Jump to content

Moto Zajednica

automat za zmigavce

Recommended Posts

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

O5 mi crko automat, e sad dal je crko ili odbija da radi to je vec pitanje, jer mi se desavalo da kad upalim sva cetiri migavca automat otkaze pa posle dan dva opet proradi....i tako prodjose dan dva i koji dan preko toga al migavci ne rade, pa me interesuje gde obicno stoji automat i kako izgleda automat na kinezima, menjao bih ga sam da ne vozim u servis , ali me cisto zanima lokacija istog da ne bih rasturao sve plastike da ga nadjem... jel zna neko slucajno???? U pitanju je keeway superlight

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja imam isti takav problem ali na Mercedesu. Kod mene lepo radi ali kad upalim sva cetri pocne da pravi probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

to mi se desava vec 5 6 put i rekoh sebi da ne palim vise sva cetiri ali se za*eba pa sad skrecem sa odrušenom rukom u ramenu ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Našo, pazario, namestio, radi... Cena 12,5 evritja

 

moze lock na temu...

Sram te bilo !!!  ;D

kakav LOCK ?! Pricaj bre gde si ga kupio i meni treba! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

pazario sam ovde u Nišu u keeway servisu gde sam kupio i bajk... mada kad sam isti trazio prosle godine oni su poručivalai negde iz Novog Sada sa nekog glavnog magacina ili sta vec... znam samo da je automat proradio od kuckanja u njega pa ga nisam menjao prosle god, ali je sada crko totalno i resio sam problem pazareci novi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
... znam samo da je automat proradio od kuckanja u njega pa ga nisam menjao prosle god, ali je sada crko totalno i resio sam problem pazareci novi

isto ovo samo sto je kod mene jos uvek tako kucan i treba mi novi za prvu pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Danas su prestali sa radom i moji zmigavci. Gde se nalazi automat za migavce i kako da ga proverim radi li ili sta je vec u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Danas su prestali sa radom i moji zmigavci. Gde se nalazi automat za migavce i kako da ga proverim radi li ili sta je vec u pitanju?

kod keewaya stoji ispod desnog plasticnog deklija, pored akumulatora,tu imas dva dela elektronike, jedan je relej ili sta vec a drugi mala crna kutijica sa dve buksne koje pod pravim uglom jedna na drugu idu na uredjaj-automat.. otprilike bih to tako objasnio, motor je u garazi, ako odem danas do nje slikacu pa cu nakaciti slike, samo da stane ova glupa kisa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

I mene je sprecila kisa da gledam detaljno. Malo sam pogledao i cini mi se da svi kablovi iz rucice idu u far. Samo je od jednom prestao da radi. Ako mozes sutra postavi slik da vidim bar kako to izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

da da svi kablovi iz rucice idu u far, a elektronika se nalazi oko akumulatora, pogledaj pored kutije gde je akumulator, tu bi trebalo da bude... slikacu ja sutra pa cu da postavim sliku

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Hvala puno zodini. Sutra cim ustanem pogledacu. Bas sam danas nesto cackao oko akumulatora tj povezivao sam kablove i montirao uplajac  ;D. Tek mi je sad palo na pamet da sa nesto s*ebao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

danas sam iamo vremena i cackao sam malo. Prvo sam sumnjao u jedan deo koji ima neku funkciju za paljenje tj regler. Drugi okrugli deo nemam pojma za sta je ali kad ga odkacim i opet ukljucim nesto pucne u njemu. Taman kad sam poceo da sve sklapam nasao sam taj automat za zmigavce. Vrlo jednostavna naprava, zice sam samo spojio i video da je on crko, tj kada sam spojio zice zmigavci su neprekidno radili. Uzeo sam nov automat za traktore a prodavac kaze da ga stavljaju i na kola, iskostao me 150 dinara. Zalemio sam zice sa onog prethodnog, spojio i radi odlicno. Evo par slika.

Ovo je unutrasnjost onog starog.

uTBPd_ss857266.th.jpg

0devz_ss857267.th.jpg

 

Evo kako izgleda novi.

9tnNg_ss857270.th.jpg

 

Preko ovih zica sam stavio kutijicu i zadihtovao silikonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

izgleda da na nase kineze sve transplantacije sa traktora daju savrsene rezultate... cik da vidim da neko nabudzi far oj jawe, socivo od fergusona,i automat od 558 na neki drugi bajk a da mu se nesto ne pobrka, xexe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Taj od traktora,a takvi su isti i na starijim kolima(metalni),radi  ako se pricvrsti na masu,znaci zavije se zavrtnjem onaj deo sto strci(vidi se na slici) bilo gde na ramu motora.Bar ovaj sto sam ja ugradio jos pre dve i po godine,kad sam kupio motor,i jos uvek radi bez problema.

 

Znam da je drugar na Kinroadu kupio od Tomosa,i radio je odlicno,ali je bio oko 10 e.

 

Interesantno:TAJ AUTOMAT STO CRKAVA JE JEDINI JAPANSKI DEO NA KINESKIM MOTORIMA ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ako ga otvorite,videcete...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

TAJ AUTOMAT STO CRKAVA JE JEDINI JAPANSKI DEO NA KINESKIM MOTORIMA ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Moram da te ispravim, ja imam japanske karburatore... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

Taj od traktora,a takvi su isti i na starijim kolima(metalni),radi  ako se pricvrsti na masu,znaci zavije se zavrtnjem onaj deo sto strci(vidi se na slici) bilo gde na ramu motora.Bar ovaj sto sam ja ugradio jos pre dve i po godine,kad sam kupio motor,i jos uvek radi bez problema.

 

Znam da je drugar na Kinroadu kupio od Tomosa,i radio je odlicno,ali je bio oko 10 e.

 

Interesantno:TAJ AUTOMAT STO CRKAVA JE JEDINI JAPANSKI DEO NA KINESKIM MOTORIMA ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ako ga otvorite,videcete...

 

Tranzistor NEC D560, jebes japansku elektroniku. ;D

 

Imam po kuci neka pokojna kineska napajanja, pa mozda nesto izmajmunisem, i meni opizdio na skuteru. (nije sam od sebe doduse).

 

@Dzoks

 

Pa to onda objasnjava rad na jednom cilindru. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250

TAJ AUTOMAT STO CRKAVA JE JEDINI JAPANSKI DEO NA KINESKIM MOTORIMA ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Moram da te ispravim, ja imam japanske karburatore... ;D ;D ;D

Jel Mikuni ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja ovaj moj nisam pricvrstio na ram, tj na masu. Samo sam zalemio kao na slici i namontirao na gumeni drzac. Cena 1.5 evra. Videcemo kako ce sluziti, probao sam oko minut- dva i rade odlicno, malo sporije od originalnih ali stabilnije, na dodavanje gasa tj kad ugasim motor i kad ga upalim trepere priblizno istom brzinom.

 

@DzOkS

I ja sam zagledao da nesto pise na karburatorima. Protumacio sam da pise Japan ali pre toga nisam. Mislim da definitivno ne pise "made in". Mozda je po njihovoj licenci ili su oni konstruisali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

TAJ AUTOMAT STO CRKAVA JE JEDINI JAPANSKI DEO NA KINESKIM MOTORIMA ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Moram da te ispravim, ja imam japanske karburatore... ;D ;D ;D

Jel Mikuni ?

Mikunci , mikunci nego sta  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Ja na ZXMCU imam Kineski,SHEI-FENG karburator,ko je probao moj motor,neka napise kako ide,ili neka cuti zauvek 8)

 

Nego,tema bi:automat za migavce ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hehe, vrisnuo automat za migavce i meni, odoh do prodavnce pa da i ja malo majstorisem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Кога не мрзи да се бави електроником, а има ЛЕД жмигавце ноже да направи

turnsignal.th.png

за малу кинту - само на релеј треба да се доведе 12V.

Прост астабилни мултивибратор са колом NE555 које кошта око 15 динара.

Код томосових мотора је то направљено са 4011 по мало компликованијој шеми. Мислим да се и код неких аутомоблских

аутомата користи NE555.

NE555 може на излазу да поднесе око 500mA, па може и са тим да се експериментише.

 

Могуће користан линк : http://tomosserbia.17.forumer.com/viewtopic.php?t=135&postdays=0&postorder=asc&start=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Ja sam juče na ''Princu'' juče zamenio automat žmigavca. Ugrađen je od zastave 101 elektronski, stim da malo brže ''žmiga'', ali to je samo zbog sijalica od 10 w, ako se stave jače od 15 - 21 w usporavaju rad, tj. rade normalno. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja