Jump to content

Moto Zajednica

Kako protiv vrucine

Recommended Posts

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Ja imam kozne hlace i jaknu koje ne namjeravam da skidam, ali kad zastanem temperatura mi raste kao i sharcu ispod mene.

Planiram da obucem neke tanke bermude ispod, pa kad se negdje zaustavim, odmah striptiz.

Ali i sama voznja zna nekad biti pakao, pogotovo u nekoj velikoj guzvi. Onda otkopcam jaknu skroz, ali ni to nekad nije dovoljno.

 

Kupit cu si i onu "Under Armor" strech majcu "koja hladi", ali to je sad vec neki ocajnicki potez, tj. ne polazem neke velike nade u to.

 

Kad je lijepo vrijeme i kratak put onda obucem duboke cipele (specijalne, totalno shuplje) i puno je komfornije od cizama, ali na duzem putu

je rizicno zbog moguce kise.  A sad da nosim i cizme i te cipele je opet previse prtljage. Ili one najlonske navlake mozda.... :-\

 

Dakle, kako se vi nosite sa vrucinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ko sto si i sam rekao, Ispod pantalona obicno neki sorc, a u koferu obicno ponesem neke plasticne papuce ( ko za plazu ) lake su i ne zauzimaju puno prostora. Leti u koferu obavezno imam i kupace gace, pa ako naletim na neku reku il jezero - eto osvezenja.  Jakna se uvek moze malo raskopcati , al najveci problem zna da bude kaciga. Prosle godine ( pocetkom septembra ) smo se vracali ja i Joska sa jednog skupa, vrucina je bila preterana. Glava mi se skuvala u kacigi, a kad sam dizao vizir ( da se malo izluftiram ) bilo je jos gore - ko da mi je neko uperio fen u lice !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ja imam neku kao ventilaciju na kacigi (shoei xr1000), ali se nekad stvarno zapitam zasto ne naprave kacige kao one za bicikle (sa onim prorezima) za velike vrucine.

 

Papuce nosim, ali to je malo off topic.  ;D

 

e,da...pri voznji u guzvi se zagrije motor (preko 100) pa me onda "zapuhuje" po cjevanicama da mi farba spada sa cizama.  :-[

Onda malo vozim kao oni kaskaderi kad rasire noge na zadnjem  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Koznu jaknu i kacigu ne skidam ni do pumpe kad idem. Sve skrge na kacigi su mi non-stop otvorene, vizir odskrinut, sem kad me uhvati kisa. Ali onda nije ni vruce vise... Jaknu poluotvorim ili je skroz odsniram koliko mogu levom rukom kad stanem na semafor.

Osim toga trpim i gledam da ne ulazim u guzve i zastoje i lovim otvorene putanje.

Na nogama farmerke, pa je zima samo u nocnim voznjama van grada. Cizme su mi takodje obavezne ali tu nemam problema sa vrucinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

ja sam imao dilemu kad sam naleteo na svoju jaknu a evo i zasto...

crvena je,pise jos i ogromno Yamaha ;D ;D , rekoh sebi gde ovo da obucem...

ispostavilo se da je za sve pare ovog sveta dobra...sto sam, izmedju ostalog, ukapirao na 35+,pa ti

predlazem nabavku neceg slicnog...

elem,o cemu se radi - jakna je joe rocket yamaha original (sto je manje bitno) a ima

onu foru sa zmijskim skidanjem celog spoljasnjeg dela pa leti

dobijas rupicastu (mash) jaknu sa svim protektorima...a kad zahladni samo vratis spoljasnji deo.

imas jos i unutrasnje rajsf. za dodavanje zimske postave...

za dole ja nemam pametnu ideju,meni se 00 znoje i u bermudama ,kako li je tek

u pantalonama...podignem se onako malo na 10km cisto da ista uFate zrak ;D

a na nogama ...pa zar je to pitanje, iskljucivo Fila original made in PRC (tako pise, izvin`te za psovku)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Na hlacama sa unutrasnje strane (i oko 00 ) nije koza nego neki tanki strech, tako da se i ja redovno ustejem da provjetrim  ;D

To je jedan od blazenijih osjecaja...nisu dzabe stari kinezi izmislili onu "ladi 00" kao metaforu za "uziva".  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Dakle, kako se vi nosite sa vrucinom?

 

Pivom! Shto hladnijim!  :D

 

Air-flo jakna sa protektorima, tanje pantalne sa lufterima, mada kad zvezda upece nema ti pomoci.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ja problem sa vrucinom nemam, mada se na semaforu skuvam, jer mi motor ima vazduzno hladjenje pa kada miruje, nije mi dobro, medjutim preko leta kada idem van grada (a cesto i u gradu) uvek nosim koznu jaknu, cizme i pantalone.

E sad ako nemam gde da se presvuchem, onda nosim Jeans pantalone, ali kozne cizme i jakna ostaju jer mi vrucina nepodnosljiva.Na duzim putovanjima su mi kozne pantalone takodje obavezne.

Posto mi konstrukcija motora nalaze da drzim ruke malo podignute kada ga vozim, samo otvorim rukave, a vetar mi struji kroz ruke i ide preko ledja, tako da ni na 40 stepeni meni ne bude vrucina niti se oznojim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Leti ne nosim moto pantalone jer imam samo zimske bez luftera, preko 20C je u njima kuvanje i bez zimskog uloska, ulozak koristim samo kad idem na skijanje i to direktno na golu kozu i nikad mi nije bilo hladno. U planu je nabavka letnjih pantalona sa lufterima. Jakna mi je ok za vrucinu, otvorim rukave, luftere i malo raskopcam i nije vrucina i na +30C, naravno problem je kad se stane, tada gledam da je sto pre skinem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Er 6n

Ja imam koznu jaknu i vrucina je neizdrziva! Dok vozim sve je uredu, ali cim se uspori ispod 80 kao u expres loncu. Otvorim one cibzare na grudima i ledjima da ima protok vazduha, ali kad je naplju vruce to se ne da izdrzati! E sad, ja lose podnosim vrucinu. Pocne da me napada panika, da se nerviram jako, da se vrpoljim, tako da je mnogo bolje i za mene i za saobracaj da nemam jaknu leti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja