Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Super Tenere XTZ 750

Recommended Posts

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

A jesi li skonta ovu mrežicu na svitlima??

 

111a473bd973c810de2b3bf42b4feaf5.jpg

 

Kako joj samo lipo paše!!

Jbg, talijani ka talijani, funkcionalno i jako lipo mora biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Deluje neki pleksiglas i ispred waterjet0 secena maska. Extra je cucnulo i svidja mi se kako je fiksirana.

Pedantno...italijanski :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Au sto je dobra ideja za plexi... Milsim da je ovo najbolje kacenje sto se nudi. Bez busenja, bez problema i cak stavise naleze na onu gumu i dampuje i tu..

Hvala na linku, ovo cu da probam da isecem na cnc-u. Grunfovati se mora.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

al su koferi do j...a!!!! Video sam ovu sliku na fejsu i us..o sam se od slatko za kofere!

da si u Beogradu predlozio bih ti da skoknes do Guevare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Jel koristi neko TRW lucas plocice? Kakvi su vam utisci? Potrosio sam prosle godine stare Nisine, sad sam uzeo sva tri para TRW pa me zanima vase misljenje... Jel dobro kocenje? Jel ima nekih problema? Koliko izdrze?
http://www.motobikeshop.rs/product/disk-plocice-trw-mcb615srm-sinter_mcb615srm.aspx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kad otvoris ovaj link jer su to zadnje plocice za Teneru ili ..posto dole pise suzuki burgman ..i ja bi uzeo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Kad otvoris ovaj link jer su to zadnje plocice za Teneru ili ..posto dole pise suzuki burgman ..i ja bi uzeo 

Jesu, uzmes jedan levi i dva desna para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Njemci se zaklinju u trw Lucas kočione pločice, kazu najbolje rade na teneri

Ici cu danas u probu cim malo ogreje sunce. Jedva cekam da vidim kako radi, zamenio sam i ulje sa plocicama, nadam se da je velika razlika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha XTZ750 Super Tenere

Javicu kasnije, ali imajte u vidu da trebaju jos da "legnu" na mesto, i da su mi predhodne Nisine bile na milimetar da ih nema uopste. Nisu hvatale skoro uopste. Zaustavni put k'o Tent-ov voz :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Da ali ovaj disk na slici sa aliexpresa mi izgleda ljepse nego ovaj "metalgear" ... :)

Ko je sad tu koga kopirao ??Reklo bi se Kinezi ali interesantno mi je da na sajtu metalgeara u dimenzijama diska navode identicne podatke kao sto se moze vidjeti kod kineskih diskova,cak je i redosled podataka isti.Npr Brembo daje podatke za samo spoljasnji i unutrasnji precnik i br rupa...isto tako i neki japanski prodavci.Tako da mi nesto govori da je ovaj sa sajta metalgeara u stvari ovaj kineski samo skuplji 3 puta...Ne vidim razloga onda ako je to solidnog kvaliteta,sto ga mi ne bi pazarili jeftinije 3 puta,a mozda i 4...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ti kako oš, ja se sa kočnicama ne igram, moja glava je u pitanju.

 

Sve ozbiljne firme stoje iza svojih proizvoda koji su testirani i certificirani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

MA ni ja se ne igram sa kočnicama i gumama (nisam kupio kineski disk) ali razmišljam i sumnjam da je ovaj disk koji se prodaje kao"metalgear" u stvari isti ovaj kineski samo 3 puta skuplji.Nevjerovatno liči na slici,i koliko sam do sad mogao da primijetim ovakav oblik ne postoji kao OEM,samo aftermarket,znači mala privreda ga proizvodi negdje...

Inače vjerujem da ti je poznato da se mnogo komponenti za auto (a i moto) industriju pravi u Kini.Pa zašto ne bi i kočioni diskovi ?!

I Kinezi imaju legirani čelik i voterdžet i lasere za sječenje istog pa zašto ne bi mogli da naprave diskove ?Nije ni sva kineska roba bofl koji se prodaje na buvljaku.Koliko se samo kvalitetnih proizvoda pravi u Kini samo zbog jeftine(bagatelne) radne snage,npr. IPHONE a kontrola kvaliteta može da se dovede sa Zapada , za TUV sertifikat se angažuje njihova kontrolna kuća koja kladim se sigurno postoji u Kini...i eto napravi se disk marke "Metalgear" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

MA ni ja se ne igram sa kočnicama i gumama (nisam kupio kineski disk) ali razmišljam i sumnjam da je ovaj disk koji se prodaje kao"metalgear" u stvari isti ovaj kineski samo 3 puta skuplji.Nevjerovatno liči na slici,i koliko sam do sad mogao da primijetim ovakav oblik ne postoji kao OEM,samo aftermarket,znači mala privreda ga proizvodi negdje...

Inače vjerujem da ti je poznato da se mnogo komponenti za auto (a i moto) industriju pravi u Kini.Pa zašto ne bi i kočioni diskovi ?!

I Kinezi imaju legirani čelik i voterdžet i lasere za sječenje istog pa zašto ne bi mogli da naprave diskove ?Nije ni sva kineska roba bofl koji se prodaje na buvljaku.Koliko se samo kvalitetnih proizvoda pravi u Kini samo zbog jeftine(bagatelne) radne snage,npr. IPHONE a kontrola kvaliteta može da se dovede sa Zapada , za TUV sertifikat se angažuje njihova kontrolna kuća koja kladim se sigurno postoji u Kini...i eto napravi se disk marke "Metalgear" ;)

Jedina razlika može biti u kvalitetu legure. Kina zato ima klase proizvoda. Taj metalgear može da bude A klasa, a ovaj sa aliexpressa da bude C klasa. Na oko isti, a kvalitet legure da se mnogo razlikuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • oddball, 1134 postova
  • Lokacija: Alba Greca
  • Motocikl: tri šrafa u nozi

s tom razlikom sto onaj ko proizvodi diskove ne pravi sam vec kupuje table pa sece. za svaku leguru postoji standardizacija i definisan tehnoloski proces koji se prati tokom pravljenja sirovina, tu nema greske jer fabrike koje izlivaju legure moraju da prate odredjene standarde gde god da su. kapiram da to vecina ljudi zna ali nije zgoreg napomenuti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Бар,Црна Гора
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 SuperTénéré

Potpuno se slažem, a obzirom da radim u luci Bar kao špediter,dobro mi je poznato koliko dobre robe stiže iz Kine.Skoro svi metalni proizvodi i šrafovska roba koja se prodaje na našem tržištu su iz Kine.Mislim da Kinezi imaju sertifikovane i solidne legure čelika.

 

Nasao sam ovaj isti disk za 40 USD sa besplatnom dostavom na ebay.Mislim da je to realna cijena za ovaj proizvod,obzirom da su automobilski diskovi npr Audi otprilike iste cijene  od istog materijala a dosta teži.

Kontaktirao sam tog prodavca i on kaže da je napravljen  od nerđajućeg čelika (stainless steel 420) što bi trebalo da znači da je od istog materijala od kog pravi i Yamaha.Ne može se sa sigurnošću utvrditi dok se ne proba...Evo ja sam spreman da ga stavim na zadnji točak i da podijelim iskustva.Na nekom od prethodnih tema vezano za izradu diska sam našao da je najbolji materijal za diskove sivi liv ili gus koji najbolje otpušta toplotu ali je izbačen iz upotrebe samo zbog estetike jer se rđa na njemu pojavljuje vrlo brzo.Sve sam bliži zaključku da je ovaj disk "metalgear" od 130 USD isti ovaj kineski.Od tih 130 USD 70 %  cijene otpada na reklamu  i sam brend,ostalo na proces izrade.A kako je uvaženo pravilo "da se ne treba igrati sa kočnicama" mi vozači motocikala ostajemo i dalje ovce za šišanje prodavcima moto opreme i djelova koji nam uvaljuju istu robu po 3 ili više puta skuplju koja je samo "brand name".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 751 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

A sto ne uzmes iz Italije diskove ima ih maltene u pola cene. Provrti italijanske prodavnice preko neta. Brembo serie oro je bila oko 50-60 evra bez poreza. To je cena sa popustom.

Inace ja sam presekao i uzeo sve novo za karbove.

13124640_10154736715154688_5419919277833

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

A sto ne uzmes iz Italije diskove ima ih maltene u pola cene. Provrti italijanske prodavnice preko neta. Brembo serie oro je bila oko 50-60 evra bez poreza. To je cena sa popustom.

Inace ja sam presekao i uzeo sve novo za karbove.

13124640_10154736715154688_5419919277833

Ako nije tajna, koliko para je set?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja