Jump to content

Moto Zajednica

saobracajne kamere u Beogradu

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Mislim da te kamere ne mogu da tolko uzumiraju i izostre sliku da citaju nalepnice, a sve i da mogu ne verujem da ce time da se bakcu, imaju sasvim dovoljno i ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ne znam da li se vec negde pomenulo,u Omldinskih brigada sa Jurija Gagarina speed camera snima od napred.

.....

Kkao od napred? Usmerena je ka Savi...

Hoćeš da kažeš da je baja išao od Save - okretnice između blokova 70-70a i da je slikan kamerom koja stoji nakačena iznad traka u suprotnom smeru sa druge strane raskrsnice (kod medicine rada)...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Oce da kaze lepo da slika od napred. NIJE usmerena ka Savi vec ka Opstini tj. suprotno od Save te se moze zakljuciti jedino da sluzi za merenje brzine ili eventualno nepravilno prestrojavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Pošto na motoru nema tablice napred mislim da vozač komotno može da skine levu ruku sa kormana i ispruči srednji prst dok desnom šrafi po gasu. :D

Čisto sumnjam da kamera ima toliku rezoluciju da snimi nalepnicu napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Oce da kaze lepo da slika od napred. NIJE usmerena ka Savi vec ka Opstini tj. suprotno od Save te se moze zakljuciti jedino da sluzi za merenje brzine ili eventualno nepravilno prestrojavanje.

Tako je.Usmerena je ka opstini.To je jedina koju sam opazio da je postavljena kontra.A tu ima i jos jedna sto snima celu raskrsnicu.Brzina je testirana.Blicne u facu.

Obatite paznju i na ostale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Oce da kaze lepo da slika od napred. NIJE usmerena ka Savi vec ka Opstini tj. suprotno od Save te se moze zakljuciti jedino da sluzi za merenje brzine ili eventualno nepravilno prestrojavanje.

Tako je.Usmerena je ka opstini.To je jedina koju sam opazio da je postavljena kontra.A tu ima i jos jedna sto snima celu raskrsnicu.Brzina je testirana.Blicne u facu.

Obatite paznju i na ostale.

 

Jes Bogomi...

Juče prođoh i obratih pažnju...

 

Nego... Šta je sa onim kamerama nakačenim na nosač zelenih tabli sa obaveštenjem smerova (na rampama iznad cele kolovozne trake - 'bem li ga koji im je stručan naziv) na Gazeli, u NBG smeru, čini mi se da se već prođe polovina mosta (nije prva rampa, već čini mi se druga)...? Šta one snimaju? (snimaju prednji deo pa mi bajkeri kada idemo motorEm i ne moramo mnogo da se tangiramo...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Za zutu traku i za crveno i treba da lete kazne na sve strane,

 

Nikako ne mogu da se slozim za zutu traku .. Recimo jedna banalna situacija je "Brankov most" gde preko dana zna da bude kolona od pocetka do kraja mosta. Mnogo bezbednije se osecam ako sam vozim "zutom trakom" nego da se provlacim izmedju kolona i da rizikujem "nisam te video" situaciju. A da vozim kreni stani u koloni ne dolazi u obzir, jer bih u tom slucaju prodao motor i kupio auto 0takoje.gif

 

Dakle, "zuta traka" bi trebalo da bude cak i najbezbednija (svakako dozvoljena) za motore ..

Skoro sam pricao sa drugarom i rece mi da nama nije dozvoljeno da se krecemo po liniji i da se provlacimo ali da nam panduri gledaju kroz prste... E uskoro ce poceti da praktikuju kao i u eu gde je dozvoljeno kretati se belom linijom i provlaciti se ali ne brze od cini mi se 20km/h :takoje: Tako da ne daj boze da te neko udari, okrzne itd... On ce nahebati... Tako da te fore nisam te video i slicno nece piti vodu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: dorcol

ubijaju nam zelju za voznjom...zbog cega? para...izgleda da se danas sve svodi na to. nekada sam uzivao u voznji ,vozio po svojoj SLOBODNOJ proceni BEZBEDNO!

a sada kao neki robot debil gledam gde je 50km,gde je zuta traka pa kamera,ejj to stvarno utice na mozak,..

Sada te bukvalno nasilno navikavaju da budes srecan ako naletis na policajca i platis mu da te pusti..jer ne daj boze kamera da te slikala itd...

mene samo interesuje koliko ovaj napacen narod moze da podnese sranja..pozzz svima

p.s . ovi policajci sa fotoaparatima sto iskacu kod pesackih prelaza su PODVRSTA <_<gospode u civilnim automobila koji snimaju prekrsioce u centru grada..ne znam dal je bilo reci i o njima, al cisto i njih da pomenem:)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

Guto, vise i ne iskacu,sad se ustekaju u neki privatni auto i slikaju.....u Bgd znam da to rade na pesackom posle Cvetkove pijace(u bulevaru) a u NS, pre one pecurke pumpe na Spensu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12239 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I u Zemunu slikaju fotoaparatom na pešačkom prelazu kod Pošte u Glavnoj ulici. Moj drugar kolima (zamišljen) prešao preko pešačkog kada je već bila neka žena na istom, odmah ga zaustavili, pokazali mu sliku i napisali Prijavu.

 

Koliko znam ima da popase baš veliku kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Vidim ja da će uskoro da prorade pištolji za paintball sa pravom farbom koja se skida samo nitro razređivečem. :D

Viteški zadatak će biti da pogodite objektiv kamere u više pokušaja pa bih onda voleo da znam šta će da vide kroz tu skalameriju koju su postavili da otimaju novac. ;)

Ja to odavno pričao

Bilo ih je i vrrlo jeftinih po oglasima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Blok 45

E jedeno pitanje drugari,danas sam eto spletom okolnosti prosao na crveno nije vazno kako nisam mogao da ukocim itd necu da se vadim zasro sam stvar,e sad u pitanju je raskrsnica ulica tosin bunar i pariske komune.Isao sam iz pravca zemuna ka blokovima znaci tosinim bunarom,kad sam se vratio nazad video sam da u tom pravcu snima samo ona duguljasta kamera sto kao posmatra celu raskrsnicu,a da je iz pravca 11.aprila ka bulevaru zorana djindjica postavljena ona sto snima sve,ima onu kutiju senzor itd..pitanje moje je dal ta duguljasta isto snima za crveno..Poz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Guto, vise i ne iskacu,sad se ustekaju u neki privatni auto i slikaju.....u Bgd znam da to rade na pesackom posle Cvetkove pijace(u bulevaru) a u NS, pre one pecurke pumpe na Spensu.....

 

Posle cvetka kad ides u smeru ka okretnici ili u smeru ka gradu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Blok 45

Duguljasta ne snima automatski već samo ona kutijasta nabudžena.

a jel moze ta kutijasta nabudzena da me snimi u doticnoj situaciji ako snima ulicu koja je normalna na ovu kojom sam ja isao..mislim ja pretpostavljam da ne moze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

E jedeno pitanje drugari,danas sam eto spletom okolnosti prosao na crveno nije vazno kako nisam mogao da ukocim itd necu da se vadim zasro sam stvar,e sad u pitanju je raskrsnica ulica tosin bunar i pariske komune.Isao sam iz pravca zemuna ka blokovima znaci tosinim bunarom,kad sam se vratio nazad video sam da u tom pravcu snima samo ona duguljasta kamera sto kao posmatra celu raskrsnicu,a da je iz pravca 11.aprila ka bulevaru zorana djindjica postavljena ona sto snima sve,ima onu kutiju senzor itd..pitanje moje je dal ta duguljasta isto snima za crveno..Poz i hvala

 

Nemas brige. Nece biti problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Guto, vise i ne iskacu,sad se ustekaju u neki privatni auto i slikaju.....u Bgd znam da to rade na pesackom posle Cvetkove pijace(u bulevaru) a u NS, pre one pecurke pumpe na Spensu.....

Ma da je samo tamo kod te pumpe... Ma kupio grad 20 Beverlija za saobracajce, a tek tu elektronsku opremu sto su dobili, pa to je sajam inovacija. Fotoaparati su sitan dozivljaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja