Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja prvih 800km nisam prelazio 4500 obrtaja (4000 je premalo i presporo sa ovakvim prenosom :) ) Posle toga sam do 1200km vozio do 5000 obrtaja. Pozeljno je da povremeno ali i na kratko das malo vise gasa, da motor "prodise" (npr prestizanje kamiona ili tako nesto). Trebalo  bi izbegavati voznju u dvoje ili duze uzbrdice odnosno bilo kakvo vece naprezanje masine. Takodje nemoj naglo davati gas vec postepeno, kako motor ubrzava. Cela razrada se svede na to da vozis nezno u prvih 800-1000km u sustini :)

 

Obrati paznju da li ti je motor stigao sa svim sraficima (ako si citao celu temu video si sta je meni falilo pa pogledaj), da li je lanac suvise zategnut ili opusten, ler gas da bude oko 1300-1400 obrtaja (meni bilo 2200 iz radnje  ::) )... Moj predlog ti je i da skines i podmazes sajlu kvacila jer je meni 2 puta pucala dok je nisam podmazao. U sustini su to sve sitnice koje su trebale da se srede pre prodaje ali iz nekog razloga se to ne odradi :(

 

Racunaj da ce ti zadnji amortizer propasti u prve 2-3 hiljade km (prvo pocne da biva vlazan od ulja a kasnije i da bas curi tj ostavlja fleku ispod motora)

 

I da, nemoj zaboraviti da obavis obavezne servise na 100 i 1000km u ovlastenom servisu jer ti bez njih garancija vise ne vazi...

 

 

@nash:

Snimak sutra ako bude lepo vreme, sad sam konacno skinuo prekidac sa nogare pa motor moze biti upaljen kada je ista spustena... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Raska

Srafovi su svi na svom mestu samo su neki bili malo popusteni pa sam ih pritegao.

Sto se tice zmigavca moracu da uradim kao i ti.

Hvala ti na savetima dosta mi znace jer mi je ovo prvi motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Delija pricaj utiske nakon vadjenja katalizatora! Sta se i koliko dobija???

 

 

Zvuk sam snimio juce, prekjuce ali ne zvuci ni priblizno stvarnom tako da necu kaciti... Da ne stekne neko pogresan utisak :) Ima ko savet iz kog ugla se moze lepo snimiti zvuk?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

ma nema shanse ja snimo 5 puta i nishta , nemoze bar sa mojim Canonom da se snimi zvuk lepo ...

 

p.s. ako neko chuje da neko menja apollo za jeftiniji kros nek me zove  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Cacak

Zdravo svima, prelistao sam ceo topic i mnogo mi se svideo motor jer ga vec odavno merkam i sada sam 100% siguran da cu ga kupiti, provozao sam se na jednom koji je presao 1200km nista nije radjeno osim redovnih servisa i sa katalizatorima se cuje odlicno i odlicno ide, sad me bas interesuje koja je razlika kada se povade ti katalizatori :D??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Sunce ti lebovo ala puca bez katalizatora! Pocele komsije da mi salju pretece poruke, ali motor je stvarno prodisao. Sta da vam kazem vadite ta govna napolje samo kada ispucate garanciju, efekat je  ;D ;D ;D ;D, videcu da nadjem vremena da snimim ili jos bolje dodjite da vidte i probate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ja sam porucio dva izduva iz louisa. Trebalo bi sutra da stignu. Montiracu ih naj verovatnije na prolece. Ne bih voleo da mi oxidiraju u toku zime a i sad kad odem u Nish da ne dobijem pedalu iz stana. Malo ostali stanari i gazdarica da se navikne na probusen fabricki izduv a posle toga ce se navikavati na potpuno otvorene topove  ;D.

Evo ih.

http://www.louis.de/_3041cc4166992491b5519d277b4bd8e855/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=420&wgr=325&list_total=7&anzeige=0&artnr_gr=10027007

Kako se krece potrosnja nije li mnogo veca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Sto se tice perforansi ne mora da se menja nista, ipak je ovo 125-ica. Bar ce glasno da se cuje jer mislim da su skroz otvoreni a i mocno ce da izgledaju. Nisam Pirocanac ali ipak i Pirot nije mnogo daleko od Babusnice  ;D. Salim se. Upoznao sam jednog decka na moto skupu u sokobanji koji vozi isto Princa 125. On je otvorio fabricke auspuhe i kaze da mu je prosecna potrosnja preko 4L sto je stvarno mnogo za 125-icu. Zato se ja plasim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

samo se vi vratite ali da ja Kazem Bogdi, kada to stavis ima da se se cuje kao zmaj ali ce da trosi oko 5,5-6l mozda i 7l, pa ti vidi da li je Babusnica toliko daleko od Pirota!? malo se opusti ipak nece da ide na vazduh ili ti 2,5l, mozda je bajs idealno resenje. baz uvrede pretera ga brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

He he. Pa jesam ga malo preterao ali do sada nisam nasao 100% tacan odgovor. Kada se izmeni auspuh i cacka karburator onda se definitivno poveca potrosnja. Ako se samo promeni izduv neki kazu da trosi vise a neki (na onom malagutiju Madison 250) kazu da trosi manje. Izvinjavam se sto sam vas smarao i sto sam malo ofovao ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

E stvarno ne znam sto se toliko plasite ako na cevkama imate katalizatore njih ostavite a auspuh odsecesh i navarish suplju cev. Pa jbg na mom sprintu sam skinuo nejgov i stavio dve prohromske cevke i dan dans ja natocim 500 din goriva i predjem nesto manje od 150 km zaci potrosnja oko 3. Jbm-mm skini ga zbudzi drugi auspuh pa ako ti se ne svidi vrni stari ili otidji do majstora na ti nasteluje karb. Al znam ja ti bi i JARE I PARE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA DIVERSION 900

Sto se tice potrosnje nisam primetio neku razliku, a sto se tice krajnje brzine i ubrzanja jesam mada to je 10-15% u svakom slucaju vredi ga iscupati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Sprint Apollo

Kazhi drugu da stavi neko mekshe sedishte za pochetak. Ja se upravo vratio sa ture od 200-tinak km i da nije bilo sela u kojima sam usporavao ispod 60 i vozio stojetji sad bih hodao k'o Dzon Vejn. Osim toga prsti hotje malo da utrnu posle te kilometrazhe od vibracija, al' nije strashno. Sve u svemu - prvo na ovome malo nabuzhiti udobnost, mehanichki se sasvim fino ponasha...mozhda samo malo manji zadnji lancanik da bi se podigla krstaretja brzina. Ima snage, al' vetj na 110km/h obrtaji su neprijatno visoki u 5. brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

Поздрав Аполо бајкери!

Имам моторчић од пре неки дан и за сада сам презадовољан.

Приметио сам да сви имају јако слабу боју на задњој виљушци и изгледа да се

често дешава да батерија исцури на њу и спере боју, тако да и око тога мора

мало да се поради. У Нишу и околини сам видео два мотора са оштећеном бојом.

Постављање црева на батерију би могло да делимично реши проблем, а промена угла

батерије за око 15 - 20o потпуно ( на пример подметање "кајле" од стиропора

под батерију). На мом мотору не ради мерач нивоа горива и морао сам да променим

црево за иберлауф ( које је пукло због фабричког подвезивања) и неко вакуум црево

које су Кинези уштипали када су монтирали резервоар. >:(

Имам и проблем са пластиком испред батерије јер се рупа за шраф не гађа са оном на

раму, што ће ових дана бити решено.

Другари, хвала Вам свима на постовима, јер да није било Вас, вероватно небих ни узео

ово моторче. ;D

@Lorenco:

Кажи другу да пажљиво прочита претходне стране и вероватно ће схватити да му

никакво посебно буџење и не треба, осим рецимо оваквих ситница као што Dzhangriz наводи.

 

И за мало да заборавим: Замислите, "Хонда је ископирала Аполо"! ::)

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_crf_250_r_2008.php

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

И за мало да заборавим: Замислите, "Хонда је ископирала Аполо"! ::)

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_crf_250_r_2008.php

He he, bez uvrede ( i ja sam 3 godine posedovao kineski motor ) al Honda je proizvodila CR250 dok Sprint fabrika jos nije postojala u mislima kineza.

Tako da ne znam bas ko je koga kopirao, uz to sto ovaj model jedva da ima neke veze s Apolom osim sto su oba iste zapremine i slicne namjene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Ниш, Јужна пруга

@Arnyman

"Хонда је ископирала Аполо" стоји под наводницима, а и декле су сличне,

а ко зна чта све жути копирају ;D?

У принципу јефтини су, а то је код нас тренутно можда најбитније.

Пре Апола имао сам Јамаху СР250 и ТДР125, ал је ново ново.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Svi enduro/supermoto lice jedni na druge, makar i ne bili sa 250ccm vodenim hladjenjem, uostalom nije ni bitno, sta god da su kopirali motor je svojim izgledom dovoljno autentican da nije ocigledno iako su verovatno pozajmljivali dosta toga.

 

Uostalom, nije nista bitno za ovu temu, pa da nastavljamo pricu o Apollu.

 

@Brickmann

 

Cestitam na motoru, polako ali sigurno zahvaljujuci ovoj temi saznali smo puno o ovom motoru i onome sta mozemo da ocekujemo od njega, a kako kilometraza bude odmicala, pisi i o svojim utiscima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ау, па овде све више јахача "Аполоа"!

 

Брикмен, видим да ти ентузијазма не фали, па ако си вољан, подели своја искуства са екипом овде и ако можеш, дај фотке тога што си до сада урадио и што ћеш убудуће урадити. Дај да видимо шта је ту било са цревом за иберлауф и тим уштинутим цревом испод седишта.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja