Jump to content

Moto Zajednica

Do Vrsca i nazad, 24.9.2005-e

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

Cao drugari, nadjoh sekund vremena da napisem kratki "izvestaj". Nakupilo se obaveza pa ne stizem ni da posetim forum :?

 

Proslu subotu sam, onako voznje radi, odlucio da se provozam do Vrsca. Dobro, osim razmrdavanja konjica jaka je bila i zelja da posetim ovaj grad jer dosad nisam imao prilike.

 

U subotu ujutro je bilo dosta oblaka i sve mi je opet mirisalo na jos jedan kisovit dan. Ipak, fala Dexterr-u koji me je ubedio da ne kenjam i sednem na motor ;) Kako sam vec jednom vozio po hladnom vremenu, da se ne bih opet smrzo, nabacilo se malo teze opreme - Dexterr-ove cizme (obavezno za hladnije vreme!), Majoneze lone preko farmerki, dux, dugacka IXS jakna, rukavice, potkapa i naravno kaciga.

 

Vec kako sam izasao iz garaze pocela je sitna kisica. No rekoh, ajd vozicu se jos malo pa ako opet bude potop cemo da se sakrijemo negde! No vec u centru grada je sve bilo suvo pa sam nastavio sa voznjom. Na mostu za Pancevo neka lozana pocela je da mi se lepi za rep, ali kad su prosli semafori, SPRZ! Od bembare je ostala samo mrljica u retrovizoru :D

 

Kad se prodje Pancevo, put je cist pravac sve do Vrsca. Vrsac bi od Beograda trebalo da je stotinjak kilometara daleko te sam racunao da cu na jedan rezervoar moci do tamo i nazad.

 

Pandura do Vrsca nigde nije bilo, ali kroz naselja sam vozio lagano, uglavnom oko ogranicenja. Van naselja (njih desetak) moze da se delje ali treba uvek imati opreza, kako zbog eventualnih pandura tako zbog idiota koji preticu ne racunajuci uopste na brzinu nadolazecih vozila tj. MENE! Imao sam i dva bliska susreta, naravno sa taksistima, kojima suludo blickanje sa moje strane valjda znaci da treba da mi blicnu nazad, umesto da se vrate u svoju traku?! :evil:

 

Jedno pet kilometara pre Vrsca doziveo sam vrhunac zadovoljstva sto sam ipak odlucio da krenem ovamo... Sunce je granulo, put je nestajao u daljini, a daleko iza ogromna brda i crkva na vrhu pomanjala su se iz izmaglice. Pejzaz i po!

 

Vec u Vrscu nisam mnogo sta imao da radim. Slucajno sam bio izabrao bas dan kada se u Vrscu odrzava vasar povodom valjda zavrsetka berbe vrsackih vinograda. No kako sam bio pod punom opremom i bez zelje da se svlacim, a i bez drugara, ostao sam samo desetak minuta da se odmorim i pojedem dobru pljeku. Izgleda da Vrsac ne vidja cesto dvotockase posto sam bio poprilicno u centru paznje tamo pored vasara :)

 

Elem, kako mi se vec znoj slivao zbog slojeva odece koje sam imao na sebi pod suncem, krenuo sam odmah nazad. Put je u povratku bio opusten, a video sam i jednog pandura koji je merkao suprotni smer - izgleda da sam ipak imao i malo srece pa ih sve izbegao u voznji za Vrsac.

 

Po dolasku u garazu, kilometraza je pokazala 199.5 predjenih kilometara sa punim tankom, a dolilo se potom jos 11.9 litara, pa sracunajte potrosnju ;) No voznja van Beograda mi je vrlo prijala, posebno i zbog oblacnog vremena prethodnih dana. Narednog dana sam od Djure cuo da je i on istog dana na Stromu bio u Vrscu! Doduse, par sati ranije tako da smo se mimoisli, steta :)

 

Do Vrsca cu sigurno ici opet, mozda bas i na isti vasar sledece godine. Samo, videcu da tada lepo i obidjem grad.

 

P.S. Slika nazalost nema, fotoaparat mi skuplja prasinu u nekom skladistu

zahvaljujuci dobrim cikama carinicima :x

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Narednog dana sam od Djure cuo da je i on istog dana na Stromu bio u Vrscu! Doduse' date=' par sati ranije tako da smo se mimoisli, steta :)

[/quote']

 

da, stvarno neverovatno! Uspeli smo ovo da uradimo i pored foruma, emaila, mobilnih telefona....

 

Ja bih da dodam da je put za Vrsac, od trenutka kada se prodje PA (a i do tada nije los) nevidjen!!

Jednostavno, ono lici na sve osim na Srbiju. Pocecu jos da verujem da ima nade :)

Jedina mana je sto je malo previse ravan ali ima delova koji su dugi par km, potpuno pravi ali idu gore dole. Razvukao sam motor, legao na tank....210km/h....kao da sam na roller coasteru! Mislim, nije mi to bilo najpamentije, ali nekad moras da das sebi oduska :)

Vrsac je simpatican grad i svakom bih preporucio da se provoza do tamo

U povratku sam svratio do Dirty-ja u PA kome se ovom prilikom zahvaljujem na zatezanju lanca, podesavanje nozice menjaca i kojekavim jos zahvatima i izjavljujem pod punom krivicnom i materijalnom odgovornoscu da VISE NIKADA NECU DA SEDNEM SA NJIM NA MOTOR!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Trebao si da ides do vrha brda tj brega(kolko sam skapirao nisi isao tamo) pogled odatle je mnogo dobar slao sam slike na neki forum. Lep je Vrsac,put do njega je uglavnom dosadan. Trebao si da se vracas preko Bele Crkve ali eto ideje za drugi put. Jug je mnogo zanimljiviji za voznju od severa definitivno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
Na mostu za Pancevo neka lozana pocela je da mi se lepi za rep, ali kad su prosli semafori, SPRZ! Od bembare je ostala samo mrljica u retrovizoru

 

toooooo, Srbine! 8)

 

Razvukao sam motor, legao na tank....210km/h

 

jos jedan Srbenda :D

 

 

Polako bre ljudi, pa taman su asfaltirali, mojne to sad da sprzite i sjebete, sta posle da rade jadni putari, mislite da oni imaju para da to OPET asfaltiraju u dogledno vreme? To je bre pravljeno za LJUDE a ne za MOTORISTE :D:D:D :wink: 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja