Jump to content

Moto Zajednica

Vlasnici Suzuki gsxr srad-a

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2025 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 1 sat, blackmore je napisao:

Nema pomoći, valja kratiti ruke i noge :D 196cm/113kg, mora neki plus-size MotoGP motor da se izmisli :D 

Ma jok brate, uzmi ti GSXR...samo 1300 ;)

Ja je vozio pre 12-ice, polozaj do jaja za nas preko 100 kg...

snaga R-a, polozaj F-a,

a 12-ica jos bolja, legla mi ko dupe na nosu...:care:

 

Promenio član BokyBoy
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Da sam dobio €1 svaki put kad sam dobio preporuku za enduro/touring, imao bih da iskeširam novi GS
Neće meni nijedan R biti dovoljno veliki, a ja se zalepio za njih kao muva na ...
 
Nema pomoći, valja kratiti ruke i noge  196cm/113kg, mora neki plus-size MotoGP motor da se izmisli  

Imao sam daleko iznad 113 a po visini smo tu u par cm. Vozio sam gsxr750 bez problema, sasvim mi je ok bio polozaj. Vozim zx6r iako je za nijansu manji i njega sam vozio sa tim gabaratima bez problema.

Motor koji je takodje dosta komforan za nas krupnije a da ne moraš da praviš kompromise po pitanju tipa motora je daytona 955i od 2002 pa noviji. Sad su z sitne pare i možeš uzeti lep primerak a da kroz neku godinu ne izgubiš možda ništa na njemu.

Naravno hayabusa i ekvivalenti su takodje odlični ali su kategoriju iznad po svojim gabaritima.

Svakako srećno u potrazi za motorom i ne posustaj zor svoje želje šta ti želiš a ne neko drugi.

PoZ


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
On 5.12.2021. at 0:22, BokyBoy je napisao:

Ma jok brate, uzmi ti GSXR...samo 1300 ;)

Ja je vozio pre 12-ice, polozaj do jaja za nas preko 100 kg...

snaga R-a, polozaj F-a,

a 12-ica jos bolja, legla mi ko dupe na nosu...:care:

 

 

On 5.12.2021. at 1:39, Savan je napisao:


Imao sam daleko iznad 113 a po visini smo tu u par cm. Vozio sam gsxr750 bez problema, sasvim mi je ok bio polozaj. Vozim zx6r iako je za nijansu manji i njega sam vozio sa tim gabaratima bez problema.

Motor koji je takodje dosta komforan za nas krupnije a da ne moraš da praviš kompromise po pitanju tipa motora je daytona 955i od 2002 pa noviji. Sad su z sitne pare i možeš uzeti lep primerak a da kroz neku godinu ne izgubiš možda ništa na njemu.

Naravno hayabusa i ekvivalenti su takodje odlični ali su kategoriju iznad po svojim gabaritima.

Svakako srećno u potrazi za motorom i ne posustaj zor svoje želje šta ti želiš a ne neko drugi.

PoZ


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Hvala momci na odgovorima :) GSXR 1300, da ne kažem Hayabusa je motor za koji imam ogroman respekt, ali se ni u ludilu ne bih usudio da sednem na njega jer bi mi to bio prvi motor. Sedeo sam na GSXR 600 K5 čini mi se, nije mi delovao toliko mali, mada mislim da su K7 i K8 manji gabaritno. 

 

Čitao sam preporuke za GSXR 750 K7/K8, navodno je udobniji za više vozače, ali opet to je individualna stvar - neko jednostavno hoće da mu bude udobno na motoru, ja sam više u fazonu da ti takvi sebi kupe fotelju i ostanu kod kuće :) (poštujem svačije mišljenje, ali mislim da je komfort nešto što ne treba da igra primarnu ulogu pri odabiru motora, mada opet, ne voze svi motore iz istog razloga).

 

Već godinu dana razmatram šta bih mogao kupiti, i apsolutno se slažem sa kolegom @Savan-om. Niko ne može odlučiti umesto tebe samog kakav motor želiš da voziš i šta te "radi". Privodim praktičnu obuku kraju, naručio sam moto opremu... korak po korak, pa ćemo videti šta će na kraju biti :)


P.S. Dobih na poklon od prijatelja Suzuki maramu, možda je to već neki znak da će se djirati neki Gixxer :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 6 sati, blackmore je napisao:

neko jednostavno hoće da mu bude udobno na motoru, ja sam više u fazonu da ti takvi sebi kupe fotelju i ostanu kod kuće :) (poštujem svačije mišljenje, ali mislim da je komfort nešto što ne treba da igra primarnu ulogu pri odabiru motora

 

Čekaj čekaj, pitaćemo te za komfor kada prevališ 300-400km u danu na sportaku, onda ćeš imati malo realnije mišljenje, sedeti pet minuta na motoru ili voziti ga ceo dan je veeelika razlika,

Suština je da naša glava želi jedno, a telo želi drugo,

Recino meni su sportaci najlepši motori, obožavam ih, ali jbg moje telo traži nešto komfornije, mogu da se povinujem ili da patim, zato najviše vozim Sport-Turing motore, to je najbolji kompromis.

Osim ako kupuješ motor za kratke vožnjice po lokalu onda ti je stvarno nebitan komfor, ali moraš imati na umu da su svi noviji sportaci prilično sićušnih gabarita, nisu baš za ljudinu od 2m i 100 i kusur kg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4401 postova
2 hours ago, Disko Nindža said:

Čekaj čekaj, pitaćemo te za komfor kada prevališ 300-400km u danu na sportaku, onda ćeš imati malo realnije mišljenje, sedeti pet minuta na motoru ili voziti ga ceo dan je veeelika razlika,

Suština je da naša glava želi jedno, a telo želi drugo,

Recino meni su sportaci najlepši motori, obožavam ih, ali jbg moje telo traži nešto komfornije, mogu da se povinujem ili da patim, zato najviše vozim Sport-Turing motore, to je najbolji kompromis.

Osim ako kupuješ motor za kratke vožnjice po lokalu onda ti je stvarno nebitan komfor, ali moraš imati na umu da su svi noviji sportaci prilično sićušnih gabarita, nisu baš za ljudinu od 2m i 100 i kusur kg

Ko jos moze da vozi ceo dan pri ovim cenama benzina?! :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Možda ja polazim od pogrešnih stvari, ali ja ne vidim kako je moguće da ja izdvojim vremena za ture od po 400km, uzimajući u obzir posao i ostale "vannastavne" aktivnosti :), tako da o tome nisam ni razmišljao. Ponekad, da, verovatno, ali svakako nije nešto što mi je prioritet. Kapiram da će me proći R faza i da ću, ako budem imao vremena i želje da putujem, uzeti sebi GS ili neki ekvivalent. Za sada, to nije nešto o čemu razmišljam, više bih motor vozio po gradu i autoputu, neka relacija od, recimo 150km.

 

Kako god bilo, ja sa 2m nema šta da tražim na R motoru, ali dobro... neko reče: "ni ženu ne ubodeš iz prve kamo li motor", tako da se nisam previše potresao :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Vidi sad....150 kilometara možeš da pređeš za manje od sat :D. 400, u teoriji za 2...::).

 

Šalu na stranu, toj problematici može da se pristupi na jedan kreativan način. Položaj na motoru može i trebalo bi da se personalizuje. Promene se pozicije stopala i skinu heblovi...npr. i sve poprimi drugačiji oblik.

Suzuki važi za najkomfornijeg Ra..ako može to tako da se kaže, ali bi zaista bilo dobro da probaš ti to malo. Nije samo do komfora, nego možda i do realnih problema prilikom manevrisanja...jbg. nije sve za svakoga.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Vidi sad....150 kilometara možeš da pređeš za manje od sat :D. 400, u teoriji za 2...::).

 

Šalu na stranu, toj problematici može da se pristupi na jedan kreativan način. Položaj na motoru može i trebalo bi da se personalizuje. Promene se pozicije stopala i skinu heblovi...npr. i sve poprimi drugačiji oblik.

Suzuki važi za najkomfornijeg Ra..ako može to tako da se kaže, ali bi zaista bilo dobro da probaš ti to malo. Nije samo do komfora, nego možda i do realnih problema prilikom manevrisanja...jbg. nije sve za svakoga.

150km nekada moglo i za 40 minuta, može i sad... ko voli :D 

 

Šalim se, ali svakako si u pravu. R-ovi su tradicionalno nespretni u gradu, tipa polukružno i ta čuda, to im je velika mana. Nisam znao da Suzuki važi za najkomfornije, ali nadam se da ću imati priliku da isprobam barem neki pre kupovine. Mada, sve je i stvar navike, što se mene tiče ja imam jednu prednost: nemam iskustva sa puno motora, pa onda ide ona stara: ne znam za bolje, a ni za gore :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Možda ja polazim od pogrešnih stvari, ali ja ne vidim kako je moguće da ja izdvojim vremena za ture od po 400km, uzimajući u obzir posao i ostale "vannastavne" aktivnosti , tako da o tome nisam ni razmišljao. Ponekad, da, verovatno, ali svakako nije nešto što mi je prioritet. Kapiram da će me proći R faza i da ću, ako budem imao vremena i želje da putujem, uzeti sebi GS ili neki ekvivalent. Za sada, to nije nešto o čemu razmišljam, više bih motor vozio po gradu i autoputu, neka relacija od, recimo 150km.
 
Kako god bilo, ja sa 2m nema šta da tražim na R motoru, ali dobro... neko reče: "ni ženu ne ubodeš iz prve kamo li motor", tako da se nisam previše potresao  

I 300 i 400km na R nije problem. Bar meni nije problem predstavljalo. Ono sto mi predstavlja problem tj više me smara, je kad se vozikam sa R po gradu ili sličnim mestima gde faktički nema neke tečne vožnje i onda pomislim da bi mi tad bolje odgovarao neki uspravniji polozaj sedenja. Tad poželim i da kupim neki na struju


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nije problem prevaliti 400 km u danu na R-u. Znao sam da prevalim 340 km čisto puta i još oko 120 km na stazi u istom danu. Tako da je sve u tome koliko uživaš u vožnji :) 

 

Rekord mi je 560 km u danu na onom malo CFMOTO SR300 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 3 sati, pronto je napisao:

Nema smisla navikavati se na tesne cipele.

Jedino ako baš nije pod moranje....

 Naravno, barem se motor može prodati i kupiti drugi, ko zna na čemu ću ja na kraju i završiti.

 

Pre 2 sati, Savan je napisao:


I 300 i 400km na R nije problem. Bar meni nije problem predstavljalo. Ono sto mi predstavlja problem tj više me smara, je kad se vozikam sa R po gradu ili sličnim mestima gde faktički nema neke tečne vožnje i onda pomislim da bi mi tad bolje odgovarao neki uspravniji polozaj sedenja. Tad poželim i da kupim neki na struju emoji23.png


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Zato bi meni verovatno lakše legao neki Dorsoduro ili MT 09, međutim novac je tu ograničavajući faktor, ali dobro... ovo je tek početak avanture :)

 

Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

Nije problem prevaliti 400 km u danu na R-u. Znao sam da prevalim 340 km čisto puta i još oko 120 km na stazi u istom danu. Tako da je sve u tome koliko uživaš u vožnji :) 

 

Rekord mi je 560 km u danu na onom malo CFMOTO SR300 

Pa kad tako postaviš stvari, upravu si skroz. Idalje ne mogu da sebi napravim distinkciju u glavi šta je daleko a šta nije, vidi se da sam prljavi automobilista još uvek :D :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 2 sati, Jovan Ristic je napisao:

Nije problem prevaliti 400 km u danu na R-u. Znao sam da prevalim 340 km čisto puta i još oko 120 km na stazi u istom danu. Tako da je sve u tome koliko uživaš u vožnji :) 

 

Rekord mi je 560 km u danu na onom malo CFMOTO SR300 

Jbg kolega ,nismo svi tako žilavi i vitalni, ja ni u najvećem ludilu nebi krenuo na put od 400km na čistokrvnom R-u, to bi bio moj kraj :D
Generalno, većini ljudi ne prijaju duge vožnje na hard core R-u , zato postoje motori slične koncepcije koji pružaju više komfora, tu je Sport Turing klasa zakon, mada ima i starijih R-ova iz vremena kad su ih pravili da budu udobni, i u srednjoj klasi ih ima dosta

 

HONDA    CBR 600F2,3,4

                 VFR 750-800

                  CB 600F Hornet

YAMAHA  Thundercat 600

                  Fazer 600

                  XJ 600 Diversion

SUZUKI     Bandit 600s-650s

                  GSXF 600-750 Katana

                  RF 600R
Kawasaki   ZZR 600
                   ZR 750S

                   ER-6F

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Disko Nindža je napisao:

Jbg kolega ,nismo svi tako žilavi i vitalni, ja ni u najvećem ludilu nebi krenuo na put od 400km na čistokrvnom R-u, to bi bio moj kraj :D
Generalno, većini ljudi ne prijaju duge vožnje na hard core R-u , zato postoje motori slične koncepcije koji pružaju više komfora, tu je Sport Turing klasa zakon, mada ima i starijih R-ova iz vremena kad su ih pravili da budu udobni, i u srednjoj klasi ih ima dosta

Jako volim da vozim i onda mi nekad bude svejedno na kom sam motoru. Jedino na Teneri nisam mogao da izdržim dugo, jer je sedište neudobno :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, Disko Nindža je napisao:

E sad si ugasio kad ovo pročita Teneraška ekipa :lol:

Mislim da mi je to bila jedina zamerka na Teneru. Sve je super, ali zaista. Jedino je sedište usko i tvrdo, ali cenim da se to da rešiti.

 

@Disko Nindžašta misliš, da li sam uspeo malo da ublažim gnev Teneraša? :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 12 minuta, Disko Nindža je napisao:

Ne znam, ali definitivno si podigao svoj ugled kod ekipe Afrikanaca :lol:

AU! Da ne pričam o novoj komplikovanoj generaciji Afrike koja troši kao da je pravljena u Rusiji :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja