Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc !!! Yamaha r1

Recommended Posts

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Vidi za opruge dal ima 100 posto znam da nema . Ima samo disk i to je to . E sad zasto trese nemam pojma jer je mastor reko napravicu samo doteraj . Nije problem to sto covek oce da otera vec je problem da bar znamo sta ce da uradi . Nece ceovek da kaze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

pa to i ja kazem za te opruge iza korpe da su za start, kad sam ih istegao motor vise nije cimao

 

taj majstor verovatno planira da istegne ili zameni opruge

 

zamena moze, ako stavi druge nove

 

ali ako ih istegne, resice ti problem samo na kratko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Brate sszgo !!! Motor nema opruge samo onu potisnu plocu sto sam ti pokazao . Licno sam gledao i video .

To nikako ne moze da pritegne malo poispravi ili slicno .

I ja sam ubacivao na mom motoru v-stromu male podloske ispod srafova da vise napnu oprugu ali kao sto i ti kazes bilo je kratkotrajno . Ali zavrsilo je poso doj sve novo nije doslo .

Znaci pruge , federi ili slicno na motoru ne postoji . Postoji samo onaj disk sto sam postavio sliku .

Ali posto je majstor reko da ce da to napravi bez ikakve zamene bilo kakvog dela znaci nesto ima . Cak je reko da je i badava kupovao one metalne odstojnike koji se redjaju izmedju opruga .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

 

OPRUGE IMAS 100% ali nalaze se IZA KORPE

 

mora korpa da se skine da bi ih video

 

i one od koriscenja dobiju lufta

 

ja sam njih rastegao kod mene

 

posle je motor bolje startovao, ali je trajalo mesec dana

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa na tom modelu korpa ostaje na motoru fiksirana sa jednim ogromnom srafom direktno na osovini . Opruge iza njih nista ne bi znacile .

Kazem ti nema ih i nije isti model kao tvoj motor . Ako oces mogu da ti posaljem od kuce ceo manual za taj motor pa da se sam uveris .

U bre sto si takav ako ti kazem nema onda nema pa ajde da raspravljamo sta bi drugo bilo . Mozda se taj disk koji je umesto opruga malo iskrivio ili sta vec pa on misli da ga ispravi . Aj to da komentarisemo . Mani se opruga ne postoje . Ako ne verujes skini manual za nju znaci 98-o godiste pa ces da vidim . Malo pre sam gledao ali nikako ne mogu da postavim celu sliku nesto nece da je otvori .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

mora da ima opruge ali i da su istegljene i da korpa lupa na leru ne bi trebalo da trza! barem je tako kod mene na 954 a korpa lupa li lupa :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

bas tako,kada se ove opruge malo sabiju onda korpa zvrcka na leru i zvrci na naglo kratko dodavanje gasa u mestu,a kada se pritisne kvacilo zvuk se izgubi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Lele bre ljudi sto ste bre takvi . Licno sam rasturao taj motor dok je jos bio moj i znam bre nema ko da mi prica .

WICE nemam pojma kako si uspeo da postavis sliku ali pokusacu da ja postavim od kuce celo kvacilo pa ce da vidite .

Nema opruge jer ima potisnu plocu mesto opruga .

E sad ono na slici br 1 do toga nismo ni dosli . Ali opet to moram da vidim na manualu da li ima . To je slicno kao i na lameli na autu .

To nismo videli jer nismo hteli ni da rasturamo dalje . Samo smoo skinuli potisnu plucu , naradjali lamele i metalne podloske i to je to .

Kad pogledam kod kuce videcu da li to ima pa ce mo onda dalje da vodimo diskusiju sta radeti sa takvim oprugama . Mozda ga to zajebava .

Ali moram da naglasim NA STARIM LAMELAMA NIJE TRESLOOOOOO . Nista nije dirano samo su stavljene nove lamele . Mozda se nesto prilagodilo tim istrosenim starim pa sad trazi neko stelovanje ili sta vec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

mislim da se szgo nije dobro izrazio,i da obojica pricate ispravno,ali ne pricate o istoj stvari.na lamelama nema ovih opruga,ove opruge su na zamajcu,kao sto se vidi na onoj slici, ali tek kada se skinu lamele i ploca onda se dolazi to tih opruga o kojima szgo prica,stim da su one u sastavu zamajca da se tako izrazim....sada ona slika nije od tog motora o kome pricam ali okacio sam je tek da se vidi o cemi pricamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

pazite ovako! znaci opruge nisu menjane i nema razloga da one budu problem sto motor sada trese pri polasku kada pre zamene lamela nije treslo nista! Nesto tu nije dobro zamenjeno , opruge ce da zveckaju i lupace ti korpa i to je to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

evo slika kvacila za r1 98 god

r1.jpg

vi ste skidali do br 14

a ove opruge su na br 16

mada i ja mislim da ne trese zbog ovih opruga,moze da bude da su lamele krive ili da opruge koje potiskuju lamelu nisu iste jacine pa lamele ne nalezu ravnomerno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Bravo majstore postavio si sliku .

Naravno skidali smo do broja 14 . 14 i 16 su ostali na masini i nismo ih razdvajali jer ih drzi jedan veliki sraf . Nismo videli zasto bi to dirali jer na starim lamelama motor nije treso niti cima . Znaci trese samo kad se pusta polako kvacilo pod malim gasom . Drugacije kad se naglo krene ne trese ni posle uopste ne trese .

E sad opruga kola sabija lamele je broj 2 . I ona ne moze da se centrira niti bilo sta . Sve je na mestu i ok . E sad sta doticni majstor misli da uradi nemam pojma . Samo je reko nisam ja badava peko zanat 15 godina da vam sad kazem .

Naravno mozda ovde i ima nekog ko to zna a nece da kaze . Nema ljutnje to je sa pravom tako ipak su oni majstori .

 

I da nama nista da zvecka ili lupka naravnop sve je ok .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

jedino onda ostaje da neka lamela ili ploca kriva ili nejednake debljine na svim delovima,da nisu negde useceni kanali na korpi kuda idu lamele pa da malo glavi kada se popusta kvacilo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa jedino da su malo useceni kanali . Ali ja kad menjam lamele uvek to pogledam . Na jednom mom motoru sam ih malo izsmirglao i radi ok .

Ali ovde je sve u normalnom stanju . A lamele i ploce su nove ne vidim sto bi treso .

E da zaboravio sam da smo probali i sa starim plocama a novim lamelama isto trese .

Jedino nismo probali stare lamele a nove ploce . Ali ko to vise da rastura bolje da ode do majstora .

Covek ne bezi od tog nego bi da zna sta li ce ovaj da mu uradi .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Alo bre Drazo,da ti objasnim na koje covek opruge misli,sta si zapo na potisne opruge koje  ti nemas naravno,znaci mislimo na opruge na saaaamoj korpi tj u njoj,a to nema veze sa lamelama,kapiras li sada,to si u pravu za potisnu plocu,to je isto kao 6 opruga tj zamena,a to sto se tebi desava,nemoj glavu lupati nego daj majstoru da uradi i kraj,znam ja ti si radoznao i oces da znas sta ce uraditi,e jbg mi majstori ne odajemo tajne,to se placa... ;)pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pa dosta majstora i ne zna u cemu je problem . Znam ja o kojim oprugama vi pricate ali se ranije to nije desavalo . Stavljanjem novih lamela ne vidim kakav je los uticaj na opruge u korpi .

I naravno motor nije moj i bas me briga nego sam sto kazes cisto radoznao .

Ma nema veze vidim da ovo nije pitanje za ovde .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

kako nije pitanje za ovde? naravno da jeste ali sacekaj dok se ne javi neko ko se malo bolje razume! ja sam ti preneo moja iskustva i mislim(ne tvrdim) da nema veze sa tim oprugama i korpom,nego tu nesti nije zamenjeno kako treba ili su ti delovi pogresni(u sta cisto sumnjam)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Kzem ti prosto da ne verujes . Lamele su odgovarajuce , ploce odgovarajuce i trese .

Kad se stavi sve staro onda je ok . Mozda je nesto u vezi novih delova . Mada cisto sumnjam jer su kupljeni kod Saleta iz Trstenika sa kolim dugo godina saradjujem i nikad me nije zeznuo za nista .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

MA PITANJE JE ZA OVDE 100 % al druze to ti je po tvojoj prici tj kako si ti to objasnio,do novih delova ili nesto jbm li ga,moz samo nagadjati ,znao bi kad bi video

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1014 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Ma ti bi mozda znao i popravio , ali mozda nam ne bi reko sta je  ;D da i svi znamo sta moze da dovede do takvog rada motora.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja