Jump to content

Moto Zajednica

BJB voznja do Beca(WIEN)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Bio sam i ja sa motorasem na izletu u EU prosli vikend. Kao sto on kaze, louis i nije nesto, pola stvari nema, a i ono sto ima, nema velicina. I dalje mislim da je bolje naruciti.

Mi smo spavali u hostelu za pristojnu cenu od 15e, i bili smo udaljeni mozda 1 - 1,5km negde izmedju centra i Schönbrunn Palace-a. Smestaj je bio odlican i za svaku preporuku, sobe su ciste, kuhinja je dozvoljena da se koristu, moze se svirati njihova gitara, atmosfera je prijatna, cak ima i jedna nasa sto radi na recepciji.

Za vikend nista nije radilo samo dragstori, i to obicno turski i tu su nas derali posteno. Npr. kod turcina je limenka piva 1,5e, a kasnije smo videli da je po marketima manje od 50 centi. Kod njega lepinja malo veca je 0.90e, a u dragstoru na stanici od 2 do 4e je hleb seceni. Tako da i na to morate racunati ako niste u nekom hotelu gde je sve obezbedjeno.

A sto se tice da ce traziti pare i sl. niko nam nista nije trazio osim pasosa, to su proverili, usput pogledali sta imamo u kolima, nista posebno i vozi dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Mislim da je neko ovde okacio link za rezervaciju hotela/hostela,,nedavno sam bas prosao pored tog sa linka,i izgledao mi je sasvim OK,u istom dvoristu su i hotel i hostel,bilo je dosta turista,nekih skandinavaca,a nalazi se i na odlicnom mestu,na samoj "girtli" je,sto znaci da je do njega lako doci,blizu je centra,mislim da je Westbahnhof na par stotina metara,a samim tim i Mariahilferstrasse,glavna trgovacka ulica,nedaleko je i Lugner city,trzni centar.Za one koji vole da kupuju,mislim da je najbolje resenje Shopping city Sud,jedan od pet najvecih trznih centara/molova u Evropi!

http://www.scs.at/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Zaboravih ovo,sto se tice Madjarske,dosta je popularna "fora sa probusenom gumom",mada se to desilo i mom komsiji u Italiji pre mesec dana,ali tesko da takvo nesto moze da se desi grupi okorelih,zlih bajkera! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: XTZ 660 Ténéré

Nista nismo rezervisali , samo dosli na recepciju. Jedino sto smo bili valjda sumnjivi jer smo iz Srbije pa su nam trazili kreditnu karticu da bi bili sigurni da nece nesto polomiti, dali smo 100e, koje smo dobili nazad kad smo odlazili. Inace niko drugi to nije ostavljao, bar mi nismo videli.  ;D

Slika nemam, ustvari imam ali su lose, evo ti link, imas tu nekih par slika.

http://www.hostelworld.com/availability.php/Hostel-Ruthensteiner/Vienna/731

Bilo je parkiranih motora ispred na ulici dosta, oni nemaju svoj parking. Ima Bec dosta hostela, pa nadjite neki koji ima i parking mesto. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

Parkirati mozete ispred hostela na ulici ,a za motore se nebrinite niko ih nece dirati sto dokazuju i ove slike kako austrijanci vode racuna o svojim ljubimcima,a cirade ne kradu sa motora.

Hostel u kome smo mi nocili stvarno je odlican,higijena na zavidnom nivou,u sklopu ima mini bar i naravno toceno pivo, koji radi do 12h,takodje mozete svirati klavir i gitaru,a mozete koristiti internet besplatno ako imate svoj laptop a ako nemate onda naravno platite.Na uglu kod hostela imate govornice sa kojih mozete jeftino telefonirati u odnosu na nas mobilni.Ponedeljkom u 16h imate autobus do Sapca a cena do NS je 30e.

Takodje obavezno posetite i ovaj prelepi park.

post-595-12879063220328_thumb.jpg

post-595-12879063221237_thumb.jpg

post-595-12879063235347_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam bio u Becu pre dve nedelje i spavao sam u finom hotelu za 50e za dve osobe sa doruckom. Lenas Donau Hotel. Odlicna lokacija hotela, parking....

U Louisu nema neki izbor i sve mora da se porucuje, ali to sto ima je uglavnom na snizenju i moze bas povoljno da se uzme. Ja sam uzeo kisno odelo za 24e, Xenu disc lock sa alarmom za 40e i jos neke sitnice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pa 'LADNO je bre u Božiju mater, ko će sad da razmišlja o Beču?

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Dakle stvari stoje ovako!Za nekih desetak dana treba biti formiran spisak ucesnika(sigurnih) i shodno tome sprovesti voznju ili ne.Ukoliko ima ozbiljno zainteresovanih neka se pridodaju jer necemo cekati zadnji dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Ako idete prvi vikend u aprilu i ako idete preko SU meni odgovara. Isao bi samo do louisa (mega store)  da pokupim onaj povrat poreza i posle bi nastavio za Slovakiaring.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Ovaj raspored mi se cini idealnim (dajte vase misljenje)

01.05 (subota) rano ujutu krecemo iz Beograda,oko podneva ili nesto kasnije stizemo u Mursku Sobotu i tu nocimo

 

02.05(nedelja)boravimo u sloveniji ,obilazimo okolna mesta i ponovo nocimo u M.S.

 

03.05.(ponedeljak)Prvi radni dan,ujutru krecemo za Graz i tu provodimo veci deo dana ali poslepodne vozimo za Bec gde nocimo

 

04.05.(utorak) ceo dan provodimo u Becu

 

05.05.(Sreda) ujutru krecemo kuci

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja