Jump to content

Moto Zajednica

CORSICA 2010.-Dnevnik snova

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Čestitke!

 

U svakom slučaju jedno od idućih odredišta!

Možeš li što reći o cijeni trajektnih linija!?

 

Sve sto se tice cena trajekta, imas na netu. Ukucas destinaciju, izadje ti nekoliko site-ova za rezervacije, popunis upitnik i izadje ti cena. Na cenu karte, naravno, najvise utice vrsta smestaja na brodu.

U mom slucaju:

Bar-Bari 188E-sa kabinom

Civitaveccia-Olbia 228E-sa kabinom

Santa Teresa galura-Bonifaccio oko 55E

Bastia-Livorno oko 35E(Corsica ferries, svi ostali su duplo skuplji)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1073 postova
  • Lokacija: Beograd.........Srbija.......
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure 2014 - Touratech oprema full + F650GS Dakar

Nema sta...............jako, jako lepe fotografije.......odlicna ruta, sve u svemu..........odlicna tura.

 

BRAVO !!!

 

Pozdrav.........iz Afrike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima
...Ko je bio u Pisi, a nije pridrzavao toranj da ne padne, kao da nije bio...

 

  Od početka sam imao osećaj da smo negde pogrešili.

 

skxft0.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Bar-Bari 188E-sa kabinom

Civitaveccia-Olbia 228E-sa kabinom

 

Koliko dugo (otprilike) traju vožnje na ova dva trajekta? Pretpostavljam više sati, pa ste kabine uzeli zbog spavanja? Pitam se ima li bar dovoljno vremena da se čovek naspava?

 

Zaintrigirao me i onaj hotel u Portu, Ideal Subrini. Veoma je interesantno da je garaža besplatna.

 

Što se putopise tiče, smatram da je suvišno da bilo šta kažem. Čim postavljam dodatna pitanja, zna se šta mislim :moto3: Corsica izbija veoma visoko u mojim planovima za naredne godine, zahvaljujući tebi :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Evo baš gledam na directferries.com, putovanje Bar - Bari traje oko 9 sati, taman za spavanje :moto3:

 

Što se tiče relacije Civitavecchia - Olbia, vidim da postoje trajekti koji putuju 4 sata i 45 minuta (125€), a postoje i neki koji putuju 8 sati (160€). Ako se uzima kabina, onda je bolje putovati ovim sporijim, ali treba tempirati polazak uveče.

 

Da li su motori nekako vezani za vreme plovidbe? Mislim zbog talasa, da li se pomeraju (ne daj Bože padaju)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice trajekta, putuje se na obe linije citavu noc, taman da se odmoris nakon celog dana voznje, a naravno i pre sutrasnjeg citavog dana voznje.

Ovi brzi, mislim da saobracaju samo danju.

Na trajektima se motori vezuju i to ti pomognu radnici i daju ti trake za vezivanje. Postoji uobicajeni nacin vezivanja.

 

U vezi parkinga/garaze...na Corsici je moto turizmu posvecena narocita paznja, tako da je besplatan parking/garaza uobicajena stvar. Obzirom koliko je tamo motora (mogu samo da zamislim kako je u sred leta), to je poslednja stvar oko koje treba da brines.

 

Odlazak na Corsicu ce ti biti pravi uzitak. Svaki trenutak koji provedes planirajuci, vratice ti se visestruko.

 

Ako bude postojalo jos nesto sto mogu da ti pomognem, tu sam! :takoje:

 

PS. ako ides/vracas se na Corsicu preko Livorna (to je cesta opcija koja ukljucuje autoput zbog ustede vremena), Corsica ferries u jednom pravcu kosta nesto preko 30E i ne mora da se uzima kabina jer put traje oko 4 sata i preko dana je. Ostatak vremena i novca moze dobro da se iskoristi na ostrvu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

super tura i jako inspirativna :) mislim da cu morati da te kopiram (opet)... tvoji saveti vezano za italiju su mi vec dosta pomogli da se lepo navozam :)

 

a shto se revita tiche, vidim nisi oblachio kishno odelo, kako se ponashala oprema po kishi? el se mnogo natopi? poshto sam pazario isti komplet gledam dal da nosim samo gornji deo kishnog odela ili da idem i bez toga na put (kad krene kishni april maj :D)

 

hvala na slikama, idejama za puteve koje treba odvozati i cenama, to obichno ljudi preskoche a mnogo znachi kad se planira put :):care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice Revita (ili slicnih odela drugih proizvodjaca), moj motiv za kupovinu je bio sledeci:

-kad je promenljivo vreme, ne moram da oblacim kisno odelo vise puta i isto vise puta da svlacim

-mogu da prodjem kroz kisu i da ostanem suv, nema potrebe da oblacim kisno odelo

-dobar komfor po sistemu sedi i vozi

-medjutim, uvek nosim sa sobom kisno odelo. Ako je u pitanju citav dan kisa (koji moram da vozim jer sam ipak na putovanju), onda obucem kisno odelo, da se ne bi natapao spoljasnji deo jakne(ako samo prodjes kroz kisu, kako se natopi, tako se i osusi).

 

Na ovom putovanju, kisno odelo nisam obukao ni jednom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Pa to, ako sipi kishica necu da stajem i oblachim kishno odelo... i posle da se kuvam kad stane kisha u ischekivanju sledeceg oblaka... a bez preko 1000€ nema odela koje je stvarno spremno da istrpi najjachi pljusak :) tipa klim, rukka itd :) mislim da cu biti zadovoljan sa ovim revitom i kishnim odelom u koferu :)

 

fala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Darko brate,ubijas nas ovim domacim zadacima :)

Taman planiram Italiju ove godine.Mislim da imam dobar nacrt...

Citao sam prosle godine,citam opet i ove :zdravo:

 

Sta planiras u 2011?

 

 

 

 

 

 

Pa to, ako sipi kishica necu da stajem i oblachim kishno odelo... i posle da se kuvam kad stane kisha u ischekivanju sledeceg oblaka... a bez preko 1000€ nema odela koje je stvarno spremno da istrpi najjachi pljusak :) tipa klim, rukka itd :) mislim da cu biti zadovoljan sa ovim revitom i kishnim odelom u koferu :)

 

fala

 

 

Ne brini za kisu,moje je iskustvo da svaka Cordura trpi dobro kisu. Vozio sam po pljusku u Modekinoj jakni od 100eura 15kilometara i nije pustila.

Vozio sam jesenas 50km cistog pljuska od Prijedora do Banjaluke u BMW-oj jakni i nekim NO NAME hlacama i ni jedno nije pustilo vodu,vec mi voda usla malo kroz rukave...

Vjerovatno svako od njih ima neku svoju nepropustivu membranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

PS. ako ides/vracas se na Corsicu preko Livorna (to je cesta opcija koja ukljucuje autoput zbog ustede vremena), Corsica ferries u jednom pravcu kosta nesto preko 30E i ne mora da se uzima kabina jer put traje oko 4 sata i preko dana je. Ostatak vremena i novca moze dobro da se iskoristi na ostrvu.

 

Vec duze vreme hocu da krenem na neku turu po evropi i ova mi se ucinila veoma interesantnom. Imamo vas plan tako da ne moram da se mucim oko organizacije! Jos samo da resimo kad i to je to!

Ima li neke znacajne razlike u ceni ako se ne rezervisu karte preko neta i da li je velika guzva iz Livorna?

Karte za feri koji ide celu noc zbog kabine moram rezervisati to mi je jasno!

Moja ideja je da se smestimo u jedan kamp pa iz njega da obilazimo, nemam puno iskustva sa kampovima pa me interesuje da li je sigurno ostavljati stvari u satoru?

Da li je 7 dana dovoljno za obilazak Corse?

Poz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Sto se tice ferry-ja, dobro bi bilo da ih rezervises unapred, barem nekoliko dana, a ako ides u julu ili avgustu mozda i neki mesec ranije. Ja sam bio u maju, i kada sam kupovao kartu iz Bastie za Livorno, za sutradan, karte su za taj dan kad sam kupovao vec bile rasprodate. Isto tako u spicu sezone je i sve skuplje, ferry, smestaj...

 

Mislim da nema potrebe da se opterecujes kampovima, ima ih na stotine i uglavnom su dobro pozicionirani i opremljeni. U jedenom trenutku i ja sam imao ideju da imam bazu, ali sam odustao, i ispostavilo se kao dobra ideja. Odes na jedan kraj ostrva, uzivas, i onda u jednom trenutku moras nazad. To podrazumeva i prolaz istim putem vise dana, sto ne volim.

Nije lose znati da u kampovima postoje i razne vrste bungalova, cesto bolje opremljeni od hotelskih soba.

 

Sedam dana je dovoljno da se provozas citavim ostrvom i da posetis najzanimljivija mesta. Naravno, vise dana ne bi skodilo, naprotiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Sto se tice ferry-ja, dobro bi bilo da ih rezervises unapred, barem nekoliko dana, a ako ides u julu ili avgustu mozda i neki mesec ranije. Ja sam bio u maju, i kada sam kupovao kartu iz Bastie za Livorno, za sutradan, karte su za taj dan kad sam kupovao vec bile rasprodate. Isto tako u spicu sezone je i sve skuplje, ferry, smestaj...

 

Mislim da nema potrebe da se opterecujes kampovima, ima ih na stotine i uglavnom su dobro pozicionirani i opremljeni. U jedenom trenutku i ja sam imao ideju da imam bazu, ali sam odustao, i ispostavilo se kao dobra ideja. Odes na jedan kraj ostrva, uzivas, i onda u jednom trenutku moras nazad. To podrazumeva i prolaz istim putem vise dana, sto ne volim.

Nije lose znati da u kampovima postoje i razne vrste bungalova, cesto bolje opremljeni od hotelskih soba.

 

Sedam dana je dovoljno da se provozas citavim ostrvom i da posetis najzanimljivija mesta. Naravno, vise dana ne bi skodilo, naprotiv.

 

Hvala na savetima!

Verovatno ce biti jos pitanja kako budu odmicale pripreme!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja