Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoc, ako mi uopste ima pomoci :) , potreban mi je lanac bregaste za qingqi 125 2d , trebalo bi da je isti kao na pulseru, zvao sam mastehnik i nemaju ga trenutno, pa ako bi neko znao gde bih to mogao da nadjem, bio bih veoma zahvalan.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Pozdrav druze,
Probaj da potrazis po ovlascenim servisima po drugim gradovima, pa da ti eventualno oni posalju brzom postom ako imaju

Ovo su servisi za Sprint:

 

http://www.sprintscooters.com/servis.htm
 

 


A ovo za Qingqi:

B&T 
Dimitrija Tucovica 79
BEOGRAD
011/44-60-284
063/208-523
kontakt osoba: Bane

MOTO SERVIS"NECA"
Beogradaska 30/A
VRNJACKA BANJA
036/664-687
064/122-98-21
kontakt osoba: Neca

COMPIJUTER SHOP
Novosadska 344
TEMERIN
021/851-117
063/716-14-98
kontakt osoba: Miodrag

S.T.Z.R."VOCAR"
Nikole Pasica 256
ZAJECAR
019/427-133
063/154-47-44
kontakt osoba: Zoran

S.T.R."DUGA"
M.Tita 248
KULA
025/723-826
064/248-72-49
kontakt osoba: Zoran

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Moj ljubimac je tek danas stigao na red

Majstor ga je pregledao i kaze da ili su problem namotaji ili alternator

Sutra ce ga pregledati elektricar i znacemo sta je problem

Moze li neko od vas da pogodi sta je od ta dva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pre nego što rasturite pola motora, izmerite diodu koja se nalazi ispod sedišta.

 

Otpor namotaja statora treba da iznosi 0.3-1.5 oma, između namotaja, NE prema masi !

Slobodan napon (otkačen regler) na 5000 obrtaja treba da bude nešto veći od 45 volti. Meri se isto između faza, NE prema masi.

Napon punjenja ako je sve ispravno, na klemama akumulatora treba da je između 13.5 i 15 volti, isto na 5000 obrtaja.

Tako kaže manual.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

Klasika. A aliexpress ?

Na aliju sve sto uspevam da nadjem za njega su plocice za kocnice :) , jedino nalazim stvari za suzuki dr 125, ali ne znam ovaj nas motor da li je isti kao onaj iz 88, 95 ili 2000 (lupam) a kao razlikuju se, barem sto se tice lanca bregaste. Ako je ovaj moj agregat isti kao dr 125 koji se proizvodio od 94 do 96 onda imam lanac za 1500din, ali ja to ne znam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako nisam nešto pomešao, naš agregat bi trebalo da je identičan sa DR200 86+ ili 96+ god pa do ne znam dokle. Treba proveriti ovaj podatak.

Quingqi GY200 Cross i Pulser 2 200 identični su (agregat 100%, ostalo 90%) modelima DR200SE od 1994-2014, DR200S 2015, DR200 Djebel-u (model sa okruglim farom) i autralijskom DR200 Trojan (farm bike).

Za 125 zaista ne znam ;) Ubaci mu 200 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

@lord_oblivion  :) Ovo mi je prvi motor za manuelnim menjacem, vozicu se malo ovako dok mi zafali snage, a sigurno hoce, tada cu da vidim samo neki kit da uglavim na vec postojeci agregat, a posle toga... verovatno drugi motor :) .

Za vase masine od 200cc ima svega i svacega, za ove od 125 ima mnogo manje delova i aftermarket varijanti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Potrebna mi je mala pomoc poznavaoca kineske tehnike:

Ima li neko pri ruci da okaci fotku, ili crtez, ili shemu, ili neki radionicki podatak sa merama spanera razvodnog lanca na Pulseru 125/Qingqi 125 masinama?

Neko je pre mene nesto budzio sa spanerom (onaj deo koji se navrce na cilindar, i iz kog izlazi sipkica sa oprugom), pa ne mogu da se sastavim sa istim vec par mezseci. Polumesec koji pritiska lanac mi je originalan, kao i spoljni deo koji se vidi na cilindru. Onaj deo sa oprugom i sipkicom koji gura plasticni polumesec na lanac je budzevina, pa bi mi trebale originalne mere, i po mogucnosti izgled (mada izgled nije prioritetan).

Hvala unapred!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kreidler Street 125dd

@Shokla ja sam je otvorio zbog slicnog problema, samo je problem sto mi je kompletan motor kod druga u garazi, jer kod mene nije bilo uslova da ga rasturimo, ako ti znaci mogu slikati i izmeriti spaner ali tek u utorak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@Shokla ja sam je otvorio zbog slicnog problema, samo je problem sto mi je kompletan motor kod druga u garazi, jer kod mene nije bilo uslova da ga rasturimo, ako ti znaci mogu slikati i izmeriti spaner ali tek u utorak...

OK. Ne gori kuca, moze da saceka do Utorka. Kada vec mesecima resavam tudje brljotine, koji dan gore-dole nece puno znaciti.

Zbog budzenja spanera, dva puta mi je lomio klackalicu, jednom mi je pokrivio ventil, nekoliko puta prezubljivao, i ko zna koliko puta kidao zivce. Najzad sam uklikerio u cemu je problem, i za koji dan ce opet galamiti ulicama.

Ocekujem fotku (zbog fizickog izgleda spanera) i okvirne mere sipkice preko koje ide opruga spanera (zbog eventualne izrade u domacoj radinosti).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Evo ovde se otvara makina mozda malo pomogne https://www.youtube.com/watch?v=zc5wJ6dOF08

Na 1:04 se bas lepo vidi spaner lanca, stim da je ovaj na snimku automatski, a ja posedujem rucni sa vikkom i kontra-navrtkom. Svejedno, lepo se vidi kog je oblika vrh spanera, deo koji potiskuje plasticni polumesec koji zateze razvodni lanac.

Sada mi jos samo nedostaju dimenzije istog, pa da ga ja dovedem u red.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Cube '98 (Očeva); Sprint Pulser 125

Pozdrav svima,

Moj Pulser je danas gotov i onako popravljen, provozan po kisici.

Hvala puno svima koji su pomagali, problem su bili neki kontakti (Nisam pricao sa majstorom koji je radio, nego sa nekim drugim, nije mi rekao nista preciznije), malo su mi i prestelovali motor.

Sada vise ne puca iz auspuha kada se pusti gas, ne gusi se kada se naglije da gas i kao da mu je zvuk nekako dublji  :stabre: , ili mi se samo cini jer ga nisam duze vreme vozio

U svakom slucaju, zahvaljujem se opet svima koji su odgovarali na tu temu i zelim svima da lepo i sa srecom provedete tople dane koji nas ocekuju!  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

 

E, ovako, malopre sam ufotkao ono sto me muci:

Ja na svom Qingqi-ju imam ovakav spaner: post-9080-0-89967300-1443524501.jpg Znaci ovaj sa rucnom blokadom sipkice. E, sada, problem je sto je neko budzio nesto oko sipkice, pravio je po nekoj svojoj zamisli, sekao, navarivao... pa sada ne znam koje su tacne mere te sipkice, kako bih je doveo u korektno-radno stanje. Sada to izgleda ovako: post-9080-0-29469000-1443524743.jpg

 

Dalje, cemu sluzi, odn sta se spaja na ovu sisicu na karburatoru, pokazanu vrhom prsta i vrhom plasticne vezice, a koja je kod mene slobodna? Levo crevce na fotki je od SAI ventila, desno crevo je za dovod goriva iz rezervoara, a sta je ovo sto pokazujem??? post-9080-0-20157000-1443524989.jpg post-9080-0-26506600-1443525058.jpg Inace, unutar karba ulazi u usisno grlo izmedju filtera za vazduh i samog karba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja