tesko.

Pazi ima mnogorazloga zasto se javljaju vece vibracije nego obicno

Prvo mozda je ispao ,polomio,nije dosao sa motorom, olabavio (odvio se malo ili vise) obican SRAS koji drzi makinu (agregat")

Pogledajte ispod makine i proverite prvo to .Onda idemo dalje10_7_5.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

probao u pretrzi da kucam princ ili postavljanje slika i nista ali se zahvaljujem u svakom slucaju, slike mog motora su u starom oglasu Jasminaka AS VIR posto sam ga od njega i kupio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ja imam regal raptor 300 ccm

 

Raptor 300?

Kako si to izveo?

 

Da li ime Moto Shop govori o tome da ima i pametnijih uvoznika od Sprinta, ili je u pitanju uvoz jednog-dva primerka, ili je sa sprintom prokrijumcaren?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

..neka opasna mutjka, čini mi se ;D

Pa, ili je jedan od ona dva, o kojima znamo, al ne pricamo naglas ;D, ili je covek resio da preduzme inicijativu po tom pitanju. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Wolford hvala, ja o ovom motoru ne znam nista ali je moja procena bila da me Jasminko nece prevariti! A da je je lep lep je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav kinezi! :D Drugar ima copera cini mi se da je Cituma,a kako mi se cini da su svi isti(mozda i gresim).Model je od 150 ccm i na nekih 70 km/h pocinje da trese-vibrira.Svaka pomoc bi dobro dosla,ljudi pomazite! ;D

 

Stezite srafove, ako je sve stegnuto - onda tako treba.

Kineski motori su uglavnom skloni nesto vecim vibracijama.

Nisi napisao da li se to desavalo i ranije, ili je drugar tek dosao u posed.

Ukoliko je ovo drugo, mozda nije ocekivao da toliko trese, pa se poplasio bez razloga.

 

Svejedno, proverite sve srafove, ume ponekad neki da popusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

У вези вибрација и трешења: ви којима се то дешава, јесте ли покушали са балансирањем точкова?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja