Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Fazer & Diversion klub

  

386 članova je glasalo

  1. 1. Koji model Fazera posedujete?

    • FZ1 Gen2 2006-
      34
    • FZ1 Gen1 2001-2005
      31
    • FZ8
      19
    • FZ6 S2 2007-2009
      46
    • FZ6 S1 2007-2009 (78KS)
      8
    • FZ6 2004-2006
      68
    • Starije verzije FZ (FZS600, FZS1000, ...)
      74
    • XJ6 2009-
      10
    • XJ900
      27
    • XJ600
      69
  2. 2. Koju varijantu imate?

    • Sa poluoklopom (ili dodatnim punim oklopom)
      273
    • Bez oklopa (naked)
      76
    • Sa punim oklopom (starije verzije)
      37
  3. 3. Da li bi bilo dobro da osnujemo klub vlasnika?

    • Da
      346
    • Ne
      40


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Da se i ja pridružim ekipi. Od skora sam ponositi vlasnik jednog Fazera, evo i slika za sada kako izgleda, pa će mo ga još malo doterivati kako nam finasije budu dozvoljavale.

Jel to opet motor kupljen od Redorana?

 

Ako je tako,ti onda postajes zvanicni kupac njegovih motora :moto3:

 

 

Lep motor :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Jeste Mladenov .

On mi dođe kao stariji brat, kad njemu okraća odeća onda je ja nosim. Samo mi to prenesmo na motore, prvo VFR pa FZ1 .

Sad samo pratim Mlađu i jedva čekam da vidim šta ću sledeće da vozim :) :) :) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

Jeste Mladenov .

On mi dođe kao stariji brat, kad njemu okraća odeća onda je ja nosim. Samo mi to prenesmo na motore, prvo VFR pa FZ1 .

Sad samo pratim Mlađu i jedva čekam da vidim šta ću sledeće da vozim :) :) :) !

i ja jedva cekam sledecu godinu da te pitam jel oces da prodas,

posto sam redov motor pratio pola godine, ali jbg.morao sam to

da ostavim za sledecu sezonu :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Samo polako, čuvaću ga i ulepšavati do sledeće sezone.

Pala je registracija, nosač kofera i novi kofer, Da se malo saberem i stiže višlji Kapin vizir, zatim novi auspuh, pa ralica itd..itd...

Nećeš ga prepoznati sledeće sezone :) :) :) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Pored moje velike zelje za fazerom, u nedostatku novca da pazaraim S2 igrom slucaja sam kupio Kawasaki Z750S. Nadam se da mogu da ostanem u sekti i da nastavim da gajim svoju ljubav prema Yamahi. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Samo polako, čuvaću ga i ulepšavati do sledeće sezone.

Pala je registracija, nosač kofera i novi kofer, Da se malo saberem i stiže višlji Kapin vizir, zatim novi auspuh, pa ralica itd..itd...

Nećeš ga prepoznati sledeće sezone :) :) :) .

višlji vizir je nepotreban jer orginal odrađuje zadatu zadacu odlicno.

ralica - kljun je od PUIG.a najbolja opcija jer je sa uloženim i dobivenim prednost na dobivenom.

ako staviš top ( sa granama ili bez ) LEO VINCE sa jednim dodatkom mogu ti ostati i centralne nogare pored nožice.

ako voziš sport preporuka ( moja ) je da pogonski zupcanik smanjiš za zub a ako si za putovanje onda pogonski zub više. ovo tvornicko nije za jedno ili drugo.

post-9020-0-00266700-1338561783_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Moram da vas pitam zasto je XJ tako diskriminisan u ovoj grupi? :)

 

Salu na stranu, pregovaram za jedan XJ600 '99 koji me na oko odusevljava, ali vidim da su svi priklonjeniji Fazer-u. Da li je Fazer brzi, bolji, udobniji? Da li XJ ima neke mane koje ovaj ne? Mislim, motori su bratski, a jedan je desetostruko zastupljeniji, mora da postoji neka caka... 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Evo, kao neko ko je vozio oba, da pokusam da ti odgovorim napreciznije moguce., a ipak subjektivno. XJ je "mali brat" fazeru.

 

Identican polozaj sedenja, identicna upravljivost, XJ ima manje konja, lenji je, manji rezervoar, pa samim tim i manja potrosnja, posto imaju slicnu autonomiju. Oba imaju agregat sa cetiri cilindra, redno rasporednjenih, sa karburatorima. Fazer ima bolje kocnice. Fazer je zabavniji za voznju, jer uvek osecas snagu izmedju nogu. I Fazer je u kontinuitetu razvijan od 98' do danas. A Xj je razvijan od neke 86' do 02', pa ukinut, i onda ponovo pusten 09'.

 

Djordje bi mogao bolje da ti opise novi Xj, jer ga ima, ja nisam bio u prilici da ga vozim.

 

Ne znam koji bi ti taj Xj 99' bio motor po redu, kao ni sta si vozio pre toga.

Ako si vozio "ljute masine", bio bi ti dosadan. Ako to treba da ti bude prvi, drugi ozbiljniji motor, mislim da bi bio veoma zadovoljan. Xj je poznat po tome da se ne tera u crvene obrtaje, i da ima strasno izdrzljiv agregat. Tvoj model ima dva diska napred, sto je dobra stavka. Topovi (izduvi), kod njih relativno brzo stradaju.

E sad, na kraju, svako se opruzi koliko je dugacak.

Najjeftiniji fazer 99' godiste se moze naci za 2000€, ali u losem stanju. Za iole dobar primerak, treba izdvojiti barem 2500€.

Stoga, ako nemas taj novac, kupis Xj, i sit se navozas koju godinu, bez ikakvih problema, sa uzivanjem. :)

 

Ne znam odakle si, ali mozemo da se dogovorimo da krenem sa tobom kada budes kupovao Xj. Nisam mehanicar, ali sam sa svog naucio sta u kakvom stanju treba da bude, i gde se najbolje vidi kako je odrzavan. Pa ti mozda pomognem u odluci. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Prozvase me pa da se javim :) Ja nemam iskustva sa starijom varijantom fazera i xj (xj600, fz600) pa cu izneti svoje misljenje za XJ6 i FZ6.

 

Otkucah upravo ogroman post ali sam izbrisao to filozofiranje i evo sazete varijante:

 

XJ6 je sasvim solidan motor za nekog ko nije vozio jaci. Takodje paravljen je za nize vozace - ima nisko sediste. Namenjen je pocetnicima (na vecim motorima) i dobro radi taj posao. Meni kao pocetniku nije dosadio. Prasta greske i predvidiv je na gasu. Jos uvek posle tacno godinu dana ima sta da mi ponudi. Sto je najvaznije ocekuje se dosta od njega da predje kilometara sto su Hrvati testirali (test se moze izguglati)

 

FZ je ozbiljniji motor, uradjen na kvalitetniji nacin i od kvalitetnijih materijala. Naravno i kosta vise. Malo je veceg i viseg sedista i po mom misljenju pogodniji za duzi put - posebno u dvoje.

 

Rezime: ako dolazis sa manjeg motora mozda je bolje da platis manje i uzmes XJ ne bi li utvrdio da li tebi taj tip motora odgovara, a snage ce biti dosta. Ako dolazis sa vecih motora, posebno 4cyl, preskoci XJ jer postoji dobra sansa da ce da ti dosadi. Takodje, ako motorom pravis duze ture, fz je takodje preporuka. XJ jeste dobar motor ali za svoju namenu - za pocetnike. Mozda ima i bolje ali to je vec pitanje ukusa i potreba.

 

Sad procitah jos jednom Dejanovu poruku i vidim da nisam nista novo rekao. Dobro je - verovatno smo u pravu :)

Promenio član DjordjeMijailovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Dejanov XJ600 je trenutno moj motor, i mogu da potvrdim sve sto je rekao.

 

I mogu da dodam sledece:

 

- XJ600 ima dovoljno konja da vozi dvoje sa prtljagom na neku duzu rutu.

- Veoma udobno sediste. Sedeo sam satima u cugu na tom motoru i zamor mi je bio minimalan.

- XJ600 nije trkalica i njegovo ubrzanje nije kao kod R-ova i jacih motora. XJ600 je pre svega putni motor (startniji od bilo kog civilnog automobila).

- Ako ga vozis 80-90 trosi manje od 4.5. Ako ga vozis 100-110, trosice oko 4.5-4.6 (sa dvoje na motoru)

- Na 100km/h u 6-oj brzini (to je oko 4800 obrtaja) ima startnosti da dovoljno brzo zavrsi preticanje nekog vozila.

 

Mane XJ600 su:

- Nije enduro, a srpski putevi su "pravljeni" za endurace. ;)

- Prakticno da ne postoji motorno kocenje ako si u 4, 5 ili 6 brzini i moraces da koristis kocnicu (nije dovoljno da oduzmes gas). Ja licno volim ovaj nacin voznje, ali vecini ljudi je to mana i vole motorno kocenje.

 

Ne znam kakve motore volis, i sta zelis od motora, ali XJ je pravljen tako da bude zahvalan za eksploataciju i odrzavanje. To znaci da su zrtvovane spotske i druge "ekstremne" karakteristike. Kome je to bitno, XJ ce ga smoriti. Ko hoce da se vozi iz hobija i da krstari iz uzivanja, XJ je sasvim ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Vidim da je meni kao novajliji XJ odlican izbor. Koliko vas razumem, on je odlican za ispipavanje tzv "R" klase samo sa mnogo manje rizika i finansija (do duse i zabave). Taman, posto dolazim sa kruzera pa mi ni ne bi prijalo da mi izleti rep kada po navici odma' udarim gas do kraja. Jedino sto mi se ne svidja, a sto je alien napisao, je nedostatak kocenja motorom jer sam navikao na njega, pa mi daje i neku sigurnost u podsvesti.

 

Dejane, sad cu ti posaljem PP...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Jedino sto mi se ne svidja, a sto je alien napisao, je nedostatak kocenja motorom jer sam navikao na njega, pa mi daje i neku sigurnost u podsvesti.

 

Tu ima dve stvari:

 

- Meni je trebalo 10 minuta da se naviknem na bilo koji motor na koji sam seo (dovoljno da mogu da se vozikam), pa i na XJ-a. Po meni je sve sto se tice nacina voznje - stvar navike.

 

- Mislim da kocenje motorom u visim stepenima prenosa (tipa 4. 5 i 6 brzina) nije izrazeno ni kod jednog cetvorocilindrasa, ali to bi bilo najbolje da ti kazu vlasnici istih, posto ja nisam imao prilike da vozim ni jedan motor sa 4 cilindra osim mog XJ-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1181 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

"višlji vizir je nepotreban jer orginal odrađuje zadatu zadacu odlicno.

ralica - kljun je od PUIG.a najbolja opcija jer je sa uloženim i dobivenim prednost na dobivenom.

ako staviš top ( sa granama ili bez ) LEO VINCE sa jednim dodatkom mogu ti ostati i centralne nogare pored nožice.

ako voziš sport preporuka ( moja ) je da pogonski zupcanik smanjiš za zub a ako si za putovanje onda pogonski zub više. ovo tvornicko nije za jedno ili drugo."

 

Vozio sam od NešeXX-a FZ1 sa povišenim vizirom i bez obzira što ja nisam neka veličina od čoveka mnogo mi je više prijao nego moj. Može i ovaj fabrički ali se lako razmazimno sa ovim dodatnim :) .

I Neša je stavio zadnji lančanik sa manje zuba pa sam i ja mislio isto da uradim. Šteta samo što on i dalje pokazuje istu brzinu na istom broju obrtaja iako bi trebao da sad podigne ali dobro.

 

Kolika ti je najmanja i najveća potrošnja, mislim, jedna kad paziš i druga kad gaziš ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Nevezano za pricu...

Da li neko ima visak retrovizore za fazera koji se kace na masku? Srafovi 6mm, razmak izmedju srafova 28mm?

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZS1000 Fazer

Ovde je važno naglasiti da stari XJ i poslednja generacija koja se radi od '09 nemaju mnogo toga zajedničkog osim naziva.

Naime, onaj prvi pripada jednom prilično starom konceptu i u tehničkom i u vizuelnom smislu. Iako jako izdržljiv u pitanju je tehnički i performansama nimalo zanimljiv model. Takođe, on je i u vreme proizvodnje rađen kao "entry level" motocikl pa samim tim nema ničega revolucionarnog na njemu. Samo stara dobra proverena tehnika.

 

Novi opet je više posledica marketinga i repozicioniranja Yamahe u klasi 600. Naime, mnogi vlasnici FZ6 su se žalili na mali obrtni moment u niskoj turi pa je yamaha rešila da to nadoknadi većom kubikažom i izbacila FZ8. Ovo je opet ostavilo određen "gap" koji su odlučili pokriti uz minimalna ulaganja. Tako su uzeli najbolje od onoga što postoji (FZ6 sa svojim agregatom) promenili ram i koristili čelične cevi umesto aluminijumskog (jeftinije a opet solidno rešenje) ali i dodatno "detjunirali" agregat FZ6 (prethodno već "detjuniran" sa R6)tako da se ne preklapa sa performansama novog FZ8. Na ovaj način oni sada gađaju druge konkurentske modele poput CBF600 ili odlično prodavanog ER6-N. Po meni odličan pristup s tim da ne mogu da ga komentarišem jer nisam probao novi XJ.

 

Bilo kako bilo, po meni ova tema ima mnogo više smisla ukoliko pričamo o novom XJ, dok stari diversion nema baš nikakvih srodnosti sa Fazerom osim pripadnosti istoj matičnoj kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Zna li ko nesto o problemu sa tvrdim kvacilom. cuo sam razne price kao probaj sa sajlom od r6 ili podmazivanje silikonskim uljem ali to je samo privremeno. opet se vrati na staro. ja mislim na neko stelovanje ili bilo sta na duze staze. pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Cvejo, nova sajla je jedino resenje.

Fabricka ima plasticnu oblogu duz sajle unutar buzira koja se vremenom nabora i okrza, pa pravi otpor.

Kod Bobana napravi slobodno, ponesi staru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Yamaha XJ600S Diversion

Vidim da je meni kao novajliji XJ odlican izbor. Koliko vas razumem, on je odlican za ispipavanje tzv "R" klase samo sa mnogo manje rizika i finansija (do duse i zabave). Taman, posto dolazim sa kruzera pa mi ni ne bi prijalo da mi izleti rep kada po navici odma' udarim gas do kraja. Jedino sto mi se ne svidja, a sto je alien napisao, je nedostatak kocenja motorom jer sam navikao na njega, pa mi daje i neku sigurnost u podsvesti.

 

Dejane, sad cu ti posaljem PP...

 

Vozio sam ga prošlu sezonu, a ove sam već prešao skoro kao cele prošle godine, iako je bilo mnogo kišnih dana i manjka vremena.

 

Nema poređenja sa R motorima. Radi se o starijem modelu, konceptu i snazi, ali meni za sada odgovara.

U vožnji ume da bude malo lenj, ali i to zavisi od brzine i broja obrtaja na kojima ga voziš. U praksi je to ipak 600 kubika i nije igračka. Može da ubrza i da povuče. Meni sa koferom i suvozačicom sasvim lepo vuče i kada postigneš obrtaje može i da pretiče i da kruzira. Vrlo lepo se vozimo na njemu. Naučio sam njegove fazone i tako ga i vozim. Nema nestabilnosti u krivinama, upravljiv je.

 

Vozim sa ekipom koja većinom tera R mašine i pratim ih sve dok ne reše malo da se izduvaju. Onda zavrnu gas, obore nekoliko krivina i sačekaju me. Kada vozimo normalno 120-140 pratim ih bez problema. Može da prošeta guzu kada mu daš gas :)

 

Razmišljam o nekom modelu od bar 100 konja iz Fazer serije i čak sam išao da pogledam dva komada, ali nisam imao previše vremena da se bavim kupovinom, pa sam to ostavio za zimu i sledeću sezonu.

 

Realno zadovoljan sam mašinom i ako je ne promenim neće mi biti žao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

od pre neki dan vlasnik fz 1 n, samo sam ga dovezao kuci i mogu reci da sam prezadovoljan,e sad kad bude para nosac kofera ,ralica ....,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: novi becej
  • Motocikl: fz1n,fzs600,shineray 200,kreidler80

ja sam stari ovde imam fzs 600 2000,tj.taj sam kupio zeni a ja sam vozio fzr ,prodao ga prosle godine,e da fzs imam vec 3 jahre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja