Jump to content

Moto Zajednica

Plava Ptica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Kod mene je Plava Ptica trosila oko 4,5L ali sam dobro odvrtala gas. Ja se na brdu ne vucem,preskacem ga...ni ne krene uspon a ja odmah dve nize i zapitam se gde je to brdo kad ono ja ga vec prosla  :D.

Gume kod mene moraju da lepe za asfalt jer one glavu cuvaju!

Sale samo ti modernizuj Pticicu a ako ti nesto treba od delova iz BG-a javi,uvek nas ima koji bi ti to poslali postom.

A rukometasice,moje koleginice vozis!? Jel to prva liga? Hmm,javljaj gde vozis jer ja svake druge nedelje igram utakmice negde po Srbiji.

 

Ali i usporava.

 

Ti bi na trke!?!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A rukometasice,moje koleginice vozis!? Jel to prva liga? Hmm,javljaj gde vozis jer ja svake druge nedelje igram utakmice negde po Srbiji.

 

Polako bre ljudi, ima nas slobodnih ovde, infarkt neko može da dobije uz računar. ;D

 

A mogli bi da navijamo za Makicu.  ;)

 

Da javiš ti lepo nama ranije pa da gledamo neku utakmicu, psujemo sudiju, ih bre, da se ponosiš nama.  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Niste culi za Zenski rukometni klub "Zajecar" ???Igraju u Jadranskoj ligi i u Super ligi,na vrhu su tabele,za njih igra i Tanja Nedved,ali njih na moju zalost ja retko vozim,uglavnom vozim drugu ekipu tj.podmladak.U subotu je ovde u Zajecaru bila ekipa iz Cacka,neka se pohvale kako su prosle.

A sto se Plave Ptice tice,deluje mi veoma sigurno,u stapove sam sipao po 250 mililitra sae 30 i malo je teze se nabada viljuska,sto meni i odgovara na ovakvim drumovima.Potrosnju nisam ni racunao,ko ce da racuna,jedva da sam presao 1 000 kilometara,nisam se motoru posteno ni naradovao,sad sledi zimsko sredjivanje pa kompletiranje opreme i kuckanje po tastaturi.

    Raspored mojih voznji minibusom cete dobijati petkom,tad i ja dobijem raspored pa cemo se valjda negde i videti,a zna se i za koga cemo navijati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Sve zavisi od nacina voznje i o licnim afinitetima.Sa 7,5 (koja mera) ti viljuska na naglim kocenjima ili ozbiljnijim rupama "stosuje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mogu da te demantujem praksom. Sve motocikle od daleke 1980 i neke vozim sa SAE 30 u prednjim hidr. viljuskama. Jos se nije desilo da mi je izbijen semering od gustine ulja ,da se ne upustam dalje u temu izbijanja semeringa, kako mogu biti izviveni i zasto.Da dodam da mi je MZ bio u svakodnevnoj upotrebi do augusta meseca ove godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Ovde na istoku sam jedva nasao i sae 30,kad potrazim ulje za amortizere (bilo koje) neko kaze samo nema,a vecina me gleda belo.Semerinzi na viljusci su stari,nisam ih menjao i za sada ne curi nigde,nadam se da cu na mojim putovanjima negde naci odgovarjuce ulje,mada meni i ovo odgovara.Kad je covek gladan dobar mu je i bajat hleb :)

      Necemo da se svadjamo i prepiremo,samo diskutujemo i razmenjujemo iskustva,bice i MZ skupa pa onda probaj ovaj,probaj onaj.....bar je to moje misljenje,veoma cenim misljenja vas iskusnih ali ja ne spadam u grupu onih "kupi novo,nadji dobrog majstora itd.",vise sam za licno odrzavanje i popravku svega sto se moze popraviti (naravno da je bezbedna i popravka i voznja),MZ je visenamenski motocikl,kolko para tolko muzike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
  • Lokacija: KRALJEVO
  • Motocikl: TS 250/3,ES 125 TROPHY , ,Yamasaki 150 skuter,

Mozda MZ ima ogromne "ullje-tamo-vamo" rupe.

To si u pravu jer ako viljuska dihtuje a tebi je meka da ih ne bi rasturao resis problem guscim uljem a tih rupa vamo - tamo ima uvek .Inace ja sam reparirao viljuske a to nije samo zamena semeringa i sipao sam ulje za viljuske 9.0 meni je bila meka zbog stila voznje i mog ukusa pa sam zamenio sa 11.0 i to mi je potaman

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Mozda MZ ima ogromne "ullje-tamo-vamo" rupe.

 

"ulje-tamo-vamo", termin mozemo zameniti kracim i jednostavnijim. VENTIL ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

... Jos se nije desilo da mi je izbijen semering od gustine ulja ,da se ne upustam dalje u temu izbijanja semeringa, kako mogu biti izviveni i zasto....

Nisam mislio bukvalno da semerinzi izlete nego da propisaju...

Meni je na ovo takodje praksa navela (na nekoliko STARIJIH motora) da kada se stavi gusce ulje obavezno brzo propisaju!!

Do sada se na STARIJIM amortizerima najbolje pokazalo SAE 15-40w i sasvim lepo radi. Naravno, ako je sa prelivnim ventilima (ulje-tamo-'vamo) sve kako treba, odnosno ako se nisu razlokali najbolje je staviti ulje po manualu, odnosno hidraulicno ulje za amortizere!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

SAE 30 je mnogo gusto...!

Izbice semerinzi kad'-tad'!

 

Kod mene jos ne izbise. Tvrdja viljuska je dobra za krivine. A i sto neko rece ne pobada kada se naglo koci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Sutra sam u Novom Pazaru,ali sa ekipom rukometasa (ne rukometasica) >:(.

Voze dva vozaca,a ja sam onaj sto se nalazi pored onog sto ima brkove :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Zaboravih se,danas sam bio kod javnog tuzioca na dogovor i dogovorio se.Cicica meni dao na ruke 1 000 evra!Da li je malo,odgovarajuce ili mnogo ne znam,ja sam pristao.Cicica je obecao da ce ubuduce biti pazljiviji kad vozi,malo su mu se ruke tresle kad je davao pare (skoro da mi bilo zao,verovatno je navikao samo da uzima s obzirom na funkciju na kojoj je bio).Niti se hvalim,niti se zalim,moja je procena i ja sam zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Mozete da dodjete kad god hocete i da navijate a jos draze ce mi biti ako psujete sudiju,urlate i skacete po tribinama! Stalno ja moram da urlam na sudije umesto publike koja misli da je u pozoristu a ne na utakmici pa cesto dobijem i crveni karton. Takav slucaj je bio i prosle nedelje  ;D! Sve mogu da podnesem, ali nepravdu i kradju ne mogu. Kad me biju ne bunim se vec vracam i to duplo pa nikad nisam na gubitku he,he. Utakmica i to derbi za prvo mesto na tabeli je sutra ali u Obrenovcu a mogu da vam javim kad budemo igrali u BG-u ili u nekom drugom gradu pa da dodjete. Ove polusezone nam ekipa Svilajnca dolazi u goste ali u sledecem delu eto mene tamo(inace oni su takodje konkurenti za I mesto=neprijatelji  :D)

Znaci dobrodosli ste! Ocekujem Vas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja