Jump to content

Moto Zajednica

UmrEla mi HONDA - OPERACIJA USPELA!!! :)

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

U pitanju je klinicka smrt, znaci dise .. ima jos nade za nju ...

U pitaju je Honda CB750kz '81

 

Vec duze vreme se u toku rada (uglavnom na leru) culo lupkanje, koje je po misljenju mnogih, od kojih su vecinom vlasnici, normalno i cuje se kod svih CB agregata. U pitanju je lanac bregaste. Motor je normalno radio, normalno "povlacio" itd. Od pre 200km je taj zvuk je iz lupkanja "prerastao" u povremeno tiho zveckanje (zvuk kao da je neki lim labav) ali motor je i dalje radio normalno, bez nekih trzaja, vibracija, gubitka snage itd.

 

Eh, juce konacno dockah suncano jutro i sa osmehom krenem na posao na mojoj Hondi i na krivini pre kancelarije osetim trzaj i neki "krk" u motoru. Refleksno stisnem kvacilo i masina se gasi. Probam da upalim na dugme, nista .. samo se cuje anlaser ... probao sam par metara na gurku da je upalim ali cim pocnem da pustam kvacilo,  motor zablokira.

 

Eh sad .. klasicna prica, zovi drugara sa kombijem, teraj motor kod (na svu moju srecu PRIJATELJA, a ne "zike" majstora) u radionicu.

 

Operacija pocinje... diz' je na centralni steder, skidaj jedan dekli, skidaj drugi dekli ... probamo da radilicu okrenemo kljucem, nesto zapinje .. hmmm... skidaj svecice (sve su dobre), skidaj rezervoar, skidaj poklopac bregastih .. kad ono .. PUK'O lanac koji spaja 2 bregaste!!

 

To je to, otkrili smo uzrok havarije. Uz dalju "analizu" vidimo da je i spaner malo pokrivljen. verovatno ga je zakacio lanac kad je puk'o.

Ok, nismo dalje isli ali po svemu sudeci stradalo je i nekoliko usisnih ventila. Tacan broj se jos uvek ne zna jer nismo stigli juce da otvorimo glavu..

 

 

Verujem da su radilica i menjac ok ... probao sam da izmenjam sve brzine i salta ok (u mestu). Ali sve je neizvesno dok se skroz ne otvori motor (a to ce verovatno biti u subotu).

 

Eh sad... ono sto mi treba su kontakti ljudi koji drze delove za starije honde. Neko ko moze da nabavi (od preko.. nasao sam neke od delova u DE i USA) delove koji bi mi eventualno zatrebali. Za pocetak mi treba Lanac koji spaja bregaste, minimum 4 ventila i komplet dihtunga (glava, bregaste itd.). Koliko znam, odgovaraju delovi i sa Honda CB750F jer su agregati isti...

 

pre svega mi trebaju posteni ljudi, a ne derikoze jer za takve nemam novaca (a ko ima?!) :)

 

Ovom prilikom se zahvaljujem Hacky-ju na brizi i VELIKO hvala Scapolo-u kome cu biti senka u narednom periodu, ovih dana selim krevet u njegovu radionicu, o promeni moje adrese cete biti blagovremeno obavesteni ;D :D

 

'ajde dajte predloge i savete pa da mojoj hondi udahnem zivot i da se opet lepo druzimo :)

 

moze ovde u temi, moze na pp, mail: sergio3d@gmail.com, mob: +381 64 190 37 12

sergio

 

 

p.s. za one koji ne znaju o kojoj hondi je rec:

 

8gQYA_26617199492292475370292.jpg

 

TWGwJ_26617199492792475370292.jpg

 

a evo i agregata:

 

PxgnO_agregat.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Mozda da za pocetak nadjes i neki polovan lanac, montiras,uzupcis, poskidas svecice , pa izmeris kompresiju ( mozda si imao srece da ne pokrivis ventile ).  U svakom slucaju bih ti preporucio da zamenis oba lanca za bregastu ( i donji veliki, i gornji mali ) ! Mozda da pozoves Marinkovica u Cacak, cini mi se da je neko pominjao da ima delova za tu hondu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Ne bih stavljao polovne lance .. ipak je to jaka masina, a i ne znas u kakvom je stanju taj polovan lanac .. raspitacu se koliko su novi, jebi ga .. od toga sve zavisi (na zalost)... Gde bih mogao da nadjem par ventila i dihtunge glave?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Au bedak.... nemam znanja da pomognem al samo da kazem da se nadam da nije previse pokrivljeno/pokvareno i da se nadam da ces da ga uskoro osposobis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

@bad cluster: Odlican sajt, nasao sam par stvari, imaju cak i ventile! HVALA! necu jos nista da porucujem pre subote, tad otvaram sve i znaci sta mi sve treba, onda na red dolazi narucivanje. do ta sakupljam informacije ...

 

@Lalajko: kako da dodjem do fabrickih kodova?

 

@Popsy: Hvala prijatelju i ja se nadam da nije prevelika havarija i da cu ga uskoro opet vratiti na tockove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Necu da baksuziram ali trebace ti i klipovi i karike.  Nazalost njih nemozes i netrebas da narucujes pre nego sto se skine glava i izmere cilindri da bi znao tacno koje klipove da uzmes.  Takodje trebace ti gumice ventila a mogao bi i nove opruge da stavis kad vec sve to radis tako da imas "novu" glavu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

E ovako stoje stvari:

 

Danas smo se culi telefonom, a video sam (kako ti i rekoh) tvoju masinu na Jagnjijadi i odusevio me izgled. Iskreno sam razocaran sto se to bas takvoj masini desilo, ali sta je tu je. Sredjuj.

 

Sto se mojih iskustava tice, ovako stoje stvari: Lance NIKAKO polovne ne stavljas, to je kao kad bi stavio polovan zupcasti kais na auto (ono nije mnogo presao i ostalo). Gumice ventila ces sigurno morati da menjas jer se lepo i lako ostecuju prilikom vadjenja, a najbolje bi bilo da pazaris komplet garnituru dihtunga.

 

Nadji samo DOBROOOOOOG majstora, molim te!!! Moje gorko iskustvo govori tako.

 

Ako treba pomoc - tu je i Bokilic koji ima masinu koja je ispravna, moja takodje, a ako treba ima i Jova iz Bosanskog broda gomilu delova, ali pre njega pogledaj sta ti treba. Recimo, za karbove mi je trazio 100 jevreja, a lik koji je kupio karbove od njega za istih tih 100, prodao mi je  za 50 sa sve nekim migavcima i cajgerom jer mu ne treba jer je masinu u medjuvremenu prodao. Pa svasta mozes da nadjes. Bobine sam recimo pazario za 20, ali sam tako kupio komplet kablova sa kapicama za 30-35, a imao sam komplet bobine sa sve kablovima i kapicama za 40. I tako dalje. Znaci samo otvori cetvore oci i polako.

 

Sve sto treba - zovi.  ::)

 

PS Uh, opet sam se setio masine iz Jagnjila, mislim da je imam i na slici.  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

I zamalo da propustim: ako menjas klipove i karike, imam 3 klipa i komplet karika, ali bi ti valjalo da onda obavezno promenis i makar letece lezajeve (ako ne i lezece). Mislim da ce se ostali sloziti samnom.

 

Pozz i ne daj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: apatin

jbg steta,kako kazu ono po tudjoj guzi 100 batina nista ne boli,menjaj oba lanca,menjaj spaner,menjaj  ventile,menjaj teflone,menjaj klipove i karike menjaj lezajeve letece i stabilne,pa daj sve dihtunge, menjaj ulje i fiter,pa opet ulje i filter posle 1000 km uradjivanja,pa daj plati majstora,BATO MENJAJ SAMO RAZVODNI LANAC I VENTILE KOJE MORAS JER JE NEKE MORAO DA ISKRIVI A MALI DONJI LANAC NEMOJ JER JE TO LANAC OD ALNASERA I KOSTA OKO 100 EU.evo ti br od lacija iz sente meni je nalazio stvari koje nemogu u servisima ovlastenim 0638072537.pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 451 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Jeste po tudjoj guzi tako, ali sam sve sam vec iskusio debelo. Ako hoces da uradis kako treba (sto opet nije sigurno da ce potrajati jer je dovoljno da majstor jednu stvar ne uradi kako treba i zajebe celu stvar) onda radi po PS. Ako hoces da zakrpis, zakrpi, i to ume da potraje lepo.

 

Na tebi je.

 

I da, meni majstor "samo" nije promenio lanac posle generalke, presao sam 150km i chudo: puce bas taj lanac nicim izazvan i nepravedno nametnut.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ok  ,  svi pominu prave ( skupe ili jos skuplje varijante) a za slucaj da ti treba sto jeftinija varijanta evo ovo.Skidanje glave , normalno ,odokativna provera klipova i ventila , ako nema lomova ( zakovao je u krivini nadam se pri manjem broju obrtaja ) okreni glavu naopacke i sipaj benzin po ventilima  odmah ces videti koji ne valja pa samo te skidaj i menjaj. Sto se lanca tice  postoje dobri i losi (istroseni ) dzaba kupis nov koji se posle par hiljada km istegne, istrosenost lanca se vidi po luftu u rolnicama. Ako nisi siguran  slikaj pa da ga izanamneziramo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: apatin

meni je roman radio generalnu na uljari 1100,1080 eu me kostalo promenuo sam bukvalno sve sem radilice, dodjem iz futoga kuci i predjem jos 100 km i pukne mi ventil usisni tacno na onom delu gde dodje osigurac i zapali mi karb,jedva sam ugasio vatru nekom zemljom,stete da vam nepricam  istopili se karb,ventil ,klip puko ajd jovo nanovo hteo sam da poludim sasa iz nisa nije mogo da veruje kad sam mu poslao slike >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ne bih stavljao polovne lance .. ipak je to jaka masina, a i ne znas u kakvom je stanju taj polovan lanac .. raspitacu se koliko su novi, jebi ga .. od toga sve zavisi (na zalost)... Gde bih mogao da nadjem par ventila i dihtunge glave?

 

Nisi dobro razumeo moj post ! Rekao sam da za pocetak nabavis polovan lanac, montiras ga da bi Izmerio Kompresiju , jer ces tako saznati da li su ti pokrivljeni ventili. Ako nisu pokrivljeni - ne moras rasturati ceo motor, a samim tim ti je i trosak manji i opravka krace traje . Takodje sam preporucio zamenu oba lanca - mozda nisam napisao, ali se podrazumeva da sam mislio na nove lance !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1218 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza
meni je roman radio generalnu

 

Al si našao majstora...................... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd

;) Druze nemoj da se sekiras..ni jedan nije izasao iz garaze a da nije popravljen,,jeste da sad grizes nokte i sekiras se ali to je motor neko ga napravio neko ga pokvario  a neko popravio.. :D :D danas ce mo da skinemo glavu i sve ce nam se kasti...

al uz ovakvu podrsku drugara sa foruma mislim da ni delovi nece biti problem..vidimo se danas a epilog cele price ces da obznanis veceras... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja