Jump to content

Moto Zajednica

Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ - MK-GR-AL-Leto 2010

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Hmmm pa hajmo redom

 

* kacige... kao prvo nijedna flipup kaciga nije poznata po tome da je tiha. Medjutim mi smo 99% vremena vozili sa podignutom bradom i sa spustenim suncanim vizirom. Nisam bas kompetentan da govorim o tome kakva je sto se bucnosti tice zato sto sam pre ove vozio daleko bucnije kacige, medjutim afrika ima odlican produzeni vizir pa je strujanje vetra oko nas bilo zaista minimalno, do te mere da mi je ponekad bilo toliko vruce i bez strujanja vazduha da sam morao da ustajem da bih dobio malo vazduha

 

* oboje smo imali mash pantalone i to nam je davalo malo vazduha u donjem delu tela, bez toga bismo poludeli na 45 i vise stepeni

 

* Sandra je imala i mash jaknu koja joj je pomogla dosta ali posto je uglavnom bila zaklonjena iza mene malo je vazduha dopiralo do nje. Ja sam imao onu letnju tanku jaknu iz louisa za 10eur, sa svim ventilacijama otvorenim i strujanje koje sam imao preko rukava do ledja je bilo dovoljno da se za vreme voznje osecam skroz normalno. Naravno, cim se stane skida se sve!!!

 

* E sad ono sto svima preporucujem... Oboje smo svo vreme nosili aktivni ves  ili bolje reci onaj crni donji ves iz louisa na sebi. Da nije bilo toga, pantalone i jakne bi se lepile za nas. Ovaj ves odlicno upija sav znoj i svo vreme smo bili suvi. Jeste malo neprijatno kada se stoji naprimer na granici ili kada se zastane za cigaretu, ali nikada vise bez toga ne idemo nigde. Za voznju pri visokim temperaturama je savrsena stvar. Majica bi se natopila i bila bi mokra ispod jakne, a ovo se izuzetno malim strujanjem vazduha susi i svo vreme smo bili suvi.  kad god smo se smestili, odmah smo proprali taj ves u vodi sa malo sapuna ili sampona i prosirili. U roku od 15-20 minuta je suvo. Bitno je da se, kada se skine, ne baci zguvano negde u cosak zato sto se onda odmah usmrdi. Ako nista drugo, onda odmah da se prosiri na vazduhu.

 

* obuca... oboje smo vozili u dubokim probiker patikama za voznju motora. Dovoljno su tanke i vazduho-propusne da se ne znoje noge za vreme voznje i dovoljno duboke da se u njima hoda pri razgledanju kamenja, grada,... prilikom nekog zaustavljanja

 

*** bez obzira sta da smo obukli ili skinuli, temperature su na jugu bile tako visoke da smo se ponekad borili za vazduh i pri vecim brzinama. Vazduh je bio toliko vreo i suv da nam je suzio disajni trakt. Ponekad smo se morali zaustavljati na pola sata, gutajuci po litru i po vode i jos toliko smo prosipali na sebe, na glavu, ispod jakne, u gace, natapali marame,... I za svega 10 minuta bismo bili potpuno suvi i sve bi kretalo iz pocetka.

 

Sto se tice ostale garderobe, za 16 dana smo nosili po nekoliko pari carapa, gaca i majica. Isli smo po principu da jednom ili dva puta operemo a treci put kada nosimo, bacimo. Naravno nosili smo sa sobom starije stvari koje smo koristili za vreme voznje a ne za islaske u grad. Dalje... kupaci, papuce ili sandale, bermude... Sve u svemu ja sam imao jedan kofer od 32 litre za svoje stvari u kojima sam donek i suvenire i poklone i pored svega sam imao i 2 peskira, neseser sa higijenom,... Isto tako i Sandra. U malim torbama od 5l na rollbarovima smo imali zapakovan najosnovniji alat, prvu pomoc, sijalice, set za krpljenje guma, kese za djubre, nesto stipaljki, litru ulja i 1dl ulja za scottoiler. U topcase smo stavili dusek za vodu (koji smo koristili samo jednom i to zato sto smo ga poneli), 1 plahtu za krevez (koji smo koristili u kampu u Iteu) i laptop (koji sam poneo zato sto sam obecao da cu pisati putopis, ali mi je samo komplikovao stvari i to mi je poslednji put da sam ga nosio sa sobom bilo gde)

 

Evo spiska stvari u mom koferu:

- 5 gaca

- 5 carapa

- 5 majica (dovoljno bi bilo i 3, s obzirom da nisam vozio u majicama)

- bermude

- kupaci

- sandale

- 1 mali i 1 veliki peskir

- neseser sa ziletima, penom, cetkicom za zube,...

- 15 kutija cigara

- u povratku jos suveniri i pokloni stim da nisam vracao nijedne gace, carape, kupaci, dvoje majica i cigare

 

Sandra je bila slicno spakovana stim da je ona i peskire ostavila (ja sam bio pametan pa sam poneo nove)

 

Sve u svemu sto se opreme za voznju tice opet bismo isto sve. Sto se tice pakovanja nosili bismo nesto manje i jutrom bismo dalju voznju pocinjali daleko ranije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Dragi Davore i Sandra

Sreli smo se 1.avgusta na magistrali gde smo se mi odvajali za Prohor Pcinjski sa nasim prijateljem na Gold Wingu.Prvo smo otisli na Ohrid i bili do 5.Kod Neima smo sedeli sa Jagerom,Misom i celom ekipom-fantasticno.Put nas je dalje vodio u grcku,Meteori.Grcka saMO 2 dana a onda ciljna grupa-Albanija.Spavali smo u Sarandi,obilazili predivno Jonsko more,kupali sa u uvalama,isli dalje u Vlore,Dures i preko skadra u crnu goru.Divna 3 dana u Albaniji,odlicni ljudi,domacini.Svi su nam zeleli dobrodoslicu i bas smo se dobro osecali.Preko Crne gore,Trebinja,Mostara i Sarajeva smo se vratili kuci.Odlicna tura,mali GS nas je sluzio odlicno.Sinoc smo se vratili veoma zadovoljni.Veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Dragi Davore i Sandra

Sreli smo se 1.avgusta na magistrali gde smo se mi odvajali za Prohor Pcinjski sa nasim prijateljem na Gold Wingu.Prvo smo otisli na Ohrid i bili do 5.Kod Neima smo sedeli sa Jagerom,Misom i celom ekipom-fantasticno.Put nas je dalje vodio u grcku,Meteori.Grcka saMO 2 dana a onda ciljna grupa-Albanija.Spavali smo u Sarandi,obilazili predivno Jonsko more,kupali sa u uvalama,isli dalje u Vlore,Dures i preko skadra u crnu goru.Divna 3 dana u Albaniji,odlicni ljudi,domacini.Svi su nam zeleli dobrodoslicu i bas smo se dobro osecali.Preko Crne gore,Trebinja,Mostara i Sarajeva smo se vratili kuci.Odlicna tura,mali GS nas je sluzio odlicno.Sinoc smo se vratili veoma zadovoljni.Veliki pozdrav.

 

Pihhh

 

pa sto nas ne zaustavi da se ispricamo? Nadam se da smo bar primetili motore koji nam idu u susret i da smo mahnuli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago - Purple Rain

Dragi Davore i Sandra

Sreli smo se 1.avgusta na magistrali gde smo se mi odvajali za Prohor Pcinjski sa nasim prijateljem na Gold Wingu.Prvo smo otisli na Ohrid i bili do 5.Kod Neima smo sedeli sa Jagerom,Misom i celom ekipom-fantasticno.Put nas je dalje vodio u grcku,Meteori.Grcka saMO 2 dana a onda ciljna grupa-Albanija.Spavali smo u Sarandi,obilazili predivno Jonsko more,kupali sa u uvalama,isli dalje u Vlore,Dures i preko skadra u crnu goru.Divna 3 dana u Albaniji,odlicni ljudi,domacini.Svi su nam zeleli dobrodoslicu i bas smo se dobro osecali.Preko Crne gore,Trebinja,Mostara i Sarajeva smo se vratili kuci.Odlicna tura,mali GS nas je sluzio odlicno.Sinoc smo se vratili veoma zadovoljni.Veliki pozdrav.

 

??? ??? ??? ??? ???

 

pa zašto niste svirali, mahali, stali.....?!    :-\ :( :-\

 

 

Znam zašto niste!

Da bi Michel mogao opet da potvrdi svoju teoriju o tome kako je brzina bitna!  ::)

;D :D;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV

Dragi moji

To se upravo desilo kad sam se odvojio desno tako da sam mahao i u delicu sekunde video nalepnice sa relija.

Draga Sandra,samo brzina u razmisljanju nikako u voznji.

Veliki pozdrav za vas,kao sto Davor rece-videcemo se na dzadi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Ljubljana

Pozdrav Quazzaru....

 

Lepo je bilo pročitati ovaj putopis.....da ti javim, uspeo sam srediti i grlo i glas. Pihhh, previše piva......video si, kako brzo su se ispraznile čaše.

Mi smo još neko vreme uživali kod Neima......a anda pičili u Pančevo.....da Jagr vide, gdje je nekad služio domovini  ;D .....a sledeči dan u jednom šusu do Ljubljane.

 

Ako vas donese u našu malu "deželo".....obavezno se javite.

Pozdravi i bolju polovinu.....pa i Jošku obavezno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja