Jump to content

Moto Zajednica

Kampovanje u divljini i kampovanje na divlje

Recommended Posts

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

pozdrav forumu, rekao bih ukratko da razlikujem kampiranje od usputnog nocenja. mislim da je,ako se pojedinac ili ekipa odluce za kampiranje od nekoliko dana na krajnjoj destinaciji, dobro pnesti kamp opremu onoliko koliko je to sigurno za vožnju a ako ide više motora trebao bi postojati dogovor da svi skupa ponesu toliko opreme i da bude zajednicka tj. ne svako sam za sebe i to iz sigurnosnih razloga tjekom vožnje. ako ide cetvero - petero ljudi dosta su dva šatora i tako sa svom opremom.

ako se ide sam u vožnju i razgledavanje, iz mog iskustva dovoljna je PVC folija od cetri kvadrata da se sa njom možeš pokriti + prostirac i ništa više. neki vole imati sa sobom kuhala, rasvjetu, pokrivace ...... sve samo za prespavati noc? odmaralište, klupa ili stol a može i trava pa PVC folija tj, najlon preko i laku noc. nema zime jer ne propušta zrak, vjetar, kišu, vjagu, komarce...... spremljeno i raspremljeno

za minutu a po povratku sve u smece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

post-16019-0-52621800-1301252615_thumb.jpg post-16019-0-34182400-1301252381_thumb.jpgPozdrav svima, da i ja dodam nešto ovoj temi, koja je odlična! Ja i moja supruga podržavamo kampovanje u divljini, iz prostog razloga, što jedna noć u kampu pored mora, može da košta, kao naš jedan dan sa gorivom i hranom, 20 do 30 evrića. Više o nama možete saznati ako pročitate putopis od prošle godine http://forum.bjbiker...alijanske-alpe/ .E sad pored mora, skoro da je nemoguće naći mesto, koje nije zagrađeno, tj. privatno. Zato kad putujemo, gledamo da nas noć uhvati negde dalje od mora, ali tu već slabije može da se nađe kamp.Ali uvek ima neki puteljak, koji vodi u neku šumu, ili već bilo kakvo mesto zaklonjeno od prolaznika.Kampovao sam divlje u Srbiji, u Crnoj Gori, u Bosni, u Sloveniji, u Austriji, u Italiji, u Švajcarskoj, Francuskoj, i Španiji, i nikad nikakvih problema nisam imao.

Dešavalo se da sam pitao, gde bih mogao da postavim svoj šator, pa me je upitani pozvao u svoje dvorište, ali ne volim da sam nekome na teret, mada i nije to nikakav teret, i naravno prihvatam to. Samo sam u Šušnju i Žanjicu proveo više noći na istom mestu, a da preko dana nisam pokupio šator, inače provodimo jednu noć na jednom mestu, a desilo se i to, da se neko preko noći priključio i u zoru su se već spakovali, to su bile neke devojke iz Slovakije.post-16019-0-32092000-1301253189_thumb.jpg post-16019-0-21430900-1301253391_thumb.jpg post-16019-0-83935300-1301253556_thumb.jpg

Na mestima u Francuskoj i Italiji, koja su daleko od mora, i turističkih destinacija dešavalo se da sam za noć platio na primer blizu Montpelliera 13 Eura, u Millau-u 11.4 Eura, i to kamp sa 2**. To je jeftinije nego u Crnoj Gori. Naravno ovakve cene ne propuštam. Ipak je kamp kamp.post-16019-0-82651400-1301253956_thumb.jpgpost-16019-0-88708100-1301254093_thumb.jpg

Sada nekoliko reči o našoj opremi. Kupanje-- Uvek imamo flaše od kisele vode, 2l, 2 kom, uveče to napunim na benzinskoj pumpi, ili perionici sa vodom, imam mali gasni rešo, posudu od litre, prokuvam pola flaše vode, vratim u flašu, poklopac na nekoliko mesta probušim sa vrućom žicom, i zalivam ženu. Za to vreme se kuva druga litra za mene, sa kojom ona zaliva mene. Sa 2 litre mlake vode, jedan čovek može komplet da se istušira. Za kuvanje kafe i supe imam po jednu vojničku šolju. Za pripremu jela nosim još i jedan mali roštilj, ali to koristim samo u kampu, i kad kupim neku dobru ribu od lokalnih ribara. Svu potrebnu struju, za punjač telefona, punjač akumulatora za foto aparat, kompresor za duvanje debelih Intex dušeka, osvetljenje, koristim sa motora. Za struju u kampu nekad traže još 2-3 Eura. Uveče obično još i prekrijem motor, i zbog rose, i da na jutarnjem suncu ne svetluca, i da privlači nečiju pažnju. Bilo je u Italiji da su ujutro traktori prolazili pored našeg šatora, ja im samo mahnem, dok pijem jutarnju kafu, oni su uzvratili, i nikom ništa. Blizu San Marina neka mašina nas je probudila, tip je bušio neke rupe, vadio uzorke zemlje, mislim da će ove godine već tamo biti neka zgrada. Obično ujutro popijemo kafu, spakujemo se, i pravac prvi megamarket. Naravno iza nas sve ostaje kao da nismo ni bili tu. Najviše volimo Lidl, uzimamo najbolje šunke, kobasice i razno-razne sireve, i sve to jeftino. Doručak je obično na parkingu, i nismo uvek jedini. post-16019-0-83782800-1301256089_thumb.jpgpost-16019-0-60906400-1301256215_thumb.jpgpost-16019-0-21930700-1301256392_thumb.jpgpost-16019-0-49333300-1301256529_thumb.jpgpost-16019-0-54308200-1301256667_thumb.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 10

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Hvala svima na korisnim informacijana...do sada sam nebrojeno puta kampovao na divlje u Srbiji, a ove godine ako Bog da ima da padne i neko inostranstvo...Hvala Vickos-u na informacijema o Italiji i Alpima (tu mislim i na njegov putopis), jer je sasvim moguce da krenem njegovim putem...Jos jednom zahvalan.... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Napokon je ove godine palo i prvo kampovanje na divlje izvan Srbije, tj. u Grckoj. I kao sto se kaze `prvo pa musko` ili ti da `sreca prati pocetnike` tako je i bilo. :aha: Cetiri drugara na cetiri motora, ne bas mala grupa za izbegavanje paznje se uputila pocetkom avgusta preko Vlasinskog jezera, kroz Bugarsku u Grcku gde nam je prva destinacija bila Potos na ostrvu Tasos. Tamo smo imali obezbedjen smestaj (ovom prilikom bih hteo jos jednom da se zahvalim nasim prijateljima i braci iz kluba Nort Wings kojima smo se cetiri dana uvalili na gajbu) :zvizduk: A odatle smo nastavili dalje prema Sitoniji gde smo nameravali da kampujemo par dana. Zbog zestokog i burnog ispracaja koji su nam organizovali drugari iz Sombora krecemo malo kasnije od planiranog i usled tempa koji je bio vise nego lagan prilicno kasno stizemo u mesto Sarti, bez ikakve ideje gde bi mogli da prespavamo. Dok smo stajali ispred hipermarketa gde smo se obezbedili hranom i picem, na parking staju momak i devojka na motoru. Ja im prilazim i vec u glavi prevrcem ono malo Jengleskog sto znam ne bi li smislio kako da ih pitam gde je pogodno da postavimo satore za veceras, kad me oni pozdravljaju na srpskom (videli ljudi nase NS table). Tako smo upoznli Nemanju i Danijelu nase `domacine` naredna cetiri dana. :jee: Oni su stigli na Sitoniju par dana pre nas i od njih dobijamo sve neophodne informacije kao i poziv da im se pridruzimo u najvecem divljem kampu na Sitoniji (pored njih je imalo taman dovoljno mesta za nase satore i motore kao da su nas cekali :jee: ) GPS: N 40.1236649/E 23.9669710 Od njih takodje saznajemo da su pre dolaska na Sitoniju kampovali tj. prenocili na jos par plaza u toku puta i da ih niko nije uznemiravao. Njima dugujemo ogromnu zahvalnost jer slobodno mogu reci da smo otkrili raj na zemlji. Toliko smo bili odusevljeni da nismo nigde mrdnuli naredna cetiri dana(sto nije nimalo svojstveno za nas i sto predstavlja moje najduze kampovanje na jednom mestu od kada vozim motor). U toku naseg boravka sa nasi domacinima smo se vidjali samo ujutru i uvece, jer su bili mnogo aktivniji od nas, a na pitanje zar se ne boje za svoje stvari odgovori li su nam da vec par dana ostavljaju sve u ne obezbedjenom satoru (cak i mob. tel.) i da niko nista nije dirao. To mogu i ja da potvrdim jer za cetiri dana koliko smo bili u `kampu` se i kod nas koji smo jako ne poverljivi stvorio osecaj sigurnosti. Ko zeli da vidi slike sa puta moze da pogleda na mom fb profilu

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Pancevo - Bliski Istok
  • Motocikl: Yamaha XVS 650 classic

Ne znam ni sam gde u EU nisam spavao na divljaka. Nikada nisam imao ni jednu neprijatnost. Naprotiv desavalo kao pre par meseci u Sloveniji da me potpuno nepoznati ljudi pozovu i ugoste u svojoj kuci. :)

To svakako podrazumeva normalno pristojno ponasanje bez izazivanja prevelike paznje ali ne treba izbegavati kontakte sa ljudima. Po prirodi stvari bajkeri su zanimljiv soj pa su mnogi bas zainteresovani za kontakt. Oseti se to. Da ne govorim o bajkerskoj solidarnosti u citavoj Evropi.

Primer. Negde u Holandiji na uzasnom engleskom pitam neke momke gde se moze kampovati a on covek lepo kaze u kampu. Cvrc ! ;) Teskom mukom skapira da hocu na divljaka i naravno. Na 20km imas jezero divlji kamp. Policija kontrolise ali tolerise. :dobar: Veca pomoc nije trebala. :lol2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Evo da i ja predlozim majesto za kampovanje. Ja se nalazim u Nevesinju, bajker sam. Kod Nevesinja se nalazi planinsko jezero Alagovac. Idealno je za kampovanje, ljeti nema sanse da vam bude vruce, a voda je topla. Vec sam pisao u par tema, slobodno mi se javite, bilo da se zadrzavate ili prolazite !

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Na ovom sajtu treba da se nalazi spisak kampova u Holandiji gde se moze do tri dana besplatno kampovati uz upotrebu vode za kupanje i pranje. Ko zna zasto moze biti korisno!

 

http://reizen-en-recreatie.infonu.nl/kamperen/41156-goedkoop-of-zelfs-gratis-kamperen-bij-de-boswachter.html

 

PS. Aj ovi nasi olandjani neka provere jel to to! :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Suzuki SV650

Svaka cast, tema je odlicna, postovi poucni, i ljudi koji pisu, pisu iz iskustva! Jos samo da se malo prolepsa vreme i da krenemo u kampovanje. :D

 

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

E sto bi bilo lepo kad bi neko napisao kamp mesta od SLO-CRO granice do Dubrovnika. Planiram posle Alpa da produzim jadranskom magistralom pa bi negde spavao u kampu.

Koliko se krecu cene smestaja u kampovima u Hrvatskoj, za 2 osobe i motor?

 

Sta radite sa stvarima u satoru kad idete recimo na kupanje ili obilazak grada? Malo mi je rizicno da ostavim kofere u satoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

ccccc, dali se ti šališ sa nama? Da bi ti spavao, treba ti spisak kampova duž obalu? Pa u svakom većem turističkom mestu ima kamp, a cene proveri putem interneta, kao što radimo i mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1428 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

ccccc, dali se ti šališ sa nama? Da bi ti spavao, treba ti spisak kampova duž obalu? Pa u svakom većem turističkom mestu ima kamp, a cene proveri putem interneta, kao što radimo i mi.

 

Prijatelju, naci spisak kampova na netu nije problem, mene interesuje neko licno iskustvo sa tim kampovima.

Ako nemas sta da preporucis, ne moras ni ovakve postove da pises, tesko da ce nekome pomoci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Sokolac -Republika Srpska
  • Motocikl: HONDA CBR 1100XX ;

Zna li neko prodavnicu kamp opreme u okruzenju, BG, NS, Sarajevo i sl. Unaprijed zahvalan. Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

- Intersport prodavnice... ima ih u Merkatorovim centrima

- Gora... pisano je vec na forumu o njima... malo pretrazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R65LS, Drag Star 1100

Kvalitetnu kampersku opremu i pribor mozes naci i u prodavnicama koje prodaju opremu za lov i ribolov. Sto se tice vreca za spavanje ja i dalje preferiram vojnu vrecu. Iako veca po gabaritima od modernijih vreca ima gumenu podlogu i veoma je topla i pri niskim temperaturama. Takodje noosim vojni pribor za jelo(kasika,viljuska, noz koji je veoma kvalitetan ali mora se naostriti), dok sam cuturu izbacio jer je previse glomazna. Kao dobro resenje se pokazala i varijanta sa plasticnim tanjima i casama za jednokratnu upotrebu koji se posle upotrebe bace(u kantu), tako da nema pranja. Nosimo jedan plinski reso(na max 4coveka), i patrone po potrebi. Dzezva za kafu je obavezna kao i bar jedna "serpica" tako da ne morate da grejete jedno po jedno gotovo jelo nego sve u serpu i pici, isto vazi i za gotove supe. Takodje sva gotova jela, narucito pasul je mnogo ukusniji ako se "doradi"(malo ulja, dinstanja luka, zacina i skoro bude ko pravi :zvizduk: ). Smece drzati u plasticnim kesama(najbolje da budu okacene o neko drvo), koje se zatvaraju ili vezu, da ne bi privlacile razne predatore ako ste u prirodi, mada i u urbanijim sredinama mogu da privuku pse i macke koji ce kasnije da naprave haos. Pri polaku te vrece se ponesu pa uz put itnu u prvi kontejner...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Vidi se da sam te ja naucio pravilnom ponasanju kad se kampuje. Sto se tice vojne vrace to je samo za vas mladje, jer posle 15 piva nisu vam ni potrebne.:nanana:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: Kraljevo

Zna li neko prodavnicu kamp opreme u okruzenju, BG, NS, Sarajevo i sl. Unaprijed zahvalan. Poz.

JARANE MOJ!!!Da si ti meni ziv i zdrav i cim otopli,stavljaj lonce za kafu :moto3:

http://www.iglusport.rs/

http://www.gora-i.com/

i nadji u sarajevu Interspor,mora da ima,tu ima solidne opreme za kampovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja