Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Minsk, drugi odozgo je bas fin...nesto nalik na Triumph-a...!

Јес', бомбонче, али има једну  ману - мало је мали... Гуме су 3,25-16.

 

post-4171-12879093246431_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Minsk, drugi odozgo je bas fin...nesto nalik na Triumph-a...!

Јес', бомбонче, али има једну  ману - мало је мали... Гуме су 3,25-16.

 

 

 

Jes' vala mali, k'o 15-ca  :-\ :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

На једном мото форуму који није овај, нас пар ентузијаста за мото-егзотику коментарисали смо цене. Чини ми се да је малопродајна цена у Русији оог М4 200, када се појавио, била око 1500-1600 евра, али ко зна колико то кошта у Белорусији, одакле је фабрика. Остало је вероватно још јефтиније, цваје посебно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Upoznao sam jako zanimljivog tipa vozeći taksi. Obično se nenadano nešto lepo desi pa je tako bilo i ovaj put. Čovek je Gruzijac, Rus a kod nas je i odlično priča Srpski jer je dugo ovde.

 

Od kako vozim motore nikada nisam imao ovakav susret sa čovekom koji je rastao uz Ruske motore. Na stranu što zna sve modele, on ih je vozio i popravljao jer su bili deo njegovog života.

 

Mnogo sam toga čuo od Igora ali neću ništa da prepričavam, pozvao sam ga da nam ovde prenese svoja iskustva i doživljaj koji su ovi motori ostavljali na motocikliste u Rusiji. Nadam se da će se odazvati pozivu iako je prilično angažovan oko velikog broja Foruma koje je pravio.

 

Ipak, najviše me iznenadilo što se Jawa izuzetno viskoko kotirala u Rusiji. MZ nije bio toliko popularan i masovan ali su i Rusi težili stranim motorima pa je Jawa bila san većine mladih motociklista. Meni je to jako čudno zvučalo jer bih pre odabrao Urala ali eto, za Ruse Ural nije strani motor.

 

Pozvao sam Igora mailom pa se nadam da će nam se priključiti u nekom trenutku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Moje paljenje je Joškino paljenje, Joška ih pravi. Na MZ ide jedno a na Jawi dva zbog broja cilindara. Za IŽ je verovatno isto.

 

Vidi sa Joškom na PP za detalje da ne trgujemo javno.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Čovek je Gruzijac, Rus a kod nas je i odlično priča Srpski jer je dugo ovde.

Ово што си написао, у нашим локалним релацијама звучало би: "Човек је Хрват, Србин...".

 

То за "Јаву" је истина. Једнам мој другар Рус, који се баш и не дознаје у моторе, био је запањен када сам му рекао да је "Јава" чешка, а не њихова.

 

Потражио сам мало по Рунету цене нових "Минск" мотоцикала. У Русији, конкретно магацини су фирме су у Москви - у Измаилову и Тушину, траже оволико пара:

 

С 125 - 43.900

М 125 - 42.500

М 125 Х - 44.900

С4 125 - 52.900

С4 200 - 57.900

М4 200 - 65.900

 

Цене су у рубљама, а рачунајте да је 1 евро око 40 рубаља.

 

Најављују и оне кинеске "ребрендиране" моделе.

 

1-81.jpg

 

С4 250 - 105.000

 

1-10.jpg

 

Х 200 - 78.900 (ендуро)

СХ 200 - 83.900 (супермотард)

 

Често видим да се по Нету мувају и модели мотоцикала који по Европи носе бренд "Међели" ("Megelli"), али не знам какав је дил постигнут са "Минском", па имају њихове ознаке. Све су то 125-це.

 

m8n1.jpg

 

m7n1.jpg

 

m9n1.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čovek je Gruzijac, Rus a kod nas je i odlično priča Srpski jer je dugo ovde.

Ово што си написао, у нашим локалним релацијама звучало би: "Човек је Хрват, Србин...".

 

Teška se tamo politika vodi a meni je muka i od ove ovde. Moguće da je tako samo je on pričao o SSSR-u, tada je svuda bilo isto a kaže i da je taksi u tolikoj državi isto koštao. Meni to nije bilo važno da li je ovaj ili onaj mada čovek sam za sebe kaže da je Rus pa mi je to bilo  dovoljno. Kada sam mu rekao da još uvek imam negde srebrne rulje odgovorio je " pa šta, imam i ja dinare". A te rublje su jedini metalni novac koji se kovao od plemenitog metala u ovom savremenom vremenu. No, i konvertibilnost opet vuče u politiku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6814 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ekipo, jel su vam poznata ova dva IZha?

 

http://moto-berza.com/ponuda.php?id=70293&trazi=1&ur=1&model=88&m=IZH-Izh-Planeta-4

 

http://moto-berza.com/ponuda.php?id=70405&trazi=1&ur=1&model=88&m=IZH-Planeta-4

 

Ovaj plavi mi se nekako i ne svidja, vise bih voleo da je orig a crveni mi deluje mnogo zapusteno, ali ajd da pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bolje za te pare da kupis Jawu TS isto godiste, pristupacnija sa delovima i potrosnjom a ne ide nista slabije. I podvoznija.

E sad, Jawa ima mnogo da se voze a IZH-a samo 3-4 u celom Srbistanu...  ;) ;D

 

ps. A i na ovom plavom nije SF maska nego fabricka od neke Jawe ili slicnog motora  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 152 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Cruiser 250

Ovaj crveni u Krusevcu sam gledao, nisam bas odusevljen, jer je dosta star i vidi se da je vozen, ali sve je radilo i ne ide lose. A za ovaj plavi sam ti rekao. A doduse mozes da kupis i Jawu, to mu dođe slicno. A delovi za IŽa kod nas su stvano teško dostupni, dok su u Rusiji vrlo jeftini. Pa ako imas nekog u Rusiji kupuj IŽa, ako ne ozbiljno povedi racuna sta uzimas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

Bolje za te pare da kupis Jawu TS isto godiste, pristupacnija sa delovima i potrosnjom a ne ide nista slabije. I podvoznija.

E sad, Jawa ima mnogo da se voze a IZH-a samo 3-4 u celom Srbistanu

 

Nemoj tako dvotaktni brate nije da nas ima tako malo

A i covek hoce ruju

a sto se tice toga da je povoznija o tome mozemo da polemisemo

sto se delova tice ako racunas ono sto prave madjari onda si sto posto upravu ali ako hoces pravu stvar onda je muka ista ako ne i veca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Bebac - moj komentar se odnosi iskljucivo na delove i potrosnju. I da, mislio sam na madjarske delove, takvi su kakvi su po kvalitetu al' ih bar ima. Original, iz Ceske, prava stvar ali papreno skupo !

A ovo za brojno stanje je malo iskarikirano, zna Alekre sto sam tako napisao  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: nis - bela crkva
  • Motocikl: voshod 3m, moto guzzi falcone

zahvaljujuci bratu ts schopperu evo i mene sa mojim rusom ;) vec 5 godina vozim vashoda, 1994 godiste, i uz neke sitnije probleme, prilicno sam zadovoljan njime. licno meni jedino smeta to sto je gabaritski mali. da je za 10% veci bio bi pucka ( doduse, i ja imam 111kila...) motor je bio skup rezervnih delova kad sam ga kupio za smesne pare, ali se uz ne mnogo cimanja i minimalnih ulaganja (lageri, semerinzi, sajle...) to dovelo u red. dugo me je verno sluzio, a jedini ozbiljan kvar bio je crkavanje statora. kalem premotan (3600namotja, zica0,01) i teraaaj... evo vec tri godine tako teram, a zica nije ni triput lakirana ko sto treba, vec jednom. letos sam menjao lagere i semeringe. morao sam, svirnuo levi semering, vuko ulje iz menjaca ko lud dimio. ustanovio sam tom prilikom da u donjoj pesnici NE POSTOJI KAVEZ LAGERA - samleo ga u voznji. i to je teralo i teralo... jeste lupao i zvrndao i tandrkao, ali je isao ko blesav. tri puta preko tresibabe i nazad... ko zna put nis knjazevac zna i o cemu govorim. moj etz125 nije ni palio sa tim kvarom. ovo se vuklo uzbrdo ali je islo. pravi magarac. sad se ne cuje, radi kao DOOOOBAR mz. da zna svako kom treba, lamele pasuju od ts150, lanac u masini od minska, moze i od cz 175 isti je korak ali mora da se krati. karike od jupitera, moguce je i klip da je isti ali nisam siguran. imam jos jednog u fazi sklapanja, al se ne zurim... ako kog sta zanima nek se javi. kad nadjem gde su mi, okacicu uputstvo i katalog rez delova sa radionickim crtezima... nek se nadje... a,da.. ako neko ima dobre auspuhe nek mi se javi, trebaju mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Stitar;Sabac
  • Motocikl: izh planeta 4;izh planeta 5;apn 6

pozdrav brate ruski

Dobro nam dosao u ovu nasu gvozdenu zavesu ;)

bilo bi super ako bi mogao da postavis i slike tog tvog ruje da ga malo pogledamo

 

za lorda

OK onda smo se razumeli pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja