Jump to content

Moto Zajednica

Balansiranje točkova na skuteru-važi za sve

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Meni je volan na skuteru treasao čim krenem a to sam primetio tek kad sam prvi put probao vožnju bez ruku. Vlada opšte mišljenje da balansiranje nije potrebno, kao, aluminijumski su točkovi, te nova je guma... Pogrešno je tek uvrežen stav da tek  kod skutera ne treba ovo raditi što je naravno pogrešno. Zbog manjeg prečnika točka i manjih brzina skutera, umanjena je obodna brzina pa samim tim i centrifugalna sila koju taj debalans izaziva, ali  ipak postoji. Takozvano voblovanje je uglavnom uzrokovano debalansom točka koji u nekom trenutku upadne u rezonancu kretnog sistema što znatno pojača vibracije pri uvek određenoj brzini. Možda ne bih ni ja al su fabrički ventili bili oni krivi, mesingani koji već po sebi imaju dovoljnu masu da izazovu trešenje, plus što je na zadnjem točku bio okrenut prema auspuhu i opeko sam se kad sam na pumpi kontroliso pritisak. Uz to, hoće taj ventil da pukne al moj skuter ne dostiže tu brzinu.

 

Samo balansiranje nije toliko komplikovano koliko skidanje zadnjeg točka kod skutera. Na mom je morao auspuh da se skine  desna viljuška. Točak stavljen na gumu na podu da se ne bi gulio, stane se nogom na metalnu kutiju da bi se odlepila od felne, zameni se ventil običnim za auto gumu, naduva ponovo i na "mašinu". To je stalak sa 4 lagera namenski za ove stvari. Koristi se za balansiranje na moto trkama  jer se za vreme treninga i kvalifikacija zameni nekoliko setova pneumatika jer se nema novaca za toliki broj felni. Uzeti su tegovi na lepljenje, šlajfna od 60 grama, 4x10 i 4x5, košta nekih 30 Dnara. Ima nešto i užih, baš za uske obruče motora al nije trenutno bilo a i stali ovi auto tegići. Prednji točak se mete na priručnu osovinu, iz nekoliko puta se utvrdi da staje na istom mestu, obeleži gornja tačka točka kredom gde treba postaviti teg. Iskustveno se krene sa nekom težinom lepeći ga običnim selotejpom i kad se dođe do težine sa kojom točak staje na različitim mestima, odmasti se felna i zalepi samolepljivi teg. Ako je veća težina, podeli se levo desno i uvek zapiše gde je bio na točku i koje težine tako da u slučaju otpadanja može da se rekonstruiše bez ponovnog balansiranja. Kod skutera je zadnji točak nazubljen zbog pogona ali je balansiranje moguće i preko obične okrugle osovine što većeg prečnika, samo nekoliko puta više treba okretati točak. Nakon balansiranja skuter je postao miran. Inače, sve je urađeno u servisnoj radionici Baneta Stošića, oca šapiona Marka Stošića Afrikanca, čija se trkaća Yamaha balansira na isti način. Posao uradili dobri drugari i motordžije, Seba011 i Miskomiomi.

 

skidanje zadnjeg točka

demontaža gume uz pomoć plastične špahtle i priručnog pvc pajsera

mašina

traženje balans tačke

crtica kredom i postavljen teg na njoj

vraćanje

 

post-7233-12879082060124_thumb.jpg

post-7233-12879082061929_thumb.jpg

post-7233-12879082063155_thumb.jpg

post-7233-12879082091463_thumb.jpg

post-7233-12879082092697_thumb.jpg

post-7233-12879082093808_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Onaj u narandzastoj majci je Gosn Bane Stošić, popularni  Pile ili ti majstor Lipe, sličnost (sa Bangladersima) slučajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Na mašini je prava varijanta al malte ne niko nema opremu za motore plus niko neće da skida  točkove već traže da im se donesu i zato ljudi  ne rado balansiraju. Mato, reci dalljudi mogu da dođu sa motorom ili skuterom i da im to sve odradiš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

moze sve bez problema, ali jedino nemogu pojedine skutere gde im je manja osovina tocka od 14mm, npr aprilia arlantic....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Eto, Mata hoće da razmonzira zadnju viljušku, auspuh...da bi skinuo točak i izbalansirao, znači ono što je najproblematičnije. Sads nemo neko da bita dal može, gde može, nego samo kad može.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja