Jump to content

Moto Zajednica

Servis za karburatore-membrane, Djura, Vidikovac

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Piaggio Skipper st125

Ovo bi nekom sigurno bilo korisno...

Trenutno vozim Piaggio hexagon 125 4t(motor kao na libertiju). Mesec dan ga sredjujem i pokušavam da ga dovedem u red.

Sevris, zamena svećice, kabla, kompletno sredjivanje sajli, kočnica, varijatora, struje.

Svaki put, posle nekog uloženog truda, skuter je išao bolje i živahnije.

Vrhunac je bio servis karburatora, zamena membrane, koju je majstor Djura sa Vidikovca za 10 evrića napravio.

Pretpostavljam da većina skutera ima sličan problem, a da ljudi ne znaju zašto im skuteri slabije vuku, nemaju dobar start, više troše.

Otvorite karburator i pregledajte membranu!

Kontaktirajte Djuru i posavetujte se... korektan čovek.

063/896-86-94

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Majstor Djura je skroz OK. Imao sam problem sa probijenom membranom na Africi zamenio sam jednu pa zatim i drugu. Djura je to odradio brzo, svaka je kostala 10 evrica, motor je posle toga vozen po putu i off-u, potrosnja je ista kao ranije..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

Evo da dodam i ja par detalja: stavio sam Đurinu membranu pre 500 km i skuter je "poludeo" tj. tek tada je počeo da radi i vuče kako treba ("kuca" do 110km/h na ravnom), ali i manje da troši (i do 0.5L/100km). Za sada je sve ok i samo ostaje da vidim koliko će izdržati materijal membrane. U svakom slučaju, koliko traje da traje jer košta 8 puta manje od originala koji nije baš kvalitetan za paprenu cenu (85 €).. U svakom slučaju preporuka :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja