Jump to content

Moto Zajednica

xenoni pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Pozdrav...

Dobili smo Zodini i ja od druga na poklon bixenon h4 set ~ako se tako zove~, nacin povezivanja nam je jasan bez problema (kada bi smo ga montirali na auto), al nas muci jedno... Jel moze to nekako da se nabudzi da ide na dva motora? Posto u ovom setu koji imamo, ima par balasta, par sijalica i jedan deo /kontroler/ i kao takav predstavlja komplet za montiranje na kolima, ili na jednom motoru sa dva fara.

Da li postoji mogucnost nekakvog budzenja da napakujemo taj sistem na dva motora sa nekim resenjima koja mi mozemo da odradimo(imamo i mi nesto znanja, a i jednog druga elektricara koji moze da nam ugradi), ili postoji varijanta dva koja bi bila da neko ko se bavi ugradnjom ili prodajom xenona ima na prodaju ovaj kontroler pa da imamo od svega po par i tako nabacimo na motore?

Dakle glavno pitanje bi bilo, jel moze set da radi bez kontrolera, ako moze (pretpostavljam da nece imati mogucnost kratko/dugacko prebacivanja), jel postoji neki fazon da i to nekako radi, tj. da imamo i kratko i dugo svetlo ili jel ima neko ko radi sa xenonima da nam proda jos jedan kontroler?

Ili sta drugo da radimo? :neznam:

U prilogu slike samog kompleta

post-10344-0-85569800-1302362865_thumb.jpg

post-10344-0-97558100-1302362879_thumb.jpg

post-10344-0-02547800-1302362921_thumb.jpg

post-10344-0-54849200-1302362933_thumb.jpg

post-10344-0-93045500-1302362948_thumb.jpg

post-10344-0-80537800-1302362961_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 573 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: SKUTERAŠ :)

Arakis je skoro na nekoj temi o xenonima postavio semu kontrolera za duga i oborena svetla, nije nimalo komplikovano za napraviti. Ili potrazi u temama o xenonima ili kontaktiraj Arakisa.

 

EDIT: Nasao Arakisov post

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Hvala ZZZ... trazio sam ovo da nadjem, jer sam ranije citao komentare ljudi u vezi xenona i znam da je tu negde, ali nisam uspeo. Obraticu paznju na shemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kod nekih Bixenona ne ide ova šema navedena u mom postu, već nešto izmenjena. Sad ću da je nacrtam 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Na slici ti je označeno gde trebaš secnuti kablove bixenona.

 

Bixenon razdvajanje.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Hvala, hvala!!! :care:

 

OK.

Ovako dobijam jedan komplet za jedan motor, a da bih drugi kompletirao ide ona sema sa pravljenjem kontrolera (link koji je ZZZ postavio)... Jel da? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Da te ne bune dve šeme kontrolera, kod nekih se bixenon pomera napred - nazad okretanjem polova na tankim žicama i kontroler praviš prema prvoj šemi. Kod (većine) drugih se bixenon pomera dolaskom plusa na tanku crvenu žicu i tu važi šema navedena u mom postu iznad.

 

Prvo probaj kako se pomera bixenon pa zatim pravi kontroler 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ako sam dobro razumeo ovde ide klasicno povezivajne seta,

s tim sto se odradi po gornjoj semi i poveze kontroler i to tako sto se dugo svetlo direkto vezuje za tanku crvenu zicu solenoida sijalice a posle diode ide u ~kolo~ gde preko releja pali sam balast

kada je upaljeno kratko svetlo solenoid na motorcetu sijalice nije pod naponom,(jer nije vezan za kratko svetlo nicim) sijalica je u uvucena u senilo u poziciji ‚‚kratkog svetla‚‚ a posle diode samo kolo preko releja pali balast i sijalica svetli

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

i samo jos jedno pitanje, kada se upali dugo svetlo na ablenderu i odatle preko tanke zice se da + na solenoid, jel se nece solenoid grejati, tj pretpostavljam da hoce, ali da li ce to da mu smeta, obzirom da ce uvek biti pod naponom kada je upaljeno dugo svetlo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tako je i predviđen da radi. Na samoj bixenon sijalici postoji mali elektromagnet sa kotvom koja pomera samu cev xenona napred da bi dobio pomeranje fokusa i dugo svetlo. Naravno da je taj elektromagnet pod naponom kada je uključeno dugo svetlo a bez napona na kratkom svetlu (koje se koristi u 90% vremena).

 

BAlast je uključen onog trenutka kad uključiš kratko svetlo i ima stalni napon preko relea. Elektrolit služi da za to kratko vreme prebacivanja kratko - dugo svetlo rele ne ostane bez napona i isključi balast 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

HVala puno cika Arakise :care:

trebalo bi da namontiramo xenone na motorima danas ili sutra i javljamo utiske :takoje: :takoje: :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

1zdravo.gif pa javi utiske.

 

Inače, ja sam bio prva generacija u novoj zgradi elektrotehničke škole "Nikola Tesla" u Nišu a i žena mi iz Niš, tako da zemljacima mora da se pomogne 1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Gun Hill
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Xenoni rade! :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee: :jee:

 

Hvala svima koji su se ukljucili u resavanju naseg problema svetlima i pomogli nam u tome. :care:

 

Hvala Arakisu, coveku koji je mislio i razmislja umesto nas, jer bez njegovih shema i saveta, ne bi bilo niceg.

Arakise, Hvala!!!!!!!!! :care: :care: :care: :care:

 

Hvala, nasem bratu i drugu, Tokiju, koji se prihvatio posla i resio sheme na pravi nacin, povezao sve kako valja i uspeo da resi i ovu enigmu. :care: :care: :care:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Dakle, xenoni rade, a kako sve to ide u pisanoj reci

1, Treba vam muzika, jer uz muziku je sve lakse, dakle radio, lap top, komp nebitno, zanr po ukusu dal Stonsi, dal Gansi ili Mitar Miric :neznam: po slobodnom izboru

 

2.Sama ugradnja

 

 

a) nakon sto smo razmotrili sva potencijalna mesta ugradnje odlucili smo ovako

-balast se montira na donji trougao prednjih vila na ploci koja nosi sirene jer je kabl ood balasta koji ide ka sijalici kratak i ne dozvoljava puno manipulacija a isti nismo hteli da secemo i produzavamo (23000 V)

-kontrolna jedinica, za ovaj motor ide ona home made

verzija, bice smestena u prostoru ispod sedista

-kontroler se pravi prema Arakisovoj semi, dakle dve diode, elektrolit, relej i malo kalaja i letovanje, par papucica i malo rada oko povezivanja

-instalacija koja ide uz balaste je presecena na mestu koje nam je Arakis oznacio (par postova iznad je slika)

-sa instalacije naseg motora, posto imaju fabricku sijalicu od 35w i onaj glupi prikljucak (ubodni bajonet) isekli smo tri zice (masa, kratko, dugo) i iste sproveli nazad ispod rezervoara ka kontrolnoj jedinici, i zatim ih spojili prema semi (crno bela sema par postova iznad)

-od releja vratili napred zicu ka balastu i balast spojili na masu i + sa releja, a od dugog svetla zicu spojili i sa tankom crvenom zicom motorceta sijalice

-sve to je zadihtovano i utegnuto termosakupljajucim buzirom, izolir trakom ili vezicama, sijalica je spojena na far i socivo je vreceno u far, isporbano i radi

-mala za*eancija je bila kako da se uklopi sijalica xenona sa prikljuckom H4 na samo socivo fara koje je nosilo balonku od 35 w (s3 sijalica), e tu je palo malo seckanja pocinkovanog lima i nabudzili smo nesto sto je licilo na adapetr za sijalicu, pa je sa njime xenon mogao da stoji u faru bez straha da ispadne

sve je vraceno na svoje mesto i testirano

3, Xenoni rade

-kad aih upalimo zasijaju, a nakon dve tri sekunde, kada se gas dovoljno zagreje, pocinju da bljeste, kako je sinoc padala kisa nismo testirali motor u voznji ali onako iz garaze u dvoriste snop svetla je bio neuporedivo bolji i jaci

-ostaje da se testira u voznji da bi se otklonili nedostaci tipa ako xenon bije visoko pa zaslepljuje druge vozace (da se nasteluje far)

-i da se isproba da li ce regler i akumulator raditi bez slabljenja (sto bi u teoriji i trebalo da bude jer su xenoni 35w kao i same fabricke sijalice)

4, moj motor je ostao uskracen ovom prilikom za montiranje xenona jer je sneg ponovo poceo da prolice pa se nisam usudio da se odvezem do Danijelsa

5, posto je belac dobio xenone, njegov brat crnac se sada duri u garazi ali se nadam da ce u toku vikenda vreme biti bar malo bolje, te da cemo i na njega postaviti xenone a onda sledi deo dva ovog izvestaja

6. Danijels trenutno uplouduje video na yootube pa cemo nalepiti ovde i klip na kome se moze otprilike steci uvid u jacinu svetla koje smo dobili ugradnjom xenonskih farova

 

 

hvala svima koji s svojim savetima, radom i trudom pomogli ugradnju istih

Hvala cika Arakisu, na savetima, Joski na patentu kontrolera, DAnijelsu na obezbedjivanju TOPLOG prostora za rad i majstor Tocetu (Milosu) cijih je ruku ova majstorija i delo

:care:

a sad sledi :moto2::moto1::rostilj:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

problem

posle deset minuta prazan akumulator

dal smo nesto za*ebali ili regler ne moze da odezbedi dovoljno struje

:neznam:

sledi analiza....

posto sam ja na mom motoru sve sijalice zamenio LEDovima probacemo kod mene da li ce da prazini akuu. ako i moj bude praznio, onda sam neplanirano dobio xenone za kola :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Nadam se da motor nije na leru zato što na malom broju obrtaja ne puni akumulator.

 

Najbolje voltmetar u ruke pa merite napon na akumulatoru. Ukoliko je sa upaljenim xenonom oko 14V na 3 - 4 K obrtaja onda nema brige 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Namontirani xenoni i kod mene, sve radi super, na ler gasu napon oko 14, sa turazom na 3-4 000 napon se stabilizuje na oko 14,4V sto bi trebalo da bude idealno (kolko se ja razumem u ovu problematiku), kod Danijelsa smo ustanovili da je crko regler, jer sa xenonima ide na oko 12,7-12,9 V a bez xenona do 13V

 

Jedino sta cu mozda morati da promenim jeste socivo fara (sada na motoru imam od jawe) jer mi se cini da dosta rasipa na kratkom a nesto manje na dugackom svetlu. Ostaje da to proverim veceras kada padne mrak, posto sam xenon testirao u garazi pa nisam mogao da dobijem pravu sliku.

Cini mi se da je kod Danijelsa koji ima fabricki far sa plasticnim socivom, snop xenona usmereniji i koncentrisaniji (kvadrat na kratkom i strelast na dugom svetlu) dok je kod mene na kratkom svetlu difuzno rasprsen snop, a na dugom je kao propsten kroz lupu (ima zizu a sve dalje od centra je rasprseniji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ajde da preformulisemo pitanje

Ugradili xenone, sve radi akako treba, ja provozao motor, xenon se ugasio sam od sebe, stao, ugasio motor, upalio, upalio xenon i imao sam utisak da se iz dela gde je prekidac za paljenje setla cuo neki sum (opisao bih ga kao kada stavite lagano na akumulator klemu a nesto je upaljeno, znaci nesto tipa ssssss) i nakon toga je xenon proradio

e sad, fabricki je instalacija ocajna na kinezima, dok sam imao stari sistem za svetlo tj halogenku i far, ja sam vuko novu instalaciju od akumulatora, vezanu preko releja, a pobudu za releje sam uzeo od fabricke instalacije, posto sam sada ubacio xenone mislio sam da nemam potreba da zadrzim tu ~novu~ instalaciju i pobudu za balast sam vezao direktno na fabricke zice kratkog i dugog svetla,

 

 

Dakle pitanje bi bilo **da li da vratim instalacju koju sam ja dodao tj da pobudu za balast vezem preko releja, a ne direktno na prekidac kako sada stoji, posto pretpostavljam da je sama kontrolna jedinica xenona u neku ruku i relej???**

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja