Jump to content

Moto Zajednica

vibracija u talasima

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

baotijan skuter 50 kubika , ima cudne vibracije koje dolaze u talasima. u zavisnosti kojom brzinom vozim talas nailazi cesce ili redje ali od prilike na svaku sekundu do dve skuter zavibrira, vibracije nije velika i da je konstantna ne bi mi smetala ali ovako iritira jer dolazi u talasima. sta bi to moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Moze biti konstrukcija rama, znam da mi je matori pricao da su svojevremeno jawe dal 175 ili 90tice imale tu osobinu da na odredjenom br obrtaja motora zavibriraju, to se desavalo zbog konstrukcije rama koji je imao samo jednu osnovu nesto slicno kao bicikl, dok je to kasnije prevazidjeno dodavanjem *duplog* rama, tako da moze da se desi da ti sam ram rezonira (seti se fizike i rezonance i onog primere kad je vojska srusila most dok je marsirala po njemu) i da zbog toga imas osecaj da dolazi do vibracija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

  ram rezonira

 

rezonanca, prava rec, upravo tako se oseca . neko mi rece da kao radilica nije balansirana pa je to moguci uzrok.

da li je moguce da majstor proceni sta je ili ce svako da krene sistemom eliminacije . ajde da promenimo kajis, pa onda ako nije ajde da menjamo lezaj , pa onda tako do besvesti, da li majstor moze da ga provoza i da utvrdi uzrok a ne da nagadja pa dok ne pogodi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Mislim da to nije veliki problem bar ukoliko te vibracije nisu velike ;D. I meni se to pojavilo kada sam promenio rolnice, stavio sam malo teze da bi radio na manjim obrtajima. Kada ga vozim normalno nista se ne oseca a kada ga nagazim i kada varijator prebaci na naj brzi stepen prenosa pocinju te vibracije u talasima ali samo na nekoj brzini, preko toga i ispod toga nestaju. Kod mene su te vibracije male tako da i ne obracam paznju a i ne vozim bas brzo tako da se to oseti samo van grada i to na blagim nizbrdicama ili kad ga bas nagarim. Mislim da je to sto je nas kolega Zodini rekao da motor bas na tim obrtajima ima neke vibracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Izgleda su te vibracije ucestala pojava na kineskim masinama malih kubikaza. Meni su konkretno rekli da mogu da se javljaju ukoliko motor ima elektronsku blokadu broja obrataja. Uskor je skidam pa cu javiti rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Izgleda su te vibracije ucestala pojava na kineskim masinama malih kubikaza. Meni su konkretno rekli da mogu da se javljaju ukoliko motor ima elektronsku blokadu broja obrataja. Uskor je skidam pa cu javiti rezultate.

 

kad sam ga kupio blokade su vec bile skinute (ide do 80km/h ) a sad da li ima jos neku ne skinutu blokadu ne znam, provericu.

 

I meni se to pojavilo kada sam promenio rolnice, stavio sam malo teze da bi radio na manjim obrtajima. Kada ga vozim normalno nista se ne oseca a kada ga nagazim i kada varijator prebaci na naj brzi stepen prenosa pocinju te vibracije u talasima ali samo na nekoj brzini, preko toga i ispod toga nestaju.

 

kod mene se osecaju dok ubrzava, i od 45km/h pa do 75km/h na max brzini talasi vibracije i dalje  dolaze ali  su  blaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@markodjurovic

Jeste da je mali off ali moram negde da te pitam  ;D. Kako se je pokazao ovaj tvoj Kinroad? Kolika je potrosnja, kako ide?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja