Jump to content

Moto Zajednica

Garmin-Asus nuvifone M10

Garmin nuvifone M10  

9 članova je glasalo

  1. 1. Da li ti se sviđa?

    • Da
      3
    • Ne
      2
    • Da ali...
      1
    • Ne interesuje me
      3


Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Lakoća korišćenja telefona nüvifone™ M10 sa potpunom integracijom najprodavanijih Garmin GPS navigatora i Windows® telefona koja pruža jednostavno i neponovljivo iskustvo tokom navigacije na biznis smart telefonu.

Korisnik može u pokretu prilagoditi nüvifone M10 telefon svojim potrebama za poslovne ili privatne potrebe i u svakom momentu ih imati na dohvat ruke.

 

nuvifone%20m10.jpg

Ima jednostavan i lak interfejs za upotrebu pri navigaciji sa kontakt listi, web strana, e-mailova ili SMS poruka.

 

Izuzetno je tanak ali ima veliki ekran od 3.5 inča osetljiv na dodir, uz mogućnost promene orijentacije ekrana pri navigaciji.

 

Connected Services * od Garmin-Asus integrišu podatke o konkretnim lokacijama i aplikacijama. Pomoću nüvifone M10 istovremeno Connected Services prikazuju korisne informacije kao što su vreme, lokalne pretrage podataka kroz 3G mrežu mobilne telefonije.

 

Traffic – Primite u realnom vremenu informacije o radovima na putu, zagušenjima i zatvorenim saobraćajnicama. Sagledajte ponuđene opcije obilaska zatvorenih puteva i izmenite rutu do krajnje destinacije jednim dodirom.

 

Safety Cameras – Alarm na blizinu sigurnosne kamere upozorava vozača o nadolazećim kamerama na trenutnoj ruti.

 

Google™ Local Search – Google pretraga lokalnih sadržaja

 

Bele strane (White pages) - Nađite potrebne lokacije i rutirajte do vama zanimljivih lokacija jednim dodirom ekrana.

* zavisno od dostupnosti u određenim zemljama

 

Napredne navigacione opcije:

 

- Mape: Preprogramirane evropske mape i SCG Route

- Connected Services

- Junction view sa lane assist opcijom*: Prikaz ukrštanja velikih autoputeva u Evropi i funkcija prikaza saobraćajnih traka na većim raskrsnicama u gornjem levom uglu ekrana

- Highway mode: Prikaz tri sledeća izlaza sa autoputa sa znakovima i razdaljinom u realnom vremenu

- Track Logs & Route Planning: Arhiva tragova kretanja i planiranje ruta

- Car kit: Nosač i punjač za upotrebu u kolima

* zavisno od dostupnosti u određenim zemljama

 

 

Aplikacije:

 

- Facebook™

- YouTube™

- Windows Marketplace for mobiles

- Microsoft® Office Mobile

- Pictures sharing on Picasa™ Web Albums

- PDF viewer

- MSN® Money

 

 

Specifikacija:

 

- Mreže: HSDPA : 7.2 Mbps; Upload Speed : 384 Kbps, UMTS 2100 / 900 EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

- Platforma OS: Windows® Mobile™ 6.5.3 Professional

- CPU: Qualcomm 7227 600MHz

- Memorija: 512MB RAM + 512MB ROM + 4GB eMMC Flash

- Povezivanje: Bluetooth 2.0+EDR, WLAN 802.11b+g, USB v2.0, Micro-USB

- GPS: GPS Qualcomm (AGPS Support)

- Kamera: 5 MP

- Ekran: WVGA 3.5" TFT

- Baterija: 1500mAh Li-ion

- Stand-by: Do 600 sati (3G / 2G)

- Vreme razgovora: Do 8 sati (2G)

- Proširiva memorija: microSD™ (podržava SDHC)

- Pretraživač Interneta: IE6 / HTTP

- Poruke: SMS / MMS / Instant Messenger

- Email: Push email / POP3 / IMAP4 / SMTP

- Video reprodukcija: MPEG4 / H.264 / H.263 / WMV at 30 fps WVGA

- Video snimanje: MPEG4 / H.264 / H.263 at 24 fps WVGA

- Streaming: Audio / Video

- Audio: MP3 / WMA / 3GP / AAC / AAC+ 3.5mm stereo audio jack

- Java: J2ME (CLDC 1.1 + MIDP 2.0)

 

Garancija 12 meseci.

 

Sutra mi stiže (jedva čekam :) ) pa ću javiti utiske iz prve ruke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

markone, jedan od razloga kupovine E71 su brzi prsti pri kucanju mailova i naravno garmin ( ona jefinija varijanta jbg ali koliko puta mi je ona cura rekla srenite levo a dole provalija tako mi i treba), i kada sam ga kupovao nisu mi nesto prijali oni samsunzi i ostali..

 

ovo je vec nesto drugo... reci mi na kojoj je platformi ovo radjeno ? garmin ga je sam razvijao ili je asus/htc ?

 

ne bi bilo lose da postavis neke testove ( verujem da ih ima na youtube ) kako se ponasa telefon ( multitasking ... ovaj... prelazak iz programa u program ) kao i tvoje vidjenje iz prve ruke...

 

naravno... ako se setis neku cenu barem okvirnu da napises i to bi koristilo :)

 

ps. dam ti plus ako se ovaj telefon nadje u MTS ponudi :) mala sala znam sigurno da nece... mislim da bi za par sati nestali svi primerci :)

 

super fon!

 

evo sad sam ga nasao... Asus... super... iako smo mi nokia-golf2 drustvo , kada bi malo prosirili vidike videli bi da ima tamo nekih koji prave super telefone...

 

ako smeta link obrisacu ga ( pusti pp ) : http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2477/Asus/nuvifone-M10

Promenio član ranko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Na sajtu imas podatke o uredjaju.

Asus pravi PDA tj smartphonove uglavnom na Windows Mobile platformi.O Win-u se ne treba posebno govoriti.Sam Asus pravi te PDA vec duze vreme,ako se ne varam,bar 10ak godina.

Vec godinu i po dana sam u posedu Asusa P552w,pda telefona sa wifi,gps,winmo,touchscreen.

Da ne offujem temu vise,nadam se da ce Markone da nadje neke testove i YT klipove o Nuviju.

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

markone, jedan od razloga kupovine E71 su brzi prsti pri kucanju mailova i naravno garmin ( ona jefinija varijanta jbg ali koliko puta mi je ona cura rekla srenite levo a dole provalija tako mi i treba), i kada sam ga kupovao nisu mi nesto prijali oni samsunzi i ostali..

 

ovo je vec nesto drugo... reci mi na kojoj je platformi ovo radjeno ? garmin ga je sam razvijao ili je asus/htc ?

 

ne bi bilo lose da postavis neke testove ( verujem da ih ima na youtube ) kako se ponasa telefon ( multitasking ... ovaj... prelazak iz programa u program ) kao i tvoje vidjenje iz prve ruke...

 

naravno... ako se setis neku cenu barem okvirnu da napises i to bi koristilo :)

 

ps. dam ti plus ako se ovaj telefon nadje u MTS ponudi :) mala sala znam sigurno da nece... mislim da bi za par sati nestali svi primerci :)

 

super fon!

 

evo sad sam ga nasao... Asus... super... iako smo mi nokia-golf2 drustvo , kada bi malo prosirili vidike videli bi da ima tamo nekih koji prave super telefone...

 

ako smeta link obrisacu ga ( pusti pp ) : http://www.mobilnisv...us/nuvifone-M10

 

Puno ime mu je Garmin - Asus nuvifone M10. Dakle Asus. A ima i na slici logo koji govori o tome ;)

 

Evo sa YT:

 

 

Ima i gomila drugih videa na temu Garmin - Asus nuvifone M10

 

Za sada ga neće biti kod provajdera mobilne telefonije, ali mislim da nije nemoguće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1623 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Markone, da li su 'mape Evrope' u stvari City Navigator? Ako jesu, koja verzija, i da li postoji ikakav free update?

 

Da li SCG Route kao i kod ostalih Garmina podrazumeva trajni besplatan update?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, da li su 'mape Evrope' u stvari City Navigator? Ako jesu, koja verzija, i da li postoji ikakav free update?

 

Da li SCG Route kao i kod ostalih Garmina podrazumeva trajni besplatan update?

 

 

 

Ovaj telefon se na našem tržištu kao i svi uređaji koji dolaze sa evropskom kartom prodaje sa City Navigator Europe NT u verziji koja je aktuelna u momentu kupovine. Ukoliko je karta prilikom kupovine starija verzija od aktuelne, prilikom registracije uređaja na mygarmin.com dobija se mogućnost besplatnog update-a u roku od 60 dana od dana početka korišćenja uređaja. Ova opcija je standardna za sve Garmin uređaje jer je nemoguće da svi primerci koji su na tržištu imaju najaktuelniju kartu u sebi. Ukoliko se desi da je neki uređaj čučao na polici dok je izašla nova karta ovo je način da kupac ne bude zakinut za aktuelnu kartu.

 

Nakon tog update-a svi ostali se plaćaju na dva načina:

 

- One time update - jednokratni. Svaki put kada hoćete da stavite novu kartu morate da doplatite ili

- Life Time update - višekratni. Vaučer sa serijskim brojem koji se registruje na mygarmin.com za konkretan uređaj i omogućava besplatni update 4 puta godišnje sve dok je taj uređaj u životu. Ne može da se koristi za drugi uređaj samo za onaj za koji je registrovan.

 

SCG Route karta Srbije i Crne Gore se besplatno updatuje sa sajta www.garmin.rs do daljeg. Potreban je SR-xxxxxxxxxx broj karte koji je korisnik dobio uz uređaj na listu papira (stariji) ili na kartončiću sa hologramom (noviji).

 

I još jednom da napomenem da ovo važi za svaki Garmin GPS uređaj kupljen u Srbiji. Uređaji iz inostranstva nemaju SCG kartu na sebi i ukoliko je želite, morate je kupiti kod ovlašćenog dilera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Prvi utisci nakon dva-tri dana korišćenja...

Paket

U paketu je sve što je potrebno

- Telefon

- Baterija

- USB kabel

- Vakuum nosač za montažu na vetrobran

- Samolepivi disk za montažu na kontrolnu tablu automobila

- 12V adapter za punjenje i korišćenje u automobilu

- 220V adapter za struju

- Slušalice sa mikrofonom

- Uputstva

- Trial verzija MS Office mobile

...

 

Vizuelno uživo

Vrlo lep telefon po meni. Dizajnom se ne razlikuje mnogo od sličnih touch screen telefona tipa Nokia, Samsung i sl. Kvalitetna, robusna izrada, oseti se težina pod rukom (ne volim kada je neki uređaj pero lak - nespretan sam i često mi se desi da takvi uređaji završe na podu).

 

Ekran 3,5" wide osetljiv na dodir (touch screen) dovoljno svetao i po najjačem suncu (bilo ga je fala bogu ovih dana) pa sam ga bez problema koristio. Komande prima lako. Ja sam do sada izbegavao te telefone jer su imali ili preosetljiv ekran ili su presporo reagovali na povlačenje prstom. Ovaj mi odgovara...

Ispod ekrana su tri tastera: podizanje i spuštanje slušalice kao i taster za biranje otvorenih programa (start taster Windows-a).

 

Samo dva tastera sa strane. Gornji za uspavljivanje i buđenje ekrana i sa desne strane taster za pojačavanje i stišavanje tona. Po meni, mogli su im dodeliti i funkciju skrolovanja ekrana gore dole... možda i može, ali za sada nisam otkrio kako.

 

Sa gornje strane je i priključak 3,5mm za slušalice i mikrofon (u paketu) a sa leve kontakti za punjenje dok je na vakuum nosaču i USB priključak tj. za napajanje adapterom za 220V.

 

Sa zadnje strane je zvučnik koji je dovoljno jak da se sluša muzika i dovoljno glasan kada telefon zvoni. Osim zvučnika tu je i objektiv kamere od 5 mega pixela.

 

Ukupan utisak je da bez stida može da se stavi uz skuplje modele Nokia koji su i 100-200 EUR skuplji.

 

 

Telefon

Radi :)

Tu nema šta da se piše jer radi sve što treba savremeni telefon na MS Widows Mobile da radi.

Zbog GPS modula ima interesantnih softverskih opcija ali verujem da svi telefoni koji imaju ugrađen GPS i Windows Mobile imaju iste opcije (ili ih možete dodati ako vam trebaju)

 

Wireless

Isto radi

Nikakav problem zakačiti se na wireless gde je to miguće i to radi savršeno. Isto ima zanimljivih opcija zbog spregnutog GPS-a.

 

GPRS/3G

Na MTS mreži radi a gde ima 3G i to radi.

 

GPS

E ovde počinje prava stvar za mene...

Za sada ću samo dati prednosti i mane u odnosu na Garmin nuvi uređaje sa kojima se ovaj uređaj jedino i može porediti jer je zamišljen kao all in one za one koji to vole (ja nisam jedan od tih).

 

Mana:

- Manji ekran u odnosu na uređaje sa 4,3" ekranom (logično jer ima 3,5" ekran) ali ono što meni smeta jer sam navikao na bolje (po meni) su sitna slova koja se teško čitaju kada je uređaj na nosaču kao i sitna slova kada se kuca adresa. Ovo se odnosi samo kada je uređaj na nosaču jer kada nije, naravno da ga mogu približiti i komotno otkucati šta treba.

 

Predost

- Za te pare u poređenju sa Garmin nuvi serijom istih mogućnosti stvarno nema dileme. Za malo više para imate i kvalitetan telefon i dobar foto aparat (napravio sam par slika ali me mrzi sada da drndam. Slikaću neke motore pa ću okačiti kasnije slike), odnosno kamera.

Da li ću ga zadržati?

Moj telefon je Nokia 2700. Grgeč koji radi svoj posao sa "Alo, dobar dan" i "doviđenja", primiti poruku i poslati je. Probao sam gomilu "pametnih telefona" od HTC-a preko Nokie pa i one "jeftine" kineze sa dve kartice i sl. i uvek sam se vratio na Nokia 2xxx serije koja radi posao.

E sad... ovo je prvi telefon ovog tipa koji mi se lepi za prste pa ću odluku doneti za koji dan kada budem video šta još može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja