Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Moram i ja da postavim jedno pitanje...imam neki Longhorn GPS unutra ima neki NAVIONE program (predpostavljam) i koristi IGO mape: na mem.kartici ima i prirucnik u pdf formaatu za :

iGO My way 2006 Plus

Navigacijski softver za PNA

Hrvatski

Lipanj 2007 (iGO PNA 2.1)

 

E sada u nemu sam imao par mapa i uspeo sam sam da skinem mape Rumunije i Moldavije koje su radile u Rumuniji i u Moldaviji gde prikazuje samo jedini autoput do glav.grada.....navadio sam se da ubacim jos koju mapu ali nema sanse da ih uredjaj prihvati tj prikaze....

Mape su sa oznakama (u njemu koje rade):

 

Basemap8_2007.07_071019.fbl

Serbia8_2007.07_071017.fbl

Romania8_2007.07_071017.fbl

Montenegro8_2007.07_071017.fbl

BosniaHerzegovina8_2007.07_071017.fbl

Moldova8_2008.07_080908.fbl

 

probao sam da ubacim npr:

 

Russia83_2008.10_TA_090219.fbl

Italy8.3_2008.10_090218.fbl

 

ali ih ne prepoznaje....

 

moze li mi neko dati savet ili link gde da skinem mape Evrope ili ima li ko da to uradi (platio bih) i da budem miran....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Najverovatnije si na uredjaj sa iGo 2006 pokusavao da stavis mape u formatu iGo 2008. BTW, i kod verzije 8 postoje podvrste koje su medjusobno nekompatibilne. Preporucujem instalaciju najnovijeg iGo: Nav N Go iGO 8 R3 series - v8.3.4.102680 (Aug 13 2009) sa odgovarajucom mapom: Serbia83Contrast_2009.06_090730.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

A moguce je da filename nije dobar.

Umesto ovako: Serbia8_2007.07_071017.fbl

Trebalo bi ovako:Serbia.fbl

A mozda treba i druga licenca za te novije mape.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3634 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Dok ne probam jel moze Garmin mape za Bluberi, jel moze neko da mi kaze kako se rutira IGO sa kompa? Hvala

Ako je taj Bluberi sa winmobile trebalo bi da moze. Na HTC radi bez problema. Ja sam ugradjivao na skoro svim nokiama i najbolju vezu sa satelitima ostvaruje N82 pa onda oni navigatori (bez obzira na vremenske prilike), pa E71 (mada sam imao slucajeva gde su bili sporiji od N95)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

A davi mene posavetujeete koji faks da završimo da bi rukovali sa tim spravama...nešto sam u zadnje vreme spor na pameti...Alchajmer rovari po hipotalamusu!

 

Ni malo nije tesko nauciti upravljanje GPS-om.

 

Mozda da procitas ovo?

 

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Što se tičć č i ć, đ i dž...tu mi ni Bog tata ne može počći jer kada nije mogao logoped nečće ni on...ali što se tiće slepljenih reći e za to je kriv Raša koji skače po meni i tastaturi ne kapirajući da se ja sa vama ne igram pa da ne može ni on, pogotovo što šapom pritisne po pet tipki!

 

Lalajko ti si car jer moja šundra je do sada mislila da sve što je napisano a lići na uputstvo za koriščenje tih uređaja je na engleskom sa kojim sam u debeloj zavadi (ne razgovaramo ni više, ni manje), Pokušavao sam prevoditi i na Google translate i na Babilon ali prevod je ne prevodiv!

 

Hvala što si iskopao ovo uputstvo jer i pored ovoliko godina i neta, knjiga mi je za neverovati još uvek dobar pratilac u šutnji i tišinarenju a pogotovo što sam toliki baksuz u životu da i psa imam koji ne zna da laje. Ne sečam se opravdanja za tu rasu ali znaju samo da zavijaju, na sreću komšija ali moju ne!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

A ovi sto koriste garmine po BG-u i drugim vecim mestima jel' koristite opciju brze vreme ili kraci put?

 

Obicno korsitim opciju "brze vreme", mada i tu mozes da se iznenadsi kad te uvede u jednosmerne ulice, zabranjena skretanja i svasta nesto. Mada moze i da bude vrlo precizan, na prine na Novom Beogradu me je u metar doveo do IgorXT-ove garaze, samo po ukucanoj adresi. Sve zavisi koji deo grada je kako uradjen.

 

;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

Dok ne probam jel moze Garmin mape za Bluberi, jel moze neko da mi kaze kako se rutira IGO sa kompa? Hvala

Ako je taj Bluberi sa winmobile trebalo bi da moze. Na HTC radi bez problema. Ja sam ugradjivao na skoro svim nokiama i najbolju vezu sa satelitima ostvaruje N82 pa onda oni navigatori (bez obzira na vremenske prilike), pa E71 (mada sam imao slucajeva gde su bili sporiji od N95)

 

blueberry su svi sa svojim softvernom na osnovi jave tako da mora bas za njega pravljen softver, ima garmin ali kosta i skida mape preko neta sto jos vise kosta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

A ovi sto koriste garmine po BG-u i drugim vecim mestima jel' koristite opciju brze vreme ili kraci put?

 

Obicno korsitim opciju "brze vreme", mada i tu mozes da se iznenadsi kad te uvede u jednosmerne ulice, zabranjena skretanja i svasta nesto. Mada moze i da bude vrlo precizan, na prine na Novom Beogradu me je u metar doveo do IgorXT-ove garaze, samo po ukucanoj adresi. Sve zavisi koji deo grada je kako uradjen.

 

;)

 

 

 

Greco a šta koristiš za auto put , mislim koje opcije brže vreme ili kraći put a šta za lokalne puteve?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Logično, hvala i samo još jedno...nisam probao da stavim 'van ceste' a da posle stavim opciju izbegavanja, recimo makadama...hmm, da li bih ga zbunio?

 

Da bih štedeo bateriju da li uklj. ili isklj. Launch service?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

opcija "van ceste" je za peglanje nepreciznosti GPS-a tako da gde god da te uhvati pored puta, uvek prikazuje kao da si na najblizem putu(ako je dovoljno blizu, ne mislim na kilometre daleko nego metre) a izbegavanje makadama je opcija samo radi rutiranja i preracunavanja rute, fakticki te pita hoces li ili ne koristiti makadam u preracunavanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

A ovi sto koriste garmine po BG-u i drugim vecim mestima jel' koristite opciju brze vreme ili kraci put?

 

Obicno korsitim opciju "brze vreme", mada i tu mozes da se iznenadsi kad te uvede u jednosmerne ulice, zabranjena skretanja i svasta nesto. Mada moze i da bude vrlo precizan, na prine na Novom Beogradu me je u metar doveo do IgorXT-ove garaze, samo po ukucanoj adresi. Sve zavisi koji deo grada je kako uradjen.

 

;)

 

 

 

Greco a šta koristiš za auto put , mislim koje opcije brže vreme ili kraći put a šta za lokalne puteve?

 

Za auto-put uvek "brze vreme", na primer zimus  me je od Beograda da Hotel Palas u Zagrebu doveo bez ijedne greskice, cak i sa jednosmernim ulicama po centru Zagreba. Dobra mapa znaci - dobar rad garmin uredjaja.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ma instaliran mije normalno na engleskom jeziku ali kada sam prebacio na srpski...prebacilo se i uputstvo tako da ću moći neđto izvući iz njega. Šturo je ali znaći. Moram ga samo prebaciti na komp previše je sitno za moj vid!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Moj drugar je napravio ovaj web site

 

http://www.skidea.com/

 

Tu su karte ski centara po Evropi i Kopaonika, napravljene da rade sa GARMIN uredjajima. Jako korisna stvar kada ne poznajete ski centar ili u slicaju smanjene vidljivosti...

Preuzimanje ovih mapa je u potpunosti besplatno, samo odete i download...

 

Pa kome treba ili koga zanima, nek izvoli ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Da li i gde mogu da se nadju karte Sirije, Jordana, Turske? Pazario bi GoClever neki jeftiniji, ali ako nema mapa za ove zemlje onda mi i ne treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Zbunjen.

 

Pre par sati sam kupio Crypton S2000. DVD koji sam dobio uz njega nije čitljiv, štampano uputstvo za korišćenje navigacije na postoji, aparat u modu za navigaciju misli da sam u Francuskoj  ??? ??? ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

@HoochieMan

 

Jesi napolju ili u sobi, ako si u sobi onda nema signal satelita i upamtio je zadnju lokaciju gde je upaljen.... Mora biti napolju da bi hvatao stalite, mada ti to verovatno znaš...ili mu je isključena potraga za satelitima ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Izadji na terasu to bi trebalo da pomogne...pa javi rezultat....i nemoj da se čudiš što mu treba vremena da nadje satelite, pojedinim uredjajima za prvo pronalažernje lokacije terba i po par pari minuta ...čitaj do 10ak... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Zbunjen.

Pre par sati sam kupio Crypton S2000. DVD koji sam dobio uz njega nije čitljiv, štampano uputstvo za korišćenje navigacije na postoji, aparat u modu za navigaciju misli da sam u Francuskoj  ??? ??? ???

Reče Grof, a ja da potvrdim :)

 

Definitivno pamti poslednju lokaciju tako da samo izadji napolje i pusti ga da pronadje satelite. Ja kad sam moj kupio bio sam pored ajfelovog tornja :)

 

Uz moju navigaciju sam dobio uputstvo ali ga, kao svaki normalan Srbin, nisam ni pogledao...ipak sam sveznajući  ;D Iskreno, nije mi ni trebalo pošto je uređaj jaaako prost za upotrebu. Ionako ćeš se igrati sa njim kao sa svakom novom igračkom i provalićeš sve u hodu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

Eh ,moj Djenerale , neki nikad ne provale do kraja već ostanu na početnom stadijumu cela veka.......... (JA).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Borca

Pitao sam sa foruma sve za  koje mi palo na pamet da pitam, al dzabe ne umem da namestim.

 

Jel zna neko kako da planiram rute na kompu, a da ih usnimim na IGO 8. Probao sam sa svim uputstvima na netu al ne fercera. Igo 8  izgleda drugojaciji nego ranije verzije programa. Imal ko u NS da mi namesti? Malo mi se zuri. fala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja