Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Er6n 2008 / Versys 650 2017

Eto, niko ne pise u temi vec danima i prvi post ... maler :/ Nadam se da ces ga naci, ljiga ljudska!

 

Jel vozi ko kuda? Boro nam je osvetlao obraz po Italiji i ostalom a mi smrtnici izgleda nista. Zao mi je sto ove god nisam otisao bajkom na more ali bice prilika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx-650f

Ako nekoga interesuje prodajem motor.

 

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5096798/kawasaki_er_6n/

Draguljce si prvi vlasnik motora? Mnogo mi se dopada tvoj motor a ja bas trazim er 6n da kupim, a ti si mi tu i najblizi jer sam i ja iz panceva :).

P.s.

Ima li neko savet da li kupovati polovni ili novi motor?

Nesto gledam na sajtu polovni automobili ima neko uvozi nove 2014 er 6n za 5400e pa mi to izadje dosta jeftino i mozda bolja varijanta nego polovan za 1500e manje ...

Inace do sad sam vozio samo skutercice i moj dodir sa brzinama i malo jacim motorom je bilo u auto skoli pre godinu dana jamaha od 150cc i lepo sam je vozio. Sad znam da je i ovo jak motor za mene ali cu lagano da vozim. Inace imam 27god i mnogooo kilometara predjenih kolima to nesto valjda znaci :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ako mozes da iskresiras malo vise za nov, onda nov bez razmisljanja!!! Inace dzabe iskustvo kolima, motori su skroz druga stvar sto se toga tice. I ja sam vozio skutere dok nisam uzeo ovaj motor, al sam iso redom od 50 pa do 600cc pa posle menjac 150 i u par navrata od druga nesto malooo mnogo jace :D . Inace i ja prodajem Ali sam ti predaleko. Jedino ako budem dolazio poslovno do BG-a za par dana pa motorom da navratim, ali nista sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Motocikl: Suzuki gsx-650f

E video sam dzoni tvoj na oglasima i procitao ovu temu od pocetka do kraja i video da si ulozio sve zivo u njega ali nisam ljubitelj zute boje. Od starog modela mi se svidja samo zeleni i malo narandzasti.

Od novog modela najvise beli a i sve ostale boje su Vrhunske.

Imam ponudu i od jednog drugara 2010god crni 18000km 3800e motor kao nov.

Jedino sto mi se ne svidja kod te serije 2010god je instrument tabla sa manuelnim satom za brzinu ODVRATNO. :(.

Dok serija 1 i ovaj naj noviji su full.

Svi mi predlazu da prvo vozim jace skutere, al meni se nekako to ne vozi i jednostavno bih da sve preskocim i uzivam u ovom modelu jer koliko sam mogao provaliti po vasim postovima savrsen je za pocetnike.

Dzoni sto kazes kes za nov i nije neki problem ali ja sam gledao negde na netu klip sa sajma 7800e nov dok na polovnim automobilima ima za 5450e mislim da je ta cena nov da se naruci 2nedelje se ceka za isporuku i 2god garancije pa mi to nekako dosta niza cena nego sto sam gledao po netu :/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Ne znam gde si gledao cenu tog motora za 7800, ali to je mnogo. Cena novog koliko ja znam je 5450e, uvoznik "cule" novi sad. To je regularna cena, toliko sam i ja platio moj nov 2009.god... Inace i moj predlog ti je da kupis nov motor iako nisi vozio nista jace pre toga, samo pamet u glavu i samokontrola, to je najvaznije. Sve ostalo ce samo doci i naravno uz savet nekog iskusnijeg od tebe. Motor jeste dobar za pocetnike, jako se lagano vozi, dosta oprasta, sve u svemu iz malo pameti mozes jako lepo da se navozas. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

Drugari imam problem.

 

I nije toliki problem koliko me nervira ta sitnica....Dakle sve lepo sljaka,lepo ubacujem u prvu,drugu,neutralnu a taj problem je sto kada ubacim u neutralnu ona zelena N lampica mi ne svetli uvek tj svetli a kad ne svetli,lagano pipnem nozicu menjaca i ona proradi,kada opet pipnem ona se opet ugasi a motor normalno radi na leru...

 

Sta bi to moglo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

kontakt negde zeza malo. Meni se ponekad ali bas retko desi da mi svetli lampica a motor jos u brzini ( dodje u fals ler bukvalno milimetar mu treba da upadne u ler).. Videcu gde je taj kontakt pa da ti pomognem malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Pozdrav svima! U junu ove godine sam kupio odličan primerak ER6N 2008, crni sa crnim ramom - prelep!!! (imate sliku na 118 strani), sa otvorenim Dragon izduvom - grmi kao nevreme :) (prvo sam mislio da ga utisam posto je stvarno glasan, ali onda sam video da mi se skoro svi u kolima sklanjaju sa puta, i u gradu i na otvorenom putu, tako da sam shvatio da mi je bezbednije da ga ostavim da grmi...) Potrošnja mu je super, pre mesec dana sam išao za Crnu goru, i trošio mi je između 3,8l i 4,1l (umerena vožnja između 90 i 120km/h)

ALI, meni ovaj motocikl uopšte nije legao!

Pre njega sam vozio Suzuki SV650N 2002, i sa Kawom imam utisak kao da sam otišao korak unazad... uopšte mi nije zabavan na putu kao SV... nema eksplozivnost kao SV, nervira me što moram da ga držim na 5-6k obrtaja da bi se odazivao na gas kako treba... naravno SV ima V mašinu i poteže iz baš malih obrtaja, a ovaj naš rednu...

I upravo ono što svi pričaju ovaj bajk je savršen za početnike kojima će ovo biti prvi veliki motor.

Ja lično, nažalost, već razmišljam ponovo o promeni.

Eto, hteo sam da podelim sa vama moj utisak...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

Kako si merio potrosnju?

 

Sipas pun rezervoar, poništiš kilometražu, na sledećem sipanju goriva sipaš opet do vrha, vidiš koliko je stalo, podeliš sa pređenom kilometražom i dobiješ koliko je trošio po kilometru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 257 postova

kontakt negde zeza malo. Meni se ponekad ali bas retko desi da mi svetli lampica a motor jos u brzini ( dodje u fals ler bukvalno milimetar mu treba da upadne u ler).. Videcu gde je taj kontakt pa da ti pomognem malo.

 

Ajde molim te pogledaj...

 

Recimo ujutru kad krecem na posao,ja ga upalim dok je jos na copavoj da se zagreje,a sada to ne mogu jer ne prepoznaje da je na leru...Nogom moram da dignem u gornji polozaj onog lufta koji nozica ima na leru ali cim pustim nozica ide dole i lampica prestaje da gori i motor se gasi kao da je u brzini a ustvari je u leru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne glasam - ne ćutim, 395 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX-14R

ALI, meni ovaj motocikl uopšte nije legao!

Pre njega sam vozio Suzuki SV650N 2002, i sa Kawom imam utisak kao da sam otišao korak unazad... uopšte mi nije zabavan na putu kao SV... nema eksplozivnost kao SV, nervira me što moram da ga držim na 5-6k obrtaja da bi se odazivao na gas kako treba... naravno SV ima V mašinu i poteže iz baš malih obrtaja, a ovaj naš rednu...

I upravo ono što svi pričaju ovaj bajk je savršen za početnike kojima će ovo biti prvi veliki motor.

Ja lično, nažalost, već razmišljam ponovo o promeni.

 

To nije tačno. ER se odaziva na veoma niskim obrtajima, 5-6k su za ovaj motor već visoki obrtaji do kojih retko i stižeš ako ne moraš. Možda ti taj izduv davi motor, baci ga.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

ALI, meni ovaj motocikl uopšte nije legao!

Pre njega sam vozio Suzuki SV650N 2002, i sa Kawom imam utisak kao da sam otišao korak unazad... uopšte mi nije zabavan na putu kao SV... nema eksplozivnost kao SV, nervira me što moram da ga držim na 5-6k obrtaja da bi se odazivao na gas kako treba... naravno SV ima V mašinu i poteže iz baš malih obrtaja, a ovaj naš rednu...

I upravo ono što svi pričaju ovaj bajk je savršen za početnike kojima će ovo biti prvi veliki motor.

Ja lično, nažalost, već razmišljam ponovo o promeni.

 

To nije tačno. ER se odaziva na veoma niskim obrtajima, 5-6k su za ovaj motor već visoki obrtaji do kojih retko i stižeš ako ne moraš. Možda ti taj izduv davi motor, baci ga.

 

 

 

 

Ja sam rekao samo moj utisak u poređenju sa SVom, znači potpuno subjektivno. Nije do izduva, Probao sam još dva ER-a i isto je. Ne vozim ga stalno na tim obrtajima, brzine menjam negde na 4-4,5k, ali jednostavno mislim da svoje pravo lice pokazuje na 5-6k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

JA sam u jednom navratu probao sv650 . Iskreno brate nisam imao isti osecaj kao ti,tu su negde . Ja isto imam otvoren auspuh ( unutra cevka 60mmizlaz ide u konus) koji se brutalno cuje, i motor uopste nije ugusen ni malo, kad mu zavrnem gas bukvalno motor kida, desavalo mi se u par navrata kada vozim nekog pozadi i nabijem naglo gas tipa u trecoj brzini da se komotno digne malo na zadnji. Mozda taj sv sto si vozio bio malo vise budzen :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ako je verovati fabrickim podacima, na papiru ER ima vise snage od SV-a na srednjem rezimu obrtaja jer ima malkice veci obrtni moment na malkice manje obrtaja nego SV.

Kawasaki ER-6n 2006 - 66 Nm @ 7000 rpm

Suzuki SV 650n 2005 - 61.7 Nm @ 7400 rpm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Senta
  • Motocikl: kawasaki er6n

Pozdrav svima!

 

Od juna sam vlasnik jednog belog er6n. Ovo mi je prvi veći motor, pre ovoga sam vozio samo tomos atx, i mogu da kažem da sam jako brzo navikao na njega. Pošto je bio nov, u prvih 1000 km sam trebao da pazim na obrtaje, što mi je dobro došao i za skupljanje iskustva. Sada imamo oko 2500 km, i potpuno sam zadovoljan s njim. Potpuno se slažem sa ostalima koji kažu da je idealan za početnike. Ne znam šta bi još mogao da pišem... Potrošnja je na prvih 1000km bila oko 4.2 litara. Sada je već malo veća, a ume i da ide malo brže od 100 km/h :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Pozdrav svima!

 

Od juna sam vlasnik jednog belog er6n. Ovo mi je prvi veći motor, pre ovoga sam vozio samo tomos atx, i mogu da kažem da sam jako brzo navikao na njega. Pošto je bio nov, u prvih 1000 km sam trebao da pazim na obrtaje, što mi je dobro došao i za skupljanje iskustva. Sada imamo oko 2500 km, i potpuno sam zadovoljan s njim. Potpuno se slažem sa ostalima koji kažu da je idealan za početnike. Ne znam šta bi još mogao da pišem... Potrošnja je na prvih 1000km bila oko 4.2 litara. Sada je već malo veća, a ume i da ide malo brže od 100 km/h :)

 

Kroky pusti potrosnju druze nego daj slike da vidimo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja