Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

 Evo slika i podataka . Na karburatoru piše  :  TK   Carburettor     , i samo na jednom postoji oznaka modela    -   1979 - Z  21  . Verovatno je od Kawasakija  KZ550 iz 1982 godine  (   https://www.flickr.com/photos/evanfell/163216850      )  Duži je nego original ,  pa sam imao muke da ga spakujem . Sad mu je pozicija ispod nivoa usisa na glavi . Prečnik je isti kao i kod Apola  - 30 milimetara , ali pošto je od   drugačijeg  motora  sauk daje mnogo više goriva , pa hoće da ga presisa ako motor nije jako hladan kad se pali . Možda bi trebalo promeniti diznu od sauka , ali sa time već nisam hteo da se igram . Sve na karburatoru je fabričko , ništa nisam  menjao , samo sam probao sa većom diznom , i bolje vuče, ali sam ipak ostavio kao što  je bilo  . Važno je da membrana kaburatora ne bude kruta , jer  vremenom od stajanja izgubi elastičnost . Ja sam je  jedva vratio u život , mažući je tovat mašću i benzinom . U početku  nije potpuno omekšala , ali sad već  lepo radi . Verovatno je zbog toga na  početku  primao gas sa zadrškom ali sad je ok . Kad ga palim prvi put u toku dana obavezno bez gasa  , i ne dodajem gas oko 20 sekundi . tek onda postepeno dodam  gas i  posle toga radi sasvim lepo .  jedini problem koji sam imao jeste da nije hteo da digne obrtaje  više od polovine kad je radio bez filtera za vaazduh , a i sa filterom je gnjavio - Rešenje je bilo da sam ispred karburatora stavio usko grlo prečnika oko 36 - 37 milimetara iposle toga motor je proradio sasvim normalno . Jedino što je čudno jeste da sam šraf za podešavanjesmeše vazduha morao da odvrnem čitavin 5 krugova  . Moglo bi se tu još igrati , ali dosta mi je , zadovoljan sam i ovako . Ako vas još nešto interesuje pitajte .

 

P1010023.JPG

P1010024.JPG

P1010025.JPG

P1010026.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

То је "Teikei". Има таквих (или сличних; CV тип, 30 mm дифузор) да се купи и сада, али коштају мало више.

 

Ево један какав се среће на неколико кинеских модела - http://www.chinesemotoparts.com/index.php?main_page=product_info&cPath=211_168&products_id=5507

 

А сигуран сам да у оним кинеским онлајн продавницама има барем пола туцета којекаквих CV карбова који би радили посао на "Аполу".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Mislim da se i kod nas može naći i neki noviji bolji karb , ima rashodovanih motora , samo treba tražiti . U inostranstvu toga po otpadima ima na pretek , a kod nas ljudi umeju ponekad i da zacene , pa stoje po kojekakvim garažama i šupama i ne služe ničemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Baš me čudi da vas je zezao karb, s obzirom da su čajnezi stavili keihin.

Ovakav je naš.

Znam kad sam čistio moj, da baš na njemu piše keihin japan. Ja se oduševio bio. Kasnije mi potvrđuju ostali odavde... :)

Slikovni rezultat za keihin 30mm carburetor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Znam  i ja da je keihin , al dok ga nisam zamenijo , mtor me je rasturao prilikom paljenja i dok se ne zagreje . Probao sam da ga očistim i pregledam nekoliko puta , nije mi uopšte jasno šta se desilo sa njim , sve deluje  ispravno , al  ne funkcioniše. Čim sam upalio motor sa ovim drugim karburatorom , odmah je dobio normalan ler  i stabilan rad . Nijednom mi nije vratio nradilicu unazad . Sa originalom svaki treći put vrati unazad i  kontrira na frajlauf . Nije mi prvi motor , bavijo sam se njima  godinama , al ovakav problem nisam imao . A vidim da nsam jedini . Rasturao sam ceo motor , menjao ležajeve od radilice , sredio glavu , ušlajfovao ventile , ma sve po propisu , ali džabe  motor je radio isto . Sad je duga priča .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Za ovakve stvari čovek treba da je bolesno uporan da bi ih rešio . Ne može se nikako naplatiti uloženi trud i potrošeno vreme  . Taka tura , idemo dalje .  Važno da se ja vozim svaki dan , a oni neki koji imaju skuplje i jače motore drže ih više u garaži jer mnogo troše , hehe !!Ja sam se za 8oo dinara vozio  dve nedelje do posla i nazada , pa još na jedno mesto , pa na pijace u nabavku , pa tamo , ovamo , i još mi ostalo pola litre čorbe . Ne radi mi kilometar sat , al sam prešao ihahaj ....imam utisak da se moj apolo najviše vozi po gradu od svih motora , svuda ga ima .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Evo ja da se javim preso 500km u turi Apollo udahnuo po prvi put morski vazduh u CG-Bar evo slicica bice jos :D

 

Evo i jedan klip ceo putic u 10min :)

 

 

Screen Shot 2017-07-06 at 8.45.30 PM.png

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ahahaha pa kako bre covece pluca da punis vodom :D.  Provozao sam se par kruga planiram neko popodne da obidjem Sutomore i da napravim neki klipic. Ima dosta kupaca a boga mi i voda je dobra :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 7 sati, MileM je napisao:

Ahahaha pa kako bre covece pluca da punis vodom :D.  Provozao sam se par kruga planiram neko popodne da obidjem Sutomore i da napravim neki klipic. Ima dosta kupaca a boga mi i voda je dobra :)

Pa zdravo je za sinuse jbg.

Ako je nama dobro zbog sinusa, apolu mora da je dobro zbog erboksa :hej::lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Evo malo da osvezim temu sa jednim turom do Manastira Ostroga gde se pridruzio i stranac BMW GSR 1200.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Gledao sam sve zivo i nikako da nadjem pa reko ako neko zna mozda mi pomogne.

 

Put je bio odlican nazad mi je bila torba pa sam mogo kao u stolici lepo da se navalim tako da nisam imao pritisak na kicmu, a krivine bile dobre pa se stalno mrdam levo desno izbacujem noge SM Style :D . Jedino od Nis-a kad sam iso na more pa kroz Podgoricu tu sve prav put tranzit e tu je pocelo dupe da mi svitka al svakako odlicna tura :jee1::D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: bor
  • Motocikl: apollo

Pozdrav svima imam ponudu za apola da ga kupim za 400e ali ima od ulaganja frajlauf zadnji amortizer i zadnja kocnica....sediste treba da se tapacira i da se to sve dotera u red pritegnu srafovi malo dotera ceo motor....sta mislite da li motor vredi te pare osim frajlaufa agregat je dobar i sve ostalo je okej ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 2 sati, lukad843 je napisao:

Pozdrav svima imam ponudu za apola da ga kupim za 400e ali ima od ulaganja frajlauf zadnji amortizer i zadnja kocnica....sediste treba da se tapacira i da se to sve dotera u red pritegnu srafovi malo dotera ceo motor....sta mislite da li motor vredi te pare osim frajlaufa agregat je dobar i sve ostalo je okej ? 

Evo ti moj koji je bez ulaganja za 800 evra :P:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 4 sati, lukad843 je napisao:

nemam ja tolko pare i ovo cu da uzmem na rate da placam :D sta mislite da uzimam ili ne ? 

 

Ako imaš volje da se bakćeš sa tim, pored toga strpljenja. živaca onda možeš da se upustiš u tu avanturu...

Zadnji amort ti je od 50 evra pa naviše, plus što moraš da nađeš odgovarajući.

Za bendiks može nešto da se napravi, koleginica odavde je to menjala.

A zadnja kočnica, šta joj fali? Kandža, čantra, poluga, creva ili sve? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Pozdrav,

Ja sam menjala bendiks, on kosta 50e, za menjanje ti treba poseban alat i pneumatski odvijac. Ali ako je samo bendiks, ima on kurblu pa mozes tako da ga pakis. Takodje sam promenila i karburator koji je u mom slucaju stigao nov sa Alija...40USD. E sad ako imas vremena i volje da se zezas sa njim i ucis mehaniku uzmi ga. Al mozda bolje da vidis da nekako uzmes od ovog kolege ovde ispravnog apola, moj je placen 400e, i prvi put majstor mi je uzeo 180e za sredjivanje vila,karba,gume menjala,i jos gomilu sitnica...pa nisam bila zadovoljna pa uzela sama..i evo sad je sredjen...al ceh je oko 800e (racunam i delove i sve sto je placeno onom majstoru pre nego sam ja uzela da ga radim).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: bor
  • Motocikl: apollo

Bendiks sam nasao nov za 40e zadnji amortizer cu da repariram sam dosta sitnica cu sam da odradim i pritom ustedim novac bendiks ce da mi zameni prijatelj pa mi nece puno naplatiti... karburator cu sam da ocistim i podesim zadnja i prednja guma su u dosta dobrom stanju.... plastike cu licno sam da farbam.... hladnjaci su dobri itd... taj motor je vec jednom bio kod mene ali mi se mnogo dopao i opet bih ga uzeo zato sto znam sta sam mu radio i koje sve mane ima 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: bajina basta

dobar dan zagrejan sam da sledece godine kupim apola i u glavi zamisljam da mu stavim prednju viljusku blatobran i tocak od nprimer honde cr 125 i da mu metnem croos gume kako bi se on ponasao van puta ne bas po potocima i provalijama nego mislim po nekim zemljanim putevima njivama livadama i malo po sumi!!!! dali njegov zadnji amortizer trpi neravnine kakvo je stanje sa hladjenjem hoce li bryo da prokuva itd itd?????

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 8 sati, lukad843 je napisao:

Bendiks sam nasao nov za 40e zadnji amortizer cu da repariram sam dosta sitnica cu sam da odradim i pritom ustedim novac bendiks ce da mi zameni prijatelj pa mi nece puno naplatiti... karburator cu sam da ocistim i podesim zadnja i prednja guma su u dosta dobrom stanju.... plastike cu licno sam da farbam.... hladnjaci su dobri itd... taj motor je vec jednom bio kod mene ali mi se mnogo dopao i opet bih ga uzeo zato sto znam sta sam mu radio i koje sve mane ima 

Pa onda si odgovorio sam sebi...

Pošto ga jelte poznaješ kakav je :P:lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja