Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R1100 1992 (N model)

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSX-R1100 1992 (N model)

 

KY4F5_1992gsxr1100blwhite4506.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

1. 1991 godina

 

2. 4 godine , 83 000 km.

 

3. motor je paklena mašina, nema mane

 

4. nisam imao zamjerke, mozda eventualno na koju kilu više, ali i to je za tu godinu bilo odlicno

 

5. sa motorom sam obisao pola evrope . nije mi se desilo da duze vergla ili da nece upalit.

o nekakvim kvarovima nemam šta pisati jer ih nisam ni imao.

kupio sam ga sa 68 000km prodao sa 83 t vise 2004 godine.

prodao ga covjeku koji ga vozi od 2004 do danas i ne pada mu napamet da mi ga proda nazad.

odrzavanje; redovito ulje i svjecice svakih 6000 km, štelanje ventila i karburatora radio svakih 12 000 km, lanac i lancanici su mi prolazili oko

20000 km, jedino sta sam gume malo cesce mjenjao zadnju svakih 4t km, jednu prednju na dvije zadnje , znaci 8000 km.

kod kupovine treba obratiti paznju na sami agregat, bitno da ne dimi i da nije neka kemija (vidjao sam te 1991 godine sa glavama od starih grbavaca ili gsxf-ovim modelima  itd ) ako negdje slini to se da rijesiti, jebes plastike njih uvijek mozes zakitati i pofarbati kako hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

 

3. Sta mi se dopada:

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

 

5. Moj utisak:

 

 

Suzuki gsxr 1100 god 1991. Motor posjedujem 3 god ali na zalost nisam puno presao sa njim zbog prirode zivljenja,naime zivim u Svedskoj a motor mi stoji kuci u Bosni i ceka godisnji odmor.Moji drugari od povjerenja mi pripreme motor prije nego sto dodjem:promjene ulje,upale ga ,pogledaje da nije pustila slavina benzin u masinu sto mu se zna desiti TAKO KAZU mada ja nemam takvo iskustvo tako da sam vec prvo jutro motorom na kafi.Moram da napomenem da sam motor kupio u CH i da je rijetko,rijetko ocuvan primjerak sa trenutno 34 000 km.Obzirom da sam na tom motoru presao prilicno malo-par hiljada,ne bih se usudio da dajem strog sud.Moja zamjerka je auspuh,sto je 4-2 pa sad zamjena u 4-1 na motor od 20 god nije isplativa.MOJ UTISAK JE: motore vozim tacno 30 god ,posjedovao sam najcesce nove a ovaj je jedan od rijetkih koji sam kupio polovan.Posle GPZ,ZZR, ZXR, GSXR-drugih modela i nekih motora novije generacije OVAJ motor me kupio,legao mi kao ni jedan.Mislim da ce me tesko ko odvojiti od njega,ne postoji zamjena,jedino jos jedan pored.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Uzeo ga pre nekih 2 meseca..

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno kvalitetan motor,i ima neku posebnu draz,jak,veliki,izdrzljiv ima li sta bolje...zbog velike kubikaze(1127cm) i 5 brzina dobar i za opustenu voznju na malom gasu,jednostavno ubacis u 5-tu vozis polako i kad ti se ubrzava samo malo zavrnes gas on ode,a zbog svoje tezine i 5 brzina brzi je od dosta novijih ozbiljnih motora..

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Mogle bi biti malo bolje kocnice iako sestoklipna klesta nisam zadovoljan kocnicama,mada ja uporedujem sa yzf 750 koji ubija kako lezi i koci...

 

5. Moj utisak:

 

Neki zakljucak...uljara je tata motorima iz 90-ih...mozda jedan od najboljih to se tice cene i dobijenog...

 

Evo jedna zanimljiva pesmica sa jednog hrvatskog foruma,a napisao je covak koji posle uljare vozi zxr 900 2002.

 

Odnjela je murja moju sreću,

nikad uljo prežalit te neću.

Psovat ćeš mi Suzo moju tetku

mjesto tebe kupih ja 9-tku.

9-tkom se na tebe ne smije,

ni po' tebe ona Suzo nije.

Tužan Kawasakijem kilometre brojim,

ko budala na zadnjaku stojim.

Mjesto tvoga savršenog starta

na zelenom semering mi safta.

Jeste krasna Kawa kao slika,

al' joj fali par sto kubika.

Ni po' tebe ona Suzo nije,

ni jaja mi mašina ne grije.

Nema sreće Suzo u zelenom

ko ti na pola,on je u crvenom.

Koči fino,za cestu se ljepi,

pravi motor,al samo za čkepi

Lađenje vodom i klipovi mali

fali joj 228, o kako joj fali....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Mohikanac-pa nema on fabricki 6-oklipna kljesta(fabricka su 4 klipa)!!!to sam ja stavi oda mi bolje koci jel imam kasna kocenja...ja cekam zadnji trenutak da zakocim,mada nista nisu bolja a ni losija bila ni fabricka 4klipna...

 

sve sto se tice suzane mohikanac je napisao sve o modelu-jel je to bio moj motor(slazem se sa svim sto je napisao).. celu ovu godinu sam ga vozio i svaki skup je slusao bar 1h melodiju iz auspuha ..a naravno i danas ista masina kao prvi dan kad je ja uzeh...nikad i nigde me nije ostavio na kraj sveta sam smeo krenuti sa njim..

nepoderivvvvv i pruza najveci osmeh na licu...kad si tuzan samo sedni na uljaruuuu :) :) :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Jesi rekao Mohikancu za tu melodiju prije prije prodaje? :lol:

 

:takoje::moto3: :moto3: :moto3: to se ne prica to se slusa ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja