Jump to content

Moto Zajednica

Otvaranje auspuha

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Hteo bih da otvorim auspuh na mom Qinqgi-u cisto radi zvuka. Cuo sam ga na motoskupu u Rumi i ozbiljno razmisljam o ovoj ideji. E sada posto se ne razumem u mehaniku, a i tek dve sezone vozim motor kako ce otvaranje uticati na rad motora? Da li ce potrosnja biti veca, da li treba stelovanje karburatora itd...? I da jos nesto kako vadi katalizator? Top se skida sa grane lako jer ga drzi samo selna, a na kraju ima zavrsetak koji je sa 4 pop nitne prikacen za ostatak auspuha. Da li cu morati da ga secem ili samo to izvucem napolje? Ako treba slika topa stavicu je kasnije posto mi motor trenutno nije tu.

Unapred hvala.

Vlada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

cuo sam da kad god se dira auspuh da mora da se i karburator steluje.A i mene to zanima.

Zavisi koliko ga otvaras, ako ce da skida katalizator vjerovatno ce morat.

Stavi sliku topa pa da vidim kako mozes najlakse da dobijes zvuk.

Ja sam na skuteru busio samo zadnju pregradu i zvuk je postao komad dublji i mocniji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Weiss Kirchen -Bela Crkva
  • Motocikl: kawasaki

najbolje je da napravis drugi ceo lonac protocni i skines orginal mere bi bile  spolja fi 70 -80 mm perforirana cev fi 35mm takodje ulaz i izlaz fi 35mm i duzine jedno 350mm i imaces extra zvuk.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Kod mene su dva komada fabricka prilicno tiha, razmisljao sam da ih otvorim ali ne zelim da svaki dan probudim celu zgradu kada ulazim u garazu.....a od nedavno mi se desni raspao i ona cev sto izlazi je otpala i skace po auspuhu, ja je uhvatim ali nemogu da je iscupam napolje jer ima neki veci komad unutra.......moracu i ja kad malo zahladi da povadim to djubre ali sad mi nije ni na kraj pameti vec razmisljam da odem do mora a auspuh ko jebe bice zimi vremena vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: R.Krstur

Ima dosta posla oko tog topa,moras da ga seces gore(ispod kape) i dole na varu gde pocinje tzv levak.U donjem delu t.j. u levku ti je katalizator koji se dosta tesko izbija,a u samom topu imas tri pregrade koje se dosta lako izbijaju zato sto su punktovane samo na cetiri mesta.Dobar cekic, par cevki iliti sipki, co2 aparat i udri.Kad se dobro uradi,uopste se nevidi da je nesto dirano,ali zato se cuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Resio sam da se ne bakcem oko toga. Mozda na prolece odem do Ade da uzmem race top. Posto sam skoro kupio auto motor necu menjati bar jos dve godine tako da ga malo sredjujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja