Jump to content

Moto Zajednica

Holland – Balkan – Holland

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Cao drustvo.

Prodjoh 7000 i nesto kilometara za nekih 20-ak dana, pa da vam malo prenesem djelic atmosfere. Uglavnom slike govore vise od rijeci, jel, pa cu samo izmedju malo kratko ubaciti po koji komentar.

 

Na dan polaska padala je kisa, tako da nisam krenuo dok nije stala, a stala je tek oko 4 popodne. I tako sjedim ja sav spakovan i mislim se ocu necu, kasno nije kasno….i na kraju krenem oko 4.

 

Po autoputu dolecem do Achena preko Antwerpena (Belgija) za par sati. Tu nije bilo nista za slikati. Kod Achena napustam autoput i krecem kroz Eifel do Nurburga. Posto sam kasno krenuo nisam stajao. Ovdje tek ustvari pocinje put. Voznja kroz Eifel (pogotovo B258) je idealna za peglanje. (vec sam je opisao u drugom putopisu)

 

Oko 20:30 parkiram pod balkon ispred motelcica pod Nurburgom. Pocinje ponovo kisa, taman na vrijeme.

 

 

DSCF1370.JPG

 

Sutradan doruckujem i gledam kako motoristi prolaze u kabanicama kroz kisu. Brinem se. Ne svidja mi se to. Oduzim dorucak, sacekam jos malo i oko 11:00 sunce i polazak prema Keiserlauternu,pa na Karlsruhe. Predjeli zadovoljavajuci. Kazem zadovoljavajuci, iako sam tad bio odusevljen, ali tad jos nisam sve vidio.  ;)

 

DSCF1375.JPG

 

U Karlsruhe stizem prekasno da bih stigao prije mraka u Minhen, pa izlazim na autoput za Minhen (A8). Iako sam se brinuo da ce biti dosadno, ovaj autoput je prilicno vijugav, pa uz malo vise gasa i nije bilo tako dosadno, a i sreo sam i jednog njemackog kolegu na XJR1300 pa smo se zajedno peglali dobar dio puta. U Minhen stizem nakon nekih 550 km oko 19:00 i spavam kod prijatelja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 3

 

Iz Minhena krecem na jug, prema Austriji i najvecem blagu, Alpama. Autoput vise nije u igri. Odlucio sam se za passo Rombo ili kako Austrijanci kazu Timmelsjoch. Na putu do tamo su predjeli poceli da budu sve vise i vise zadovoljavajuci. :)

 

DSCF1381.JPG

 

DSCF1383.JPG

 

Konacno krecem da planinarim i sad polako pocinje shok za shokom. Problem je sto mi treba dosta vremena i muke za slikanje. Stani, skini se, izvadi aparat, vrati aparat, obuci se, citav proces…. i onda iza sledece krivine jos fenomenalniji pejzazhi. To me malo izludjivalo  :)

Krecem na Timmelsjoch. Slika motora i slika puta kojim sam prosao sa istog mjesta.

 

DSCF1391.JPG

 

DSCF1395.JPG

 

A ove su malo vise uzbrdo, skoro na samom vrhu. Sjedim, gledam i razmisljam kako je sve ovo nabreklo ili iskipilo u procesu hladjenja zemljine kore, pomjeranja kontinenata i to. I koji sam ja ustvari mikrob. :)

Mogao bih samo sjediti tamo na nekom kamenu i buljiti citav dan.

 

DSCF1404.JPG

 

DSCF1411.JPG

 

Ustvari mini mikrob :)

 

DSCF1416.JPG

 

Sa druge strane takodje fantazija, ali sam to snimao sa video kamerom.  :-X

Spustio sam se u Moso in Passiria (Italija) i tu odspavao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 4

 

Krecem ponovo u Austriju. Preko drugog prevoja do Lienza, a onda vidjeh da je Grossglockner blizu (40-ak km) pa odstupim od rute i popnem se i gore malo. Grossglocknerstrasse je za svaku preporuku i to za sve vrste motora. Volja ti pegla, volja ti uzivanje u pogledu. ;)

Torba u oblacima:

 

 

DSCF1418.JPG

 

I iz druge perspektive:

 

DSCF1420.JPG

 

Nisam isao na vrh, jer bi me ta 2 km kostala 18 eura, a ionako sam morao nazad. Vratim se u Lienz, i preko nekog hebenog prevoja nazad u Italiju (Pontebba). Put preko tog prevoja je uzasno los.

Iz Pontebbe u Kranjsku Goru, pa u Most na Soci. Da li je ovo najveci vrh bivse juge?

 

DSCF1424.JPG

 

A ovdje sam zamolio jednu bakicu prolaznicu da me uslika.

 

DSCF1426.JPG

 

Most na Soci je prelijep gradic, mada prije nikad nisam cuo za njega.

Provlacim se nekako do Ljubljane. Vec je kasno. Izlazim na autoput i pegla do Zagreba. U Maximir stizem oko 23:00.

 

Dan 5 sam u Zagrebu, zhena, djeca, tazbina, druzenje…..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 6

 

Krecem preko Siska za Dvor na Uni. Put katastrofa. Temperatura 40. Umirem. Topim se. Predjem u Bosnu i pravac Bihac, uz Unu. Taman sam mislio gotov sam kad ono ovo:

 

DSCF1447.JPG

 

Stanem, sidjem dole i butj. Ah,…kao kad ubacite usijano zeljezo u hladnu vodu. Jedan od najboljih momenata cijelog puta. Una vlada.

 

DSCF1448.JPG

 

Kad sam se ponovo obukao, nakon 2 minute kao da nista nije bilo. Opet se topim, umirem….ali ceka me nesto fino….

 

Do Bihaca je put srednja zalost, ali kad sam od Bihaca krenuo ka Jajcu, nailazim na prosto nevjerovatno iznenadjenje. Put AVNOJ-a (kako mi je objasnio jedan deda u Bosanskom Petrovcu) je prava fantazija. Nigdje ni jedne kucice, niti zive duse. Visoravan. Put vijugav, sa duuugim krivinama. Dobar. Pregledan. Tu se malo zanesem, a i ona vrucina, tako da sam posteno odvrnuo gas. I tako manitajuci po putu AVNOJ-a, iza jedne krivine, krajickom oka spazim policiju u nekoj hladovini 10-ak metara od puta. Bili su u pozi kao da voze spust. Valjda krenuli da ustanu. Moja brzina u tom trenutku 180 i nesto…. +40 me ipak spasilo taj dan.

 

Od Jajca ka Banja Luci, niz Vrbas, nailazim na hlad i stajem da se ohladim. Stvarno, hlad kakvog nema.

 

DSCF1454.JPG

 

Iz Banja Luke, preko Borja u Teslic. Tu spavam kod tate.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 7

 

Iz Teslica popodne krecem za Shuljam. (kod Sremske Mitrovice). Preko Doboja, Modrice i Bosanskog Samca, pa na autoput do SM.

U Shuljmu sam predvece i tu su mi opet zhena, djeca, baka (mama) i svinje, ovce, kukuruzi i razno voce. Raj na zemlji :)

 

DSCF1463.JPG

 

Djeca ostaju kod bake, zhena vozom do Zagreba, pa sa prijateljima autom za Dubrovnik, a ja cu za Crnu Goru, pa i ja za Dubrovnik, malo na more.

 

Dan 8 ili 9 ne znam vise :)

 

Shuljam – Milosevici (kod Shavnika (kod Zhabljaka))

 

Ruta ide ovako: Shabac, Loznica, Zvornik, Vlasenica, Han Pijesak, Sokolac, Ustipraca, Focha, Scepan Polje, Pluzine, Jasenovo Polje, Krusevice, Milosevici.

 

Kod Zvornickog Jezera glad. Rijesavamo cevapima u atraktivnoj hladovini.

 

DSCF1488.JPG

 

I kod Han Pijeska sam potrazio hlad. Odlican put tamo.

 

DSCF1491.JPG

 

Kanjon Tare:

 

DSCF1499.JPG

 

Kazu da je ovo jezero duboko 130 metara:

 

DSCF1500.JPG

 

Na moju veliku zalost, Crni Gorci nisu asfaltirali prvih par kilometara puta Krusevice – Bijela, tako da sam skakao kao koza 2 km po ovakvom putu i stigao u Milosevice, rodno selo moje stare majke :)

 

DSCF1502.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 10

 

Spustam se u Niksic, pa za Trebinje. Kod Lastve osjetim jak bol na ledjima. Gore ledja, ja vristim i psujem na sav glas (ionako me niko ne cuje,

a covjeku je tako lakse  ;D ). Nakon par minuta bol popusta,tako da nisam ni stajao. Posle se ispostavilo da mi je osa uletila u jaknu i bocnula me tri puta. Ostala mi je fina kvrga na ledjima par dana.

 

Trebinje - Dubrovnik odlican put, a nema se sta gledati, pa sam ga opeglao i stigao ovdje:

 

DSCF1513.JPG

 

Ostajem u Dubrovniku 8 dana, da malo dusom danem.

 

DSCF1517.JPG

 

A ova je zadnje noci sa iste terase.

 

DSCF1563.JPG

 

Pozdrav drustvu:

 

DSCF1534.JPG

 

Dan 11 (moto dan)

 

Prodje tih 8 dana kao tren. Napustamo dubrovnik. Oni za Zagreb, ja za Milosevice. Ista shema za nazad do Shuljma. Krecem za Kotor bjezeci od kise.

 

Svima znani zaliv i namrsteno nebo.

 

DSCF1575.JPG

 

U Morinju stajem u onaj birc na plazi (volim ga pa to je cudo). Jedan espresso i jedna voda, pa polako navlacenje kabanice. Ovom pljusku sam upravo zbrisao, ali mi je za petama.

 

DSCF1583.JPG

 

Pred Njeguse, odvaja se put do Njegosa. Skrecem i malo kasnije nailazim na “Domace Specijalitete”. Moderna Crna Gora – vaccuum u Njegusima.

 

DSCF1591.JPG

 

Preko puta prodavnice pogled puca.

Aerodrom Tivat:

 

DSCF1587.JPG

 

Kotor:

 

DSCF1589.JPG

 

A ovamo smo krenuli:

 

DSCF1597.JPG

 

Na guvnu, smisljam kako i sta:

 

DSCF1619.JPG

 

Sa Lovcena, preko Ivanovih Korita u Cetinje. Prolazeci kroz Cetinje uocim neku vilu i na njoj tabla (ona zvanicna sa zlatnim slovima i crni mramor podlogom). Pise ovako

 

CRNA GORA

 

PREDSJEDNIK

 

I to je to. Zna li neko u cemu je vic?

 

Iz Cetinja ka Podgorici nov put, idealan za opeglat, ali Crna Gora je to, jbga ima puno Crnogoraca za volanom. Elem, nemogavsi odoliti, malo ga odvrnem, ali kad me neki Audi prestize dok sam isao manito brzo, odustao sam od peglanja i prebacio se na uzivanje u pogledu…:) Tip ne hebe punu, kamen, vatru groma…ma nista.

 

U Niksicu pijem kavu i odlazim ponovo u Milosevice. Ponovo preko “Bregova” (neasfaltirani dio) ali sam isao starim putem preko Krnova. Iako je stariji jedno 30 godina od novog puta, u boljem je stanju. Nevjerovatno kako se danas fushari.

 

Vucije pred sumrak:

 

DSCF1630.JPG

 

I opet Bregovi.

 

DSCF1633.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 12

 

Krecem za Beograd. Ovaj put preko Zabljaka. Na Zabljaku se dogovaram sa jednim prijateljem da se vidimo, posto je gore u vikendici. Kad sam ja stigao on je bio na Zmijskom jezeru na izletu. Rekoh sad cu ja tamo skociti. Kad skrenuh na “put” ka jezeru, imao me shlag strefit. Bregovi su autoput za ovo:

 

DSCF1643.JPG

 

Nakon par km, cujem se s njim i on javlja da krece, ja sav sretan okrecem se za 180 i nazad.

 

Zhabljak se toliko izgradio da to nije normalno. Milion kuca i vikendica. Dusko je starosjedioc, a i odlicno radi zube :)

 

DSCF1650.JPG

 

Posle Zabljaka dolazi svima znano cudo arhikteture, most na Tari. Ja cu za Pljevlja. :)

 

DSCF1653.JPG

 

Uzice.

 

DSCF1658.JPG

 

Pocinje pljusak, vozim se 1 km i molim boga za neku pumpu ili viaduct. Nailazim na nadstresnicu za cekanje autobusa. Ulecem ispod. Dok sam popusio i obukao kabanicu,

kisa je prestala. Vozio sam se u kabanici tako bez veze neko vrijeme, da bi je na kraju skinuo. Kad sam  usao u Ljig pocinje da pada ponovo. Stajem na pumpu i ponovo kabanica, ali ovaj put nije bilo bez veze. Kisa me pratila do Beograda. Pumpar mi kaze da cu morati traziti konak, jer pada jako, a mrak je vec pao. Odlucujem ipak da idem dalje. Cijelim putem jaka kisa i mrakaca. Jedno od dva najgora iskustva tokom cijelog putovanja. Kod zaobilaznice je toliko pljustalo, da je voda tekla kao rijeka po cesti.

U Shuljam stizem oko 23:00.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 13 – Povratak

 

Iz Shuljma krecem za Zagreb. Preko Fruske Gore izlazim na put za Ilok i prelazim u Hrvatsku. Negdje izmedju Iloka i Vukovara stajem da se okrijepim i spazim sa terase ovaj prizor:

 

DSCF1665.JPG

 

Namjerno nisam htio da idem autoputem, jer je ubistveno dosadan, a i zadnja guma mi je na sredini pri kraju. Onda slijedi Osijek, Donji Miholjac, Virovitica, Slatina, Bjelovar i Zagreb. Nije bilo nista specijalno za slikati.

 

Dan 14 – Zagreb – Umag

 

Iz Zagreba krecem ka Rijeci starim putem. Do Karlovca je novi asfalt, a ni poslije nije toliko los put. Stajem da odmorim i uslikam ponesto. Lokve:

 

DSCF1669.JPG

 

I sa druge strane jedna umjetnicka :)

 

DSCF1670.JPG

 

Naplatne kucice kod Rijeke:

 

DSCF1673.JPG

 

Ali ja preferiram ipak ovo:

 

DSCF1675.JPG

 

Rijeka mi se nenormalno svidja. Morat cu doci jednom na malo duze. Uvijek samo prozujim. Uz espresso i Colu odgledao malo vaterpola pa se uputio ka Umagu kroz tunel Ucka.

 

DSCF1679.JPG

 

Kilometar pred tunel me hvata pljusak i dok sam stigao do naplatne kucice posteno sam pokisnuo. Pitam da li ima neka pumpa ili bilo kakav krov posle tunela da obucem kabanicu, ovaj kaze ima i ja ulecem u tunel. Kad sam izasao sa druge strane przi sunce sa neba bez i jednog oblacka. To je bilo ugodno iznenadjenje.

 

Put ide malo okolo, prvo na jugozapad prema Rovinju, pa onda okrece na sjeverozapad prema Umagu i placa se 1,30 euro, ali je toliko dobar i nov da vrijedi i 10 eura.  ;D Toliko sam se nagrijesio na tom putu da sam zreo za pakao.

 

U svakom slucaju znaci novi put Ucka – Rovinj – Umag preporucujem (pogotovo za R motore).

 

U Umagu se kupam pred spavanje, ali sam se malo razocarao u more, plitko i prljavo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 15 – Umag – Ospizio Bernina (preko Stelvia)

 

Ovaj dan je najfenomenalniji. Iako sam bio skeptican u vezi Stelvia, duboko sam prevario. Ipak nije dzabe Mekka za motore.

 

Nakon jutarnjeg espressa i sendwicha sa prshutom u Piranu krecem ponovo ka Alpima.

Piran:

 

DSCF1685.JPG

 

Preko Trsta i Udina idem do sjeverne granice Italije, bez autoputa naravno, pa uz granicu do Bolzana. Italijanski Alpi, kao i svi Alpi, prelijepi.

 

DSCF1688.JPG

 

Bolzano, Lasa, Prato allo Stelvio i pocinje pentranje i ponestajanje daha. Prizori su prosto fantasticni.

 

DSCF1703.JPG

 

Stajem da slikam skoro svakih 100 metara. Jednostavno se mora. A sto se vise penjem, sve je fenomenalnije i fenomenalnije.

 

DSCF1712.JPG

 

Jos 20 lakata pa sam na vrhu :P

 

DSCF1720.JPG

 

Kao na mjesecu:

 

DSCF1731.JPG

 

DSCF1739.JPG

 

Meni ponestaje daha od prizora, a motor se gasi u leru, valjda i njemu prifalilo daha  ;D.

 

I onda dolazim na vrh, gdje me ceka vasar. Suveniri,guzva, ljudi nekih gomila. Brzo se tu provlacim i penjem se nekom kozijom stazicom jos vise (iznad vrha ;D ). Samo mali trzaj kvacila i ….

 

DSCF1743.JPG

 

Iznad vrha:

 

DSCF1746.JPG

 

DSCF1752.JPG

 

Odlucijem da ostanem u Italiji i Spustam se prema Bormiu. Put ide kroz milion nekih otvorenih tunela i tunelcica. Prizori vrlo dobri ( ;) ), ali nemam vise zivaca za slikanje.

 

U Livignu ne uspijevam pronaci smjestaj, sve puno. Idem dalje. Sunce polako silazi. Ulazim u Switzu.

 

DSCF1762.JPG

 

Nalecem na albergo, Ospizio Bernina. Tu nalazim sobu za 52 eura, ali sta se mora nije tesko. Pogled iz sobe:

 

DSCF1767.JPG

 

Hrana je uzasna. Narucio sam neku sniclu i jedva je pojeo. Valjda sam se razmazio po Balkanu. :) LM, ujutro jos gori dorucak. Vracam se u sobu, boli me glava…povracam sve i lezem u krevet. Oko 11:00 dolazim sebi i krecem dalje.

 

(tajna malog prtljaga  ;D )

 

DSCF1772.JPG

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dan 14 

 

Dalje preko Julier pasa gdje sam stao na klopu i espresso. Dolazim skroz sebi.

 

DSCF1778.JPG

 

Jos jedna hladovina pred izlazak na autoput ka Zurichu. Switza u “nizini” i nije nesto. Stalno sela (k’o u Bosni) stalno ogranicenja….

 

DSCF1789.JPG

 

Kod Zuricha skrecem ka Badenu i prelazim u Njemacku i zacrtavam rutu do Baden-Badena. Isao sam do tamo po B500, naaajjacom magistralom do sada u zivotu. Jaca i od puta AVNOJ-a  :D

B500 je savrsenstvo od puta, specijalno napravljen za R motore.

 

DSCF1793.JPG

 

Na nekih 50 km do Baden-Badena me napusta sreca i pocinje kisa, tako da sam zadnje kilometre B500 patio….Na ovoj pumpi navlacim kabanicu.

 

DSCF1794.JPG

 

Kisa me ne napusta i odlucujem se za autoput i gas do kuce. Ima nekih 550 km. Tu sam pogrijesio. Da sam kod te pumpe potrazio smjestaj, sutra dan bi po suncu nastavio s uzivanjem po B500 i kroz eifel nazad kuci. Ovako sam izasao na autoput i peglao jedno 100 km po kisi i ostalo bez kabanice. Dosao sam kuci oko pola 2 u noci, zadnja guma je gotova, a motor je trosio 10 litara na 100 km. Ali bilo mi je malo dosta pa sam htio sto prije da se zavalim u svoj krevet. Jbga, ljudi grijese…..

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Snicla je bila bljak, ali moguce je i da je umor igrao ulogu.

Preforsirao sam se prethodni dan, jer nisam nigdje mogao naci smjestaj.

Presao sam oko 600 km bez autoputa taj dan.

 

Malo mi je bilo blesavo samom kad stanem. Nema nikoga da mu kazes "vidi ovo jbte"  ;D

S druge strane, u voznji ne razmisljas gdje ti je drustvo i vozis 20 ili 200, kako ti se prohtije, sto i nije lose.

Pogotovo u guzvi je samom lakse.

 

R nije idealan za ovakav put, jer ima dosta dionica gdje se ne moze peglati, pa je nekomforan.

S druge strane, za B500 ili Istru nema boljeg.

 

Sledeci put cu probati drugu varijantu, sa "uspravnijim" motorom i drustvom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8143 postova

Šta reči - strast nema šta! Tura za veliki, veliki respekt (naročito ono gde žena i deca idu prevozom a ti peglaš li peglaš  ;))

 

Inače deo predela kroz Bosnu i CG mi je poznat, a deo ostalog se nadam da ću upoznati već sledeće nedelje (uzbuđenje mi je već krenulo :D)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Ako ni zbog čega, onda zbog ovakvih stvari volim ovaj forum. Fenomenalan put! Ako ništa drugo, samoća na putu pomogne čoveku da još više ceni one koji su otišli avionom, kolima... i kad im se vrati da ih još više voli. :) Divan putopis- slikopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

  Ti si lud.

 

  Zasto si vezao tocak u Nurburgu?

 

Nisam bas siguran da te potpuno razumijem.

Ako mislis da sam "lud" sto sam sve ovo odradio, onda hvala na komplimentu.  ;D

 

Tocak sam vezao da ga teze ukradu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Africa Twin

Svaka cast druze na putopisu, tura je extra. Samo bi trebao nesto udobnije da  vozis za ovakav poduhvat.

Jos jednom  svaka cast, Pozdrav Raca Valjevo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Svaka cast druze na putopisu, tura je extra. Samo bi trebao nesto udobnije da  vozis za ovakav poduhvat.

Jos jednom  svaka cast, Pozdrav Raca Valjevo.

 

Ne sjedaj mi na muku.  ;D

Vec sam jednom otvorio temu "Sta da uzmem?" ili tako nesto, ali se na kraju svelo na to "da udje, a da ne udje".

Ovo mi je za sad najbolje, dok se ne obogatim.  ;D

 

BTW, nisam htio da tovarim forum sa milion slika, ali ko hoce jos, stavio sam ovdje 283 komada.

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja