Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Tuareg 600 Wind

Recommended Posts

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ovaj gavrolini ima neki fetiš da proziva rotax motore...svaki put kada neko spomene, on mora da se umeša i da ispuni svoju potrebu...

 

i sada mi koji imamo rotax motore treba da se kao iznerviramo i da se uvredimo... :staa2: o neeee, gavrolini kaže da je rotax sranje..gavrolini, konstruktor svih konstruktora i inženjer svih inženjera...pa kako ću da sednem na motor sada..plašim se da mi klip ne izleti u sred vožnje... :'(

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

bajone ti ocigledno imas problem a ne ja....Ti se prvi javis kad god neko pomene cuvenog pegaza u losem svetlu. Nemam nikakav fetis vec posle promenjenih stotinu motora mogu da dam subjektivno misljenje sta mislim da valja a sta mislim da je krs. Ne znam koliko si ti motora izmenjao i sta si sve probao ali ponasas se kao da neko tebe licno proziva kad pomene pegaza. Opusti se malo i uzivaj u svom motoru ako je tebi dobar,ne shvataj nista licno ali moje misljenje je da je taj agregat u pegazu krs, I ne smao agregat vec mnogo toga na tom motoru nije neke posebne izrade. Taj motor svi hvale dok ga imaju i dok ga prodaju,onog trenutka kad im izadje iz dvorista prva recenica je: "NIKAD VISE" Mene boli tuki sta ko prica za motor koji trenutno vozim ako je meni dobar i voljan sam da saslusam svakog ko je upoznat sa manama mog motora. Rotax da valja ne bi ga aprilia konacno zamenila minarelijevom masinom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Studenica
  • Motocikl: aprilia tuareg 350 wind

Imam apriliu Tuarega 350 wind 88-89 godiste. Indetican je kao tuareg 600 to godiste, dok se tuareg 600 90' razlikuje(dva diska napred i jos sto cemu).

Kada je dosao kod mene imao je oko 60 000 km. Za 4 godine sam presao oko 40 000km. Uvezen je iz Italije. Dok se vlasnik u Srbiji plasio da nece moci vise prodao ga je meni. To mi je prvi motor, i jos ga vozim. A uzeo sam ga za 1150 evra. Isao sam do Stare pl. , Albanije, Dubrovnika, Sarajeva.... a jos planiram dosta sa njim. Motor je pouzdan, nikakve vece probleme nisam imao. A plus ga vozim svaki dan po planini. Tezak je 173 kg bez goriva i ulja. @ Na mojoj 350ici je leva strana potpuno prazna, ali razmislajm da je uposlim. Dok u desnu staje oko 13-14 lita goriva sa kojim mogu da predjem oko 500 km. Ja sam veoma zadovoljan motorom, i ako sam mislio da nece da me posluzi, - to je strava masina. I rotax je opravdao svoj ugled ! Ako nekome trebaju delovi, evo ovde su rasporedjeni po kataloskim brojevima : http://www.cr1.it/ricambi.html ...molim lepo :)

 

tuareg 5+ od mene.

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: petrovac na mlavi
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Bas nedavno sam trazio info o motoru na netu pa sam naleteo na sliku dole. Kako mi se cini na jednom od cepova pise OIL (levom) tako da ne verujem da ima 2 tanka. Mada se na ramu vidi jos jedan cep, koji je verovatno isto za ulje (neka me neko ispravi ako gresim) jer mu je rezervoar za ulje u ramu. A to sto kazes za dzepove, trebalo bi da su spojeni dole nekim crevom, bas zbog toga da ne bi doslo do punjenja samo jedne strane. Btw, mnogo mi se svidja sto motor ima i kick start i alnaser. :)

 

Jm3oy_678223233bvhqbxl.jpg

 

Pozz!

Pozz,moj drug ima od 600 wind jedan cep sluzi za ulje a drugi za benzin,el moze neko da mi pomogne oko pegasa 650 jer ja imam taj motor,pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja