Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Falcon vs Sprint Max

Recommended Posts

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav svim bajkerima ovo je moj prvi post i hteo bih sve one koji su upuceni da mi daju savet u vezi ova dva skutera.

Ovih dana bi trebalo da odem po jedan od ova dva pa ako neko ima iskustva sa njima molio bih da ih napise.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Meni Falcon deluje dosta lepse (podeljeno prednje svetlo i ostale sitnice) i cini mi se da je malo veci od Max-a. Ja cu ga verovatno uzeti sad pocetkom avgusta da imam nesto da vozam po gradu dok ne dodje prava masina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Falcon je definitivno lepsi,a mogao bi i neke karakteristike da okacis, da ne sudimo samo po izgledu..;)

koliko kostaju ti motori?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Sad

motor :            4 taktni 1 cilindrični

zapremina:      49ccm

menjač :          automatski

snaga :            5 kw

max brzina:    60 km/h (bez skidanja blokade)

nosivost :        260 kg

potrošnja :      2.5 l / 100 km

 

ovi podaci vaze i za jedan i za drugi

 

sa tim sto je Falcon tezi od Maxa 15 kg

 

Falcon je 950 evra

Max je    890 evra

Ima varijanta uzimanja na kredit i do 6 godina

 

Meni licno je lepsi Falcon i vece su sanse da cu njega uzeti , nego bojim se posto su kinezi da mi ne crkne posle godinu dana  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Jel moguce da imaju po 7 ks!?Moj buraz od strica je juce kupio Sprint,ne znam tacan model ali zavrsava na Sport i mislim da rekose da ima 2KW,skoro 3ks a isto je cetvorotaktni!?Sutra ide po papire pa cemo da proverimo ali malo mi je mnogo 7ks za 50cc i to 4T skuter!?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Sad

cisto da javim da sam uzeo Sprint Maxa , i ako je Falcon veci odlucio sam se za Maxa jer je jaci a i samim tim sto je laksi ide brze snaga mu je 2.2 kw a od Falcona 1.8kw a ne 5kw kao sto sam napisao , to je bila greska , ako zelite postavicu slike mog ljubimca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 494 postova
  • Lokacija: Zvezdara

Da li je moguce da je nosivost :        260 kg ? ?  ???

 

Postavi slike , nek ti ga zategnu dotegnu doteraju u servisu i da se srecno vozis sa njim sa punom km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Novi Sad

hvala , za nosivost nisam siguran ali tako kazu da moze 260 kg , ja sam se vozio sa ćaletom i nas dvojica zajedno imamo skoro 200kg pi isao je vrlo fino , slike uskoro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

cale je imao sprint max ,pa je sada uzeo sprind rally,neznam dali je to falcon,posto ga svako krsti kako zeli,ali posto se pominje 2 fara mislim da je to taj model,dosta je veci od max-a ima kofer abs i alarm,mislim da je to dosta opreme za malu razliku u ceni,potrosnja je malo veca nego na max-u ali cale kaze da dosta bolje ide,ja ga nisam vozio...matori kaze da bez problema ide 60 sa dvoje na nekih 4.500 obrtaja,jos jedna lepa stvar je sto ima i obrtaljku...:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nije klasican abs sa senzorom ali na prednjoj kadzi ima modul za regulaciju pritiska u kocionom sistemu tako,da prednji tocak ne moze da zablokira...usput znam  o cemu pisem i  pisem nesto sto sam proverio,a to sto je kinez nema nikakve veze....koliko para toliko i muzike,kvalitet nije neki ali za te pare je vise nego odlican

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Ja nisam rekao da si ti nepismen ali ABS se ugradjuje na najbolje (citaj najskuplje) motore, i ABS sistem vredi skoro kao ceo taj skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

na racunima kao dodatna oprema pise abs,e sad kao sto rekoh nije klasican abs ali radi,i zavrsava posao,nisam previse zagledao ali na kocionoj kandzi ima neki patron na koji se kaci crevo od kocnica a drugi kraj se povezuje  na kandzu i na njemu pise anti blocking sostem ili tako nekako ne secam se tacno nisam zagledao od kada je motor kupljen a ima par meseci,a tocak ni moze da zablokira pri naglom kocenju a efekat je odlican

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Pa ok, mozda to sprecava blokiranje ali nije to onaj pravi ABS, sigurno ima svoje mane.Mislim, ABS se ugradjuje na motore poput Majesty-ja ili Goldwing-a...A i nema teorije da bi se ABS uklopio u tu cenu.Ok, dobro su se setili Kinezi, korisna naprava verovatno...I, da...Ti rece da pise Anti Blocking System...Pravi ABS je Antilock Brake System.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja