Jump to content

Moto Zajednica

aprila mx-derbi senda

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

jel ima neko iskustva sa ova dva motora? voleo bih da saznam nesto vise o njima

na mx-su sam sedeo i imao prilike na praksi da ga cackam malo.

motor mi se skroz svidja,ide dovoljno,super izgleda..zanima me bilo sta sto znate o njima,koliko trosi,kako se krecu cene delova...koliko bi mi trebalo para za neki normalan mx da nije skrljan...

nasao sam jedan mx za 1000 evra,sto je po meni preterano jer je motor skorz skrljan.Plastike sve izderane,mada sam primetio da su oklopi bas kvalitetni,savijaju se,tesko da ce puci neki oklop..na prednjem tocku su pola zbica popucale,zadnja guma treba da se menja,rucice krpljene 100 puta,varene ruckice za kocnicu i kvacilo..sve u svemu motor uopste nije ocuvan,jos ako je i masina takva kako spolja izgleda...

 

derbi sendu sam imao prilike da vidim uzivo i sedim na njoj,video sam i kako ide..ali neznam nista sto se tice kvaliteta,potrosnje,cene delova..

 

normal_Aprilia_MX_50_2004.jpg

 

8054.jpg

 

 

ili mozda neki treci motor,rx ili dt mozda

 

ovaj mi se bas svidja,i blizu mi je..samo sto sada para nemam  :D

http://www.moto-berza.com/ponuda.php?id=58996&trazi=1&ur=1&model=0&tip=rx%2050&m=Aprilia-RX-50

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sto ti lepo ne bi vozio tog kineza od 200ccm batali se ti 50ccm gledaj 125 moj apreporuka suzuki ts 125 po izgledau je lepsi od dt a cene su oko 1200e nisam imao srece da ga isprobam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ma imam vec motor od 200 kubika ali za to nemam dozvolu,vece mi ni netreba,kad se budem zaposlio,polozio...uzecu neki od 600

hocu nekog endura od 50 kubika da uzmem,dvoumim se izmedju derbija i mx-a-rx-dt-a..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Zajebi 50 slabo je to uzmi mtx 80 ili dt 80 ako neces 125 ali uzimaj 125 to mozes sa 16 a i ima jeftinih do 1000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

te 50ccm o kojima pricas trose sigurno 3-4 i imaju 5kw pa ti vidi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ja sam imao Apriliu RX 50 (80). Razlikuje se od MX-a u tockovima (MX je super-moto). Za to za sta ti treba je extra motor, jedino su mu delovi problematicni. Ako uzimas, uzmi nekog bez ulaganja. Ja sam moj u extra stanju 1997.god prodao za 1200eur.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Ako joj izvadis dusu, maximalno 5l. Inace je vrlo atraktivan motor. Niko mi nije verovao da je 50cc.

post-6843-12879074333959_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

prelep motor,crna mu jako lepo stoji,cak mi se deset puta vise svidja od onog mx-a sto sam ja probao  ;D

 

mislio sam da oni vise trose al sad vidim da nije tako puno,hvala na informacijama  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Bez uvrede ali ne shvatam poentu te kupovine.Na tvom mestu pre bih taj novac od kupovine ulozio u polaganje za A i vozio Qingqi-ja.Verovatno si ga kupio novog,znas tacno kakav je sta mu fali ili ne fali,manje ce ti trositi i dosta bolje izvlaciti uzbrdice a da ne pricam o mesavini. Te 50-ice em sto nemaju snage dovoljno,em su bucne,lako se habaju a svako ko ih je pre tebe vozio 90% vremena je zavrtao gas maksimalno. Druga je prica ako  nemas dovoljno godina ali bih cak i tad pre vozio Tomose iz tvog potpisa i malo se strpio i polozio za A. Ako kojim slucajem prodajes kineza pusti mi pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

nemam dovoljno godina,tek krajem sledece godine mogu uplaiti polaganje...tomosa vozim,imam 3-4 trenutno,imam i neki skutercic ali mi je senda,mx..sada i rx bas zapao za oko..to bi vozio godinu,dve pa kad polozim ostavicu ga bratu koji ce taman napuniti dosta godina da polozi psp  ;D

kineza sam kupio novog,neplaniram jos da ga prodajem,ako naletim na nekog kao mog javicu ti

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

Cao svima ja sam Nikola Bokin drug.Stevo vidim da te interesuje neki enduro tj.supermoto od 50cm.Ja imam Keeway X-ray 50 Enduro.Mogu ti reci da sam prezadovoljan njime.Prvo sto je motor prelep po mom misljenju i po misljenju mojih drugova ne postoji lepsi motor od 50cm.A drugo je to da mi niko ne veruje da je motor od 50kubika.Svi pricaju da je 125 ili cak i 250 kubika.To ti mogu potvrditi kad sam ga kupio u Jagodini su me panduri zaustavljeli uvek kada bi me videli  nisu mi verovali i pored saobracajne dozvole da je 50cm sve dok im nisam pokazao da na stublini pise 49cm.Postoji mogucnost da prodajem ovaj motor jer sam nasao veci tj. jaci Enduro Apriliu Pegaso 650.Pa ako si zainteresovan mozemo da se cujemo.Evo par slika mog Keeway X-ray 50Endura.

post-8197-12879074707733_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

lep motor,ovakav jos nisam video,cuo sam na nekom forumu za njega al nisam video kako izgleda

kako se krecu cene ovih motora? cija je to masina?  hvala na slikama!  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: Jagodina

Cene variraju u zavisnosti  od stanja motora i od broja kilomeratara od nekih 1100 do 1850eura.a sto se tice same masine pricaju da je to Hondina masina. ja na nju nemam primedbi. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja