Jump to content

Moto Zajednica

Kazna za žutu traku

Recommended Posts

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

Vozim i auto i motor i mislim da je bolje da se motocikli kada j guzva krecu zutom trakom posto na taj nacin oslobadjaju ostale trake. A ako treb hitno da oslobode zutu traku kako bi recimo hitna pomoc ili vatrogasci prosli motori to mogu da urade za razliku od automobila. Ako guzve nema ja ne koristim zutu traku, kao sto ne upraznjavam provlacenje kada ne zurim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Koliko me pamćenj služi, mislim da sam relativno skoro (godinu-dve dana) čuo da će se pisati neka peticija da se dozvoli motorima u žutu traku. Ima li neko informaciju povodom toga?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Da biK bio siguran da me neće dirati, jerbo uvek mož' da se zadesi neki 'stručnjak' da zahebava i traži neku crvenu. A i imam fAbiju od žute trake, još od kola, tako da uvek na nju gledam sa nekom rezervom. Eto zašto.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Ona u 29. novembra (bul. Despota Stefana) u smeru ka gradu takođe snima spreda i vidi i preko raskrsnice kod bivše Sutjeske ali joj malo smeta drveće pa realno snima stanicu i nešto pre nje. Toliko znam za sad. Kad saznam više, objaviću.

Radi i to dobro0namigivanje.gif....Elem stize to meni svasta nesto stalno i ja reko postaru ,,sine vracaj sve to sto je plava i bela koverta a preporuceno,,i on decko vracao.Kontam nije uruceno ,zastarice i tako to.1zvizduk.gifI onda oni sve to sto nemoze da uruce skupe pa posalju polic.stanici de pripadate pa pandur kuca na vrata i dostavi ti on ili te zovu namob i fiksni da dodjes u stanicu na razgovor i onda ti opet uvale pozive(to mi se desilo pre jedno 10 god dok sam ziveo na Zvezdari i ziv se isprepada neznam zasta me zovu).I tako ja reko mojima kad neko zvoni pogledaj na spijunku ako je policija ne otvaraj ahahahaha.Itako ja danas posle podne legoh malo da dzonjam kad oko 16-45 neko zvoni sin mislio njegov ortak i otvori kad ono...jesi ti taj ,nisam to je moj tata,gde je,spava,ajd nemoj ga budis drzi ovo daj mu i potpisi ovde.....dobar neki nije hteo da me budi ahhah.I tako od Januara slike meni urucise danas...Nego nesto me buni ovo belo sam ja izbrisao mat br i adresu ali neznam sto su preko soferke na obe kazne oni flomasterom zvrljali ko da su hteli da se nevidi ko vozi????I dali je neko dobio ovo za npr.prolazak na crveno,radar i td ili samo stize za Zutaru???Posto znam da na ovom nasem sajtu ima i Advokata bajkera sta predlazu dal da placam ja ovo ili jok....

I dalje ne otvaraj vrata u stanu ako je policija i ne odazivaj se na njihove pozive da se javis kod njih u stanicu. Apslotna zastarelost prekrsaja je dve godine od momenta izvrsenja prekrsaja. Cak i da si preuzo poziv i da si se odazvao kod sudije nastupice zastarelost, jedina stvar koju ne smes da preuzmes jeste presuda za taj prekrsaj u tom periodu od dve godine.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Verovatno je vec pisano u ovoj temi,o pojedinim ulicama u kojima se se moze voziti zutom trakom u odredjeno vreme.Ipak,da se podsetimo: Voznja zutom trakom je zabranjena od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 18.00.To vazi samo za sledece ulice:

- Bulevar despota Stefana

- Sinđelićeva

- Bulevar Nikole Tesle

- Vojislava Ilića

- Sarajevska

- Hajduk Veljkov venac

- Balkanska

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1651 postova
  • Motocikl: /

Znamo svi to... Al ja (ne samo ja, vec gomila nas), tu zutu traku stalno koristi kada se vozi motorom, a i logicno je da bude to dozvoljeno nama, al jebiga kad su u agenciji za bezbednost saobracaja sve sami mudraci i inzinjeri to nije...

1000 puta sam prolazio i nikad nista! I sad odjednom, bap, kazna. 

Ne znam sta mi je ciniti, da idem da se raspravljam ili da podvijem rep, platim 2500 i cutim, ko sto i svi radimo kad nas trpaju komunjare!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 141 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki VZR1800, Svipul of Darraðarljóð
1 hour ago, ser said:

Znamo svi to... Al ja (ne samo ja, vec gomila nas), tu zutu traku stalno koristi kada se vozi motorom, a i logicno je da bude to dozvoljeno nama, al jebiga kad su u agenciji za bezbednost saobracaja sve sami mudraci i inzinjeri to nije...

1000 puta sam prolazio i nikad nista! I sad odjednom, bap, kazna. 

Ne znam sta mi je ciniti, da idem da se raspravljam ili da podvijem rep, platim 2500 i cutim, ko sto i svi radimo kad nas trpaju komunjare!!!

Nema to veze sa komunjarama i trpanjem. Samo neki procenat prekrasaja sa kamera se procesira. Igrom slucaja, ako si dosada vozio zutom kod sajma a nisu ti pisali kazne - sada nisi imao srece jer si im zapao za oko i fasovao si kaznu. Voznja zutom trakom je zabranjena tako da si svakako u prekrsaju a obzirom da ti se i tablica lepo vidi - nije da imas neki osnov za raspravljanje :) Iskoristi mogucnost i plati pola kazne. I sledeci put, malo odmakni od zute trake pa udji u nju, policajci obicno ne diraju motoriste u zutoj traci (osim ako ne naletis na nekog bez samilosti, sto je uvek mogucnost). 

 

I ja ponekad vozim zutom ali nikad ispod kamere. Znam da sam u prekrsaju i da mogu da platim kaznu i u startu sam na to i spreman onog trenutka kada predjem preko "zute". Nije mi na pameti da treba sa bilo kime da se raspravljam i svadjam zbog toga. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja popio bas tu kaznu jer sam se parkirao na trotoar da pogledam navigacio i upecali su me kad sam se ukljucivao u saobracaj. Nisam ni vozio zutom trakom vec sam samo presao preko nje da se parkiram na trotoar i da se sa trotoara ukljucim u saobracaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

U BG su ostale samo 2 kamere koje snimaju zutu traku kad prodjes, a ne kad nailazis, prema tome, stvarno nije tesko da 20m posle kamere ne ides zutom, pa da nastavis.

 

A do sada te nije snimila kamera jer su kapaciteti mup-a ograniceni i sve do jedne slike mora da pregleda ljudsko oko. Tako da, ako se dobro secam iz pouzdanih izvora, svaka kamera u proseku radi sat i po vremena dnevno ili 2x po sat i po, da vas ne slazem.

 

I da, ja tablicu ne krijem, samo mi stoji lanac preko nje :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Vožnja (prolaženje, prelaženje, ili šta već) u žutoj traci nije dozvoljeno ako nisi vozilo javnog prevoza i kraj.
Mislim, vozim i ja žutom, sticajem okolnosti nisam kažnjen, ali znam da nisam u pravu kad sam u njoj.
Ako si prolazio 1.000 puta, možda te iznenade još 999 pisama sa slikama. Opet možda rekli "1.000-ti put već ide tu - sad ću da ga kaznim".
Dok god nije zabrana - beš kaznu

Sent from my mobile device using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Znam za ženu koja je svako jutro kod sajma kupila koleginicu na autobuskoj stanici, dobila je 150 prijava za žutu traku, ne znam kako se završilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r
Znamo svi to... Al ja (ne samo ja, vec gomila nas), tu zutu traku stalno koristi kada se vozi motorom, a i logicno je da bude to dozvoljeno nama, al jebiga kad su u agenciji za bezbednost saobracaja sve sami mudraci i inzinjeri to nije...
1000 puta sam prolazio i nikad nista! I sad odjednom, bap, kazna. 
Ne znam sta mi je ciniti, da idem da se raspravljam ili da podvijem rep, platim 2500 i cutim, ko sto i svi radimo kad nas trpaju komunjare!!!


Koji bre mudraci, to su jedne obicne retardirane budaletine koje samo seru i izmisljaju nesto !!!!!!
Sta su oni preduzeli osim da jebu narod i kaznjavaju , debilcine maloumne. Napravili su tu agenciju za saobracaj elvirovic i ostali kako bi uzimali pare i pljackali narod. Sve zarad licnih interesa
Joj da je meni da pitam onog retardiranog okanovica koliko ta debilcina ima na putu kilometra a bi bio relevantan da mi on stalno sere o ovome i onome Nista bolji ni ostali nisu. Onaj elvirovic ne zna ni jednu drugu trasu osim grcke i sta on moze kome da prica. Proslo je vreme tristaca i poloneza tako da je i on prdnuo u cabar. Bolje bi mu bilo da uzme one pare koje je pokrao i ostavi narod da zivi na miru.
Ostali ovnovi oz agencije za saobracaj da kad budu provozali jedno milion svako od njih po raznim putevima evrope, amerike i rusije, ukraine,turske itd itd onda ce biti relevantni da seru i donose zakone. Da su sve to prosli a ne prepisivali mogli bi a znaju sta je i kako ciniti. Koliko su retardirani i nesposobni da nisu znali ni a prepisu kako treba.
Drugo i ti putevi im nisu dedovina da bi oni mogli da klepaju narod kako im se digne.
Ovo posebno vazi za onog vola okanovica koji je odrastao na tasu i nema provozano u svom zivotu vise od 5000km ukljucujuci posete svom ujaku izetbegovicu u federaciju

A ovako to rade braca rusi, zato ih i volim , malo ulja, ili sprej za lanac , prasine i teraj....

50cd95f2e59fb1961478dc995f31c34f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Revolt sto ti takvi prave razne nebulozne zakone. Ali ok. Za zutu traku su ok. Ja se povlacim sa teme a vas nek deru. Vi cutite i placajte namete , jebacine, razne njihove izmisljotine i slicno. Zato nam je tako kao sto jeste. Cutite a ovamo stalno kukate kako vam ne valja ovo ili ono , kako vam je visoka registracija. Sve se slazem sa vama. Srecno vam bilo


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

E ovo mi je najjače kad neko odmah potegne "CIRIH"...Prvo se ljudima daju putevi ko u Cirihu, daju se plate ko u Cirihu, da se organizacija života ko u Cirihu, i TEK onda mu propisuješ ciriška pravila i kazne...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

Ja a sam hteo da zivim u cirihu seo bih u auto i napravio kombinaciju tamo. Iz beograda u kome sam rodjen i u kom mi je otac rodjen nazalost nisam mogao da izdrzim upravo zbog takvih razmisljanja i onih koji nam uvode pravila po kojima cemo da zivimo. A narod cuti. A ovi tovare li tovare. Pa zasto i da ne tovare kad narod cuti. Doci ce vreme kada ce da vas bicuju po ulici i vi cete opet da cutite jer tako treba da bude. A onda cete reci kako tamo negde u africi to praktikuju i a je to ok. Nema tu sta vise da se prica


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma ja kapiram sta vi pricate, ali bas diskutujemo o zutoj traci i kaznama koje stizu za istu. Inace, ja vozim motor kroz zutu traku, samo se pre kamere pomerim.

 

Sa druge strane, ako me ikada bude uslikala kamera platicu kaznu jer sam napravio prekrsaj i tu nema polemike.

 

Inace, zuta traka je nesto sto apsolutno podrzavam da postoji, jer omogucuje npr autobusu sa 50-100 ljudi da lakse funkcionise kroz grad.

 

A politicku situaciju, vladine i nvo, ostavljam za neku drugu temu.

 

Svako dobro.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja