Jump to content

Moto Zajednica

Сделано в СССР - мотоцикли ИЖ, ЗиД, ММВЗ

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Џигоро, јесу л' ти ланчаници овакви к'о са слике и колико би оквирно коштали крајњег купца, тј. мене?

 

post-3975-0-06145600-1334213545_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Obrenovac Srbija
  • Motocikl: MZ 250 etz

TO se zove : RIGA D8 ? Nisam siguran za to slovo "G" ( u potpisu) !

Veleprodaja gde se snabdevam ima i za njih delova. Da li je bolcna gornja (od klipa) 10 ili 12 mm ?

 

moj je riga 11.godiste 1980,vozio sam ga kao klinac pa bi opet da ga osposobim da 1moto3.gif inace bolcna je 10mm

 

Pa kad vec imas taj motoric - koji ipak spada u retkost na nasim prostorima, mislim da bi red bio da ga slikas i postavis sliku ovde ! :takoje:

 

Ma slikacu nije problem nego ne znam da postavim sliku 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Џигоро, јесу л' ти ланчаници овакви к'о са слике и колико би оквирно коштали крајњег купца, тј. мене?

 

post-3975-0-06145600-1334213545_thumb.jpg

Na zalost , to nije TO , sto se moze dobiti na tom mestu :'( , ali , ima jos mogucnosti koje mogu probati . Trebace mi tacni podatak modela i godiste . pa da probamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ма нашао сам га код човека из Сенте, чије сам контакт информације постовао на претходној страни. Питам те јер ме интересује да ли да те утефтеришем као неког преко кога могу да дођем до неке егзотике.

 

Јуче сам се читаво поподне занимао проширивањем тог прореза за јеб... кајлу која се види на сличици. Окалили га Кинези к'о да им је живот зависио од тога.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ма нашао сам га код човека из Сенте, чије сам контакт информације постовао на претходној страни. Питам те јер ме интересује да ли да те утефтеришем као неког преко кога могу да дођем до неке егзотике.

 

Јуче сам се читаво поподне занимао проширивањем тог прореза за јеб... кајлу која се види на сличици. Окалили га Кинези к'о да им је живот зависио од тога.

Vidi sta da ti kazem , mene cesto zovu tek kada su sve kombinacije probali !!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Први линк који сам добио када сам у претраживач улуцао "Рига Д8 коленвал (радилица)" је нека продавница у околини Петербурга, где он кошта око 2300 рубаља (~ 60 евра). Није јефтина роба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Значи, радиш са крајњим очајницима.... :lol:

Mozda ocajavaju , u caju , ali ne od nane ! Da ne kazem ne "onanisu" ! :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Zna li neko gde mogu da najdem semu el.instalacije za planetu 4. Drugar ima zesci problem, kada je sve povezano, platine varnice ko lude, nece da prima gas, puca i lose radi. Onda sam otkacio instalaciju i akumulator povezao direktno na platine platine i bobinu, i motor ide kao lud, i ekstra prima gas. Mislim da mu je instalacija u haosu. Kao krajnja opcija ce ici magnet, ali to bas kada presuse sve ostale opcije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Evo ti od Planete 5 - trebalo bi da su iste il bar slicne :

 

schemaplaneta5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Zemun, Beograd
  • Motocikl: ИЖ ПЛАНЕТА 4 1986

Kurbla i kvacilo za planetu 4. Da li neko ima u zalihama na prodaju.

Tacnije, treba mi kurbla koja promenjana na kasnijim modelima 4-orke i planete 5.

Ja imam onu na kojoj ne moze lepo da se menjaju brzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Kurbla i kvacilo za planetu 4. Da li neko ima u zalihama na prodaju.

Tacnije, treba mi kurbla koja promenjana na kasnijim modelima 4-orke i planete 5.

Ja imam onu na kojoj ne moze lepo da se menjaju brzine.

 

E za ovo te potpuno podrzavam, probao drugovu planetu 4 i nisam mogao da se nacudim idiotizmu konstruktora... zapravo mislio sam da je neko stavio kurblu od nekog drugog motora pa je zbog toga tako glupava... saltanje se vrsi prstima, petom, clankom uz uvijanje noge iz kuka... ma horor prica... smoris se dok promenis brzinu pa ti vise nije ni do voznje >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Ja nisam bas razumeo sta ti zapravo treba ? Kurbla koja je moze preklopiti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma on ima onu krivu kurblu koja se preklapa na vrhu, a strci desetak cm u stranu . A trazi onu od novijeg tipa sto se preklapa dole kod osovine, a kad je sklopljena stoji uz motor .

 

Ako sam dobro shvatio, ovu ima :

 

projektaiizhprisikelimas.jpg

 

A ovakvu trazi :

 

118286-1-orig.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Спикинг оф курбле: има л' ко некакву курблу која је преклапа доле. код осовине, али да је за постављање на десној страни машине и да иде на осовину пречника 13 мм?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Dali ta kurbla moze na MZ dali ima nuteve ili kajlu kao mz0takoje.gif

Nemoze na MZ , bar ne bez previse prepravki :) . Ima nutovanu unutrasnjicu i veceg je precnika od MZ-a a zasto i budziti kada je sada MZ kurbla daleko jeftinija od ove Ruske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Случајно сам набасао на пар фотки кастомизованог "Минска" са неког сајма у Белорусији. Лепо је исп'о....

 

post-3975-0-44499800-1340253847_thumb.jpg post-3975-0-19173200-1340253895_thumb.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja