Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko freilaufa kod Pegasa 650

Recommended Posts

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Predlog: Nadji original delove, platis nekome da ih skine ili slicno, odneses da ti ih naprave... do sada sam sa nekoliko strana cuo za neke od majstora, rade sa vrhunskim materijalima i izuzetno precizno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: BG

Pratim i ja razvoj situacije, meni mreo frajlauf... Iz 3 dela se sastoji, uglavnom 80e je onaj venac-cvet-valjcici, mooozda samo s njim moze da se resi da radi, a opet u ProMoto-u savetuju komplet ceo, 220e sve sa rukama i garancijom... :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Odhovara lezaj jednosmerni od KTM-a LC4, ima ga u PROMOTO-u....

 to mislis na ove delove 16 i 17 ?

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Predlog: Nadji original delove, platis nekome da ih skine ili slicno, odneses da ti ih naprave... do sada sam sa nekoliko strana cuo za neke od majstora, rade sa vrhunskim materijalima i izuzetno precizno

 

 

 

 

pa izgleda da ce tako i biti ako ne padne neka razumna cena za nove delove   :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Negde na forumu u rubrici " Prodajem " sam video da neko nudi kompletan frajlauf za Pegasa. Cak se covek cudio sto nikome ne treba ..... Siguran sam 100 % . Pre dva meseca, otprilike .... Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

Postovani, ima li ko da je imao problem sa frajlauf-om da mi objasni koje su naznake da nesto nije uredu sa njim?

cuces jako karakteristican zvuk lomljenja i to prilikom pustanja tastera za verglanje, nemoz da omasis  :aha:   onda moze da se desi da okrece alternator a da klip miruje i to je jedan od znakova..... pre bilo kakvog odlaska kod majstora proveri dal ti je dobar akomulator i on mora da ti je uvek pun i u dobrom stanju.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

i eto..taman kad sam sredio dizne, i gume sto drze usisnu granu, svecicu kupio novu motor radio kao satic i odjednom crkaoooo..:neznam:

 

Vezbao sam cuvenu osmicu na poligonu, i samo je odjednom poceo da stuca i ugasi se. Nije bilo sanse da upali bez krljanja, i jedva ga nekako upalio do kuce. Sada ni da makne. Dizne rade, bacaju gorivo, akumulator dobar, svecica baca varnicu ali masnaaaa postane posle svakog pokusaja paljenja...krlja mi non stop dole i sve mi s ecini kao da nemoze da se masina pokrene..izgleda da mi je otisao taj frajlauf. Nemam koga ni da pitam da mi kao covek coveku da savet. :(

 

Nisam pri param da dajem stotine evra...a motor sam kupio pre nepunih 10 dana. Prodavac mi je govorio kako je ugradjen nov frajlauf. Na koji nacin da ga proklinjem ? Ili da mu upakujem ciglu u paketic! A molio sam ga da mi ne proda nesto sto neradi jer mu dajem poslednji dinar iz dzepa sa mukom zaradjen ! On ga je predamonom palio sa sauhom. Krljao je i tada ali ja nisam imao pojma o cemu se radi :( verovao sam da posteje normalni ljudi. :care:

 

Nocas sam rasturio, tj nisam imao kljuc da skinem magnet, smem li to radapcigerom ? Da vidim vizuelno da nije to crklo..mada po opiljcima..hmhmh Kako st evi to rasturali ?

:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Zbog takvih prodavaca padaju u vodu mnogi dogovori i poverenje medju ljudima!

Po meni, ne ciglu nego ceo motor pred kupca i pare nazad... nema tu diskusije...

a sto se tice popravke, iz iskustva, frajlauf spasava SAMO iskusni majstor, posebno na F650 i Pegasu!

najpovoljnije je ako je otisao jednosmerni lager (oko 110e) a ako je osteceno toliko da se menja ceo, to je katastrofa...

poslednja informacija (za BMW F650) je oko 700e.

 

Resenje: motor kod prodavca i nek ga on popravlja, a pare nazad!

 

PS. Ako mi je verovati na rec, a sad cu to i napismeno uraditi, kad budem prodavao svoj, ko god da ga kupi i ako bude imao problema u prva tri meseca, moze slobodno da se pozove na ovaj moj post

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Ma mogu samo da dodjem i da mu placem na pragu, boli ga.. --da sad vrati pare i svu muku koju sam imo sa njim i kvarovima pocev od papira samo dok sam ga registrovao. A za cifru od 700 mogu da se ubijem odmah...najgore sto niko nece da ispadne covek da ti pomogne bilo kako. Motor je sad totalno nepokretan da ne mogu ni da ga oteram kod majstora a odakle mi 30-40 evra za slep.. uzas. :(:(

 

Ako neko ima radapciger za magnet na pozajmicu, a da je iz BGa molio bi da mi pomogne, evo moj tel pa nek pusti

sms 060/ 0 515 502. Ako ne ima da ga skinem danas zubima od muke :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

trebalo bi da kontaktiraš majstor bokilića sa foruma jer on je lično imao pegasa i poznaje mašinu. i nemoj da ideš kod bilo kog drugog majstora. što se tiče frajlaufa, imaš lika koji prodaje delove za pegasa, imaš u podforumu prodajem. vidim da još nije prodao frajlauf. mislim da postoji mogućnost da se stavi od nekog drugog motora, što je jeftinija varijanta i možda dugotrajnija. to pitaj bokilića, on to zna bolje. on ti lepo pročešlja motor i kaže ti da li nešto još ne valja. poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Na banjici. Nabavio sam odgovarajucu maticu i napravio radapciger i skinuo. Onaj feder kao na semeringu sto je, je prsao skroz, rolnice" su pojedene, ne toliko ali..takodje je pojedeno mesto gde nalezu i onaj zubcanik. Nije toliko strasno, ali dovoljno da zapinje i pravi problem. Jel ima neko ko na strugu to obradjuje u BGu ? Ako kupim polovno, nece biti nista bolje od ovog ako kupim samo rolnice, a za novo nemam kesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Jos nisam nista uradio. Imam jedno pitanje USTVARI POMOC AKO IMA LJUDI, <_< dal neko ima stari zupcanik, da mi izmeri nesto, ili dal neko sa sigurnoscu zna dal zupcanik sa stare aprilije odgovara apriliji iz 2002 godine ? :zbunjen:

Radi se o zupcaniku oko koga se vrti freewheal.ili ti frajlauf kako god vec zovete. HVALA !:ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nemogu sa sigurnošću da ti kažem koji je prečnik , zaboravio sam a skoro mi je bio dole.

Dominator takođe ima identičan frajlauf.

 

To nije do njega , odnosno boluju od toga mašine sa jednim cilindrom i taj sistem prenosa za paljenje. Njega ustvari zeza GAŠENJE motora. Kad gasimo motor zbog jednog ali povelikog cilindra u nekom trenutku klip se nađe gore stvarajući pritisak a nema snage da prevrne krug - ta ista kompresija koju je stvorio vraća ga krug ili pola kruga UNAZAD. E tu nastaje problem. Rolnice se ukopavaju u osovinu, oštećuju se ( video sam ih i puknute na pola) i trista čuda.

Trenutna reparacija (ukoliko je sve ispravno) je zatezanje opruge koja drži rolnice na okupu ( oprugu skratimo za otprilike 3-4 milimetra i vratimo nazad , preterano skraćivanje opruge povećava šansu za to KONTRA OKIDANJE).

Imao sam ih nekoliko komada u rukama i svi su isti, CBR ima takođe isti ali verovatno zbog četvorocilindrične mašine daleko je manja šansa da će se prilikom gašenja radilica vratiti i delić nazad, AfricaTwin takođe ima jedan takav ali opet - nema problema sa ovim.

 

Da rezimiram, zvuk krljanja i lomljenja potiče od labave ili puknute opruge u frajlaufu i rešenje je zamena ili skraćivanje opruge ALI MALO. Može da radi i bez problema sa par rolnica manje ali opet - opruga SEC. Lično mislim da je za takvu budalaštinu koja često crkava puno para kupovati novu , osim kada stvarno mora , a inače skidanje i nije tako komplikovano kao što kažu. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Nisam strucan, ali zar se deo na kome su rolnice i opruga sa onim prstenom ne zove nepovratni lager?

Ako jeste onda pricamo o istoj stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Nisam strucan, ali zar se deo na kome su rolnice i opruga sa onim prstenom ne zove nepovratni lager?

Ako jeste onda pricamo o istoj stvari...

 

 

 

Jeste , on i treba da bude nepovratni ali ga taj cim u nazad urniše i to je ustvari uzrok svih kvarova. Kao što vidimo do dana današnjeg nerešiv problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ma svaki problem je resiv,kosta ali,,najbolje je to promeniti na nekoj kilometrazi pre nego sto crkne,ili prvi put kad cvakne promeniti,najvise strada od lseg akumulatora ili lose osovinice to jest tega dekompresora....sve se da resiti...malo kosta ali jeb....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ako nekome treba ispravan u kompletu ...... imam. U reparaciju se ne razumem, nikada me nije mucio taj problem ( ali neki drugi jesu :moto3: )...

 

 

 

 

Cena : 120 Eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Valjevo

Naravno da je ceo ....... sta ce kome pola ? :moto3:

 

Ljudi, cilj mi je da rasprodam ovo ako moze, ne mogu da gledam u podrumu, svaki put se jos vise iznerviram ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Da napomenem da nisam resio ovo i dalje.

Skinuo sam freewheal odneo kod strugara u zeleznik i za 3000 din su mi napravili novi prsten, okalili prsten cementirali ( Cementiranje i kaljenje se radi u staroj pazovi ) izbrusili mi drugi deo gde nalezu rolnice sve pedantno uradili za koji DEKI IZ KANJIZE i ostali IZ TRSTENIKA traze 200 evra. Posto je taj Isti DEKI IZ KANJIZE to servisirao kad sam mu pokazao mejlom slike prestao je da se javlja. I eto namestili mi ljudi u zelezniku i trajalo je koliko i onaj od 200 evra koji mi je uvalio prodavac od koga sam kupio motor ! Trajalo je mesec dana i opet je poceo da krlja. Sada nemam resenje sem da kupim nov freewheal i rolnice za 15000 +7000 din od bmw f 650 gde ljude u BMW radulovicu nije mrzelo da provere i vide da je isti. Ako nekome zatreba eto.

Najgora stvar je sto se ne snalazim za rolnice, nigde jos nisam uspeo da nadjem te za 3000 dinara da ne dajem za nove 7000 din od BMWa.

 

evo ovako rolnice od BMW f 650 serijski broj 12112343296

takodje od KTMa serijski broj58440026000

 

Za freewheal ( ZUBCANIK) cu vam reci sa sigurnoscu kad kupim, ako nesmislim i ako mi neko ne pomogne u medjuvremenu .. bokilic..

Inace razlika koju ovi iz trstenika i dekija iz kanjize je ta sto oni nabacuju prsten od lagera, a meni su pravili prsten i kalili cementirali.... Verujem da je bolja kombinacija sa prstenom lagera. I svaka cast sve je to uredu sto rade,stvarno, kad se vec nema para za novo, ali z ate pare stvarno nema smisla. Mozda probam opet sa prstenom lagera samo da nadjem jeftine rolnice-frajlauf. Dal neko zna mozda dal zubcanik-freewheal odgovara od nekog drugog motora-marke ?

Za novi tip freewheal ( zupcanik) treba da ima 61 zub, spoljasnji precnik 141mm, unutrasnji precnik prstena 35.10mm, spoljni precnik prstena ( na koji naleze frailauf) 52mm i debljina zupcanika 7mm

Svakim danom sam sve razocaraniji u nas narod.

 

Ako nekome zatreba bilo sta 0600515502.

 

Inace sad imam problem i sa elektrikom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja